
Kardinál Raymond Burke řekl katolíkům, kteří se zúčastnili mše svaté před 'Pochodem pro život', aby boj za život nikdy nevzdávali.
Kardinál těmito slovy oslovil v krátké, ale strhující homilii účastníky tradiční latinské mše, kterou slavil ráno v den Pochodu v římskokatolickém kostele sv. Cypriána.
"
Někdy nás už unavuje neustále bojovat za obnovu úcty k lidskému životu. Jsme pokoušeni konstatovat, že naše pro-life úsilí je bezcenné. Právě tehdy bychom si měli připomenout slova sv. Pavla, které píše v listě sv Timotejovi:"Ty však se tomu jako Boží člověk vyhýbej! Usiluj o spravedlnost, zbožnost, víru, lásku, trpělivost, mírnost.
Bojuj dobrý boj víry, abys dosáhl věčného života, k němuž jsi byl povolán a k němuž ses přihlásil dobrým vyznáním před mnoha svědky. Abys bez poskvrny a výtky plnil své poslání až do příchodu našeho Pána Ježíše Krista." (1 Tim 6, 11-12. 14). Nikdy se nesmíme poddat zklamání a znechucení. Naší jedinou starostí by mělo být zůstat věrnými Kristovými válečníky, bojovat spolu s Ním ve snaze neustále šířit evangelium života.
V homilii kard. Burke připomněl, že právě v den Pochodu je svátek sv. Timotea, který jako biskup, ačkoli čelil řadě problémů, zůstal "věrný našemu Pánu a stádu, které mu Pán svěřil do pastorační péče a nakonec zemřel mučednickou smrtí". Před svou promluvou se kardinál zvlášť modlil za "ženy, které někdo nutí jít na potrat", za "ty, co potrat provádějí ... aby procitli a uvědomili si nesmírné zlo svých skutků a aby pochopili i nesmírnou moc Božího milosrdenství a Boží lásky v Ježíši Kristu, která je vybízí k lítosti nad jejich hříchy a k změně života, který by zasvětili obnově posvátné důstojnosti každého lidského života bez výjimky".
Kard. Burke se modlil i za "právní ochranu práva na život pro všechny, zejména však pro nevinné a bezbranné nenarozené děti." Žádal, aby se "zákony našeho národa už konečně formovaly na základě morálního a přirozeného zákona, který vepsal Bůh do každého lidského srdce a který nás učí v první řadě bránit a podporovat život." Speciálně zmínil "nespravedlivý dodatek" k rozhodnutí Nejvyššího soudu ze dne 22. ledna 1973, o kterém věří, že bude zrušen. Obzvlášť prosil o přímluvu nejblahoslavenější Pannu Marii Guadalupskou, patronku obou Amerik: "Panna Maria Guadalupská je hvězdou první evangelizace našeho kontinentu; kéž by byla dnes hvězdou i nové evangelizace, která chrání tradiční nauku Církve a šíření evangelia života."
V závěru své homilie kardinál věřícím připomněl, že na to, aby byli "pravými Ježíšovými učedníky", musí denně snášet svůj kříž. "Před lásku ke Kristu už nepatří nic. ,Jestliže se nezřekne všeho, co máte, nemůžete být mými učedníky' praví Pán (Lk 14, 33). Všechno a všechny máme odevzdat Kristu, i naše bratry a sestry, a zejména naše nevinné a bezbranné nenarozené bratry a sestry."
Mši svatou organizoval Institute of Christ the King (Institut Krista Krále), z iniciativy sdružení mladých dospělých "Sursum Corda", a konala se ve farnosti populárního blogera Msgr. Charles Popea. Den po Pochodu poslal kardinál Burke výzvu i Národnímu pro-life summitu (původně konferenci Students for Life of America).
Přiložené video:
Cardinal Burke at March for Life:
“We must never give way to discouragement”
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=oEogu_8u8w8&feature=emb_logo
Zdroj:
www.lifesitenews.com/news, 24. 1. 2020
Převzato z
http://www.lifenews.sk/spravy,
článek z 4. 2. 2020 naleznete
zde.