Farnosti

Višňovská scholička

faraVždy v úterý před mší svatou se scházíme s dětmi na naší faře ve Višňovém. Většinou nás bývá 10 - 15. Nacvičíme písničky ke mši svaté, zahrajeme si hry, řekneme si nové vtipy a nějaké dobroty se taky najdou. Zveme další děti.


Na podzim jsme společně strávili víkend na faře ve Vranově, na který rádi vzpomínáme. Ke svátku sv. Mikuláše jsme při dětské mši zahráli krátkou scénku ze života světce. Během adventu jsme přinášeli do kostela světlo v adventních lampách, o Vánocích jsme zahráli a zazpívali u jesliček, atd.

Mám radost, že děti chodí a rády zpívají při mši svaté.


Pro inspiraci nabízíme některé z našich nejoblíbenějších her:

NA KEVINA
Tuto hru nás naučila Kristýnka Juřenová. Všichni sedí v kruhu a schovají si oči do dlaní. Na smluvený signál se všichni podívají na libovolného hráče. Pokud se hráč, na kterého se dívám, kouká na někoho jiného, zůstávám ve hře. Jestli se naše oči setkají, oba jdeme z kruhu (můžeme třeba dělat smluvený signál). Vítěz může být ten, kdo nejdéle zůstane ve hře nebo také ten, kdo nejdříve vypadne. Záleží na vás.
NA PLAYBACK
Dva hráči jdou za dveře. Ostatní děti si mezi sebou vyberou jednoho hráče (nebo i víc), který bude jen otvírat pusu. Ostatní musí ale poctivě zpívat. Hráči, kteří byli za dveřmi mezi sebou soupeří, kdo dříve odhalí "playbecka".
NA ČÍSLA
Hráči sedí v kruhu a rozdají si čísla, jak sedí vedle sebe. Začínající hráč pleskne 2x do stehen a řekne přitom 2x svoje číslo. Pak 2x tleskne a řekne číslo někoho jiného. Ten zase 2x plesne do stehen, řekne svoje číslo a 2x tleskne a vybere zase dalšího. Ostatní přitom taky tleskají. Vše se musí stihnout ve zvoleném tempu. Kdo to splete, dostává místo čísla název rostliny, potom třeba zvířete, jídla, pohádkové postavy, atd. Někdy se nám pěkně zasukuje jazyk, ale o to je větší legrace.
Další hry nabídneme zase příště.


Poprosila jsem děti, aby samy o naší scholičce napsaly:

"Rád chodím na faru kvůli tomu, že si zazpívám a zahraju na kytaru. Rád zpívám Pojď ke mně blíž a že uctívám Boha. Líbí se mi hra Na kukačky." (Lukáš)

"Ráda sem chodím, protože mě to baví, je tu dobrý kolektiv. Nejraději hraji hru Kevin a zpívám Přinášíme dary." (Veronika)

"Chodím sem, protože pak to, co si nacvičíme pak zpíváme na mši svaté. A taky se mi líbilo, že jsme byli na Vranově, hráli jsme na hřišti kuličky a šli jsme po stopách svatého Pavla a o Adventu chodíme s lampičkami. Líbí se mi hra Na playback a Na Kevina. A taky se mi líbí, že jsme spolu. Moc se mi ve zpívání líbí."(Kristýnka)

"Na zpívání chodíme rády, protože zpíváním chválíme Boha a taky tady potkáme hodné lidi a kamarády a paní učitelka je na nás moc hodná a vymýšlí zajímavé hry. Naše nejoblíbenější hra je Na čísla a nejlepší písnička je Do Tvých starostí." (Zuzka, Jitka a Kristýnka T.)

"Líbí se mi tu, protože je tady sranda. Ráda zpívám Sám proti proudu plout a hraju Na Kevina." (Ivana)

"Líbilo se mi, když jsme byli na Vranově. Chodím sem, protože se mi tady líbí. Líbí se mi písnička Je krásné být Božím dítětem." (Zuzka M.)

"Chodím sem ráda, protože je tady veselo, zpíváme písničky a jedna se mi hodně líbí, a to Je krásné být Božím dítětem a líbí se mi hra Billy Bob." (Věrka)

"Ráda sem chodím, protože ráda zpívám. Nejraději hraji Billy Bob a Na čísla. Ještě taky proto, že naše paní učitelka má dobré nápady." (Hanka)


kostelscholičkazpívámeIva, Věrka KájaholkyKristýnkakolotočnádobíadventní lampy 4adventní lampy 3Perličkovi

Sdílet

| Autor: Bohumila Hubáčková | Vydáno dne 27. 01. 2008 | 9885 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace