Zajímavé...

Velehradská kamera - soutěž mladých filmařů

Velehrad 09 Byl vyhlášen 1. ročník soutěže mladých filmařů Velehradská kamera. Jste zváni k účasti. Plakátek a info ke stažení zde! Download...

Pod záštitou olomouckého arcibiskupa Mons. Jana Graubnera, ve spolupráci s TV Noe, rádiem Proglas, Arcibiskupstvím olomouckým, společností Kristýn služebník s. r. o., společností Three Brothers a Studiem Velehrad, Olomouc vyhlašuje Stojanovo gymnázium, Velehrad 1. ročník soutěže mladých filmařů Velehradská kamera.

Soutěž chce povzbudit tvůrčího ducha v mladých lidech a přispět k přípravám na blížící se cyrilometodějské jubileum. Věříme, že právě mladí účastníci soutěže pomohou zaktualizovat 1150 let starý odkaz soluňských bratří.

Soutěže se mohou zúčastnit mladí lidé do 26 let, kteří vytvoří snímky dle témat svých věkových kategorií o stopáži max. 6 minut. Témata jednotlivých kategorií: do 15 let: „Všechno nejlepší, Cyrile a Metoději“, 16-18: „Věrozvěstové dneška“, 19-26: „Dialog mezi východem a západem“. Dále je možnost vytvořit upoutávku v délce 60 s. na téma „1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje, Velehrad 2013“.

Snímky bude hodnotit odborná porota složená z profesionálních filmařů, zástupců médií a katolické církve. V porotě soutěže zasednou osobnosti z produkčního týmu nově vznikajícího filmu Cyril a Metoděj - Apoštolové Slovanů, producent Viktor Krištof a režisér David Kočár. Další členové poroty: ředitel TV Noe P. Leoš Ryška, vedoucí katedry animace Vyšší odborné školy filmové Zlín, s.r.o.Michael Carrington, fotograf Michal Rivola, učitel mediální výchovy a filmu na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži Karel Gamba.

V rámci soutěže bude vítězům předáno hned několik ocenění: cena poroty, cena diváků, cena TV Noe a ocenění vítěze každé věkové kategorie.

Hlavní cenou pro čtyři účastníky soutěže (nad 18 let) bude možnost zúčastnit se až tříměsíční prázdninové stáže v průběhu natáčení filmu Cyril a Metoděj - Apoštolové Slovanů na území ČR.

Výsledky budou vyhlášeny 20.6.2012 v průběhu slavnostní mše svaté z Velehradu přenášené TV Noe.

Další informace o soutěži naleznete na přiloženém plakátu a na webových stránkách www.sgv.cz/velehradska-kamera/


Sdílet

| Autor: Bohumila Hubáčková | Vydáno dne 23. 02. 2012 | 18339 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace