FATYM.com nabízí:
AMIMS.net nabízí:
TV-MIS.cz nabízí:
ABCD.fatym.com nabízí:
Milujte se! nabízí:
Spřátelené weby:
|
Komentáře
ke článku: Den reformace – tragické memento pro luterány i katolíky ze dne 30.10.2016, autor článku: Roman Tomek
Přidat nový komentář
Komentář ze dne: 02.11.2016 21:12:17 Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek:
Může zde někdo vysvětlit jaké hereze hlásal arcibiskup Lefebvre?
Komentář ze dne: 03.11.2016 15:53:37 Reagovat
Autor: neregistrovaný - Karol Dučák (ducak.karol@centrum.sk)
Titulek: Re:
Ako autor článku najlepšie viem, čo som v článku napísal a poprosil by som každého, kto sa chce k obsahu článku vyjadrovať, aby si najprv pozorne prečítal text článku. V článku sa píše: "Nic nemůže ospravedlnit revoltu vůči papeži bez ohledu na to, zda se jí dopustil Martin Luther v 16. století nebo arcibiskup Lefèbvre ve 20. století." Kde je tam, prosím Vás, uvedené, že arcibiskup Lefèbvre hlásal herézy?!
Komentář ze dne: 06.11.2016 10:11:51 Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek:
" Nic nemůže ospravedlnit revoltu vůči papeži bez ohledu na to, zda se jí dopustil Martin Luther v 16. století nebo arcibiskup Lefèbvre ve 20. století. Hereze zůstane herezí a schizma schismatem. "
Zapoměl jste na tu následující větu. Když si to přečtu celé, byl i Lefebvre podle vás revoltista, heretik, schismatik. Jinak nechápu proč je stavíte takto vedle sebe.
Jinak celý tento Váš článek je taková malá revolta proti papeži Františkovi. Sjednocení = jedině návrat do katoliclé církve? To jste pěkný nemilosrdný a zapšklý tradicionalista a chcete praktikovat odporný proselytismus.
Komentář ze dne: 07.11.2016 23:05:04 Reagovat
Autor: neregistrovaný - & (@)
Titulek:
Dobrý den,
reformace (již ta česká v 15. století) byla společenskou reakcí na to, že římskokatolická církev se přestávala primárně starat o duchovní správu a větší zájem věnovala majetkům a mocenským ambicím, k nimž jméno Boha vyšší a vedoucí církevní struktury zneužívaly. V tehdejší církvi nebyla vůle k nápravám (exkomunikace reformátorů či upalování přece nebyly nějaké pocty za zásluhy), což zcela samozřejmě budilo pohoršení křesťanského lidu. Bylo špatné odmítnout opakované znesvěcování Božího jména kněžími se správcem Petrova stlce v čele?
Písmo je to nejcennější, co nám Pán odkázal k poučení a příkladu. Je samozřejmě Vaší volbou, že se namísto Písma svatého učíte od koncilů, jejichž závěry si v minulosti často protiřečily. Pán Ježíš neustanovil církev jako instituci, ale jako společenství upřímně věřících lidí. Takže trochu jinak: Pokud by církev plnila dlouhodbě dobře svoji funkci a byla v případě nedostatků by byla schopna dostatečné sebereflexe, k reformaci by vůbec nedošlo. Svádět vinu na toho, kdo se ve chvílích rozprostřené tmy pokusil přinést světlo a problémy nejen pojmenovat, ale také řešit, je poněkud pokrytecké.
Komentář ze dne: 10.10.2017 10:47:47 Reagovat
Autor: neregistrovaný - Stan (@)
Titulek: Re:
Tak pod tento komentář bych se neváhal podepsat a jde mi z duše. Jen krátká reakce: V Bibli není ani jediná zmínka o Katolické církvi, ani o odpustcích.
Přidat nový komentář
Zobrazit článek Den reformace – tragické memento pro luterány i katolíky
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
|
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Znáš tiskoviny z nakladatelství A.M.I.M.S.?
Celkem hlasovalo: 21255
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
|