Prostřednictvím růžence můžeme doufat, že se rozpadne velká náboženská lhostejnost dnešního světa, světa bez naděje.
Skrze růženec můžeme získat všechno. Růženec se dá přirovnat k dlouhému řetězu, který spojuje zemi s Nebem. Držíme se za jeden konec, zatímco druhý je v rukou Přesvaté Bohorodičky.
Růženec je Bohu velmi milý. Proto nás Církev zve, abychom se ho modlili každý den během měsíce října (a nejen během něho) předtím, než bude Ježíš skutečně přítomen a odhalen na oltáři nebo skrytý ve svatostánku. Co nás může lépe připravit na mši?
"
Pomalu pomodlený a meditovaný během rodinné modlitby, ať už jako skupina nebo osamotě, vám růženec postupně vloží do vašich srdcí stejné pocity, jaké měli Ježíš a Jeho Matka ve svých vlastních srdcích, když se ponoříte do klíčových událostí spásy tohoto světa." (Papež Svatý Jan Pavel II., homilie, 6. května 1980)
Mohli bychom také zvážit zahájení pobožnosti prvních sobot, o kterou požádala Panna Maria ve Fatimě. Během každého ze svých šesti zjevení ve Fatimě nám Panna Maria odhalila, že růženec, který zdaleka není menší nebo nepovinnou pobožností, je nejběžnější podmínkou pro neomylné získání všech milostí, které od ní požadujeme. Neboť je skutečně prostřednice všech milostí z vůle svého Syna.
Maria chce dát našim duším, rodinám, domovině a světu tento příliv laskavostí, které drží ve svém srdci, jen kdybychom se pokorně modlili a prosili o ně prostřednictvím každodenních růženců.
Naše dekadentní moderní společnosti jsou nepochybně výsledkem nedostatku modliteb. V očekávání této obecné dezorientace požádala Maria tak naléhavě o modlitbu růžence. A protože růženec je po mši svaté nejvýstižnější modlitbou za zachování víry v duše, ďábel proti ní usilovně bojuje, jak jen může.
Zdroj: uneminuteavecmarie
Převzato z
https://matkabozia.sk/,
článek z 8. 10. 2020 naleznete
zde.