Zajímavé...

Svědectví: Moje dcera se stala pro-life aktivistkou. Nemohla jsem jí říct, že jsem byla potratit jejího bratra

Embryo, OpenClips, CC0 1.0, pixabay.com/cs Moje dcera Zoe promluvila 24. ledna 2013 k davu na Pochodu mladých pro život ve Washingtonu. Už několik měsíců ji jako mentor vedl Bryan Kemper z organizace Stand True Pro-Life Outreach ("Stůjte opravdu pro-life"). Cítila se připravena na kariéru aktivistky pro-life. Jejím cílem bylo povzbudit mladé lidi, aby vstali a připojili se k ní v boji proti potratům. Když ale řekla: "Protože, co kdyby mě moje máma dala potratit?" Bryan se na mě podíval a řekl mi "měla bys jí to říct TEĎ."

O deset měsíců později, když jsme hodnotili naši akci v Lapeer, Michigane, jsem se ocitla v situaci, kdy jsme se dostali na již známé téma. Bryan mě požádal, abych promluvila na jiné akci, já jsem odpověděla ano, a on mě požádal, abych zvážila, zda řeknu dětem o svém potratu. Už nastala ta chvíle, kdy jsem cítila odvahu a myslela jsem si, že jsem právě na okraji nalezení toho správného momentu, ale ta chvíle přešla. S manželem jsme se rozhodli, že na tu diskuzi nejsme připraveni.

Měla bys čas promluvit na Pochodu za život spolu s Alvedou Kingovou?" zeptal se Bryan. "Samozřejmě, to by bylo skvělé," byla moje typická odpověď. Řekneš to svým dětem do ledna?"

V žádném případě. Mohu bez pochybností prohlásit, že bych absolutně neměla odvahu k tomu, abych řekla mým dětem, že jsem byla na potratu se svým prvním dítětem. Určitě bych na to nenabrala odvahu během nejbližších dvou měsíců. Zbláznili jste se? Prostě ne.

"Nemohu Tě potom požádat, abys veřejně promluvila, dokud to nepovíš svým dětem. Je to politika organizace. Už více nemlč. "

Pochopila jsem. Vím přesně, proč funguje tato politika. A já si dám přestávku od veřejných vystoupení. Tečka. A bez otázek.

Nebo ne.

Moje děti byly vždy ochotné účastnit se Pro-life aktivismu společně se mnou. Děti vidí celý problém nejjasnějším a nejjednodušším způsobem. Roky jsem stála na chodníku a prosila matky a otce, aby přehodnotili svou volbu. Jednou, když měl Jackson jen čtyři roky, zakřičel "NECHOĎTE NA POTRAT!" V roce 2012 se zase Zoe dostala na titulky pro-life novin, když se postavila proti pro-potratovým protestujícím na sjezdu demokratické strany. Jsou pevně a oddaně pro-life. Nemohu být na ně více pyšná.

Ale cítila jsem hanbu.

Nevěděli, že jejich vlastní matka jednou stála na té druhé straně toho chodníku. Ale jak bych jim to mohla říct? Co by si o mě pomyslely? Která žena může říct dítěti, že potrat je vražda a vražda je nesprávná, ale ne v mém případě, protože jsem tehdy byla pro-choice, byla jsem mladá a nevěděla jsem, co mám dělat. Tak jsem se rozhodla ukončit život vašeho nejstaršího bratra z obyčejné pohodlnosti.

Věděla jsem, že mám podporu. Někteří úžasní lidé se za mě modlili. Bryan mi poslal zprávu: "Jsem tu s Kevinem Burkem (zakladatel Rácheliny vinice) a modlíme se, abys našla slova, jak to říct svým dětem. Otec Pavone a já se modlíme za Tvůj rozhovor s dětmi." "Georgette (spoluzakladatelka organizace Už více nemlčíme) a já se modlíme za to, o čem jsme předtím mluvili. Po chvíli jsem zvedla obočí a potom jsem se pousmála a děkovala, že mám takové bojovníky, kteří se za mě modlí."

Nakonec jsem se zeptala svého kněze, zda si myslí, že bych to měla říct alespoň své nejstarší dceři, Zoe. Řekl: "Byl bych jistě velmi překvapený, kdyby nevěděla o co se jedná. Měla by to vědět." Řekla jsem mu: "Má už skoro 13 let a právě jsem jí řekla o Santovi. S pláčem usnula a nemluvila se mnou dva dny." Ale on mě povzbudil k tomu, abych se za to modlila a zvážila, zda jí povím o své minulosti. Když jsem se na druhý den probudila, byla jsem si jistá, že dřív než půjde opět spát, odhalím svoje hrozné tajemství své dceři.

Ve středu 8. ledna, skoro rok po tom, co Zoe promluvila na akci Stand True, jsme přišli do katedrály a vyložili tři mladší na kurz formace ve víře. Potom jsem řekla Zoe, že si musíme promluvit. Téměř se rozplakala a s panikou se zeptala: "Budeme se bavit o pubertě? Protože já se NECHCI bavit o PUBERTĚ." Nemohla jsem se nerozesmát a řekla jsem jí, aby se uklidnila a posadila.

S kapesníkem v ruce jsem jí převyprávěla moje vzpomínky na potrat mého prvního dítěte. Hlasitě jsem plakala a vyprávěla přes slzy. Zoe poslouchala s kamennou tváří. Jelikož jsem si myslela, že strávíme v objetí plačící celých 90 minut, během nichž měli její sourozenci kurz, byla jsem mírně překvapená, že jsem domluvila už po 10 minutách. "Máš ještě nějaké otázky?" "Ne". "Jsi v pohodě?" "Ano." "Odpustíš mi?" "Ano, chtěla bych mluvit s otcem Rossim."A tak jsme zavolali otce Rossiho. Navrhl, že bychom mohli najít útěchu během setkání s našim Pánem a zaměřili jsme se na adoraci. Na kolenou, bok po bohu, jsem z hloubky svého srdce opakovaně děkovala Ježíšovi za tuto mladou ženu a za její pochopení, soucit a za Jeho milost, Jeho milosrdenství a Jeho lásku. Když jsem se posadila do lavice, s obdivem jsem hleděla na Zoe, jak se dívá na našeho Pána v Nejsvětější Svátosti a pokračuje v modlitbě. Modlila se a modlila a modlila. Potom se mě po několika měsících kromě jedné nebo dvou otázek neptala na nic z mé zkušenosti. Až jednou přišla a řekla: "Ta adorace mi pomohla, když jsi mi řekla o tvém potratu." Když jsme v ten večer odcházeli z adorace, shodli jsme se, že její sourozenci (Lily- 11 let, Bella- 9 let a Jackson- 7 let) nejsou na tuto zprávu ještě zralí.

Jak to často dělávám, spěchala jsem domů, abych se podělila o tento zážitek na facebooku. Připojila jsem odkaz k mému svědectví, které jsem publikovala před rokem a půl. Jak jsem seděla u počítače, vůbec jsem si neuvědomila, že můj nejmladší syn Jackson stojí za mnou, dokud se sám nezeptal: "To jsi ty na obrázku? Proč držíš nápis, kde se píše: Lituji svůj potrat? Byla jsi na potratu?"

Zmocnila se mne panika. V tom momentu jsem se potichu pomodlila: "Pane, prosím, veď mě. Už to nebudu před svými dětmi skrývat. Pomoz mi." A odpověděla jsem: "Ano, byla jsem na potratu." A zadržela jsem dech.

Jackson pokračoval: "Počkej. Musela jsi dostat injekci?" "Cože?" "Ano, zlato, dostala jsem." Potom se vrátil k domácímu úkolu a zeptal se: "Jak se hláskuje Guido?" Byla jsem trochu překvapená. "G-U-I-D-O." Pustil tužku a řekl: "Už jsem dopsal úkol." A vyběhl nahoru, aby se osprchoval.

V duchu jsem se usmála a děkovala jsem Bohu, že to bylo za mnou. Byla jsem mírně překvapena, když jsem zjistila, že to ještě nebylo za mnou. Když se Lily a Bella motaly okolo mě a čekaly, že je uložím, Jackson prohlásil: "Věděly jste, že máma byla na potratu?" Lily se na mě podívala a zeptala se: Ne, nebyla. Měla jen podvázané vaječníky. Počkej. Byla jna potratu?" A v té chvíli dolehla na Jacksona závažnost této situace. Rozplakal se a vyběhl nahoru do pokoje. Já jsem otevřela webovou stránku s mým svědectvím a řekla Lily a Belle, aby si ho společně přečetly a přišly nahoru, kdyby měly jakékoliv otázky.

Když jsem se přiblížila ke dveřím Jacksonovy ložnice, slyšela jsem, jak ho Zoe utěšuje. Slyšela jsem, jak mu říká: "Nebuď smutný, zlato. Každý dělá chyby, ale můžeme se z nich poučit. Máma byla u zpovědi a lituje toho, co udělala. A teď se to snaží napravit prací, kterou dělá teď." Byla jsem absolutně překvapená. Znovu jsem děkovala Ježíšovi za tuto úžasnou mladou ženu a vešla jsem do pokoje. Neváhal a vrhl se mi rukami okolo krku. Lily a Bella se k nám připojily, zeptala jsem se jich, jestli nemají nějaké otázky. Mluvili jsme o Davidovi Jamesovi a prosili ho, aby se modlil za nás a za všechny ženy, které uvažují o potratu. Plakali jsme, smáli se. Modlili se. Objímali se.

Silně jsem vydechla a zeptala se, jestli jsou všichni v pořádku. Moje zlaté dětičky se na mě podívaly a Jackson řekl: "Mami, jestli máš ještě nějaké tajemství, můžeš si ho nechat pro sebe? Nemám rád, když pláčeš." Slíbila jsem mu, že už NEMÁM žádné tajemství. Byla jsem svobodná. Už jsem více nemlčela.

Převzato z lifenews.sk, 8. července 2014 článek naleznete zde.

rodina, otec, matka, děti, Public Domain CCO, www. pixabay.com

Sdílet

Související články:
Stop Genocidě - květen 22 - zpráva a poděkování (31.05.2022)
Páter Pio věřil, že potrat není jen vraždou nevinného člověka, ale také opravdovou sebevraždou. (17.05.2022)
Karol Dučák: Proč nás nedojímá zabíjení dětí v lůnech ukrajinských i ruských matek? (05.04.2022)
Největší ničitel pokoje – výkřik nevinného nenarozeného dítěte (29.03.2022)
Indie: Za 20 let potraceno 12 milionů děvčátek (29.01.2022)
Postižené dítě? (25.01.2022)
Miliony embryí byly zničeny (24.01.2022)
Kněz odpustil svému otci (23.01.2022)
Země draka a politika jednoho dítěte aneb myšlenky mají následky (20.12.2021)
Víme, že zabíjejí děti - my všichni to víme (20.09.2021)
Evropský parlament plánuje prohlásit potrat za "lidské právo" /podepsat petice (22.06.2021)
Kuřecí embryo nesmíš zabít, protože ho to bolí; ale miminko při potratu můžeš trhat na kusy (22.06.2021)
Odpouštím potratářovi, který mě chtěl zabít, a doufám, že i on jednou olituje, co dělá (30.03.2021)
Nezabíjej dítě (svědectví Dr. Wandy Półtawské) (08.03.2021)
To není statistika, ale utrpení (07.03.2021)
25letá studie dokazuje, že potrat ženu zraňuje (03.02.2021)
Joe Biden obnovuje veřejné financování pro-potratové Světové zdravotnické organizace (30.01.2021)
Žalem zdrcená žena po potratu tabletkami: "Když bylo po všem, chtěla jsem zemřít." (28.12.2020)
Postižená modelkou (09.12.2020)
Arcibiskup Cyril Vasil: Sv. Jan Pavel II. - architekt manželské lásky a ochránce rodin - 3. část (03.12.2020)
Rozzuřené publikum: 13-letá dívka na zasedání rady města přirovnává potraty k otroctví (26.11.2020)
'Choice42': děti obětované božstvům moderní doby jako ve starověku - nic nového pod sluncem (20.11.2020)
Prezident Trump: 'Nemůžete soucítit s bezbrannými a zároveň podporovat potraty!' (05.09.2020)
Legální potraty a eutanazie - dědictví nacismu a komunismu (13.08.2020)
Trump stahuje USA z WHO, která chtěla použít koronavirové fondy na potraty (17.07.2020)
434 lidskoprávních skupin ze 16 zemí odsuzuje OSN za podporu zabíjení dětí potraty (21.06.2020)
Odmítnutí potratu není rasová diskriminace (18.06.2020)
Důvod, proč odstranit prezidenta Trumpa: jeho pro-life postoj (26.04.2020)
Báseň Holčička (17.02.2020)
8 svědectví žen, které potratily svoje děti - "Byla to hlava mého dítěte" (19.01.2020)
Jim Caviezel: Potrat je obrovským hříchem Američanů (23.08.2019)
Hana Přikrylová: Závidím (báseň) (22.06.2019)
Sv. páter Pio varoval, že potraty jsou "sebevraždou lidské rasy" (16.02.2019)
Silné svědectví rodiny Zemkovy (05.02.2019)
Patrik Daniška: Zastavme násilí na nenarozených ženách (12.12.2018)
Arcibiskup kanadskému premiérovi: „Jste zmatený!“ + zpravodajství Život Cirkvi vo svete 5/2018 (05.02.2018)
O tom, jak satan zneužívá 'megacentrum' Planned Parenthood k výsměchu z narození Krista (02.02.2018)
Co se děje s ženami, kterým byl odmítnut potrat? 95% z nich "žije šťastně až do smrti" (02.01.2018)
Rada Evropy: „Potraty bez omezení“ (20.12.2017)
Potrat není normální lékařský výkon /+ zpravodajství Život Cirkvi vo svete 47/2017 (25.11.2017)
Kardinál Sarah říká: Boj proti potratům je "součástí konečné bitvy ... mezi Bohem a satanem" (17.11.2017)
Rada OSN pro lidská práva formálně vylučuje nenarozené děti z "práva na život" (17.11.2017)
Neutekla jsem ... (11.11.2017)
* EP: Ochrana nenarozených dětí je násilím na ženách
* OSN redefinuje právo na život
(18.09.2017)
Sv. páter Pio o potratu (14.08.2017)
Polovina potratů bylo vykonáno ženám, které používaly antikoncepci, potvrzuje potratová společnost v Británii (31.07.2017)
Bolivijský biskup: Souhlas s potratem je jako volání “Ukřižuj!” (14.04.2017)
Čekají výhradu ve svědomí kvóty? (17.03.2017)
Upíraní výhrady svědomí dělá z lékaře režimního kata (26.02.2017)
Chlapec bez mozku šokuje lékaře poté, co rodiče odmítají potrat (15.12.2016)
Francouzský soud rozhodl: Usmívající se děti s Downovým syndromem na veřejnost nepatří (27.11.2016)
Kroky k uzdravení ran způsobené úmyslným potratem (30.10.2016)
"Je to moje tělo": Potrat jako protiklad eucharistie? (10.10.2016)
Bude Mezinárodní den bezpečného potratu? (06.10.2016)
Děkovný dopis kardinála Duky (19.09.2016)
Epická odpověď kardinála Arinze na politiky kteří říkají "osobně jsem proti potratům" (04.09.2016)
Hledání Božího odpuštění v případě potratu ti zázračně změní život. Věř mi, viděl jsem to. (28.07.2016)
Kniha propagující potraty už i pro děti: "Moje sestřička, která byla chvíli v bříšku mámy, je nyní šťastný duch" (20.03.2016)
Je výzva k potratům kvůli viru Zika novou eugenikou? (25.02.2016)
Čtyři důvody, proč potrat ženy ponižuje (25.12.2015)
Pilulka na odvrácení potratu už zachránila 137 dětí (22.12.2015)
Bohužel i křesťané chodí na potraty (16.12.2015)
OSN vybízí Polsko, aby povolilo potrat na požádání - a to ve jménu "práv dětí" (06.12.2015)
Výbor OSN: Děti v lůně matky nemají právo na život, avšak vynechává alespoň zmínky o právu na smrt (03.12.2015)
Způsoby, kterými porno ničí pro-life cíle (30.10.2015)
Prostituce, pornografie a potraty: Tři strany téže mince (13.10.2015)
Dítě smíření: Když ztratit znamená získat (12.10.2015)
NEVHODNÉ pro slabší povahy: Na veřejnost se dostalo páté šokující video největší potratářského sítě (08.10.2015)
Mluvčí KBS ke zprávám o vyjádřeních Svatého otce ohledně interrupcí (06.09.2015)
* Svědectví sester o přežitých potratech
* Rada Evropy dostala petici proti zabíjení novorozenců
(23.06.2015)
Lékaři dneška? Více životy berou, než zachraňují (05.06.2015)
Potrat ne. A co antikoncepce? (22.05.2015)
Ta pilulka není potratová. Jen někdy zabíjí embrya. (19.04.2015)
Odpustila otci, který ji 14 let znásilňoval (17.03.2015)
Praktikantka nezvládla pohled na potrat ve vysokém stádiu těhotenství (02.03.2015)
Uprchlickým dětem budou v Americe doporučeny potraty (25.02.2015)
Šla na potrat, protože čekala chlapečka (19.02.2015)
Prezident Spojených států zařadil potrat mezi „základní americké hodnoty“ (12.02.2015)
Irský pár má po čtyřech spontánních potratech krásná čtyřčata (13.01.2015)
Srdcervoucí příběhy žen, které byly na potratu (12.01.2015)
Podle studie umožňuje zákaz potratů zlepšení zdraví matek (30.12.2014)
Mše sv. za nenarozené děti 11.12., Brno (04.12.2014)
Dětem, které přežily potrat, Rada Evropy nepomůže (11.11.2014)
Bývalá potratářka hovoří o reakcích žen po potratu (05.11.2014)
V Rusku zákaz propagace potratů (01.11.2014)
Porodnost na Zemi (31.10.2014)
V Nigérii jsou děti oblíbeny a matky ve vážnosti (30.10.2014)
Církevní nauku o oplodnění "in vitro" nelze změnit (27.10.2014)
Bill Gates podporuje antikoncepci (23.10.2014)
Chen Guangcheng proti politice jednoho dítěte v Číně (20.10.2014)
Příběh Steva Jobse (19.10.2014)
Rok 1941:„To nejsou skuteční lidé!“ A rok 2012 (2014)? (18.10.2014)
Byla jsem pro-choice a potom se všechno změnilo... Byla jsem na potratu. (20.09.2014)
Fotografie potracených dětí mohou pomoct matkám, které měly potrat (04.09.2014)
Výpověď potratářky o umělém přerušení těhotenství ve třetím trimestru (12.08.2014)
Švédsko: Porodní asistentka bez ochoty asistovat při potratech nezíská zaměstnání (07.08.2014)
85 % žen rezignovalo na potrat (06.07.2014)
Žena, která byla na čtyřech potratech: Potraty vám mohou změnit život (21.05.2014)
Potrat: Běžná úloha pro švédské porodní asistentky. Bez výhrad (14.05.2014)
Každé dítě je cenné (04.05.2014)
Hillary Clinton v OSN: Bez potratů nedosáhne lidstvo pokroku (08.04.2014)
Ženy popisují potrat: "Nikdo mě nepřipravil na spalující bolest" (08.04.2014)
I s ohledem na nehygienické potraty je třeba říci pravdu (07.04.2014)
Dar Boží lásky (27.03.2014)
Taková malá zkušenost, jak je důležitá modlitba (15.01.2014)
Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými (15.01.2014)
Čína - civilizace smrti (06.11.2013)
Píseň Kouzlo, že tu jsem od Petra Žamberského (06.08.2013)
Co hrozí ženám, kterým lékaři odmítli provést potrat? (30.06.2013)
Lékařské námitky proti RU-486 (18.03.2013)
Potraty a k tomu magie - svědectví o okultních praktikách na jedné interrupční klinice (28.12.2010)
| Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 12. 08. 2014 | 5113 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.lifenews.sk
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace