Zajímavé...

Výpověď potratářky o umělém přerušení těhotenství ve třetím trimestru

Těhotná žen, rodiče- otec, matka, Public domin CCO, pixabay.com Poslední rozhovor s potratářkou vykonávající potraty až do vysokého stádia těhotenství, Dr. Susan Robinsnovou, v The Hairpin vrhá trochu světla na kontroverzní praxi potratů ve třetím trimestru. Dokonce i někteří lidé, kteří zastávají postoj pro-choice, mají problém pochopit, proč by žena čekala 30 týdnů, než by šla na potrat. Někdy slyšíme zastánce pro-choice říkat, jestliže by bylo méně omezení na dřívější potraty, nebyly by žádné potraty ve vysokém stádiu těhotenství.

Podle Dr. Robinsnové tomu však tak není:

"Myslím si, že veřejnost vnímá především to, že pozdější potraty by mohly být úplně odstraněny, jestliže by si to lidé uspořádali a šli na potrat dříve. Není to pravda... Bez ohledu na přístupnost antikoncepce a potratu v prvním a druhém trimestru, vždy budou pozdější potraty potřebné. potřeba potratů v pozdějším období nikdy nevymizí.
,br> Dále vyjmenovává důvody, proč ženy zabíjejí své zdravé děti ve třetím trimestru:

"Velké procento našich pacientek nemělo ani tušení, že jsou těhotné. Ženy se nevěřícně ptaly: "Jak je to možné?" Stává se to. Možná máte trochu nadváhu a už i tak máte nepravidelnou menstruaci. A nebo jste měla pohlavní styk jednou, před několika měsíci a daný muž vám řekl, že se o to včas postaral a ve škole jste sexuální výchovu neměla. Takže si myslíte, že všechno je v pořádku. A nebo nemáte menstruaci, protože jste velmi hubená a nebo lékař řekl, že jste neplodná.

Mohla bych vám říct milión důvodů, proč ženy, které jsou inteligentní a ony jsou, nejsou to hloupé ženy, nepoznaly, že jsou těhotné. Nemají žádné změny hmotnosti, necítí se špatně, necítí pohyby, a pokud ano, myslí si, že je to nadýmání. Najednou někdo řekne: "Hmmm..., tvoje bříško vypadá velké, dělala jsi si těhotenský test?" A žena si test možná udělala, no vyšel negativně. Setkala jsem se už se ženami, kterým test vyšel pozitivně až na třetí pokus. Myslí si, že otěhotněly nedávno. Nemají tušení, že jsou už v 24. týdnu. Takže se objednají na potrat, to trvá několik týdnů a jdou na ultrazvuk. Zjistí, že jsou v 27. týdnu, to už je příliš pozdě na potrat kdekoliv. Co teda následuje potom? Buď se dítěte po narození vzdají nebo si ho nechají nebo si najdou na internetu nás.


Nebyl jsem na Robinsonově klinice, ale těžce věřím tomu, že tak mnoho žen do třetího trimestru neví, že jsou těhotné. Trimestru, kdy je Robinsonova klinika schopna vydělat si na živobytí potraty jejich dětí. Vzpomínám si na ženu, která potratila svoje 20-týdenní dvojčátka, protože to byla děvčátka . Stále to však končí při tom stejném. Ať už žena věděla, že je těhotná a nebo ne, chce zabít svoje dítě jen proto, protože je nechtěné.

Donosit dítě těch pár měsíců (nebo v některých případech jen týdnů) a dát ho k adopci není pro tyto ženy možností. Je možné zabití dítěte těsně před jeho narozením obhájit jednoduše tak, že žena nechce, aby její dítě žilo? Mluvíme o dětech, které mohou přežít mimo tělo matky. Dr. Robinsonová popisuje vykonávaní potratů v 32. týdnu i později. Ve skutečnosti děti přežily samotné už dokonce v 21. týdnu .

Narodil jsem se v 28. až 29. týdnu. Bylo to v roce 1975. Dokonce i tehdy, když neonatální medicína nebyla tak vyspělá, jak je tomu dnes, jsem byl považovaný za jedno z "dobrých" dětí v novorozenecké péči. Sestry věřily, že přežiji a budu zdravý. Moji rodiče mi řekli, že tam byli děti ještě o mnoho mladší než já, které šly domů s rodiči. Skutečnost, že Robinsonová potratí děti starší, než jsem byl já při porodu, je znepokojující.

Potom existují potraty, které se vykonávají proto, protože dítě není v pořádku. Někdy je to vážný handicap a lékaři řeknou, že by to mohlo způsobit, že dítě zemře brzy po narození. Mnohokrát jsou to i méně závažná postižené, jako je například Downův syndrom. Některé odhady tvrdí, že až 90% dětí s Downovým syndromem je usmrceno . Porod postiženého dítěte je těžkou zkouškou pro každou ženu. Adopce je stále možností. Existují organizace zřízené s cílem poskytovat adopci handicapovaných dětí. Ve skutečnosti existuje mnoho rodin, které jsou ochotné přijmout děti s Downovým syndromem- existuje pořadovník, ve kterém se na tyto děti čeká několik let. Lékaři často tlačí ženy k potratu , když je dítě postižené, pravděpodobně kvůli obavám ze soudních sporů.

Robinsonová vysvětluje, jak se potraty ve třetím trimestru vykonávají:

Pacientce dáme sedativum a injekcí usmrtíme (eutanazií) plod, její dítě. Plod zemře, nic necítí.

Její použití slova "dítě" v tomto kontextu ukazuje, že nemá žádné iluze o tom, co dělá pro živobytí. Zabíjí děti. Termíny "plod" a "dítě" zaměňuje a tak dokazuje, stejně jako mnoho potratářů ví, že tyto děti jsou živými lidskými bytostmi. Člověk se též diví, jak Dr. Robinsonová ví, že otrávené dítě zemře bezbolestně.

Snad nejvíce znepokojující částí rozhovoru s Dr. Robinsonovou je její popis toho, jak mnoho žen chce po potratu svoje dítě vidět.

"Pacientek s plodovými anomáliemi se ptáme hned na začátku, jestli chtějí držet svoje dítě po jeho narození. Emocionální potřeby pacientek jsou odlišné. Některé se na svoje těhotenství dívají jako na absolutní katastrofu. Říkají: "Dostaňte to ze mě, prosím, prosím, prosím." Pacienty, které těhotenství ohrožuje na životě, se nestaví k svému plodu jako k dítěti, ale jako k problému.

Jestliže se pacientka při potratu kvůli defektu plodu zmiňuje o plodu jako o svém dítěti, oslovujeme ho dítě. Když volá dítě jménem, i já ho oslovuji jménem. Řekla bych, že většina těchto pacientek se rozhodne vidět a držet svoje dítě, i když mnohé z nich se touto myšlenkou nejprve trápí. Uděláme vzpomínkové fotografie, dáme jim medvídka, obtisky nožiček... Nechceme, aby šly domů z procedury s absolutně ničím, čím by si mohly připomenout a ctít dítě a jeho narození.

Dokonce i novinář, který vedl rozhovor, byl šokovaný tímto přiznáním.

Wow. Říkáte "narození"?

Ano. Snažím se používat taková slova, které by pacientky co nejvíce utěšily. Všeobecně tyto pacientky, které se rozhodnou pro potrat kvůli anomálii plodu, mluví o narození. Tak to nazývám stejně.

Novinář též říká:

Připustit současně myšlenku, že jste zoufale milovali a chtěli dítě, které je ve vašem náručí a zároveň to, že jste právě sama způsobila smrt tohoto života, je jedna z nejsložitějších emocionálních situací, jaké si umím představit. V těchto případech, omlouvám se za morbidní otázku, je dítě mrtvé, že? Nikdy neviděly svoje dítě živé, ne?

Dr. Robinsonová potvrzuje, že ano, dítěte je mrtvé.

V článku je i světlo naděje. Když se novinář zeptal, co si myslí o směru, kterým se ubírá potratová politika v Americe, Dr. Robinsonová řekla:

Myslím si, že extrémně pravicoví, ženy nenávidějící náboženští fanatici se v podstatě zmocnili republikánské strany a chystají se zmocnit i demokratů.

Zjevně musí být člověk náboženským fanatikem, aby viděl něco zlého na zabíjení donošených dětí. Zůstává jen doufat, že čím víc lidí se dozví, že potraty ve třetím trimestru jsou v této krajině legální a dějí se a stále víc a víc lidí bude vystupovat proti této hrůzostrašné praxi. Podpora potratů ve vysokém stádiu těhotenství byla vždy nízká. Nejnovější průzkum Gallupova ústavu ukazuje, že jen 14% Američanů chce, aby byly potraty ve třetím trimestru legální. Jestliže se víc lidí dozví, že děti jsou takto pozdě v těhotenství zabíjeny, můžeme mít naději, že zákony odeberou této proceduře zákonnou platnost.

Je také zajímavé, že nikde v článku se Dr. Robinsonová nezmiňuje o ženách, které by potřebovaly potrat ve třetím trimestru těhotenství ze zdravotních důvodů. Může to být proto, že prostě porod žijícího a životaschopného dítěte císařským řezem již není nebezpečnější než potrat.

Převzato z lifenews.sk, 23. září 2013 článek naleznete zde.

spící dítě

Sdílet

Související články:
Přednáška pro život v Jihlavě (27.01.2023)
Bývalá zaměstnankyně potratového průmyslu: „Pokud opět nepřijmeme ctnost sexuální čistoty, potraty zde vždy budou existovat“ (27.12.2022)
Stop Genocidě - květen 22 - zpráva a poděkování (31.05.2022)
Páter Pio věřil, že potrat není jen vraždou nevinného člověka, ale také opravdovou sebevraždou. (17.05.2022)
Karol Dučák: Proč nás nedojímá zabíjení dětí v lůnech ukrajinských i ruských matek? (05.04.2022)
Největší ničitel pokoje – výkřik nevinného nenarozeného dítěte (29.03.2022)
Indie: Za 20 let potraceno 12 milionů děvčátek (29.01.2022)
Postižené dítě? (25.01.2022)
Miliony embryí byly zničeny (24.01.2022)
Kněz odpustil svému otci (23.01.2022)
Země draka a politika jednoho dítěte aneb myšlenky mají následky (20.12.2021)
Víme, že zabíjejí děti - my všichni to víme (20.09.2021)
Evropský parlament plánuje prohlásit potrat za "lidské právo" /podepsat petice (22.06.2021)
Kuřecí embryo nesmíš zabít, protože ho to bolí; ale miminko při potratu můžeš trhat na kusy (22.06.2021)
Odpouštím potratářovi, který mě chtěl zabít, a doufám, že i on jednou olituje, co dělá (30.03.2021)
Nezabíjej dítě (svědectví Dr. Wandy Półtawské) (08.03.2021)
To není statistika, ale utrpení (07.03.2021)
25letá studie dokazuje, že potrat ženu zraňuje (03.02.2021)
Joe Biden obnovuje veřejné financování pro-potratové Světové zdravotnické organizace (30.01.2021)
Žalem zdrcená žena po potratu tabletkami: "Když bylo po všem, chtěla jsem zemřít." (28.12.2020)
Postižená modelkou (09.12.2020)
Arcibiskup Cyril Vasil: Sv. Jan Pavel II. - architekt manželské lásky a ochránce rodin - 3. část (03.12.2020)
Rozzuřené publikum: 13-letá dívka na zasedání rady města přirovnává potraty k otroctví (26.11.2020)
'Choice42': děti obětované božstvům moderní doby jako ve starověku - nic nového pod sluncem (20.11.2020)
Prezident Trump: 'Nemůžete soucítit s bezbrannými a zároveň podporovat potraty!' (05.09.2020)
Legální potraty a eutanazie - dědictví nacismu a komunismu (13.08.2020)
Trump stahuje USA z WHO, která chtěla použít koronavirové fondy na potraty (17.07.2020)
434 lidskoprávních skupin ze 16 zemí odsuzuje OSN za podporu zabíjení dětí potraty (21.06.2020)
Odmítnutí potratu není rasová diskriminace (18.06.2020)
Důvod, proč odstranit prezidenta Trumpa: jeho pro-life postoj (26.04.2020)
Báseň Holčička (17.02.2020)
8 svědectví žen, které potratily svoje děti - "Byla to hlava mého dítěte" (19.01.2020)
Jim Caviezel: Potrat je obrovským hříchem Američanů (23.08.2019)
Hana Přikrylová: Závidím (báseň) (22.06.2019)
Sv. páter Pio varoval, že potraty jsou "sebevraždou lidské rasy" (16.02.2019)
Silné svědectví rodiny Zemkovy (05.02.2019)
Patrik Daniška: Zastavme násilí na nenarozených ženách (12.12.2018)
Arcibiskup kanadskému premiérovi: „Jste zmatený!“ + zpravodajství Život Cirkvi vo svete 5/2018 (05.02.2018)
O tom, jak satan zneužívá 'megacentrum' Planned Parenthood k výsměchu z narození Krista (02.02.2018)
Co se děje s ženami, kterým byl odmítnut potrat? 95% z nich "žije šťastně až do smrti" (02.01.2018)
Rada Evropy: „Potraty bez omezení“ (20.12.2017)
Potrat není normální lékařský výkon /+ zpravodajství Život Cirkvi vo svete 47/2017 (25.11.2017)
Kardinál Sarah říká: Boj proti potratům je "součástí konečné bitvy ... mezi Bohem a satanem" (17.11.2017)
Rada OSN pro lidská práva formálně vylučuje nenarozené děti z "práva na život" (17.11.2017)
Neutekla jsem ... (11.11.2017)
* EP: Ochrana nenarozených dětí je násilím na ženách
* OSN redefinuje právo na život
(18.09.2017)
Sv. páter Pio o potratu (14.08.2017)
Polovina potratů bylo vykonáno ženám, které používaly antikoncepci, potvrzuje potratová společnost v Británii (31.07.2017)
Bolivijský biskup: Souhlas s potratem je jako volání “Ukřižuj!” (14.04.2017)
Čekají výhradu ve svědomí kvóty? (17.03.2017)
Upíraní výhrady svědomí dělá z lékaře režimního kata (26.02.2017)
Chlapec bez mozku šokuje lékaře poté, co rodiče odmítají potrat (15.12.2016)
Francouzský soud rozhodl: Usmívající se děti s Downovým syndromem na veřejnost nepatří (27.11.2016)
Kroky k uzdravení ran způsobené úmyslným potratem (30.10.2016)
"Je to moje tělo": Potrat jako protiklad eucharistie? (10.10.2016)
Bude Mezinárodní den bezpečného potratu? (06.10.2016)
Děkovný dopis kardinála Duky (19.09.2016)
Epická odpověď kardinála Arinze na politiky kteří říkají "osobně jsem proti potratům" (04.09.2016)
Hledání Božího odpuštění v případě potratu ti zázračně změní život. Věř mi, viděl jsem to. (28.07.2016)
Kniha propagující potraty už i pro děti: "Moje sestřička, která byla chvíli v bříšku mámy, je nyní šťastný duch" (20.03.2016)
Je výzva k potratům kvůli viru Zika novou eugenikou? (25.02.2016)
Čtyři důvody, proč potrat ženy ponižuje (25.12.2015)
Pilulka na odvrácení potratu už zachránila 137 dětí (22.12.2015)
Bohužel i křesťané chodí na potraty (16.12.2015)
OSN vybízí Polsko, aby povolilo potrat na požádání - a to ve jménu "práv dětí" (06.12.2015)
Výbor OSN: Děti v lůně matky nemají právo na život, avšak vynechává alespoň zmínky o právu na smrt (03.12.2015)
Způsoby, kterými porno ničí pro-life cíle (30.10.2015)
Prostituce, pornografie a potraty: Tři strany téže mince (13.10.2015)
Dítě smíření: Když ztratit znamená získat (12.10.2015)
NEVHODNÉ pro slabší povahy: Na veřejnost se dostalo páté šokující video největší potratářského sítě (08.10.2015)
Mluvčí KBS ke zprávám o vyjádřeních Svatého otce ohledně interrupcí (06.09.2015)
* Svědectví sester o přežitých potratech
* Rada Evropy dostala petici proti zabíjení novorozenců
(23.06.2015)
Lékaři dneška? Více životy berou, než zachraňují (05.06.2015)
Potrat ne. A co antikoncepce? (22.05.2015)
Ta pilulka není potratová. Jen někdy zabíjí embrya. (19.04.2015)
Odpustila otci, který ji 14 let znásilňoval (17.03.2015)
Praktikantka nezvládla pohled na potrat ve vysokém stádiu těhotenství (02.03.2015)
Uprchlickým dětem budou v Americe doporučeny potraty (25.02.2015)
Šla na potrat, protože čekala chlapečka (19.02.2015)
Prezident Spojených států zařadil potrat mezi „základní americké hodnoty“ (12.02.2015)
Irský pár má po čtyřech spontánních potratech krásná čtyřčata (13.01.2015)
Srdcervoucí příběhy žen, které byly na potratu (12.01.2015)
Podle studie umožňuje zákaz potratů zlepšení zdraví matek (30.12.2014)
Mše sv. za nenarozené děti 11.12., Brno (04.12.2014)
Dětem, které přežily potrat, Rada Evropy nepomůže (11.11.2014)
Bývalá potratářka hovoří o reakcích žen po potratu (05.11.2014)
V Rusku zákaz propagace potratů (01.11.2014)
Porodnost na Zemi (31.10.2014)
V Nigérii jsou děti oblíbeny a matky ve vážnosti (30.10.2014)
Církevní nauku o oplodnění "in vitro" nelze změnit (27.10.2014)
Bill Gates podporuje antikoncepci (23.10.2014)
Chen Guangcheng proti politice jednoho dítěte v Číně (20.10.2014)
Příběh Steva Jobse (19.10.2014)
Rok 1941:„To nejsou skuteční lidé!“ A rok 2012 (2014)? (18.10.2014)
Byla jsem pro-choice a potom se všechno změnilo... Byla jsem na potratu. (20.09.2014)
Fotografie potracených dětí mohou pomoct matkám, které měly potrat (04.09.2014)
Svědectví: Moje dcera se stala pro-life aktivistkou. Nemohla jsem jí říct, že jsem byla potratit jejího bratra (12.08.2014)
Švédsko: Porodní asistentka bez ochoty asistovat při potratech nezíská zaměstnání (07.08.2014)
85 % žen rezignovalo na potrat (06.07.2014)
Žena, která byla na čtyřech potratech: Potraty vám mohou změnit život (21.05.2014)
Potrat: Běžná úloha pro švédské porodní asistentky. Bez výhrad (14.05.2014)
Každé dítě je cenné (04.05.2014)
Hillary Clinton v OSN: Bez potratů nedosáhne lidstvo pokroku (08.04.2014)
Ženy popisují potrat: "Nikdo mě nepřipravil na spalující bolest" (08.04.2014)
I s ohledem na nehygienické potraty je třeba říci pravdu (07.04.2014)
Dar Boží lásky (27.03.2014)
Taková malá zkušenost, jak je důležitá modlitba (15.01.2014)
Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými (15.01.2014)
Čína - civilizace smrti (06.11.2013)
Píseň Kouzlo, že tu jsem od Petra Žamberského (06.08.2013)
Co hrozí ženám, kterým lékaři odmítli provést potrat? (30.06.2013)
Lékařské námitky proti RU-486 (18.03.2013)
Potraty a k tomu magie - svědectví o okultních praktikách na jedné interrupční klinice (28.12.2010)
| Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 12. 08. 2014 | 8715 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.lifenews.sk
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace