Bude a zveme!

Svátek seniorů

Velehrad 2009 Na 1. října připadá Mezinárodní den seniorů. V tento den mají svátek maminky, tatínkové, babičky, dědečkové, zkrátka všichni senioři.

Bohužel se jedná o skupinu obyvatel, která je ve společnosti často opomíjena. Senioři jsou považováni za pasivní a neaktivní osoby, a jsou vnímáni více jako přítěž než přínos. Tak tomu ale nemusí být. Řada lidí je aktivních i ve vysokém věku a díky svým zkušenostem jsou platnými členy naší společnosti. Iniciací nové tradice slavení Svátku seniorů chceme dosáhnout toho, aby se tento negativní přístup k seniorům změnil. Aby nebyli považování za přítěž a aby byli hrdí a spokojení s tím, že už patří do skupiny seniorů.

Nabízíme Vám možnost, jak vnímání seniorů ve společnosti změnit. Připravili jsme na tento den oslavu Svátku seniorů. Připojte se s vaší farností k oslavám Svátku seniorů prostřednictvím vylepením plakátu na úřadě nebo na informační vývěsku. Apelujte na mladší generaci, ať alespoň prvního října připraví pro své blízké den, na který budou rádi vzpomínat. Chceme iniciovat vznik tohoto svátku, protože věříme, že si to senioři zaslouží. Připojte se k nám a vyvěste ve Vaší farnosti plakát Svátku seniorů.

Využijte příležitosti, materiály lze volně stáhnout z internetových stránek na adrese www.svateksenioru.cz nebo Vám je zcela zdarma na požádání zašleme.

V tento den jsme připravili pro seniory koncerty v několika městech ČR, na které mají senioři vstup zdarma. Pro tento rok se jedná o Prahu, Brno a Jihlavu. Pro seniory vystoupí Květa Fialová, Naďa Konvalinková, Naďa Urbánková, Eva a Vašek a řada dalších. Podrobnosti o programu jsou k dispozici na webových stránkách projektu www.svateksenioru.cz . Všichni senioři jsou srdečně zváni.

V rámci oslav jsme pro seniory připravili i speciální slevy u obchodníků a zapojila se i vybraná muzea.

Veškeré informace o oslavách Svátku seniorů naleznete na webových stránkách www.svateksenioru.cz . V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Děkujeme za Vaši podporu
S pozdravem
Realizační tým Svátku seniorů
Pro podporovatele a partnery oslav:
· Tomáš Babyrád, info@svateksenioru.cz, 728 823 159

Pro poskytovatele (obchodníky poskytující slevu):
· Mgr. Kateřina Podivínská, kpodivinska@sundrive.cz, 724 838 818

Vedoucí projektu:
· Ing. Petr Petkovský, petkovsky@sundrive.czSdílet

| Autor: Bohumila Hubáčková | Vydáno dne 23. 09. 2011 | 10266 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace