Zajímavé...

Ženy popisují potrat: "Nikdo mě nepřipravil na spalující bolest"

lidské embryo, Public Domain CCO, pixabay.com Potratová pilulka RU- 486 je nabízena ženám, které jsou těhotné méně než 9 týdnů. Když se poprvé stala dostupnou ve Spojených státech, pro-choice aktivisti se radovali. Věřili, že tímto se stane potrat pro ženu snadno dostupným.

Vykonavatelé interupcí hovoří, že pilulka RU- 486 je bezpečná a účinná. Dr. David Grimesa tvrdí: " Já jednoduše nevidím žádné stinné stránky. Ženám, které nemají rádi invazivitu chirurga, dává možnost, která je velmi důležitá."

V článku Marie Claire s názvem "Betrayed by a Pill" (Zrazena pilulkou) žena s pro-choice názorem jménem Norina Dworkin-McDanielová podává jiný pohled, když popisuje svůj potrat tabletkou RU-486.

Začíná tím, že mluví o tom, jak byla šťastná, když bylo ženám umožněno užívat tabletku RU-486. Od okamžiku, když byla v roce 2000 schválena, jsem v potratovou pilulku věřila. Konečně! Potrat by se tak konečně stal tím, čím vždy měl být: soukromou zdravotní záležitostí mezi ženou a jejím lékařem. Slibovalo to rychlé domácí ukončení těhotenství. Nebylo by víc rukavic, demonstrantů na klinikách, protože kdo by věděl, kteří lékaři dávkovali pilulky? Ještě lepší bylo, že pilulka by mohla ponechat potrat na dosah v čase, když budou gynekologové časem méně ochotní je vykonávat ze strachu před útoky.

Dworkin-McDanielová nakonec čelila neplánovanému těhotenství. Jak sama hovoří, když otěhotněla, užívala kokain a "pracovala celý den, a flámovala, flámovala, flámovala celou noc." Obávala se, že její užívání drog by mohlo způsobit děťátku zdravotní problémy: " Bez ohledu na to, co by jsem od té doby udělala, vždy byly šance, že dítě bude mít problémy- možná fyzické, možná psychické. Nebyla jsem ochotná házet si kostkami, když se to týkalo jiného života." Takže se Dworkin-MacDanielová rozhodla namísto toto tento život ukončit.

"Samozřejmě, byla možnost chirurgického potratu. Už jsem jeden měla na univerzitě (takže by jste si mysleli, že z této lekce by jsem měla být dost poučená) a děsila jsem se jehly, která by mohla být použita na znecitlivění mého krčku dělohy. Potrat měl být vykonaný díky RU-486 (mifepristonu), který by zabil dítě. Potom druhý lék (misoprostol) by měl způsobit vypuzení embrya a placenty. Literatura Mifeprex popisuje nějaké křeče a krvácení podobné nebo vyšší, jak při normální menstruaci. Znělo to o mmoho atraktivněji než chirurgický potrat. Několik pilulek, pár křečí a bude po všem. Můžeme dál pokračovat ve svých životech. Ale nefungovalo to tak, jak jsem měla v plánu.

Vzala mifespristone a byla připravená potom o dva dny později užít misoprostol. Pracovníci kliniky mi nařídili vložit tablety do pochvy ráno, aby jsem měla den na zotavení. V duchu jsem si představila, jak se zotavuji na gauči s některými nepříjemnými, ale snesitelnými křečemi uspokojující se slabým denním televizním programem.

Nic- ani příbalový leták, lékař na klinice, dokonce ani můj vlastní gynekolog mě nepřipravili na spalující, svírající, stlačující bolest, která trhala moje břicho o 30 minut později. Nemohla jsem ani zformulovat slova, když Stewart, můj přítel, zavolal, aby mě zkontroloval. Všechno, co jsem mohla udělat bylo zalapat po dechu: "Pojď domů! Teď". Na 90 minut jsem byla dezorientovaná, bylo mi zle od žaludku a při zdrcujících vlnách kontrakcí, které si myslím, měly blízko k těm, které žena cítí při porodu, jsem utíkala z postele do koupelny s průjmem. Potom- stejně rychle- bylo po všem. Na další noc, jsem začala krvácet. Krvácela jsem 14 dní. Následující ultrazvuk potvrdil, že jsem potratila. A tehdy začaly problémy.

Byla jsem připravená na možnost, že pilulka nebude fungovat, a že bych ještě potřebovala chirurgický potrat, který se děje v 5 až 8% případů. Věděla jsem také, že bych mohla tak silně krvácet, že bych až potřebovala operaci na zastavení krvácení. To, co mě nepříjemně překvapilo bylo, kromě toho, že jsem byla zničená z mifepristonu, objevily se mi vačkovité vředy na krku, ramenech a zádech. Byla jsem též přemožena únavou a úplnou neschopností dělat něco namáhavější než spaní nebo ležení na gauči. Můj mozek se cítil, jak v mlze. Angličtina vypadala jako druhý jazyk a já jsem nemohla vůbec pracovat. Jako vrchol toho všeho přišla deprese, neustála jsem plakala, nevycházela jsem z domu a přestala jsem se sprchovat.

Až když jsem popsala svoje příznaky mému gynekologovi jsem zjistila, že moje zkušenost nebyla ničím neobvyklým. Leták Mifeprexu se o tom ani nezmínil. "Myslím, že se to tam nepíše, ale asi jedna ze tří žen má dramatické vedlejší účinky, " řekl mi můj gynekolog. Moje tělo bylo v totálním chaose, těhotenské hormony se srážely s těmi, které se zaměřovaly proti těhotenství a se stresovými. Nechci mluvit o poporodní depresi, ale o melancholii "po události", která je mnohem dramatičtější, než si lidé chtějí přiznat. Lékař mi předepsal antidepresiva s tím, že jednoho dne se budu cítit zase sama sebou. Trvalo to devět měsíců.Příběh Dworkin-Mcdanielové je podobný jak u Abby Johnson. Johnson byla ředitelka kliniky Plánovaného rodičovství, kde měla potrat s RU-486. Ani ona nebyla připravená na utrpení. Johnson popisuje mučivou bolest a silné krvácení, které zažívala.

Věděla jsem, že musím vstát a umýt ze sebe krev. Vstala jsem pomalu a narovnala jsem si tělo. Když jsem byla úplně nahoře pocítila jsem bolest horší než jsem do té doby zažila. Začala jsem se znovu potit a cítit se slabá. Chytila jsem se boku sprchové stěny, aby jsem se uklidnila. Potom jsem ucítila uvolnění a žblunknutí do vody, která se pode mnou vypouštěla. Do vody v mé vaně spadla krvavá sraženina velikosti citrónu. Bylo to moje dítě? Věděla jsem, že tato obrovská sraženina odtokem neprojde, a tak jsem se sehnula, abych ji zvedla. Byla jsem schopná oběma rukama vzít tu velkou sraženinu a přesunout ji na toaletu. Stála jsem v teplé sprše po dobu několika minut, trochu se mi od křečí ulevilo. Potom přišla opět nesnesitelná bolest. Vyskočila jsem ze sprchy a sedla si na záchod. Další sraženina velikosti citrónu a potom další a další. Myslela jsem, že umírám. To přece nemůže být normální. Plánované rodičovství mi nikdy neřeklo, že by se toto mělo stát. Bylo okolo půlnoci a já jsem v koupelně byla už dobrých 12 hodin. Věděla jsem, že by jsem ještě nebyla schopná odejít a lehnout si do postele, krvácení bylo příliš silné. A sraženiny stále přicházely, ne tak často, ale přicházely. Tak jsem se rozhodla spát tu noc na podlaze v koupelně, přímo při WC. Chlad podlahy mi dělal dobře. Byla jsem fyzicky vyčerpaná, ale nemohla jsem spát.Druhý den ráno jsem volala na kliniku Plánovaného rodičovství. Žádala jsem, abych mohla mluvit se sestrou. Odpověděli mi, že za chvíli mi zavolá. Pověděla jsem jí o svém předcházejícím dni. Odpověděla mi, že to není abnormální. Co? To přece nemyslí vážně. Řekla mi, že mám použít vyhřáté tampony namočené v teplé vaně a vzít si Ibuprofen. Byla jsem naštvaná. Jak je možné, že mi nepověděli o vedlejších účincích? Cítila jsem se zrazena.

Na zasedání ředitelství jsem vyjádřila svoje obavy. Proč nemluvíme o riziku? Proč mi to nikdo neřekl. "No, nechceme je vyděsit" pověděl mi můj nadřízený. Ach tak, takže když jsou vyděšené a myslí si, že umírají kvůli velkému množství krve, které ztrácejí, protože jsme se rozhodli, že jim to nepovíme, tak je to normální? To byla jejich odpověď? Nechtěli, aby se ženy bály? Nikdy jsem se tak nebála, jak v tu noc mého pilulkového potratu ležíc v koupelně na studené podlaze.

Je pravda, že ne každá žena, která užívá RU-486 má takovou hroznou zkušenost. Ale tyto zlé zkušenosti, jsou častější, než by mnozí vykonavatelé interupcí věřili. Potratové kliniky prezentují RU-486 jako jednoduchou volbu. Často je to však něco úplně jiného.

Zdroj:
Norine Dworkin-McDaniel “BETRAYED BY A PILL” (Zrazená pilulkou) Marie Claire (US), Jul2007, Vol. 14 7, p184-186

Převzato z www.lifenews.sk, článek z 5. 4. 2014 naleznete zde.


rodina-těhotná žena, Public Domain CCO, pixabay.com

Sdílet

Související články:
Stop Genocidě - květen 22 - zpráva a poděkování (31.05.2022)
Páter Pio věřil, že potrat není jen vraždou nevinného člověka, ale také opravdovou sebevraždou. (17.05.2022)
Karol Dučák: Proč nás nedojímá zabíjení dětí v lůnech ukrajinských i ruských matek? (05.04.2022)
Největší ničitel pokoje – výkřik nevinného nenarozeného dítěte (29.03.2022)
Indie: Za 20 let potraceno 12 milionů děvčátek (29.01.2022)
Postižené dítě? (25.01.2022)
Miliony embryí byly zničeny (24.01.2022)
Kněz odpustil svému otci (23.01.2022)
Země draka a politika jednoho dítěte aneb myšlenky mají následky (20.12.2021)
Víme, že zabíjejí děti - my všichni to víme (20.09.2021)
Evropský parlament plánuje prohlásit potrat za "lidské právo" /podepsat petice (22.06.2021)
Kuřecí embryo nesmíš zabít, protože ho to bolí; ale miminko při potratu můžeš trhat na kusy (22.06.2021)
Odpouštím potratářovi, který mě chtěl zabít, a doufám, že i on jednou olituje, co dělá (30.03.2021)
Nezabíjej dítě (svědectví Dr. Wandy Półtawské) (08.03.2021)
To není statistika, ale utrpení (07.03.2021)
25letá studie dokazuje, že potrat ženu zraňuje (03.02.2021)
Joe Biden obnovuje veřejné financování pro-potratové Světové zdravotnické organizace (30.01.2021)
Žalem zdrcená žena po potratu tabletkami: "Když bylo po všem, chtěla jsem zemřít." (28.12.2020)
Postižená modelkou (09.12.2020)
Arcibiskup Cyril Vasil: Sv. Jan Pavel II. - architekt manželské lásky a ochránce rodin - 3. část (03.12.2020)
Rozzuřené publikum: 13-letá dívka na zasedání rady města přirovnává potraty k otroctví (26.11.2020)
'Choice42': děti obětované božstvům moderní doby jako ve starověku - nic nového pod sluncem (20.11.2020)
Prezident Trump: 'Nemůžete soucítit s bezbrannými a zároveň podporovat potraty!' (05.09.2020)
Legální potraty a eutanazie - dědictví nacismu a komunismu (13.08.2020)
Trump stahuje USA z WHO, která chtěla použít koronavirové fondy na potraty (17.07.2020)
434 lidskoprávních skupin ze 16 zemí odsuzuje OSN za podporu zabíjení dětí potraty (21.06.2020)
Odmítnutí potratu není rasová diskriminace (18.06.2020)
Důvod, proč odstranit prezidenta Trumpa: jeho pro-life postoj (26.04.2020)
Báseň Holčička (17.02.2020)
8 svědectví žen, které potratily svoje děti - "Byla to hlava mého dítěte" (19.01.2020)
Jim Caviezel: Potrat je obrovským hříchem Američanů (23.08.2019)
Hana Přikrylová: Závidím (báseň) (22.06.2019)
Sv. páter Pio varoval, že potraty jsou "sebevraždou lidské rasy" (16.02.2019)
Silné svědectví rodiny Zemkovy (05.02.2019)
Patrik Daniška: Zastavme násilí na nenarozených ženách (12.12.2018)
Arcibiskup kanadskému premiérovi: „Jste zmatený!“ + zpravodajství Život Cirkvi vo svete 5/2018 (05.02.2018)
O tom, jak satan zneužívá 'megacentrum' Planned Parenthood k výsměchu z narození Krista (02.02.2018)
Co se děje s ženami, kterým byl odmítnut potrat? 95% z nich "žije šťastně až do smrti" (02.01.2018)
Rada Evropy: „Potraty bez omezení“ (20.12.2017)
Potrat není normální lékařský výkon /+ zpravodajství Život Cirkvi vo svete 47/2017 (25.11.2017)
Kardinál Sarah říká: Boj proti potratům je "součástí konečné bitvy ... mezi Bohem a satanem" (17.11.2017)
Rada OSN pro lidská práva formálně vylučuje nenarozené děti z "práva na život" (17.11.2017)
Neutekla jsem ... (11.11.2017)
* EP: Ochrana nenarozených dětí je násilím na ženách
* OSN redefinuje právo na život
(18.09.2017)
Sv. páter Pio o potratu (14.08.2017)
Polovina potratů bylo vykonáno ženám, které používaly antikoncepci, potvrzuje potratová společnost v Británii (31.07.2017)
Bolivijský biskup: Souhlas s potratem je jako volání “Ukřižuj!” (14.04.2017)
Čekají výhradu ve svědomí kvóty? (17.03.2017)
Upíraní výhrady svědomí dělá z lékaře režimního kata (26.02.2017)
Chlapec bez mozku šokuje lékaře poté, co rodiče odmítají potrat (15.12.2016)
Francouzský soud rozhodl: Usmívající se děti s Downovým syndromem na veřejnost nepatří (27.11.2016)
Kroky k uzdravení ran způsobené úmyslným potratem (30.10.2016)
"Je to moje tělo": Potrat jako protiklad eucharistie? (10.10.2016)
Bude Mezinárodní den bezpečného potratu? (06.10.2016)
Děkovný dopis kardinála Duky (19.09.2016)
Epická odpověď kardinála Arinze na politiky kteří říkají "osobně jsem proti potratům" (04.09.2016)
Hledání Božího odpuštění v případě potratu ti zázračně změní život. Věř mi, viděl jsem to. (28.07.2016)
Kniha propagující potraty už i pro děti: "Moje sestřička, která byla chvíli v bříšku mámy, je nyní šťastný duch" (20.03.2016)
Je výzva k potratům kvůli viru Zika novou eugenikou? (25.02.2016)
Čtyři důvody, proč potrat ženy ponižuje (25.12.2015)
Pilulka na odvrácení potratu už zachránila 137 dětí (22.12.2015)
Bohužel i křesťané chodí na potraty (16.12.2015)
OSN vybízí Polsko, aby povolilo potrat na požádání - a to ve jménu "práv dětí" (06.12.2015)
Výbor OSN: Děti v lůně matky nemají právo na život, avšak vynechává alespoň zmínky o právu na smrt (03.12.2015)
Způsoby, kterými porno ničí pro-life cíle (30.10.2015)
Prostituce, pornografie a potraty: Tři strany téže mince (13.10.2015)
Dítě smíření: Když ztratit znamená získat (12.10.2015)
NEVHODNÉ pro slabší povahy: Na veřejnost se dostalo páté šokující video největší potratářského sítě (08.10.2015)
Mluvčí KBS ke zprávám o vyjádřeních Svatého otce ohledně interrupcí (06.09.2015)
* Svědectví sester o přežitých potratech
* Rada Evropy dostala petici proti zabíjení novorozenců
(23.06.2015)
Lékaři dneška? Více životy berou, než zachraňují (05.06.2015)
Potrat ne. A co antikoncepce? (22.05.2015)
Ta pilulka není potratová. Jen někdy zabíjí embrya. (19.04.2015)
Odpustila otci, který ji 14 let znásilňoval (17.03.2015)
Praktikantka nezvládla pohled na potrat ve vysokém stádiu těhotenství (02.03.2015)
Uprchlickým dětem budou v Americe doporučeny potraty (25.02.2015)
Šla na potrat, protože čekala chlapečka (19.02.2015)
Prezident Spojených států zařadil potrat mezi „základní americké hodnoty“ (12.02.2015)
Irský pár má po čtyřech spontánních potratech krásná čtyřčata (13.01.2015)
Srdcervoucí příběhy žen, které byly na potratu (12.01.2015)
Podle studie umožňuje zákaz potratů zlepšení zdraví matek (30.12.2014)
Mše sv. za nenarozené děti 11.12., Brno (04.12.2014)
Dětem, které přežily potrat, Rada Evropy nepomůže (11.11.2014)
Bývalá potratářka hovoří o reakcích žen po potratu (05.11.2014)
V Rusku zákaz propagace potratů (01.11.2014)
Porodnost na Zemi (31.10.2014)
V Nigérii jsou děti oblíbeny a matky ve vážnosti (30.10.2014)
Církevní nauku o oplodnění "in vitro" nelze změnit (27.10.2014)
Bill Gates podporuje antikoncepci (23.10.2014)
Chen Guangcheng proti politice jednoho dítěte v Číně (20.10.2014)
Příběh Steva Jobse (19.10.2014)
Rok 1941:„To nejsou skuteční lidé!“ A rok 2012 (2014)? (18.10.2014)
Byla jsem pro-choice a potom se všechno změnilo... Byla jsem na potratu. (20.09.2014)
Fotografie potracených dětí mohou pomoct matkám, které měly potrat (04.09.2014)
Svědectví: Moje dcera se stala pro-life aktivistkou. Nemohla jsem jí říct, že jsem byla potratit jejího bratra (12.08.2014)
Výpověď potratářky o umělém přerušení těhotenství ve třetím trimestru (12.08.2014)
Švédsko: Porodní asistentka bez ochoty asistovat při potratech nezíská zaměstnání (07.08.2014)
85 % žen rezignovalo na potrat (06.07.2014)
Žena, která byla na čtyřech potratech: Potraty vám mohou změnit život (21.05.2014)
Potrat: Běžná úloha pro švédské porodní asistentky. Bez výhrad (14.05.2014)
Každé dítě je cenné (04.05.2014)
Hillary Clinton v OSN: Bez potratů nedosáhne lidstvo pokroku (08.04.2014)
I s ohledem na nehygienické potraty je třeba říci pravdu (07.04.2014)
Dar Boží lásky (27.03.2014)
Taková malá zkušenost, jak je důležitá modlitba (15.01.2014)
Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými (15.01.2014)
Čína - civilizace smrti (06.11.2013)
Píseň Kouzlo, že tu jsem od Petra Žamberského (06.08.2013)
Co hrozí ženám, kterým lékaři odmítli provést potrat? (30.06.2013)
Lékařské námitky proti RU-486 (18.03.2013)
Potraty a k tomu magie - svědectví o okultních praktikách na jedné interrupční klinice (28.12.2010)
| Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 08. 04. 2014 | 12532 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.lifenews.sk
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace