Foto

Poutní mše svatá na Hradě Bítově

Bítov pouť 2011 V dnešním nedělním dopoledni se pomalu zaplňovalo sluncem zalité hradní nádvoří. Postávaly zde hloučky věřících, od těch nejmenších až po ty, kteří zde byli již poněkolikáté. Věžní hodiny odbily jedenáctou a za zpěvu mariánské písně v průvodu přichází i P.Plíšek a P.Bartoš, který sloužil mši svatou ke cti Panny Marie Nanebevzaté.Bítov pouť 2011pouť Bítov 2011

Z promluvy o.děkana.

Událost s ptáčkem, který „zmizel“ a na kterou dítě reaguje neláskou vůči Pánu Bohu, nás dospělé nutí k zamyšlení. Když děláme něco zlého – hřešíme. A měli bychom zlu zabránit a nikomu neubližovat, protože máme rozum na to, abychom rozlišovali mezi dobrem a zlem.

Na poutˇ přicházíme s prosbami k Matce Boží. Ne vždy se splní, co si přejeme. Máme dojem, že je to důležité, záleží nám na tom. A věříme, že každou modlitbu Bůh slyší.
Ale proč to Pán Bůh nesplnil?
On ví, kam to směřuje, my ne! (Titanic). On ví, co je pro nás skutečně dobré. Jde mu o naši spásu!

V modlitbě nejde jen o vyslyšení proseb, ale o vytváření vztahu.
Ženě alkoholika se na pouti v Lurdech dostalo poznání o jejím poslání pečovat o svého muže.
Sílu, vytrvalost a trpělivost k tomu, získává právě skrze setkání s Pánem v modlitbě.
Nedává svůj život najednou jako třeba P.Maxmilián Maria Kolbe (dnes je to právě 70 roků od jeho smrti), ale pomalu. Postupně se pro někoho obětuje, někomu slouží. A Bůh to ví.

I proto také chodíme na poutě. Aby nám Matka Boží vyprosila tuto sílu k vytrvalosti v tom, co Bůh od nás očekává. Abychom dobře plnili to, co denně máme.
A to není malá věc! Je to větší než kdyby se najednou splnila.
A vidíme, že nás Bůh vede. Když se k Němu pravidelně obracíme, tak sílu dostáváme.
Proto se i dnes máme povzbudit k této vytrvalosti a modlitbě.

A úcta k Boží Matce nese sebou krásné projevy citu a krásna. Bůh nám skrze Ni usnadňuje cestu k Němu. Panny Marie je ve všedním životě třeba, aby se naše osobní spása uskutečnila. My ji na této cestě potřebujeme.

Chceme jí na tomto starobylém místě vyznat:
„Boží Matko, na Tebe spoléháme, Tvé přímluvy se dovoláváme, Tvou pomoc očekáváme, že nás nenecháš zahynout a povedeš nás ke svému Synu a věříme, že jednou nás tam skutečně dovedeš.
A snad se naplní to, co opakujeme v každodenní modlitbě…pros za nás hříšné nyní i v hodinu smrti naší. Amen.“Bítov pouť 2011Bítov pouť 2011Bítov pouť 2011Bítov pouť 2011

Maria, oroduj za nás.
Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 15. 08. 2011 | 8385 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace