Zajímavé...

Vymodlili si zázrak - jeden den se svým děvčátkem

kluk na lavičce s miminkem, zdroj: www.pixabay.com, CC0 Public Domain / FAQ Pětatřicetiletá Pamela Lewis přiznala, že ještě dlouho se při pohledu na duhu, prázdnou autosedačku či pěkně zavinutou dětskou dečku bez děťátka neubrání slzám.

Ale ví, že plakat je v tomto případě v pořádku. Celá její rodina, včetně jejího manžela - 36-letého Paula Josepha, přezdívaného PJ a jejich tří malých dětí, které jsou mladší 10 let, byla jakýmsi způsobem hluboce dotčena tím, co v posledních měsících prožila.

Tato zkušenost zahrnuje okamžiky plného očekávání smíchané s obrovským strachem z toho, co může přinést budoucnost. Ale zahrnuje to i malý zázrak, za který se tak velmi modlili, a který se nakonec i vyplnil, ale i smutkem naplněné "sbohem", které museli říct po tak krátké návštěvě.

Navzdory strachu, nejistotě a emocím střídajícím se jako na houpačce, tato hluboce katolická rodina ví, že Bůh na ně po celý čas hledí - a vede je po svých podivných a tajemných cestách své dobroty a milosrdenství.

„Bože, Ty si tak dobrý“

Všechno to začalo v únoru 2014. Tehdy měla Pamela ve svém rodném městě Mission v Britské Kolumbii naplánovaný první ultrazvuk. Pamela měla podezření, že něco není v pořádku. Sonografie jejích 15-týdenního dítěte totiž mlčela. O několik dní později Pamelin lékař potvrdil její nejhorší obavy: řekl, že její dítě má fatální chromozomální abnormality.

"S velkou pravděpodobností potratíte. Jestliže by se vám i podařilo porodit, život s dítětem bude nesmírně krátký a dítě bude silně deformované kvůli rozštěpu patra a poškození mozku," řekl podle Pamely lékař v rozhovoru pro LifeNews.

Jako řešení problému jí doporučil potrat.

Pamela opustila ordinaci a slzy jí stékaly po tváři. Jak by mohla ukončit život svého vlastního dítěte, které v ní rostlo?! Jak by mohla ona, která živila tento nový život, vůči tomuto dítěte cítit něco jiného než lásku, a to především proto, že toto dítě teď více než jindy potřebovalo někoho, na kom by závisel jeho život? Potrat byl jednoduše nemyslitelný.

Pamelu diagnóza vystrašila. Obrátila se k Bohu v modlitbě: "Bože, Ty jsi tak dobrý. Aťh se stane tvoje vůle. Dej nám sílu dostat se z toho."

Jedna z Pameliných přítelkyň jí dala radu, což jí nesmírně pomohlo: "Pamelo, to dítě má takové štěstí, že má za rodiče vás. Většina žen by ze strachu šla na potrat. Ty jsi jeho život uchránila a uchovala ho v bezpečí a budeš ho milovat, dokud si ho Bůh nevezme zpět," uvedla Pamela, vzpomínajíc na rozhovor se svojí kamarádkou Roxanou.

Druhý ultrazvuk na jiné klinice v Surrey, Bc - k Pamelině velké úlevě - ukázal, že první diagnóza se mýlila. Tato úleva však netrvala dlouho. Lékaři chtěli vykonat třetí ultrazvuk. Ten odhalil, že ruce a nohy dítěte nejsou takové, jaké by měly být, ale ohnuté. Pamela se připravovala na další špatné zprávy.

Skupina odborníků a genetických poradců řekla Pamele a PJ-ovi, že jejich dítě, děvčátko, má vzácnou poruchu zvanou Kampomelická dysplazie, to je choroba, která brání správnému rozvoji kostí a chrupavek v těle. Lékaři jim řekli, že mnohé děti s touto chorobou se ani nenarodí. Ty, které se narodí, obyčejně zemřou v průběhu několika dní.

Opět se jako řešení nabízel potrat.

To, co si Pamela nejvíc pamatuje z tohoto okamžiku, je zvučné "ne", které rezonovalo celým nitrem její bytosti, když jí nabízeli tuto možnost. Jak by mohla problémy svého dítěte řešit potratem?! Nebylo to dítě členem její rodiny?! Teď to dítě potřebovalo, aby bylo nejvíc milované a ne zlikvidováné jako odpad. Potrat by nikdy nebyl řešením.

Hořkosladké

Pamela a PJ dali svému dítěti jméno Gianna Serephina, to znamená "Bůh je milostivy a ohnivý". Jak postupovaly týdny, diagnóza se zhoršovala. Doktoři říkali, že jak se Gianna narodí, nebude moct dýchat, protože její plíce nejsou schopné se rozšířit. Její hrudníček se dostatečně nerozvinul a vyvíjel masivní tlak na její rozvíjející se orgány. Struktura jejich kostí, včetně lebky, je extrémně křehká. Lékaři jí dali 3%-ntní šanci na přežití porodu s tím, že jak by přežila, pravděpodobně by krátce po něm zemřela.

Rodiče řekli svým ostatním dětem - Veronice, Anastázii a Makariovi, že jejich malá nenarozená sestřička je nemocná a potřebuje Boží zázrak, aby se vůbec narodila živá. Pamela popsala, že když děti přišly, políbily jí na bříško a prokazovaly své sestřičce lásku a náklonnost. Daly své ruce na bříško, aby v nitru pocítili Giannin pohyb. Rodina se společně modlila za zázrak uzdravení, ale v první řadě se modlila za poslušnost vůči Božímu plánu, ať by byl jakýkoliv.

Pamela teď prožívala směs hořkosladkých emocí. V nitru jejího lůna byla Gianna chráněná a v bezpečí. Ale mimo její lůno bude Giannin život ve vážnem nebezpečí. Neměla by matka radostně očekávat narození svého dítěte? Pamela však očekávala tento den - který se přibližoval tak rychle - jen se strachem a nejistotou. Snažila se soustředit na radost, kterou jí Gianna přinášela. Na to, kdy její malé děťátko reagovalo na její hlas pohybem a jemným kopáním. Věděla však, že každý nový den je obě posouvá blíže k okamžiku, kdy hrozí, že jejich společná radost se skončí.

Pamela bojovala i s etickými otázkami, které se týkají péče o Giannu, pokud porod přežije. Co když bude potřeba, aby kvůli dýchání byla Gianna v inkubátoru? Tento postup jí však působí nesmírnou bolest a utrpení. Co když odmítnutí tohoto postupu způsobí, že zemře na udušení? Pamelu sužovaly ty nejhorší představy.

Přítel a kněz P. John Horgon, pomohl uklidnit její obavy. V prvnířadě Pamele poradil, aby jednoduše milovala Giannu v přítomném okamžiku. Ať si s ní zpívá, modlí se s ní a denně ji zásobuje vitamíny.

"Může to být jediný čas, kdy můžeš zažít Giannu takovou, jaká je... rostoucí v bříšku. Nejsi matkou po porodu, jsi matkou teď," vzpomíná na jeho slova.

Otec John jí řekl, že Gianna by měla dostat všechno, co je z lékařského hlediska nevyhnutelné, aby dostala šanci na život - tak, jak si to zaslouží každé dítě. Jestliže jí pobyt v inkubátoru umožní dýchat a pomůže jí to žít, potom by se to mělo vykonat. Neměla by jí být odepřena výživa a dýchání. Co nejdříve by jí měl být nabídnut dar lidského dotyku. Jestliže nebude stačit lékařská pomoc, potom ať si ji drží a milují až do jejího posledního výdechu, vzpomínala Pamela na jeho slova.

"Bože, dej nám jeden den s ní"

Deset týdnů před termínem porodu Pamela stále pracovala jako servírka v Olive Garden. Když Gianna nemohla polykat, Pamele se vytvořil nadbytek plodové vody a její vyčnívající bříško vypadalo velmi nápadně. "Opravdu ráda pracuji jako číšnice, myslím si však, že jsem odstrašovala zákazníky. Lidé se mě stále ptali, jestli už budu rodit," popisovala.

Ultrazvuk, který byl vykonaný každé dva týdny, stále jasněji ukazoval Giannin klenutý krk, ohnuté kosti, malé čelisti a špatně tvarované plíce. Skenování také ukázalo hlavičku plnou vlasů a také její nadšené pohyby.

Během jedné návštěvy novorozenecké jednotky intenzivní péče v rámci přípravy na velký den, lékaři ukázali Pamele inkubátor, ve kterém bylo tehdy umístěné předčasně narozené dítě. Před jejíma očima se náhle zablýskla realita, která měla přijít.

"Jen jsem se na to dítě dívala, jako bych už porodila já a byla to moje Ginna - po celý život tak neuvěřitelně slabá a bezmocná a úplně závislá na Bohu a svých rodičích. Kousla jsem se do rtů tak silně, že jsem skoro krvácela. Musela jsem odejít dřív, než bych začala bojovat o to, abych mohla držet to dítě, které nebylo moje. To proto, že moje touha po Gianne byla v tom období to nejsilnější.

Lékaři Pamelu dva týdny před termínem požádali, aby se dočasně přestěhovala blíže k nemocnice ve Vancouvru, aby mohli lépe sledovat ji i dítě. Pamela a PJ se usadili v domě na Easter Seals, to je speciální místo v blízkosti nemocnice, kde mohou rodiče zůstat v blízkosti svých nemocných dětí. Čas trávili hraním kartových a jiných stolních her. Denně chodili na mši svatou. Modlili se růženec. Relaxovali v zahradě. Byli rádi, že PJ-ova sestra Sheena mohla hlídat ostatní děti.

Pamela a PJ se stále modlili za zázrak uzdravení, ale byli smíření s čímkoliv, co Bůh dopustí. Začali se dívat na smrt, dokonce i na možnou smrt své dcery, jako na něco, co se dá posvětit. Začali se vroucněji modlit, aby Gianna žila - třeba jen krátkou chvíli, aby ji mohli držet, milovat, pokřtít a rozloučit se s ní. Uvědomili si, že jestliže jejich dcera bude žít třeba jen krátkou chvíli, bude to "úžasné a laskavé požehnání, které nám daruje Bůh".

"Naše modlitba byla vždy stejná: Bože, dej nám jeden den s ní. Jsme si vědomi, že si ji asi nemůžeme nechat, ale dej nám čas, abychom se s ní rozloučili," řekla Pamela.

Díky své víře Pamela a PJ pochopili, že Giannina brzká smrt by neměla znamenat konec jejich snů a plánů, které pro ni měli, ale opravdu jen začátek. Jestliže by zemřela, půjde do nebe, kde ji bude "opatrovat" Ježíš až do dne, kdy se opět všichni spolu sejdeme.

Uvědomili jsme si, že bude s rodinou, se svatými, se svým dědečkem a svými prarodiči... a samozřejmě s Bohem. A dá-li Bůh, v budoucnu i s námi. Bylo to hořkosladké, ale o mnoho víc sladší," řekla Pamela.

Kvůli svému dítěte se Pamela snažila být pozitivní a optimistická, a to zejména po té, co ji jistý přítel navštívil v domě v Easter Seals a mluvil o tom, jak dítě v lůně do určité míry cítí, co cítí samotná matka. Dítě slyší matčin smích nebo pláč, řekl přítel. Jestliže je matka ve stresu, dítě se dostává do stresu. Jestliže je matka šťastná, dítě je šťastné.

Pamela se občas sprchovala v noci a pozorovala, jak voda stéká po jejím bříšku. Gianna zareagovala energickým kopáním. Milovala svoji dceru bez ohledu na její chorobu a v hloubi duše vnímala, že Gianna tuto lásku cítí a opětuje jí.

„Bože, tak nesmírně Ti děkuji!“

Lékaři se rozhodli, že Pamele vyvolají porod asi o dva týdny dřív než byl původně stanovený termín. Gianna tehdy měla být menší, než kdyby se narodila v normálním termínu a lehčeji by byla prošla porodními cestami. Lékaři začali vyvolávat porod v pondělí 11. srpna pomocí Foleyova katetru, který se po vložení naplní vodou a začne natahovat krček dělohy. V úterý ráno byla Pamela rozšířená víc. Dřív než sestra pronikla k plodové vodě, Pamela dostala epidurální injekci. Pamele podali oxytocinové kapky, aby zvýšili kontrakce.

Porod se začal stupňovat. Pamela ani nemusela říkat sestrám, kdy má kontrakce, protože pokaždé, když se tak stalo, to Giannu viditelně vytlačilo až na bříško. Kontrakce byly tak neobvykle viditelné, že sestry, které šly náhodou okolo, nahlížely do porodního sálu jen proto, aby to viděly.

"Při každé kontrakci to vypadalo na mém pravém boku jako maličké pohoří," řekla Pamela.

Teď už bylo vidět vykukovat Gianninu hlavičku. Přišel čas na tlačení. Ale bez ohledu na to, jak silně Pamela tlačila, Gianna se ani nepohnula. Navzdory křehkosti dítěte, vedoucí lékař navrhl, aby dítě dostali ven "odsáváním". Plán fungoval a Gianna se narodila o pár minu později, v 17:50.

Byla však celá modrá. "Je mrtvá? Zemřela? Dýchá?"Pamela si vzpomněla, jak zoufale křičela.

Tým čekajících specialistů vzal Giannu bleskurychle pryč do sousední místnosti ve snaze ji oživit. PJ je doprovázel. Přestože Pamela nechtěla nic víc než držet svoje děťátko, personál jí stále říkal, jen počkejte. Dalších 15 minut se zdálo Pamele jako věčnost. Každého svatého v nebi, na kterého si vzpomněla, prosila o Giannin život.

"Tentokrát jsem šanci vyžadovala - neprosila jsem o ni," řekla.

A potom se stal malý zázrak, za který se tak zoufale modlila Pamela a její rodina. PJ se vrátil se zprávou, že Gianna je živá. Úspěšně ji umístili do inkubátoru, kde dýchala s pomocí ventilátoru.

"Jen jsem plakala a vzlykala. Tak velmi Ti děkuji, Bože! To je všechno, za co jsem se modlila," řekla Pamela.

Sestra přivezla Pamelu na vozíku do místnosti, ve které Giannu udržovali při životě pomocí dýchací trubice. Bylo tam velké množství kabelů, které sledovaly její životní funkce. Teď už byla růžová. To znamenalo, že krev cirkuluje. Pamela žasla nad Gianninou krásnou hlavičkou s tmavými vlásky a plnými rty. Vážila asi 2, 2 kilogramů.

Pamela ji teď mohla poprvé oslovit a dotknout se své žijící dcery.

"Je to moje dítě a je nádherná," vzpomínala Pamela na svoje první myšlenky. "Jaká jsi bojovnice!"

Kněz přišel pokřtít děvčátko a přijmout ji tak do křesťanského společenství. Pamela, PJ a ostatní děti přišli právě ve chvíli, kdy začínal obřad.

"Byl to krásný moment plný Ducha Svatého," řekla.

Po obřadu se děti rozplakaly.

"Přestože byly rády, že je Gianna naživu, myslím, že směs nemocničního prostředí, síly svátosti křtu a záplavy jejich dětských pocitů - to všechno bylo na ně mnoho, aby se dokázaly ovládnout. Ale bylo to v pořádku. Objímaly nás, vzlykaly a potom se smály, když jim nejmenší Makarius, který má tři roky, řekl, aby byly potichu a uklidňoval je, aby nevzbudily Giannu," řekla.

Pamela a PJ nakonec s nejnovějším členem rodiny zůstali sami. "Jednoduše jsme seděli v místnosti s naším novorozeným andílkem. Zpívali jsme jí, vykládali jí a jen se jí dotýkali," řekla.

I když jí ventilátor pomáhal, Gianna stále s dýcháním bojovala. Její křehké, poškozené tělo stěžovalo její přežití. Sice přímo nijak netrpěla, doktoři se vyjádřili, že nic víc pro ni nemohou udělat. Pamelu a PJ požádali, aby rozhodli, kdy Gianně sejmou ventilátor. Rozhodli se, že si pospí pár hodin a potom se dřív probudí, aby strávili celý den se svojí dcerou před tím, než jí řeknou první a poslední "sbohem".

"Nechtěla jsem být emocionální troskou kvůli tomu, že jsem byla nevyspaná a moje tělo se od porodu ještě stále třáslo," popisuje Pamela.

Celou středu všichni strávili s Giannou.

Nechala jsem tatínka podržet si svoje malé děvčátko," řekla Pamela. "Seděla jsem vedle něho a sledovala, jak tu malou bytost drží její otec ve svém velkém náručí. Mohla jsem ji skrz hadičky políbit. Její pokožka byla jako hedvábí. Prstíky sevřela můj malíček."

Sanitka dorazila ve dvě hodiny odpoledne, aby přivezla Giannu a její rodiče na Canucks Place, klidné domácí místečko, kde mohou rodiče v pokoji strávit poslední chvíle se svými dětmi. Své poslední sbohem přišli říct i ostatní děti.

V šest hodin večer, po té, co Gianna žila jeden celý den, jí odstranili hadičky.

"Držela jsem Giannu v náručí a PJ stál vedle mě. Byli jsme sami s lékařským personálem. Varovali nás, že to může trvat několik minut nebo hodin a ujistili nás, že nebude trpět, protože dostala morfium."

Gianna se naposledy nadechla a potom zemřela.

"A my jsme truchlili...., nesmírně jsme truchlili," řekla Pamela.

Giannino tělo jsme ve vaničce jemně umyli. Byla oblečená ve svých dupačkách s bílým zajíčkem a zavinutá ve speciální dětské dece.

"Kolíbali jsme ji a drželi. Byla tak pokojná! Vypadala jako zdravé, spící a krásné děťátko - proto to bylo ještě těžší," řekla Pamela.

"Člověk na některé okamžiky v životě není nikdy připravený. Už jste někdy drželi mrtvé dítě, které bylo vaším vlastním? Moje srdce cítí s každým, kdo ano. Čas se v tom okamžiku zastaví. A zatím, co meditujete o tom, co tato jednotka časomíry znamená - sekundy, minuty, roky, věčnost - najednou se stává nemožné, aby jste to pochopili."

Přišli pracovníci pohřebního ústavu a položili Giannino tělo na nosítka. Její tělo bylo zakryto látkou. Bylo dokonáno. Pamela si pamatuje, jak ji pohltil drtivý pocit prázdnoty. Na druhý den ráno zaměstnanci Canucks Place umístili spolu s hořící svíčkou Giannino jména na speciální římsku jako vzpomínku na její život i smrt.

Následující týden ji pohřbili. Pohřbu se nečekaně zúčastnily i čestné stráže Kolumbijských rytířů (Knights of Columbus). Rytíři řekli rodičům, že Giannin příběh názorně dokazuje, co znamená chránit život.

"Ceníme si všeho".

Pamela a PJ řekli, že jsou "požehnání časem", který mohli strávit se svoji dcerou a nevyměnili by ho za nic na světě.

"Všechno na ní, včetně jejich deformovaných nožiček, její křehkost i poškození - to všechno bylo součástí toho, kým byla. Cenili jsme si všeho. Viděli jsme, jak je polámaná, a i přesto byla krásná ve svém poškození. Ukázala nám bázeň a krásu zázraku života," řekla Pamela.

PJ řekl, že Gianna měla "obrovský vliv" na každého z nich. "Můj život a život každého z naší rodiny byl časem, který strávili s Giannou, určitě obohacen," řekl.

PJ vyprávěl, jak Gianna přinesla radost do rodiny zprávou o svém početí a teď díky vědomí, že je s Bohem v nebi. Učila je trpělivosti: o nemoci, s kterou bojovala, se totiž dozvídali kousek po kousku. Pomohla jim vyrůst ve věrnosti k Bohu, když byli nuceni prohloubit svoji důvěru v Něho. Pomohla jim naučit se vpustit do svého života Boží vůli a pokorně ji přijmout, protože "Bůh obrátí všechno v dobré v souladu se svoji vůlí."

PJ si bude vždy pamatovat Gianninu obrovskou sílu v jakýchkoliv těžkostech.

"Řekli nám, že se pravděpodobně nedožije termínu porodu a jestliže by to dokázala, pravděpodobně nepřežije porod a kdyby přece ano, tak bude žít jen několik minut. Těch 24 hodin, které jsme s ní po porodu strávili, jsou i darem, i příkladem její obrovské síly. Její síla inspirovala nás, abychom i my byli silní," řekl.

Z čeho se rodina, kvůli Gianně, nejvíce těší, je láska, kterou spolu prožili.

"Pamely, mě, i našich dětí se dotkla Giannina láska. I my ji vroucně milujeme. Radujeme se, že naše děvčátko nepoznalo nic jen lásku."

"Určitě bychom si přáli, abychom s ní mohli strávit více času. Ale i přesto, že to bylo tak krátké, bylo to dost dlouhé na to, aby obohatila naše životy, protože nás tolika věcem naučila," řekl PJ.

"Bůh nám vytváří cestičky do nebe"

Někteří lidé se rodičů ptali, proč Bůh dopustil, aby se to stalo takovým "dobrým" lidem, kteří se snaží co nejlépe kráčet po Božích cestách. Proč by jim dobrý Bůh seslal tak velký problém?

"Rozumím těmto pocitům a vím, že ti, kteří tak mluví, to myslí dobře," řekl PJ. "Avšak právě díky Boží milosti, děkujeme Bohu, že nám dal Giannu, protože mnoho lidí na tomto světě by děťátku jako Gianna nedali šanci. Díky Bohu, že ji dal nám, abychom se o ni postarali."

Pamela řekla, že ani jednou se na Boha nezlobila kvůli tomu všemu, co se stalo.

"Vždy jsem měla s Bohem přímo dětský vztah. A vím, že by se nikdy nesnažil mi ublížit. Cokoliv do mého života vloží, jen On sám zná důvody proč."

Třeba potom, co lidé uslyší o jejím životě, budou přemýšlet, když budou čelit "volbě", jaké jsme čelili my."


"Právě skrze naše zkoušky a strasti nám Bůh vytváří cestičky do nebe. Bez ohledu na to, co nám Bůh pošle do cesty, nikdy nám nedá kříž, který bychom nezvládli. On nám pomůže přijmout jakékoliv utrpení, které nám přijde do cesty," řekla.

Pamela je přesvědčena, že těžké časy, zkoušky a utrpení jsou v podstatě Boží výzvou k tomu, aby člověk duchovně rostl v lásce a v soucitu. Ona už teď vidí, jak Gianna změnila její život. Už se tak nestresuje kvůli drobnostem. Zjišťuje, že lépe akceptuje věci, které nemůže změnit.

"Stanete se jiným člověkem - soucitnějším, trpělivějším, milujícím, laskavějším, starostlivějším a chápavějším, " řekla.

Pamela řekla, že někteří lidé říkají, že to, co ona a PJ udělali pro Giannu, bylo odvážné. Ona s tím však nesouhlasí.

"Nezdá se mi to odvážné. Nevím, proč lidé stále trvají na tom, že je to odvážné. Opravdu upřímně říkám, že to, co jsme udělali, se nám jednoduše zdálo jako rozumná věc," řekla.

"Mít dítě, které by mělo zdravotní postižení, které by trpělo a které by mohlo zemřít, to by bylo děsivé, nebudu lhát. Tak jak jsme byli vzrušení z toho, že máme Giannu, tak byl někdy ohromující i strach z toho všeho - strach ze života, který se boji neznámého. Ale život je posvátný ve všech jeho formách. Její život byl posvátný. S tímto vědomím se nám podařilo překonat svoje obavy."

"To modlitby lidí, řekl PJ, nás podržely."

"Téměř fyzicky jsme v našich životech cítili příliv milosti díky modlitbám tolika členů rodiny, přátel, zasvěcených osob a dokonce i cizích lidí.

"Fungovali jsme díky milostem," dodala Pamela.

Rodiče věří, že příběh Giannina života ještě není zavřenou knihou.

Pamela původně psala pro své spolupracovníky v Olive Garden blog o svých zkušenostech, objevilo ho mnoho lidí a byli dojati tím, co četli. Prostřednictvím sociálních médií začali Pamelu kontaktovat úplně cizí lidé. Vyprávěli jí, jak je příběh Gianny dojal.

"Nakonec jsme přesvědčeni, že Boží plán pro naši Giannu se podařil, i když tento plán byl jen jeden den. Ale co když se ten plán ještě stále odhaluje? Stačí se podívat na to, jak se dotýká životů svým příběhem. Snad po tom, co budou lidé slyšet o jejím životě, budou přemýšlet, kdy budou čelit volbě, jaké jsme čelili my," řekla Pamela.

Pamela a PJ si budou navždy uchovávat svoji malou dcerku ve svých srdcích. Rodina si bude cenit vzpomínky Giannina života. Společně se měli rádi. Společně se ztratili. Společně rostli v porozumění tajemných Božích děl.


Převzato z lifenews.sk, 11. září 2014 článek naleznete zde.

láska, srdce, Fotoaparát: Smansung Nx1000, Public Domain CCO, pixabay.comSdílet

Související články:
Byly sepsány další vzpomínky na probošta mikulovského Stanislava Krátkého (02.01.2023)
V božím stvoření nejsou žádné chyby (svědectví) (25.12.2022)
Zamyšlení nad souvislostmi některých částí Písma svatého (20.12.2022)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 51: Jako Mariin podpis (15.11.2022)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 48: Růženec je exorcizmus a osvobodil dětského vojáka (23.10.2022)
P. Dominik Chmielewski - Svědectví obracení a setkání s Pannou Marií (video) (04.10.2022)
Medžugorje - můj splněný sen (svědectví) (03.10.2022)
Butkov, místo, kde nebe sestupuje na Zem (01.09.2022)
Film "Povolaný" - Svědectví Marty Przybyly o obrácení - čast 1 a 2 (26.08.2022)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 47: Napíšu Ti o zázraku, který se zde udál (15.08.2022)
Vyslyšená modlitba (svědectví) (12.08.2022)
Online ve světě okultismu - Od esoteriky ke katolické víře - 2. část (video) (21.07.2022)
Spolupráce s andělem strážným a Matkou Boží nikdy neselže (17.07.2022)
Poděkování P. Marii za uzdravení - doplněno (01.07.2022)
40 let se modlila za sílu odpouštět – skutečný příběh (11.06.2022)
O vzniku obrazu na Turínském plátně (17.04.2022)
V komatu zažil Boží dotek. Příběh otce Stua přichází do kin (12.04.2022)
Svědectví: Stále více jsem si byla vědoma převeliké lásky a milosrdenství našeho Pána (06.04.2022)
Kněz na onkologii (22.02.2022)
Vše se proměnilo v radost (27.01.2022)
Viděla jsem živého Ježíše v Hostii a obrátila jsem se! (22.01.2022)
Obrátila jsem se, když jsem sledovala život otce, který se vrátil z Medžugorje úplně proměněný (14.01.2022)
Antonietta Meo (13.01.2022)
Ani já bych s nikým neměnil (13.01.2022)
Blahoslavená Marie Tereza Roig Ferragudová a čtyři její dcery (31.12.2021)
Stojící Zoja – utajený zázrak (23.12.2021)
Doopatrování rodičů - Byla to zkušenost, díky které smrt vnímáme velmi přirozeně (24.10.2021)
Jeden pán vyprávěl tuto příhodu. (neuvážené rozhodnutí) (23.10.2021)
Svědectví: Zázraky otce Libora (21.10.2021)
Návrat k Bohu z nástrah esoteriky a okultismu (17.09.2021)
Už i já poznávám Ježíše v hostii (svědectví z Medžugorje) (14.09.2021)
Svědectví o manželské věrnosti - Nemohla jsem jinak (26.08.2021)
Medžugorje - Goran a Katka Čurkovičovi: Nebojte se! (video) (19.08.2021)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 42: Medžugorje mi zachránilo život (svědectví) (11.08.2021)
Zázračné uzdravení Petra De Ruddera (10.08.2021)
Už chápu, všechno do sebe zapadá (09.08.2021)
Zachráněné manželství - Crystalin příběh o záchraně jejího manželství. (22.07.2021)
Lídr vězeňského společenství Dismas Když vidím plakat odsouzeného na doživotí, nepochybuji, že je to Boží práce (video) (25.06.2021)
Náhody nebo Boží prozřetelnost? (31.05.2021)
Posedlá (svědectví) (17.05.2021)
Svědectví o záchraně duše skrze „Korunku“ (07.05.2021)
Bůh existuje, potkala jsem ho (Od satanizmu do Ježíšovy milosti) (17.04.2021)
Role Barabáše ve filmu Umučení Krista mě obrátila (02.04.2021)
Svědectví: Bylo mi věřících upřímně líto. Jak mohou vsadit celý svůj život na něco, co neexistuje? (30.03.2021)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 37: Hostýnská voda (svědectví) (23.03.2021)
Jak odpustit ???? Určitě s tím máte mnohý problém ... Nabízím krásné svědectví jedné ženušky (03.03.2021)
Úspěšná podnikatelka ze Silicon Valley nechává všechno a jde sloužit Bohu (09.02.2021)
Výlet do Tater (30.01.2021)
Dokumentární film svědectví: Guru nebo Ježíš (18.01.2021)
Prolife / Jak jsem vůbec mohla přemýšlet nad tím, že zabiji své dítě? (04.01.2021)
Sen, skutečnost a síla dětské víry (02.01.2021)
Svět získává zdánlivě na vrch, ale ve skutečnosti získává Církev (13.12.2020)
8-letý Antonio, který zemřel na rakovinu: "Mami, Matka Boží přišla pro mě." (05.12.2020)
V tomto chlapci jsem potkal Ježíše (01.12.2020)
Můj letní výlet do Levoče (19.11.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 33 - Matka Boží uzdravuje v rodině budoucího kněze (16.11.2020)
Jsem nevidomá, světlem mi je Kristus - svědectví (09.11.2020)
Jeden z nás (příběh) (01.11.2020)
Donald Trump, aneb co nikdy neuvidíte v televizi... (30.10.2020)
Růžencový dominikán (svědectví) (11.10.2020)
Všeobecný protikatolický hejt. Víš, na koho nadáváš? (03.10.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 30: Odvrátila jsem se od Boha, ale Matka Boží to změnila (15.09.2020)
Tak kdy zemřu? (neuvěřitelné svědectví bratrské lásky) (10.09.2020)
Za velmi mnoho vděčím vám... (31.08.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 29: Panna Mária mi zachránila život! (svědectví kněze) (29.08.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 28: Nadpřirozený zásah Panny Marie před velkým nebezpečím (28.08.2020)
Zamilovanost a co dál? (Svědectví o Medžugorje) (31.07.2020)
Příběh na zamyšlení při jehož čtení Vám zvlhnou oči (25.07.2020)
Svědectví: Díky Medžugorji jsem odpustila ... (06.07.2020)
Dá se bez sexu vydržet až do svatby? A proč se o tom nebát mluvit. (22.06.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 26: Škapulíř smířil umírajícího s Bohem (21.06.2020)
Online ve světě - svědectví vizionářky Mirjany a exorcisty Petra Glase (11.06.2020)
Velká zkouška (svědectví) (28.05.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 25: Neopustila mě (svědectví) (20.05.2020)
Public relations pro Boha - krásné svědectví o postoji nemlčet (12.05.2020)
Svědectví: Potkal jsem anděla (09.05.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 24: Růžence dělají zázraky, zejména duchovní (svědectví kněze) (01.04.2020)
V mém domě buď Královna (svědectví) (28.03.2020)
Svědectví: Obrácení lékařů z Lombardie - tyto dny (23.03.2020)
List znásilněné řeholnice matce představené (08.03.2020)
Proč jsem katolík (06.03.2020)
Neměl jsem se narodit? (svědectví postiženého člověka) (01.03.2020)
Chválím Pannu Marii (svědectví o zázračném uzdravení) (17.02.2020)
Goran Čurkovič u Svatého Tomáše v Brně - Z pekla drog do náruče Panny Marie (14.02.2020)
Karol Dučák: Neopustím Katolickou církev! V žádném případě! (13.02.2020)
Tvá víra tě uzdravila (svědectví jedné matky a manželky) (04.02.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 21: Po letech vyslyšené modlitby - svědectví (26.01.2020)
(Nejen) 13. komnata Ladislava Křížka, svědectví o slávě, pádech a obrácení... (22.01.2020)
Exorcista: Prokleté předměty v našich domech (11.01.2020)
Svědectví z potratové ambulance (04.01.2020)
Matka světice (svědectví o hrdinném umírání) (01.01.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 20: Působení Matky Boží - svědectví kněze o uzdravení (16.12.2019)
Bez váhání si klekl k modlitbě před nástěnkou z nezvěstnými (16.12.2019)
Boj o život se Zdrávasem - skutečný příběh (09.12.2019)
Usadit se natrvalo před Pánem (24.11.2019)
Mária Bartková: Svědectví o daru víry (08.11.2019)
Ovoce prvních pátků - svědectví (24.10.2019)
Čistota dětské duše (28.09.2019)
Znásilněná žena odmítla potrat, nyní se těší ze syna - kněze (28.09.2019)
Nikdy nepodceňujte modlitbu matky (08.09.2019)
Nesmírná Boží prozřetelnost: kněz zavolal špatné číslo a ... (31.08.2019)
Jak hledání kostela a pravdy přivedlo protestantskou rodinu ke katolicismu (26.07.2019)
Imám se stává Kristovým misionářem (21.07.2019)
Polská modelka až v Medžugorji pochopila mystické setkání se sv. P. Piem (13.07.2019)
Příčina vaší podrážděnosti může být jiná než si myslíte (10.07.2019)
Manželé Markovi: O umělém oplodnění lékaři říkají polopravdy (10.07.2019)
Karol Dučák: Způsobil to Druhý vatikánský koncil? 5. závěrečná část (24.06.2019)
Karol Dučák: Způsobil to Druhý vatikánský koncil? 4. část (22.06.2019)
Karol Dučák: Způsobilto Druhý vatikánský koncil? 3. část (20.06.2019)
Karol Dučák: Způsobil to Druhý vatikánský koncil? 2. část (18.06.2019)
Karol Dučák: Způsobil to Druhý vatikánský koncil? 1. část (16.06.2019)
Eucharistie je pouze v této Církvi (12.06.2019)
Noc kostelů + Jaro - zamyšlení, básně (28.05.2019)
* Z veselé holky jen hromádka neštěstí
* Hodina, která za to stála...
(26.03.2019)
Ježíš a Marie - světlo pro naši rodinu (svědectví) (23.03.2019)
Jean vypráví o své cestě za povoláním (04.03.2019)
Svědectví: S rodinou v Medžugorji - nedocenitelná hodnota (03.03.2019)
Naše cesta do Katolické církve - kniha ke stažení (23.02.2019)
Pán je se mnou ... i v rakovině (svědectví) (16.02.2019)
Sestry dvojčata rozdělené při narození se nakonec zázračně setkaly v tom stejném klášteře (15.01.2019)
Bůh - Otec (svědectví) (15.01.2019)
V manželství se dá žít sexualita ve svobodě a radostně (15.01.2019)
Moc modlitby - Tajemství jednoho biskupa (13.01.2019)
Příběh obrácení feministky (04.01.2019)
To ti to trvalo (02.01.2019)
Sestra Emmanuela z Medžugorje: "Potkala jsem Ježíše, když jsem bojovala s hříchem okultismu" (20.11.2018)
"Zdržet se", když jde o progres, je nepřípustné (19.11.2018)
Dva rozhovory, dvě životní svědectví žen, zamyšlení (nejen) k dušičkovému času (07.11.2018)
Víme, který světec se narodil v den našeho křtu? Ne? Možná se připravujeme o zázrak .. (23.10.2018)
Bývalá olympionička, nyní františkánka, odhaluje tajemství vnitřního pokoje (14.10.2018)
5 populárních klišé o křesťanech (09.10.2018)
"Co jako v tom kostele vidíte?" (20.09.2018)
Chceme diváky vyrušit ze sebestřednosti (11.09.2018)
Měla jsem stále pocit vlastního hříchu (30.08.2018)
Novak Djokovič: více než sportovec jsem křesťan (27.08.2018)
"Tvoje děťátko má již deset prstíků" - adoptovaného chlapce dělily od potratu pouze sekundy (18.08.2018)
Andrea Bocelli: Věřit lze jen dvěma způsoby: v Boha buď dobrého anebo krutého (18.08.2018)
"Vězení mě osvobodilo ze starého života." Mimořádné svědectví! (17.08.2018)
Emmin příběh - Vítězství odpuštění (05.08.2018)
Mary Kenneth Keller - řádová sestra a vědec v jednom (01.08.2018)
Letní otazníky ztraceného rakouského růženčáře (28.07.2018)
Otec ho týral, ale on byl schopen odpustit (22.07.2018)
Pokud se cítíte líní, když máte jít na mši svatou, vzpomeňte si na kněze Ganniho z Iráku (17.07.2018)
Důvěřujme Panně Marii a jejímu synovi Ježíši Kristu, protože jim nic není nemožné! (svědectví) (15.07.2018)
Když se fotbalista pokřižuje (15.07.2018)
"Máš duši. Dávej na ni velký pozor": Chris Pratt překvapuje svědectvím na MTV awards (14.07.2018)
Reparát z lásky, svědectví otce jehož syn propadl drogám (09.06.2018)
Syrská mystička Myrna Nazzour opět v Bratislavě (03.06.2018)
3 bývalí satanisté se vracejí domů, do Katolické církve (24.05.2018)
Zázrak Božího milosrdenství (svědectví) (17.04.2018)
Rozhovor se světoznámou atletkou Blankou Vlašićovou o obrácení a víře v Boha (10.04.2018)
Silné svědectví desetiletého poutníka (26.03.2018)
Záchrana duše (Bůh umí použít i naši chybu) (24.03.2018)
Svědectví české medžugorské poutnice: Porod pro nebe (17.02.2018)
Zachránila mě poslušnost knězi - skutečný příběh (15.02.2018)
Bývalý voják se uzdravil díky Marii, Růženci a Medžugorje (09.02.2018)
Matka odmítla jít na potrat a z jejího dítěte se stala italská pěvecká hvězda - Andrea Bocelli (04.02.2018)
Viral video: Emily vysvětluje proč zanechala 'super' život lesbičky, a šla za Kristem (29.01.2018)
Svědectví: UZDRAVENÍ V MÉM ŽIVOTĚ A NOVÁ PRÁCE (16.01.2018)
Plival na lidi, kteří šli na mši svatou - dnes je z něj kněz (29.12.2017)
Vaše holčička po narození zemře, jděte na interrupci (19.12.2017)
Zázračná medaile a paní učitelka (27.11.2017)
Víra - jen pro primitivní lidi? (20.11.2017)
Beseda s Věrou Sosnarovou ve Višňové (okr. Znojmo) (26.10.2017)
Svědectví (08.10.2017)
Svědectví (07.10.2017)
Příběh křtu z Ruska - proč to dítě plakalo? (05.10.2017)
Viděla jsem živého Krista v Hostii – a obrátila jsem se! (03.10.2017)
Fotbalista: ‘Důvěra v Boha mi dává sílu’ (29.08.2017)
Jeho první i poslední hodinu jsme prožili spolu (21.08.2017)
Bývalá Miss Pennsylvánie byla počata při znásilnění - její matka se rozhodla pro její život (21.08.2017)
Vdala jsem se za kněze (02.07.2017)
Svědectví na KEFASFESTu: muži z komunity CENACOLO - „Ze tmy do světla“ (22.06.2017)
TOP příběh! Vidět mého otce, jak se modlí růženec, mě zachránilo před homosexualitou (23.05.2017)
Ze znásilnění těhotenství. Louise si vybrala život a už se nikdy neohlédla zpět (05.05.2017)
Jsi ochoten zemřít za svou víru? (video) (27.04.2017)
Bůh neopouští (svědectví) (19.04.2017)
Uděluji ti rozhřešení... (svědectví) (14.04.2017)
Jak nedostatek úcty k eucharistii odrazuje lidi od katolicismu (13.03.2017)
Jak mě "Bůh zachránil od sebevraždy": Bývalá ateistka a rocková hvězda Lacey Sturm našla Ježíše (24.02.2017)
Americká hvězda přiznává svou závislost na pornu - a jak se jí zbavila (25.12.2016)
Nechtěla jsem vidět zemřít své dítě (02.11.2016)
Co jsem se naučil od unaveného kněze (aneb lekce pokory...) (26.09.2016)
Vždycky jsem si myslel, že jsem se gayem narodil. Dnes jsem šťastně ženatý otec. (21.09.2016)
Sedmibolestná v domě Myrny Nazzour (18.09.2016)
Mladá muslimka hozená do studny napospas smrti tvrdí, že ji zachránil Ježíš (06.09.2016)
Modlitbové setkání s mystičkou Myrnou Nazzour (04.09.2016)
Každý má svoji cestu (02.09.2016)
Dr. Gloria Polo na Slovensku - Svědectví ženy zasažené bleskem (Video) (23.08.2016)
Dr. Gloria Polo přijede na Slovensko (07.07.2016)
Zvolte si správnou cestu: Odkaz kajícího vraha (06.07.2016)
Téměř ochrnul, pak se stal nejlepším. Bez Boha nezmůžu nic, tvrdí fotbalista Kaká (07.06.2016)
Aktualizované: V Jižním Súdánu postřelili slovenskou misionářku a lékařku
+ Sr. Veronika Terézia Racková v relaci TV LUX Vlastná cesta z 28.10.2012
(20.05.2016)
Bývalá pornoherečka Jan Villarubia: Bůh mi odpustil a uzdravil mě (08.04.2016)
Medžugorje: Oáza v poušti tohoto světa (svědectví) (24.02.2016)
Půst a jeho nesmírné hodnoty (09.02.2016)
Matka Ježíšova oslovila lékaře, který provozoval potratovou kliniku (09.02.2016)
Svědectví: Už nikdy více pro-choice ... protože si mě našla Pravda (01.02.2016)
Úžasné svědectví herce, který hrál Ježíše Krista (video) (21.01.2016)
Porodila ve dvanácti po znásilnění a nelituje toho (01.01.2016)
Svědectví: Radili mi nechat předčasně narozená dvojčata zemřít, bojovala jsem za ně celou svou bytostí (25.12.2015)
Žili 25 let jako "bratr a sestra", aby mohli chodit ke svatému přijímání (13.12.2015)
Leoš Ryška: Vděčím babičce za to, že žiju (27.11.2015)
"Dělal jsem satanistické rituály na potratových klinikách, dnes jsem katolík!" (02.11.2015)
Žena po rozvodu: Zůstala jsem věrná manželovi (21.10.2015)
Svědectví: Proměnění (19.10.2015)
Boží otcovství a satanův útok (10.10.2015)
Když jsem měla šestnáct, byla jsem znásilněna. Ale potrat byl mnohem horší. (20.09.2015)
Proč jsem a zůstávám katolíkem (PhDr. Radomír Malý) (17.09.2015)
Nejvyhledávanější porno hvězda zveřejnila šokující zprávu o porno průmyslu (01.09.2015)
Jak jeden skeptický vědec uvěřil Turínskému plátnu (23.08.2015)
Svědectví z Medžugorje: Immaculée, která přežila genocidu v Ruandě (13.08.2015)
Beáta Chrenová: Děti nepotřebují exotické dovolené, ale náš čas (09.08.2015)
Svědectví Gabrielly Colins o prožitku Medžugorje (25.07.2015)
"Dnes nejdete na potrat": Sestřička, která změnila můj život (svědectví) (22.07.2015)
Svědectví - boj s nemocí (20.07.2015)
Světově uznávaný fotbalista se rozhodl počkat se sexem až do manželství (17.06.2015)
Teologie těla a život v celibátu, jde to dohromady? (12.06.2015)
Svědectví úcty k Božskému srdci (01.06.2015)
Povolání je ustavičné dobrodružství (21.05.2015)
Žádostivost vyhrála: Jak porno zničilo moje manželství (11.05.2015)
Adoptovaná žena našla svou biologickou matku - byly kolegyně (07.05.2015)
A ochutnal jsi někdy? (27.04.2015)
Odkaz ženy s přelepeným okem: Narodili jsme se a už nikdy nezemřeme (18.04.2015)
Přičiň se a Pán Bůh ti pomůže (14.04.2015)
* Svědectví děvčátka v utečeneckém táboře...
* Svědectví bratra syrských mučedníků ...
(01.04.2015)
Děsivé svědectví katechetky z Belgie: Kam kráčí Církev na západě ? (13.03.2015)
Byla jsem satanistkou (svědectví) (15.02.2015)
Žena, která si po znásilnění ve 12-ti vybrala život, ničeho nelituje. (11.02.2015)
Keňa - Afrika očima dobrovolnice (30.01.2015)
Příběh mého obrácení – Timothy Tindal-Robertson, spisovatel a publicista (28.01.2015)
Nečekaná příhoda (31.12.2014)
Test NASA (31.12.2014)
Svědectví: Mé tělo patří Pánu a Pán vládne mým tělem (18.12.2014)
Můj příběh: o. Jozef Maretta - Jsem exorcista. (video) (24.11.2014)
Skryté požehnání neplodnosti (17.11.2014)
Dynamický rozvoj křesťanství v Indii (01.11.2014)
Obětovala se za děti (27.10.2014)
Ochrnutý katolík obětoval život při záchraně dítěte (23.10.2014)
Ateismus je překonán (22.10.2014)
Svědectví z jednoho setkání nezadané katolicky zaměřené mládeže. (21.10.2014)
92letá odzbrojila lupiče (21.10.2014)
Volejbalová trenérka se nevzdává a bojuje za své dítě (21.10.2014)
Duchovní uzdravení v Lurdech (18.10.2014)
Bolestná cesta návratu - Markéta Armstorferová, mistryně reiki, se po létech bloudění vrací (17.10.2014)
Jakého tě najdu, takového tě odsoudím... (16.10.2014)
Svědectví učitelky: Moje zkušenost ze školení o muzikoterapii (10.10.2014)
Moji manželku jsem nemiloval, když jsme se brali (01.10.2014)
Přišla jsem domů bez děťátka (01.10.2014)
Profesionální zápasník počatý při znásilnění podporuje otcovství (29.09.2014)
Syn s rozštěpem páteře je darem pro naši rodinu (21.09.2014)
Učitelka (02.09.2014)
Svědectví: Bez šance na přežití (28.07.2014)
Rumunská modelka riskujete kariéru kvůli pro-life názoru (11.07.2014)
Svědectví: Ježíši přijď a uzdrav mě (08.07.2014)
FOTKY obětí potratu - způsobují matkám trauma? (07.07.2014)
„Byl jsem gangsterem“ (05.07.2014)
Děťátko prohlášené za mrtvé, ožilo. Dnes už má 3 měsíce. (26.06.2014)
Španělská modelka se stala řeholnicí (25.06.2014)
Matka odmítla operaci mozku, chlapečka porodila v kómatu (23.06.2014)
Ďábel je dnes aktivnější, než kdy jindy. (07.06.2014)
Britský teenager veřejně prezentuje svoje panenství (03.06.2014)
Otec mi pomohl stát se "opravdovým mužem" a skončit s pornem. Teď jsem knězem. (26.05.2014)
Mladý poutník Petr svědčí o svém obrácení (10.05.2014)
Nádherná odpověď 29-leté ženy na otázku proč jsi ještě stále panna? (11.04.2014)
Raději zemřela, než by zabila své dítě. (10.04.2014)
Prožila jsem opravdové divy (10.04.2014)
Vidíme v druhých Krista? (03.04.2014)
Bůh se dotkl mého života (13.03.2014)
Církev a občanská společnost na dnešní Ukrajině (08.03.2014)
Turínské plátno je z 1. století, tvrdí autor posledního výzkumu (04.03.2014)
Nákup v Bille (19.02.2014)
Cesta do Alp (14.02.2014)
Darované květiny (13.02.2014)
P. Pavel Havlát: Kněžství je príma svátost (12.02.2014)
Passoliniho Evangelium podle svatého Matouše (25.01.2014)
Ježíš je Bohem života - myšlenky podsouvané satanem a myšlenky inspirované Duchem Svatým (24.01.2014)
Obrácení olympijského vítěze v boxu (23.01.2014)
Ježíš mě přivedl k plnosti víry (27.12.2013)
Benefiční vánoční koncert - Lidečko (26.12.2013)
Seděl jsem za kulometem a rozmýšlel, zda střílet. Byl Štědrý večer. (23.12.2013)
Svědectví: Medžugorjem se začal můj život měnit (22.12.2013)
Existuje Bůh? (18.12.2013)
Svědectví ve svědectví (23.11.2013)
Pro Boha a Matku Boží není nic nemožného (31.10.2013)
Moje obrácení – dlouhá cesta k pravdě (26.09.2013)
Zeptali jsme se...sestřičky Vojtěchy (11.08.2013)
Svědectví paní Libuše Danišové s prosbou o pomoc (31.07.2013)
Kněžské svěcení v Brně - Michal Cvingráf (10.07.2013)
Ztráta křesťanské víry (21.05.2013)
Uzdravení muslimského parašutisty (16.05.2013)
Modlil se za mne a za moji dcerušku (16.05.2013)
Kde končí naděje, začíná peklo...Každý je potřebný, na každém záleží (22.04.2013)
Smrt sestry Resoluty (bl. Restituty Kafkové) (10.03.2013)
Talkshow Cesta k andělům (12.01.2013)
Babi, kolik vlastně ti je let? (12.01.2013)
Fejeton novoroční aneb Matka Boží Panna Maria králická zůstává Útočištěm hříšníků (11.01.2013)
Opožděné interview s Matkou chudých (09.01.2013)
Svědectví ze školního výletu na Macochu (17.12.2012)
Matko, odevzdávám ti svého syna (17.10.2012)
Obrácení Andrého Frossarda (15.10.2012)
Získej druhé skutky lásky (30.09.2012)
Zajímavý citát 5 (02.09.2012)
Božské srdce splnilo slib (27.06.2012)
Proč jsem se stal katolíkem (24.06.2012)
Svědectví Honzy (06.06.2012)
Sebevražda (25.05.2012)
Pro nás (16.05.2012)
Důkaz, že EXISTUJE (13.05.2012)
Boží milosrdenství v mé duši (28.04.2012)
Zázrak korporálu (25.04.2012)
HIV-Příběh (23.04.2012)
Viktorie (12.04.2012)
Utonulý symbol 20. století (11.04.2012)
Podivuhodná Boží znamení (09.04.2012)
Na svatého Prokopa (02.04.2012)
Jsem katolík (31.03.2012)
Víra, naděje, láska (20.03.2012)
„Manifest víry“ aneb od islámu k Ježíši (25.02.2012)
Setkání před postní dobou (24.02.2012)
Zpověď =nádherný restart! (02.02.2012)
Turínské plátno opět středem zájmu vědců (31.12.2011)
Když Bůh s námi, kdo proti nám? (16.12.2011)
Adventní zamyšlení (30.11.2011)
Když se řekne exercicie na moři (29.11.2011)
Pouť na Velehrad - Dotek Boží lásky (24.11.2011)
Uzdravení na přímluvu Conchity Armidy (15.11.2011)
Otevřené dveře (20.10.2011)
Žena po potratu: Ten největší podvod! (16.10.2011)
„Nikdy ti nebude scházet láska“ (10.10.2011)
Získala jsem odpovědi na otázky (09.10.2011)
Půjč mi svůj úsměv (08.10.2011)
Blahořečení Drinských mučednic (04.09.2011)
Kdo hledá, najde (30.07.2011)
Být platným křesťanem (05.04.2011)
Dvě svědectví z 11.9. 2001 (04.02.2011)
Síla víry a modlitby (svědectví a modlitby k Pražskému Jezulátku) (19.12.2010)
Podivuhodné obrácení - svědectví dané v Medjugorje v březnu 2010. (29.10.2010)
Varování před nebezpečím šamanizmu a ezoteriky (04.09.2010)
| Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 14. 10. 2014 | 7349 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: http://www.lifenews.sk/
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace