Zajímavé...

Svědectví o manželské věrnosti - Nemohla jsem jinak

Mária Valentová s manželem, foto facebook Jejímu manželovi se před čtyřicítkou zastavilo srdce, zůstal poznamenán na celý život. Marie Valentová hovoří o tom, proč manželství nevzdala.

Před pěti lety se jejich život dramaticky změnil. Marii Valentové zbývalo jen pár dní do porodu třetího dítěte, když selhalo srdce jejího manžela. Přestože přežil, už nikdy nebude takový jako předtím. Setkali jsme se v Piešťanech, kde každoročně absolvují fyzioterapeutické léčení.

Váš život normální rodiny se najednou docela změnil. Co se stalo?

Stalo se to jednu neděli v roce 2012. Jeli jsme do kostela a ještě před začátkem mše můj manžel, který byl do té doby zcela zdravý, v lavici odpadl.

Měl náhlou zástavu srdce. Nejprve ho 17 minut do příjezdu záchranky laicky oživovala přítelkyně varhanice, která roky dělá v Červeném kříži, pomáhala jí i jedna zdravotní sestra, následně ho oživovala záchranka ještě dalších 23 minut. Takže dohromady ho oživovali až 40 minut.

Byla jste ve vysokém stádiu těhotenství, to všechno jste viděla?

Ano, to celé jsem sledovala i spolu s našimi dvěma dcerami. Manžel měl jen 39 let.

Jak si vzpomínáte na tu chvíli?

Ani nevím, někdy se k tomu vracím, protože člověk si potřebuje pojmenovat některé situace i zpětně. Při zdravém rozumu bych to bez Ducha Svatého asi nepřežila. První, co mi rezonovalo v hlavě, bylo, že potřebuji zavolat přátelům, aby se modlili.

Zatímco ho oživovali, šla jsem obejmout naše děti, neboť ony se bály i o mně, protože jsem už měla velké těhotenské bříško. Já jsem se je snažila chránit, protože jsem viděla, že jsou z toho mimo. Celé následující období jsem prožívala bez jediné pilulky na uklidnění a je to tak dodnes. Při zdravém rozumu jsem jen díky vztahu s Bohem.

Prožíval váš manžel předtím nějaké stresy?

Bylo to bez varování. On si nikdy na nic nestěžoval. Měl být z čeho vyčerpaný, měl v zaměstnání odpovědnost, náš dům byl rozestavěný, již jsme sice bydleli, ale zvenku byl ještě nedokončený. Ale nebyl to výjimečný stres, stejně to dnes prožívá hodně rodin.

Co se dělo potom?

Když mu oživili činnost srdce, vzali ho na ARO, já jsem nemohla jet s ním ani v sanitce. Když jsem za ním dorazila, tak mi personál podal pytel s jeho oblečením, roztrhaným po tom, jak ho oživovali. Řekli mi jen, ať se připravím na nejhorší, že těch 40 minut bylo strašně moc.

Jak jste prožila první noc po tomto zlomovém dni?

Byli jsme spolu i s dcerkami, které se velmi bály i o mně. Já jsem vůbec nespala, jen jsem se modlila a dostala jsem v milosti té chvíle takový krásný obraz od Boha, jak se manžel prochází s Ježíšem a On ho držel kolem ramen.

jeffjacobs1990, CC0 Public Domain, pixabay.com


To bylo pro mě velké uklidnění. Opravdu mohu říci, že jsem měla v sobě po celou dobu neuvěřitelný pokoj.

Podpořila vás širší rodina?

Manželovi rodiče to velmi vzalo. Manželův otec byl totiž na téže mši, když se to stalo, a celou dobu stál při oživování svého syna. Vzali to velmi těžko a já byla ještě ta, která měla sílu je podržet a povzbudit. Nedovedli se přes to přenést.

Nejistota, zda přežije, trvala ještě kolik dní?

Řekli mi, že pátý den bude zlomový, protože tehdy ho začnou probouzet z umělého spánku. Já jsem ještě s bříškem chodila za ním každý den a na ten pátý den se narodila v termínu naše dcerka Emka.

Já jsem i na tu nedělní mši šla jako na poslední před porodem, abych ji prožila spolu s rodinou.

Dcerku jste porodila v téže nemocnici, kde ležel manžel?

Ano, ve vedlejším pavilonu. Manžel byl v umělém spánku, ještě odpoledne jsem za ním byla, říkala jsem mu o maličké, že ho potřebuji, ať bojuje a cítila jsem, že už to asi na mě i přijde. Tak jsem mu vyprávěla, že se brzy narodí.

Rovnou od něho jsem přešla na příjem, protože jsem chtěla, aby mě zkontrolovali pom stresu, zda je maličká v pořádku. A už jsem se jen vrátila domů pro tašku a vrátila jsem se do porodnice.

Jaký byl porod s vědomím, že o pár metrů dále manžel bojuje o život?

Těžký. Naštěstí tam byla jedna zlatá sestřička, která mě držela za ruku. Celý porod jsem se za něj modlila. Ten pátý den byl tak přelomový, vlastně se dá říci, že se mi narodili oba. Podle lékařů byl pro manžela právě ten den zlomový a současně se nám narodila třetí dcera. Po porodu se mi podařilo jít za manželem do jeho pokoje, abych mu to řekla.

Pak jsem za ním chodila pravidelně i s jeho rodiči, s knězem z vedlejší vesnice, který nám velmi pomohl - hlídal venku maličkou, abych já mohla jít za manželem. Chodíval se za manželem modlit. Potom nám i pokřtil dcerku. Líbilo se mi, že nás povzbuzoval, abychom křest nedělali hned, ale počkali, až manžel bude moci být při tom. Přestože věděl, že si to nebude pamatovat. Vážila jsem si toho. Prožíval celou tu situaci s námi.

Když manžel ležel v kómatu, s dcerami jsme si říkaly, že je jedno, v jakém stavu a s jakými následky se vzbudí, podstatné je pouze, ať se probudí. Říkaly jsme si, že ať bude jakýkoliv, jen ať zůstane s námi. On byl totiž perfektní chlap, měli jsme krásný vztah, nás děti nikdy neslyšely hádat se. Můj manžel byl mým nejlepším přítelem.

Jak jste se seznámili?

On je moje spřízněná duše. Seznámili jsme se na zábavě, když jsem měla pouze 13 let. Moje máma totiž pocházela z vesnice, kde manžel bydlel, takže jsem tam chodila často na prázdniny. Celé roky jsme se setkávali jako kamarádi. Ale vždy to mezi námi jiskřilo. Už za svobodna jsme se uměli hodiny bavit a to nám zůstalo i v manželství, to je ostatně to, co mi dnes i nejvíce chybí.

Přestože mám kolem sebe mnoho dobrých lidí a přátel, rozhovory s ním mi chybí. On měl rozhled, byl to moudrý člověk. Byly dny, že i když jsme o páté museli vstávat do práce, přesto jsme se do druhé v noci bavili, s ním stále bylo o čem.

Když jste se vzali a přišly první dvě děti, prožívali jste někdy období krize?

Měli jsme existenční problémy, bydleli jsme v podnájmu, pak nás přichýlila manželova rodina, bydleli jsme v neobydlené části domu, byly to velmi skromné podmínky. Nikdy jsme ani nebyli na žádné dovolené. Začali jsme si opravovat a přistavovat dům, který manžel zdědil, čili všechny penízky šli do toho. Všechno jsme si jen svépomocí stavěli celé roky.

Vztahovou krizi jsme však nikdy neměli. S humorem a láskou jsme uměli zvládnout každou situaci. I když byly problémy, vždy jsme našli společnou řeč.

Když si to zpětně nyní vybavuji, tak byly chvíle, kdy jsem já byla už déle podruhé na mateřské a přišla ponorková nemoc, tak jsem čekala, že když chlap přijde z roboty, tak mě odbřemení a přitom on byl stejně unavený. Takže takové klasické nepokoje jsme prožili, ale to bylo více z mé nespokojenosti než nějaký problém vztahu.

Moje kamarádka Monika to pojmenovala tak, že ďábel nás nedokázal jinak rozbít, vstoupit mezi nás, tak to udělal takovým zásadním způsobem.

A rozdělil vás?

Ne, nepodařilo se mu to.

Ztratila jste však nejlepšího přítele, manžel zůstal po nedokysličení mozku navždy poznamenaný ...

Tím dlouhým oživováním mu odumřela velká část mozku, krátkodobá paměť mu nefunguje vůbec, dlouhodobá jakžtakž.

******************

Krátké video:
TV-MIS.cz
Mária Valentová s manželem
https://vimeo.com/203798935


****************

To znamená, že si nepamatuje, co se stalo včera?

Ano a někdy i za kratší dobu zapomene, co bylo. Jeli jsme například do Bystrice na kontrolu se srdcem, a když jsem ho naložila do auta, řekla jsem mu, kam jedeme, a po pár kilometrech se ho ptám, jestli ví, kam jdeme, tak nevěděl. Proto se mu i velmi těžko komunikuje, neboť často je ztracen, neví, jaký je den a podobně.

Nyní žijete pro přítomný okamžik, každý den jakoby začínáte s manželem znovu?

Je to tak, někdy nevím, co se v něm vůbec odehrává. Někdy nepoznává ani mě, má okno, když se mu snažím dát pusu, tak se odtáhne nebo se tak nejistě usměje. Když se ho zeptám, jestli ví, kdo jsem, tak řekne, že ne. Tak se to vždy snažím otočit na srandu a zeptám se ho, jestli se nechá od cizí ženské líbat. (Smích.)

Jak jste zjistila, že dlouhodobá paměť funguje, když téměř nemluví?

To jsme viděli, když se vzbudil v nemocnici, hned nás poznal. A když jsem se ho ptala na takové detaily, že jaké barvy máme ložnici, tak to si pamatoval. Pamatuje si i kolegy, kde pracoval. I děti. Nejtěžší problém měl si zapamatovat jméno poslední dcerky, i když on jí vymyslel jméno. Ale tím, že nezažil porod a viděl ji, až když měla tři měsíce, tak si to nezafixoval.

Mluví velmi málo. Když potřebuji od něho odpověď, musím ji táhnout z něj jako z chlupaté deky.

Jaké jsou prognózy lékařů?

V podstatě žádné. Já jsem si ho domů z nemocnice brala v bdělém kómatu. Dlouho byl na diazepamu a ten ho útlumoval. Postupně jsme vysadili léky proti bolesti i utlumováky, tak víc procitl. On někdy ani dnes neumí pojmenovat, co ho trápí, já to jen hádám.

Časem mu voperovali strojek na srdce (defibrilátor), bylo to 18. prosince a hned 30. prosince mu zachránil život, což nám pak lékař řekl. V podstatě měl opětovnou zástavu srdce.

Vy jste se za tu celou dobu ani jednou nezhroutila psychicky z celé té situace?

Ne. Cítím, že Duch Svatý mě doprovází. Celý život jsem s ním chtěla v životě kráčet, nedávno jsem šla na duchovní obnovu a tam jsem pochopila, že já s ním už dávno kráčím. Stoprocentně je to Boží zásluha, že to prožívám v klidu.

Neříkám, že nejsou chvíle, kdy si popláču, že zavřu dveře a musím tu páru vypustit. Někdy se i já musím vrátit ke vzpomínkám, i když se snažím se v nich nerýpat. Mám společenství, kde nacházím lidi, kteří mi pomáhají. I když se to stalo, dvě zasvěcené sestry přišly na ty první dny k nám, bylo hezké, že děti tak poprvé viděli otce v kruhu společenství, spolu jsme se modlili. Nebyli jsme na to sami a ten pocit byl velmi důležitý.

Jak to vnímaly děti?

Pro starší dcery vysokoškolačky to není snadné, zamávalo to i s jejich vírou. Neboť otce zažily zdravého a měly s ním krásný vztah. Pro jednu bylo obtížné s ním i komunikovat v tomto stavu, protože reaguje jen málo a neodpovídá. Je to pochopitelné.

Nejmladší dcerka to vnímá jinak. Dokonce, když jsme si minule prohlíželi album se starými fotkami, řekla, že ona nechce takového tatínka jako na fotkách, ale takového, jaký je teď. Bylo jí to až směšné, jak vypadal kdysi.

Stále ještě jste mladá žena, život máte před sebou, v určitém smyslu jste však už ztratila partnera. Jak se s tím dá žít?

Mária Valentová s manželem, foto facebook


Někdy to Bohu vyčítám. Pociťuji to i konkrétně. V domácnosti je tisíc věcí, které pro muže znamenají pět minut a já si s tím nevím rady. Ale beru to jako výzvu a v podstatě Bohu děkuji, že se učím i já novým věcem. Byla jsem tak trochu rozmazlená svým manželem, neboť on byl člověk, pro kterého neexistoval pojem, že to se nedá.

Nyní je to tak, že se musím sama do toho pustit, sama jsem se velmi posunula a vyrostla jsem na tom. I po té duchovní stránce. Mnoho lidí by nepřekvapilo, kdybych zanevřela na Boha. U mě to je však naprostý opak, začala jsem se na některé věci dívat novým způsobem.

Možná to bude znít fanaticky, ale jsem vděčná za tu bolest, kterou máme. Neboť tolik milostí a požehnání, co se na nás vylilo skrze tuto událost, je až radost to zažívat. Ačkoli to samozřejmě není snadné. Ale ani v Písmu nemáte nikde napsáno, že život má být lehký. A pak, stále je to můj muž, i když je jiný.

Vás čeká zároveň život v nedobrovolném celibátu.

Je to tak a je to opravdu těžké. Není to jednoduché, ale říkám si, že jsou lidé, kteří si celibát dobrovolně volí jako způsob života. Zařadila jsem to do kategorie věcí, kterých se musím zříci. Tak jako i to, že si už s manželem nikdy nezatancujem. Nebo se s ním už nebudu hodiny povídat jako kdysi. Snažím se to příliš nerozebírat. Před oltářem jsme si slíbili v dobrém i ve zlém. Ani si neumím představit, že by to bylo jinak.

Když jsem si ho brala domů z nemocnice, doporučovali mi, ať ho dám do nějakého hospice. To byla pro mě nepřijatelná myšlenka. Náš dům přece postavil on svýma rukama, ani si ho nestihl užít.

A přestože jsem si to na začátku ani neuměla představit, že jak to budu zvládat s novorozencem a s manželem v bdělém kómatu, ale věděla jsem, že jinak to nechci. První dva roky jsem se nezastavila, běhala jsem od malé k manželovi a naopak. Ale bylo to tak dobře.

Z čeho jste dovedla vyžít, když jste zůstala bez příjmu?

Naštěstí dostal manžel slušný invalidní a já pobírám jen opatrovné. Otevřeně říkám, že bez pomoci dobrých lidí bychom to nezvládli. Stačí totiž, že přijde nečekaný výdej jako oprava kotle nebo zubař, a to jsou větší položky, které rozpočet zatíží.

Ale stojí při nás i rodiny a blízcí přátelé. Jsou zde však i neznámí lidé. Zajímavé je, že vždy, když něco potřebujeme, ta pomoc přijde. Cítím, že je to tak, protože jsem v takové pokoře přijala to, co se nám stalo a řekla jsem tehdy Bohu, já to přijímám, ale nemůžeš mě opustit. A ono se to opravdu děje.

Například Emce jsem za celou dobu koupila možná pět balíků plenek, vždy nám někdo poslal nové. Ať už zazvonil farář se dvěma balíky, nebo nám je poslala kamarádka.

Jednou se nám dokonce stalo, že před domem zastavilo auto a něco přehodili přes plot. Šla jsem se podívat na dvůr a tam byl pytel s balíky plenek a vlhčené utěrky. A já dodnes nevím, kdo to byl. Jednoduše někdo nám chtěl pomoci. Stávají se nám takové krásné věci, že cítím, že Bůh je při nás, aby nás bolest nepoložila.

Z dnešního pohledu, kdy se manželství běžně rozpadají, je normální, že když někdo zjistí, že mu už partner nevyhovuje, tak jednoduše jde dál a hledá štěstí v novém vztahu. Vy zůstáváte ve vztahu s mužem, ve kterém jste přirozeného partnera ztratila. Jak se dnes díváte na manželství? Mě drží láska. Naše manželství bylo postaveno na silném přátelství, na důvěře. Dnes lidé řeší situace tak, že když přijdou problémy, mají tendenci z nich utíkat. Nemají ani snahu problémy řešit. A mnohdy nevidí, že jsou to přitom takové problémy, které nás formují. A opačně, že když problémy dokážeme zvládnout v jednotě a lásce, tak nás i vztah to ještě utuží.

Dnes je taková rychlá doba, že mladí lidé jakoby už o to nestáli. A přitom je to nejcennější, o co se vyplatí bojovat.

Nic, ani materiální problémy, ani jiné starosti nestojí za to, aby dva lidé rozdělili to, co Bůh mezi ně vložil. Je to perla, o kterou je třeba se starat. Žádné starosti a pokušení nestojí za to, aby to mezi sebe pustili.

Já jen doufám, že tohle předám i svým dětem. Mají laťku vysoko v nárocích na budoucí partnery, neboť jejich otec je skvělý muž. A svým postojem v nich, doufám, zaseji to, že věrnost v manželství až do konce je velkou hodnotou.

Rozmlouvala Zuzana Hanusová

logo- postoy.sk


Převzato z https://www.postoj.sk/, článek z 12. 2. 2017 naleznete zde

Fotografie manželů převzaty z facebooku paní Márie Valentové

(Na Fatym.com vydáno 9. 3. 2018; 26. 8. 2021 - 3785 přečtení)

www.publicdomain pictures.net

Sdílet

Související články:
Byly sepsány další vzpomínky na probošta mikulovského Stanislava Krátkého (02.01.2023)
V božím stvoření nejsou žádné chyby (svědectví) (25.12.2022)
Zamyšlení nad souvislostmi některých částí Písma svatého (20.12.2022)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 51: Jako Mariin podpis (15.11.2022)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 48: Růženec je exorcizmus a osvobodil dětského vojáka (23.10.2022)
P. Dominik Chmielewski - Svědectví obracení a setkání s Pannou Marií (video) (04.10.2022)
Medžugorje - můj splněný sen (svědectví) (03.10.2022)
Butkov, místo, kde nebe sestupuje na Zem (01.09.2022)
Film "Povolaný" - Svědectví Marty Przybyly o obrácení - čast 1 a 2 (26.08.2022)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 47: Napíšu Ti o zázraku, který se zde udál (15.08.2022)
Vyslyšená modlitba (svědectví) (12.08.2022)
Online ve světě okultismu - Od esoteriky ke katolické víře - 2. část (video) (21.07.2022)
Spolupráce s andělem strážným a Matkou Boží nikdy neselže (17.07.2022)
Poděkování P. Marii za uzdravení - doplněno (01.07.2022)
40 let se modlila za sílu odpouštět – skutečný příběh (11.06.2022)
O vzniku obrazu na Turínském plátně (17.04.2022)
V komatu zažil Boží dotek. Příběh otce Stua přichází do kin (12.04.2022)
Svědectví: Stále více jsem si byla vědoma převeliké lásky a milosrdenství našeho Pána (06.04.2022)
Kněz na onkologii (22.02.2022)
Vše se proměnilo v radost (27.01.2022)
Viděla jsem živého Ježíše v Hostii a obrátila jsem se! (22.01.2022)
Obrátila jsem se, když jsem sledovala život otce, který se vrátil z Medžugorje úplně proměněný (14.01.2022)
Antonietta Meo (13.01.2022)
Ani já bych s nikým neměnil (13.01.2022)
Blahoslavená Marie Tereza Roig Ferragudová a čtyři její dcery (31.12.2021)
Stojící Zoja – utajený zázrak (23.12.2021)
Doopatrování rodičů - Byla to zkušenost, díky které smrt vnímáme velmi přirozeně (24.10.2021)
Jeden pán vyprávěl tuto příhodu. (neuvážené rozhodnutí) (23.10.2021)
Svědectví: Zázraky otce Libora (21.10.2021)
Návrat k Bohu z nástrah esoteriky a okultismu (17.09.2021)
Už i já poznávám Ježíše v hostii (svědectví z Medžugorje) (14.09.2021)
Medžugorje - Goran a Katka Čurkovičovi: Nebojte se! (video) (19.08.2021)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 42: Medžugorje mi zachránilo život (svědectví) (11.08.2021)
Zázračné uzdravení Petra De Ruddera (10.08.2021)
Už chápu, všechno do sebe zapadá (09.08.2021)
Zachráněné manželství - Crystalin příběh o záchraně jejího manželství. (22.07.2021)
Lídr vězeňského společenství Dismas Když vidím plakat odsouzeného na doživotí, nepochybuji, že je to Boží práce (video) (25.06.2021)
Náhody nebo Boží prozřetelnost? (31.05.2021)
Posedlá (svědectví) (17.05.2021)
Svědectví o záchraně duše skrze „Korunku“ (07.05.2021)
Bůh existuje, potkala jsem ho (Od satanizmu do Ježíšovy milosti) (17.04.2021)
Role Barabáše ve filmu Umučení Krista mě obrátila (02.04.2021)
Svědectví: Bylo mi věřících upřímně líto. Jak mohou vsadit celý svůj život na něco, co neexistuje? (30.03.2021)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 37: Hostýnská voda (svědectví) (23.03.2021)
Jak odpustit ???? Určitě s tím máte mnohý problém ... Nabízím krásné svědectví jedné ženušky (03.03.2021)
Úspěšná podnikatelka ze Silicon Valley nechává všechno a jde sloužit Bohu (09.02.2021)
Výlet do Tater (30.01.2021)
Dokumentární film svědectví: Guru nebo Ježíš (18.01.2021)
Prolife / Jak jsem vůbec mohla přemýšlet nad tím, že zabiji své dítě? (04.01.2021)
Sen, skutečnost a síla dětské víry (02.01.2021)
Svět získává zdánlivě na vrch, ale ve skutečnosti získává Církev (13.12.2020)
8-letý Antonio, který zemřel na rakovinu: "Mami, Matka Boží přišla pro mě." (05.12.2020)
V tomto chlapci jsem potkal Ježíše (01.12.2020)
Můj letní výlet do Levoče (19.11.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 33 - Matka Boží uzdravuje v rodině budoucího kněze (16.11.2020)
Jsem nevidomá, světlem mi je Kristus - svědectví (09.11.2020)
Jeden z nás (příběh) (01.11.2020)
Donald Trump, aneb co nikdy neuvidíte v televizi... (30.10.2020)
Růžencový dominikán (svědectví) (11.10.2020)
Všeobecný protikatolický hejt. Víš, na koho nadáváš? (03.10.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 30: Odvrátila jsem se od Boha, ale Matka Boží to změnila (15.09.2020)
Tak kdy zemřu? (neuvěřitelné svědectví bratrské lásky) (10.09.2020)
Za velmi mnoho vděčím vám... (31.08.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 29: Panna Mária mi zachránila život! (svědectví kněze) (29.08.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 28: Nadpřirozený zásah Panny Marie před velkým nebezpečím (28.08.2020)
Zamilovanost a co dál? (Svědectví o Medžugorje) (31.07.2020)
Příběh na zamyšlení při jehož čtení Vám zvlhnou oči (25.07.2020)
Svědectví: Díky Medžugorji jsem odpustila ... (06.07.2020)
Dá se bez sexu vydržet až do svatby? A proč se o tom nebát mluvit. (22.06.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 26: Škapulíř smířil umírajícího s Bohem (21.06.2020)
Online ve světě - svědectví vizionářky Mirjany a exorcisty Petra Glase (11.06.2020)
Velká zkouška (svědectví) (28.05.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 25: Neopustila mě (svědectví) (20.05.2020)
Public relations pro Boha - krásné svědectví o postoji nemlčet (12.05.2020)
Svědectví: Potkal jsem anděla (09.05.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 24: Růžence dělají zázraky, zejména duchovní (svědectví kněze) (01.04.2020)
V mém domě buď Královna (svědectví) (28.03.2020)
Svědectví: Obrácení lékařů z Lombardie - tyto dny (23.03.2020)
List znásilněné řeholnice matce představené (08.03.2020)
Proč jsem katolík (06.03.2020)
Neměl jsem se narodit? (svědectví postiženého člověka) (01.03.2020)
Chválím Pannu Marii (svědectví o zázračném uzdravení) (17.02.2020)
Goran Čurkovič u Svatého Tomáše v Brně - Z pekla drog do náruče Panny Marie (14.02.2020)
Karol Dučák: Neopustím Katolickou církev! V žádném případě! (13.02.2020)
Tvá víra tě uzdravila (svědectví jedné matky a manželky) (04.02.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 21: Po letech vyslyšené modlitby - svědectví (26.01.2020)
(Nejen) 13. komnata Ladislava Křížka, svědectví o slávě, pádech a obrácení... (22.01.2020)
Exorcista: Prokleté předměty v našich domech (11.01.2020)
Svědectví z potratové ambulance (04.01.2020)
Matka světice (svědectví o hrdinném umírání) (01.01.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 20: Působení Matky Boží - svědectví kněze o uzdravení (16.12.2019)
Bez váhání si klekl k modlitbě před nástěnkou z nezvěstnými (16.12.2019)
Boj o život se Zdrávasem - skutečný příběh (09.12.2019)
Usadit se natrvalo před Pánem (24.11.2019)
Mária Bartková: Svědectví o daru víry (08.11.2019)
Ovoce prvních pátků - svědectví (24.10.2019)
Čistota dětské duše (28.09.2019)
Znásilněná žena odmítla potrat, nyní se těší ze syna - kněze (28.09.2019)
Nikdy nepodceňujte modlitbu matky (08.09.2019)
Nesmírná Boží prozřetelnost: kněz zavolal špatné číslo a ... (31.08.2019)
Jak hledání kostela a pravdy přivedlo protestantskou rodinu ke katolicismu (26.07.2019)
Imám se stává Kristovým misionářem (21.07.2019)
Polská modelka až v Medžugorji pochopila mystické setkání se sv. P. Piem (13.07.2019)
Příčina vaší podrážděnosti může být jiná než si myslíte (10.07.2019)
Manželé Markovi: O umělém oplodnění lékaři říkají polopravdy (10.07.2019)
Karol Dučák: Způsobil to Druhý vatikánský koncil? 5. závěrečná část (24.06.2019)
Karol Dučák: Způsobil to Druhý vatikánský koncil? 4. část (22.06.2019)
Karol Dučák: Způsobilto Druhý vatikánský koncil? 3. část (20.06.2019)
Karol Dučák: Způsobil to Druhý vatikánský koncil? 2. část (18.06.2019)
Karol Dučák: Způsobil to Druhý vatikánský koncil? 1. část (16.06.2019)
Eucharistie je pouze v této Církvi (12.06.2019)
Noc kostelů + Jaro - zamyšlení, básně (28.05.2019)
* Z veselé holky jen hromádka neštěstí
* Hodina, která za to stála...
(26.03.2019)
Ježíš a Marie - světlo pro naši rodinu (svědectví) (23.03.2019)
Jean vypráví o své cestě za povoláním (04.03.2019)
Svědectví: S rodinou v Medžugorji - nedocenitelná hodnota (03.03.2019)
Naše cesta do Katolické církve - kniha ke stažení (23.02.2019)
Pán je se mnou ... i v rakovině (svědectví) (16.02.2019)
Sestry dvojčata rozdělené při narození se nakonec zázračně setkaly v tom stejném klášteře (15.01.2019)
Bůh - Otec (svědectví) (15.01.2019)
V manželství se dá žít sexualita ve svobodě a radostně (15.01.2019)
Moc modlitby - Tajemství jednoho biskupa (13.01.2019)
Příběh obrácení feministky (04.01.2019)
To ti to trvalo (02.01.2019)
Sestra Emmanuela z Medžugorje: "Potkala jsem Ježíše, když jsem bojovala s hříchem okultismu" (20.11.2018)
"Zdržet se", když jde o progres, je nepřípustné (19.11.2018)
Dva rozhovory, dvě životní svědectví žen, zamyšlení (nejen) k dušičkovému času (07.11.2018)
Víme, který světec se narodil v den našeho křtu? Ne? Možná se připravujeme o zázrak .. (23.10.2018)
Bývalá olympionička, nyní františkánka, odhaluje tajemství vnitřního pokoje (14.10.2018)
5 populárních klišé o křesťanech (09.10.2018)
"Co jako v tom kostele vidíte?" (20.09.2018)
Chceme diváky vyrušit ze sebestřednosti (11.09.2018)
Měla jsem stále pocit vlastního hříchu (30.08.2018)
Novak Djokovič: více než sportovec jsem křesťan (27.08.2018)
"Tvoje děťátko má již deset prstíků" - adoptovaného chlapce dělily od potratu pouze sekundy (18.08.2018)
Andrea Bocelli: Věřit lze jen dvěma způsoby: v Boha buď dobrého anebo krutého (18.08.2018)
"Vězení mě osvobodilo ze starého života." Mimořádné svědectví! (17.08.2018)
Emmin příběh - Vítězství odpuštění (05.08.2018)
Mary Kenneth Keller - řádová sestra a vědec v jednom (01.08.2018)
Letní otazníky ztraceného rakouského růženčáře (28.07.2018)
Otec ho týral, ale on byl schopen odpustit (22.07.2018)
Pokud se cítíte líní, když máte jít na mši svatou, vzpomeňte si na kněze Ganniho z Iráku (17.07.2018)
Důvěřujme Panně Marii a jejímu synovi Ježíši Kristu, protože jim nic není nemožné! (svědectví) (15.07.2018)
Když se fotbalista pokřižuje (15.07.2018)
"Máš duši. Dávej na ni velký pozor": Chris Pratt překvapuje svědectvím na MTV awards (14.07.2018)
Reparát z lásky, svědectví otce jehož syn propadl drogám (09.06.2018)
Syrská mystička Myrna Nazzour opět v Bratislavě (03.06.2018)
3 bývalí satanisté se vracejí domů, do Katolické církve (24.05.2018)
Zázrak Božího milosrdenství (svědectví) (17.04.2018)
Rozhovor se světoznámou atletkou Blankou Vlašićovou o obrácení a víře v Boha (10.04.2018)
Silné svědectví desetiletého poutníka (26.03.2018)
Záchrana duše (Bůh umí použít i naši chybu) (24.03.2018)
Svědectví české medžugorské poutnice: Porod pro nebe (17.02.2018)
Zachránila mě poslušnost knězi - skutečný příběh (15.02.2018)
Bývalý voják se uzdravil díky Marii, Růženci a Medžugorje (09.02.2018)
Matka odmítla jít na potrat a z jejího dítěte se stala italská pěvecká hvězda - Andrea Bocelli (04.02.2018)
Viral video: Emily vysvětluje proč zanechala 'super' život lesbičky, a šla za Kristem (29.01.2018)
Svědectví: UZDRAVENÍ V MÉM ŽIVOTĚ A NOVÁ PRÁCE (16.01.2018)
Plival na lidi, kteří šli na mši svatou - dnes je z něj kněz (29.12.2017)
Vaše holčička po narození zemře, jděte na interrupci (19.12.2017)
Zázračná medaile a paní učitelka (27.11.2017)
Víra - jen pro primitivní lidi? (20.11.2017)
Beseda s Věrou Sosnarovou ve Višňové (okr. Znojmo) (26.10.2017)
Svědectví (08.10.2017)
Svědectví (07.10.2017)
Příběh křtu z Ruska - proč to dítě plakalo? (05.10.2017)
Viděla jsem živého Krista v Hostii – a obrátila jsem se! (03.10.2017)
Fotbalista: ‘Důvěra v Boha mi dává sílu’ (29.08.2017)
Jeho první i poslední hodinu jsme prožili spolu (21.08.2017)
Bývalá Miss Pennsylvánie byla počata při znásilnění - její matka se rozhodla pro její život (21.08.2017)
Vdala jsem se za kněze (02.07.2017)
Svědectví na KEFASFESTu: muži z komunity CENACOLO - „Ze tmy do světla“ (22.06.2017)
TOP příběh! Vidět mého otce, jak se modlí růženec, mě zachránilo před homosexualitou (23.05.2017)
Ze znásilnění těhotenství. Louise si vybrala život a už se nikdy neohlédla zpět (05.05.2017)
Jsi ochoten zemřít za svou víru? (video) (27.04.2017)
Bůh neopouští (svědectví) (19.04.2017)
Uděluji ti rozhřešení... (svědectví) (14.04.2017)
Jak nedostatek úcty k eucharistii odrazuje lidi od katolicismu (13.03.2017)
Jak mě "Bůh zachránil od sebevraždy": Bývalá ateistka a rocková hvězda Lacey Sturm našla Ježíše (24.02.2017)
Americká hvězda přiznává svou závislost na pornu - a jak se jí zbavila (25.12.2016)
Nechtěla jsem vidět zemřít své dítě (02.11.2016)
Co jsem se naučil od unaveného kněze (aneb lekce pokory...) (26.09.2016)
Vždycky jsem si myslel, že jsem se gayem narodil. Dnes jsem šťastně ženatý otec. (21.09.2016)
Sedmibolestná v domě Myrny Nazzour (18.09.2016)
Mladá muslimka hozená do studny napospas smrti tvrdí, že ji zachránil Ježíš (06.09.2016)
Modlitbové setkání s mystičkou Myrnou Nazzour (04.09.2016)
Každý má svoji cestu (02.09.2016)
Dr. Gloria Polo na Slovensku - Svědectví ženy zasažené bleskem (Video) (23.08.2016)
Dr. Gloria Polo přijede na Slovensko (07.07.2016)
Zvolte si správnou cestu: Odkaz kajícího vraha (06.07.2016)
Téměř ochrnul, pak se stal nejlepším. Bez Boha nezmůžu nic, tvrdí fotbalista Kaká (07.06.2016)
Aktualizované: V Jižním Súdánu postřelili slovenskou misionářku a lékařku
+ Sr. Veronika Terézia Racková v relaci TV LUX Vlastná cesta z 28.10.2012
(20.05.2016)
Bývalá pornoherečka Jan Villarubia: Bůh mi odpustil a uzdravil mě (08.04.2016)
Medžugorje: Oáza v poušti tohoto světa (svědectví) (24.02.2016)
Půst a jeho nesmírné hodnoty (09.02.2016)
Matka Ježíšova oslovila lékaře, který provozoval potratovou kliniku (09.02.2016)
Svědectví: Už nikdy více pro-choice ... protože si mě našla Pravda (01.02.2016)
Úžasné svědectví herce, který hrál Ježíše Krista (video) (21.01.2016)
Porodila ve dvanácti po znásilnění a nelituje toho (01.01.2016)
Svědectví: Radili mi nechat předčasně narozená dvojčata zemřít, bojovala jsem za ně celou svou bytostí (25.12.2015)
Žili 25 let jako "bratr a sestra", aby mohli chodit ke svatému přijímání (13.12.2015)
Leoš Ryška: Vděčím babičce za to, že žiju (27.11.2015)
"Dělal jsem satanistické rituály na potratových klinikách, dnes jsem katolík!" (02.11.2015)
Žena po rozvodu: Zůstala jsem věrná manželovi (21.10.2015)
Svědectví: Proměnění (19.10.2015)
Boží otcovství a satanův útok (10.10.2015)
Když jsem měla šestnáct, byla jsem znásilněna. Ale potrat byl mnohem horší. (20.09.2015)
Proč jsem a zůstávám katolíkem (PhDr. Radomír Malý) (17.09.2015)
Nejvyhledávanější porno hvězda zveřejnila šokující zprávu o porno průmyslu (01.09.2015)
Jak jeden skeptický vědec uvěřil Turínskému plátnu (23.08.2015)
Svědectví z Medžugorje: Immaculée, která přežila genocidu v Ruandě (13.08.2015)
Beáta Chrenová: Děti nepotřebují exotické dovolené, ale náš čas (09.08.2015)
Svědectví Gabrielly Colins o prožitku Medžugorje (25.07.2015)
"Dnes nejdete na potrat": Sestřička, která změnila můj život (svědectví) (22.07.2015)
Svědectví - boj s nemocí (20.07.2015)
Světově uznávaný fotbalista se rozhodl počkat se sexem až do manželství (17.06.2015)
Teologie těla a život v celibátu, jde to dohromady? (12.06.2015)
Svědectví úcty k Božskému srdci (01.06.2015)
Povolání je ustavičné dobrodružství (21.05.2015)
Žádostivost vyhrála: Jak porno zničilo moje manželství (11.05.2015)
Adoptovaná žena našla svou biologickou matku - byly kolegyně (07.05.2015)
A ochutnal jsi někdy? (27.04.2015)
Odkaz ženy s přelepeným okem: Narodili jsme se a už nikdy nezemřeme (18.04.2015)
Přičiň se a Pán Bůh ti pomůže (14.04.2015)
* Svědectví děvčátka v utečeneckém táboře...
* Svědectví bratra syrských mučedníků ...
(01.04.2015)
Děsivé svědectví katechetky z Belgie: Kam kráčí Církev na západě ? (13.03.2015)
Byla jsem satanistkou (svědectví) (15.02.2015)
Žena, která si po znásilnění ve 12-ti vybrala život, ničeho nelituje. (11.02.2015)
Keňa - Afrika očima dobrovolnice (30.01.2015)
Příběh mého obrácení – Timothy Tindal-Robertson, spisovatel a publicista (28.01.2015)
Nečekaná příhoda (31.12.2014)
Test NASA (31.12.2014)
Svědectví: Mé tělo patří Pánu a Pán vládne mým tělem (18.12.2014)
Můj příběh: o. Jozef Maretta - Jsem exorcista. (video) (24.11.2014)
Skryté požehnání neplodnosti (17.11.2014)
Dynamický rozvoj křesťanství v Indii (01.11.2014)
Obětovala se za děti (27.10.2014)
Ochrnutý katolík obětoval život při záchraně dítěte (23.10.2014)
Ateismus je překonán (22.10.2014)
Svědectví z jednoho setkání nezadané katolicky zaměřené mládeže. (21.10.2014)
92letá odzbrojila lupiče (21.10.2014)
Volejbalová trenérka se nevzdává a bojuje za své dítě (21.10.2014)
Duchovní uzdravení v Lurdech (18.10.2014)
Bolestná cesta návratu - Markéta Armstorferová, mistryně reiki, se po létech bloudění vrací (17.10.2014)
Jakého tě najdu, takového tě odsoudím... (16.10.2014)
Vymodlili si zázrak - jeden den se svým děvčátkem (14.10.2014)
Svědectví učitelky: Moje zkušenost ze školení o muzikoterapii (10.10.2014)
Moji manželku jsem nemiloval, když jsme se brali (01.10.2014)
Přišla jsem domů bez děťátka (01.10.2014)
Profesionální zápasník počatý při znásilnění podporuje otcovství (29.09.2014)
Syn s rozštěpem páteře je darem pro naši rodinu (21.09.2014)
Učitelka (02.09.2014)
Svědectví: Bez šance na přežití (28.07.2014)
Rumunská modelka riskujete kariéru kvůli pro-life názoru (11.07.2014)
Svědectví: Ježíši přijď a uzdrav mě (08.07.2014)
FOTKY obětí potratu - způsobují matkám trauma? (07.07.2014)
„Byl jsem gangsterem“ (05.07.2014)
Děťátko prohlášené za mrtvé, ožilo. Dnes už má 3 měsíce. (26.06.2014)
Španělská modelka se stala řeholnicí (25.06.2014)
Matka odmítla operaci mozku, chlapečka porodila v kómatu (23.06.2014)
Ďábel je dnes aktivnější, než kdy jindy. (07.06.2014)
Britský teenager veřejně prezentuje svoje panenství (03.06.2014)
Otec mi pomohl stát se "opravdovým mužem" a skončit s pornem. Teď jsem knězem. (26.05.2014)
Mladý poutník Petr svědčí o svém obrácení (10.05.2014)
Nádherná odpověď 29-leté ženy na otázku proč jsi ještě stále panna? (11.04.2014)
Raději zemřela, než by zabila své dítě. (10.04.2014)
Prožila jsem opravdové divy (10.04.2014)
Vidíme v druhých Krista? (03.04.2014)
Bůh se dotkl mého života (13.03.2014)
Církev a občanská společnost na dnešní Ukrajině (08.03.2014)
Turínské plátno je z 1. století, tvrdí autor posledního výzkumu (04.03.2014)
Nákup v Bille (19.02.2014)
Cesta do Alp (14.02.2014)
Darované květiny (13.02.2014)
P. Pavel Havlát: Kněžství je príma svátost (12.02.2014)
Passoliniho Evangelium podle svatého Matouše (25.01.2014)
Ježíš je Bohem života - myšlenky podsouvané satanem a myšlenky inspirované Duchem Svatým (24.01.2014)
Obrácení olympijského vítěze v boxu (23.01.2014)
Ježíš mě přivedl k plnosti víry (27.12.2013)
Benefiční vánoční koncert - Lidečko (26.12.2013)
Seděl jsem za kulometem a rozmýšlel, zda střílet. Byl Štědrý večer. (23.12.2013)
Svědectví: Medžugorjem se začal můj život měnit (22.12.2013)
Existuje Bůh? (18.12.2013)
Svědectví ve svědectví (23.11.2013)
Pro Boha a Matku Boží není nic nemožného (31.10.2013)
Moje obrácení – dlouhá cesta k pravdě (26.09.2013)
Zeptali jsme se...sestřičky Vojtěchy (11.08.2013)
Svědectví paní Libuše Danišové s prosbou o pomoc (31.07.2013)
Kněžské svěcení v Brně - Michal Cvingráf (10.07.2013)
Ztráta křesťanské víry (21.05.2013)
Uzdravení muslimského parašutisty (16.05.2013)
Modlil se za mne a za moji dcerušku (16.05.2013)
Kde končí naděje, začíná peklo...Každý je potřebný, na každém záleží (22.04.2013)
Smrt sestry Resoluty (bl. Restituty Kafkové) (10.03.2013)
Talkshow Cesta k andělům (12.01.2013)
Babi, kolik vlastně ti je let? (12.01.2013)
Fejeton novoroční aneb Matka Boží Panna Maria králická zůstává Útočištěm hříšníků (11.01.2013)
Opožděné interview s Matkou chudých (09.01.2013)
Svědectví ze školního výletu na Macochu (17.12.2012)
Matko, odevzdávám ti svého syna (17.10.2012)
Obrácení Andrého Frossarda (15.10.2012)
Získej druhé skutky lásky (30.09.2012)
Zajímavý citát 5 (02.09.2012)
Božské srdce splnilo slib (27.06.2012)
Proč jsem se stal katolíkem (24.06.2012)
Svědectví Honzy (06.06.2012)
Sebevražda (25.05.2012)
Pro nás (16.05.2012)
Důkaz, že EXISTUJE (13.05.2012)
Boží milosrdenství v mé duši (28.04.2012)
Zázrak korporálu (25.04.2012)
HIV-Příběh (23.04.2012)
Viktorie (12.04.2012)
Utonulý symbol 20. století (11.04.2012)
Podivuhodná Boží znamení (09.04.2012)
Na svatého Prokopa (02.04.2012)
Jsem katolík (31.03.2012)
Víra, naděje, láska (20.03.2012)
„Manifest víry“ aneb od islámu k Ježíši (25.02.2012)
Setkání před postní dobou (24.02.2012)
Zpověď =nádherný restart! (02.02.2012)
Turínské plátno opět středem zájmu vědců (31.12.2011)
Když Bůh s námi, kdo proti nám? (16.12.2011)
Adventní zamyšlení (30.11.2011)
Když se řekne exercicie na moři (29.11.2011)
Pouť na Velehrad - Dotek Boží lásky (24.11.2011)
Uzdravení na přímluvu Conchity Armidy (15.11.2011)
Otevřené dveře (20.10.2011)
Žena po potratu: Ten největší podvod! (16.10.2011)
„Nikdy ti nebude scházet láska“ (10.10.2011)
Získala jsem odpovědi na otázky (09.10.2011)
Půjč mi svůj úsměv (08.10.2011)
Blahořečení Drinských mučednic (04.09.2011)
Kdo hledá, najde (30.07.2011)
Být platným křesťanem (05.04.2011)
Dvě svědectví z 11.9. 2001 (04.02.2011)
Síla víry a modlitby (svědectví a modlitby k Pražskému Jezulátku) (19.12.2010)
Podivuhodné obrácení - svědectví dané v Medjugorje v březnu 2010. (29.10.2010)
Varování před nebezpečím šamanizmu a ezoteriky (04.09.2010)
| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 26. 08. 2021 | 4664 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.postoj.sk
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace