Zajímavé...

Neutekla jsem ...

Counselling, CC0 Creative Commons, pixabay.com Přinášíme vám jeden z příběhů z knihy Kdo uvěří mi?, ve které ženy představují své pocity i bolesti, které prožily a prožívají často velmi dlouho po svém rozhodnutí jít na potrat.

Toužím podělit se s vámi o osobní zkušenost, otevřít se listem. Možná moje řádky někomu pomohou, ale cítím, že si ulevím zejména sama. Promiňte mi, že tak sobecky smýšlím. Předem děkuji za pochopení, neodmítnutí a dočtení mých nesourodých řádků.

Jistě vás překvapilo, že píšu anonymně. Vůbec však nejde o pocit studu. Věřte mi, že dnes bych se dokázala postavit kdekoliv na světě a přijmout všechna slova odsouzení i plivance od vás, kteří jste něco podobného nikdy neudělali - odmítnout rodící se život, děťátko. Spíše je to strach o mé děti, jejich ochrana. Myslím, že ani netuší, že jsem dala zabít jejich sestřičku, mají mě velmi rady. Já bych neuměla jít dál životem bez jejich lásky a úcty, kterou si však nezasloužím.

Jednou, na Den matek, když mě silně pronikl pocit viny, chtěla jsem jim říct, jakou vlastně mají mámu, ale kněz mi řekl, že by je to zlomilo a zeptal se mě, jestli chci zničit další životy. Tak dnes od nich přijímám nezaslouženou úctu jako skvělá matka. Velmi mě to bolí. Takto o mém do nebe volajícím počinu ví pouze Bůh, já a můj zpovědník, který mi velmi pomáhá přijmout tuto nejbolestnější část života, která natrvalo ovlivnila celý můj další život, vztahy k lidem a k Bohu. Stalo se to v roce 1988. Dost dávno na to, aby to ještě dnes bylo tak čerstvé, bolavé a neskutečně živé. Můj, dnes už zesnulý, manžel byl na manévrech, když jsem zjistila, že jsem počtvrté těhotná. Už třikrát jsem prožívala tento slastný pocit očekávání děťátka, pocit šťastné maminky. I tehdy mě naplno pronikl. Ihned jsem listem oznámila manželovi tuto radostnou zprávu. Obratem odepsal, že sdílí se mnou pocit štěstí ... ale!

Když se po měsíci vrátil, neumím si to dodnes vysvětlit, setkal se s lidmi, kteří mu "nasadili brouka do hlavy". Vyřkl tvrdá slova: "To musí jít pryč!" Už to nebylo to naše drahé děťátko, holčička (myslela jsem si, že to bude dcerka). Manžel mi objasňoval svůj změněný názor, podložený "rozumnými" argumenty s "láskou".

Po týdnu velkého naléhání to došlo tak daleko, že jsme šli spolu vyplnit ty osudné dotazníky. Vlastně jsem je jen podepsala, protože pro lékaře je nejdůležitější podpis ženy. Vím, co si teď myslíte, jak se dá takto matka "obměkčit". Ďábel použije vše, i manželskou lásku, neněžnější slova z úst manžela, jen aby dosáhl, co on chce - SMRT.

Když přišel ten plánovaný den, do nemocnice jsem šla sama. To už nebylo pro nás oba, jen pro mě. Ale nezvládla jsem to. Čekala jsem na pořadí, najednou jsem se sebrala a s pláčem, v zoufalém stavu, jsem běžela domů. V naději, že mě manžel pochopí a změní svůj postoj ke mně i k maličké. Ale opak byl pravdou. Nastala tvrdá válka. Ďábel bojoval v plné zbroji a nakonec jsem podlehla. Nechci se vymlouvat, toužím jen popsat alespoň některé pocity - zklamání, strach, úzkost a beznaděj, které následovaly.

Neobjevil se ani jeden jediný člověk, který by mě podržel. Manžel se vyzbrojil rodinou, kterou jsem milovala, dětmi, pro potřeby kterých to bylo prý nutné udělat, tchyní, která ve mně viděla jen bezcitnou hysterku, která zničila život jejímu synovi, sousedy, kteří to mysleli jen dobře ...

Byl to pluk, který útočil na mou mysl, srdce i vůli ... Šla jsem se zešílet, nespala jsem, nejedla jsem, jen jsem usedavě plakala a poníženě prosila manžela, že mu budu do smrti služebnou, jen ať to ode mě nechce. Jelikož mu čas nehrál do karet, přitvrdil slovně, ručně, ale hlavně mě začal psychicky vydírat, že pokud si "to" nechám, oběsí se a potom neví, co budu sama se třemi dětmi a tíhou, že jsem ho zabila kvůli někomu, kdo ani není a neznám ho.

Možná mi neuvěříte, ale to rozhodlo. Tentokrát manžel sám diskrétně všechno zařídil, musel i finančně podpořit lékaře, protože jsem tak poprvé reagovala. V den zákroku (jak to odlehčeně nazvali), mě odvezl do nemocnice, kde mě nadopovali tabletkami, abych zase neutíkala. Bohužel neutekla jsem. Když jsem se probrala z narkózy, upadla jsem do zoufalého pláče. Přestože jsem si zasloužila od ošetřujícího zdravotního personálu jen slova odsouzení, cítila jsem, jak se mnou sdílejí smutek a zoufalství (Proč jsem je potkala až teď?). Chtěla jsem si podřezat žíly, ale nezvládala jsem vstát z postele. Do smrti si budu pamatovat tvář starší sanitářky, která mě hladila a plakala se mnou. Věděla, co je to být mámou, nevěděla, co je to být vražedkyní! Musela jsem zůstat pár dní v nemocnici, abych se psychicky posbírala. Všichni říkali: "Dostaneš se z toho, už mnohé se z toho dostaly". Nikdy jsem se z toho nedostala!

Od té doby jsem porodila ještě dvě dětičky, z toho mi jeden chlapeček zemřel. Po tom pohřbeném tolik neželím, jak po tom, které jsem nikdy nepohřbila. Povídám si s mou malou, cítím ji jak roste přes věkově příbuzné dívky, ale povětšinou je jako malá holčička se zlatavými kudrnatými vlásky. Nikdy nepláče, jen se něžně usmívá. Z tohoto obrazu v mysli vždy pláču, i po tolika letech. Od té doby trpím poruchou spánku, stačí mi zlehka přespat tři-čtyři hodiny denně. Když snad hluboce nebo déle usnu, strhnu se a přestože by byla hluboká noc, musím se zcela probrat, aby mě "nespolkl" pocit úzkosti a strachu, ale hlavně VINY. O tom to všechno je!

A to toužím, velmi toužím říct všem, co přemýšlejí o potratu jako o vhodném řešení. Těch tíživých, mučivých pocitů se nezbavíte nikdy! Ani čas v tom nic neudělá.

Můj manželský život byl po potratu doslova peklem. Chudák manžel se mě nemohl ani jen dotknout jako manžel. Z mé strany ho čekal jen hnus, odpor a nenávist. Dlouho jsem si "neplnila" své manželské povinnosti. A pokud k tomu došlo, nejednou jsem říkala, že šlo o znásilnění. Vím, že pro manžela to byly hrozné muky a chovala jsem se jako smyslů zbavená. Ale potrat ve mně zabil matku a ženu. Hnusilo se mi a dodnes nemám ráda své tělo, které Bůh stvořil s láskou a věřil, že bude krásné a bude šířit klid a dobro.

Nemám k sobě úctu. Jsem jakoby rozdvojená. Nerada bych, aby to vypadalo opovážlivě, ale jako bych duši měla ve větší úctě než vlastní tělo. Nevím proč, takto to pociťuji. Trpím. Často prosím o odpuštění mou malou, ale i manžela, moje děti a hlavně BOHA. Tak velmi jí toužím říci, že i tehdy jsem ji měla ráda, kdyby mi odpustila a alespoň jednou mě mohla obejmout a já ji.

Paradoxem je, že jsem se osobně vrhla do různých aktivit jako "týden nošení bílých stužek" (doma je s mládeží děláme a ve farnosti rozdáváme), připravujeme pobožnost křížové cesty nenarozených dětí, pomáhám svobodným maminkám atd. Prohlašuji, že jsem zásadně proti potratům (což je pravda). Nikoho by ani nenapadlo, že mám jeden za sebou. Připadám si jako netvor: říká, co skutkem nemůže dokázat.

Ale cítím potřebu dělat něco proti potratům. Opravdu. Odpusťte mi.

Asi vrcholem je, že 25. března, v den Zvěstování Páně, se mi narodilo děvčátko. Tento den je jakoby dnem pro mou maličkou (já si to tak říkám). Jsou dny - výroční - kdy si všechno detailně připomínám a v pocitu sklíčenosti stojím sama před sebou a Bohem. Vždy je tam maličká.

Nesčetněkrát mám přečtenou knihu "Miriam, proč pláčeš". Jsou tam popsány i moje pocity, stavy a zdravotní problémy. Mám velkou vinu, ale i obrovskou lítost, a s tím jsem se chtěla podělit. Prosím vás, řekněte lidem, že jsou i "donucené" matky, které touží i po vašem odpuštění a pochopení. Trpíme více než si myslíte, i když je to neviditelné! Vím, že si nezasloužíme vaši lásku, soucit, vždyť jsme si to zvolili samy. Ale pokud můžete, zkuste se podívat na naše bolavé srdce.

Děkuji vám za dočtení. Prosím, pomodlete se nad mými řádky. Je v nich skoro všechno, co potřebuje vaši pomoc. Děkuji.

Jedna nešťastnice

Knihu KTO UVERÍ MI si můžete objednat zde: https://www.zachej.sk/produkt/1238/kto-uveri-mi/


Převzato z http://modlitba.sk/, článek ze 6. 11. 2017 naleznete zde.

Pezibear,  CC0 Public Domain, pixabay.com

Sdílet

Související články:
Stop Genocidě - květen 22 - zpráva a poděkování (31.05.2022)
Páter Pio věřil, že potrat není jen vraždou nevinného člověka, ale také opravdovou sebevraždou. (17.05.2022)
Karol Dučák: Proč nás nedojímá zabíjení dětí v lůnech ukrajinských i ruských matek? (05.04.2022)
Největší ničitel pokoje – výkřik nevinného nenarozeného dítěte (29.03.2022)
Indie: Za 20 let potraceno 12 milionů děvčátek (29.01.2022)
Postižené dítě? (25.01.2022)
Miliony embryí byly zničeny (24.01.2022)
Kněz odpustil svému otci (23.01.2022)
Země draka a politika jednoho dítěte aneb myšlenky mají následky (20.12.2021)
Víme, že zabíjejí děti - my všichni to víme (20.09.2021)
Evropský parlament plánuje prohlásit potrat za "lidské právo" /podepsat petice (22.06.2021)
Kuřecí embryo nesmíš zabít, protože ho to bolí; ale miminko při potratu můžeš trhat na kusy (22.06.2021)
Odpouštím potratářovi, který mě chtěl zabít, a doufám, že i on jednou olituje, co dělá (30.03.2021)
Nezabíjej dítě (svědectví Dr. Wandy Półtawské) (08.03.2021)
To není statistika, ale utrpení (07.03.2021)
25letá studie dokazuje, že potrat ženu zraňuje (03.02.2021)
Joe Biden obnovuje veřejné financování pro-potratové Světové zdravotnické organizace (30.01.2021)
Žalem zdrcená žena po potratu tabletkami: "Když bylo po všem, chtěla jsem zemřít." (28.12.2020)
Postižená modelkou (09.12.2020)
Arcibiskup Cyril Vasil: Sv. Jan Pavel II. - architekt manželské lásky a ochránce rodin - 3. část (03.12.2020)
Rozzuřené publikum: 13-letá dívka na zasedání rady města přirovnává potraty k otroctví (26.11.2020)
'Choice42': děti obětované božstvům moderní doby jako ve starověku - nic nového pod sluncem (20.11.2020)
Prezident Trump: 'Nemůžete soucítit s bezbrannými a zároveň podporovat potraty!' (05.09.2020)
Legální potraty a eutanazie - dědictví nacismu a komunismu (13.08.2020)
Trump stahuje USA z WHO, která chtěla použít koronavirové fondy na potraty (17.07.2020)
434 lidskoprávních skupin ze 16 zemí odsuzuje OSN za podporu zabíjení dětí potraty (21.06.2020)
Odmítnutí potratu není rasová diskriminace (18.06.2020)
Důvod, proč odstranit prezidenta Trumpa: jeho pro-life postoj (26.04.2020)
Báseň Holčička (17.02.2020)
8 svědectví žen, které potratily svoje děti - "Byla to hlava mého dítěte" (19.01.2020)
Jim Caviezel: Potrat je obrovským hříchem Američanů (23.08.2019)
Hana Přikrylová: Závidím (báseň) (22.06.2019)
Sv. páter Pio varoval, že potraty jsou "sebevraždou lidské rasy" (16.02.2019)
Silné svědectví rodiny Zemkovy (05.02.2019)
Patrik Daniška: Zastavme násilí na nenarozených ženách (12.12.2018)
Arcibiskup kanadskému premiérovi: „Jste zmatený!“ + zpravodajství Život Cirkvi vo svete 5/2018 (05.02.2018)
O tom, jak satan zneužívá 'megacentrum' Planned Parenthood k výsměchu z narození Krista (02.02.2018)
Co se děje s ženami, kterým byl odmítnut potrat? 95% z nich "žije šťastně až do smrti" (02.01.2018)
Rada Evropy: „Potraty bez omezení“ (20.12.2017)
Potrat není normální lékařský výkon /+ zpravodajství Život Cirkvi vo svete 47/2017 (25.11.2017)
Kardinál Sarah říká: Boj proti potratům je "součástí konečné bitvy ... mezi Bohem a satanem" (17.11.2017)
Rada OSN pro lidská práva formálně vylučuje nenarozené děti z "práva na život" (17.11.2017)
* EP: Ochrana nenarozených dětí je násilím na ženách
* OSN redefinuje právo na život
(18.09.2017)
Sv. páter Pio o potratu (14.08.2017)
Polovina potratů bylo vykonáno ženám, které používaly antikoncepci, potvrzuje potratová společnost v Británii (31.07.2017)
Bolivijský biskup: Souhlas s potratem je jako volání “Ukřižuj!” (14.04.2017)
Čekají výhradu ve svědomí kvóty? (17.03.2017)
Upíraní výhrady svědomí dělá z lékaře režimního kata (26.02.2017)
Chlapec bez mozku šokuje lékaře poté, co rodiče odmítají potrat (15.12.2016)
Francouzský soud rozhodl: Usmívající se děti s Downovým syndromem na veřejnost nepatří (27.11.2016)
Kroky k uzdravení ran způsobené úmyslným potratem (30.10.2016)
"Je to moje tělo": Potrat jako protiklad eucharistie? (10.10.2016)
Bude Mezinárodní den bezpečného potratu? (06.10.2016)
Děkovný dopis kardinála Duky (19.09.2016)
Epická odpověď kardinála Arinze na politiky kteří říkají "osobně jsem proti potratům" (04.09.2016)
Hledání Božího odpuštění v případě potratu ti zázračně změní život. Věř mi, viděl jsem to. (28.07.2016)
Kniha propagující potraty už i pro děti: "Moje sestřička, která byla chvíli v bříšku mámy, je nyní šťastný duch" (20.03.2016)
Je výzva k potratům kvůli viru Zika novou eugenikou? (25.02.2016)
Čtyři důvody, proč potrat ženy ponižuje (25.12.2015)
Pilulka na odvrácení potratu už zachránila 137 dětí (22.12.2015)
Bohužel i křesťané chodí na potraty (16.12.2015)
OSN vybízí Polsko, aby povolilo potrat na požádání - a to ve jménu "práv dětí" (06.12.2015)
Výbor OSN: Děti v lůně matky nemají právo na život, avšak vynechává alespoň zmínky o právu na smrt (03.12.2015)
Způsoby, kterými porno ničí pro-life cíle (30.10.2015)
Prostituce, pornografie a potraty: Tři strany téže mince (13.10.2015)
Dítě smíření: Když ztratit znamená získat (12.10.2015)
NEVHODNÉ pro slabší povahy: Na veřejnost se dostalo páté šokující video největší potratářského sítě (08.10.2015)
Mluvčí KBS ke zprávám o vyjádřeních Svatého otce ohledně interrupcí (06.09.2015)
* Svědectví sester o přežitých potratech
* Rada Evropy dostala petici proti zabíjení novorozenců
(23.06.2015)
Lékaři dneška? Více životy berou, než zachraňují (05.06.2015)
Potrat ne. A co antikoncepce? (22.05.2015)
Ta pilulka není potratová. Jen někdy zabíjí embrya. (19.04.2015)
Odpustila otci, který ji 14 let znásilňoval (17.03.2015)
Praktikantka nezvládla pohled na potrat ve vysokém stádiu těhotenství (02.03.2015)
Uprchlickým dětem budou v Americe doporučeny potraty (25.02.2015)
Šla na potrat, protože čekala chlapečka (19.02.2015)
Prezident Spojených států zařadil potrat mezi „základní americké hodnoty“ (12.02.2015)
Irský pár má po čtyřech spontánních potratech krásná čtyřčata (13.01.2015)
Srdcervoucí příběhy žen, které byly na potratu (12.01.2015)
Podle studie umožňuje zákaz potratů zlepšení zdraví matek (30.12.2014)
Mše sv. za nenarozené děti 11.12., Brno (04.12.2014)
Dětem, které přežily potrat, Rada Evropy nepomůže (11.11.2014)
Bývalá potratářka hovoří o reakcích žen po potratu (05.11.2014)
V Rusku zákaz propagace potratů (01.11.2014)
Porodnost na Zemi (31.10.2014)
V Nigérii jsou děti oblíbeny a matky ve vážnosti (30.10.2014)
Církevní nauku o oplodnění "in vitro" nelze změnit (27.10.2014)
Bill Gates podporuje antikoncepci (23.10.2014)
Chen Guangcheng proti politice jednoho dítěte v Číně (20.10.2014)
Příběh Steva Jobse (19.10.2014)
Rok 1941:„To nejsou skuteční lidé!“ A rok 2012 (2014)? (18.10.2014)
Byla jsem pro-choice a potom se všechno změnilo... Byla jsem na potratu. (20.09.2014)
Fotografie potracených dětí mohou pomoct matkám, které měly potrat (04.09.2014)
Svědectví: Moje dcera se stala pro-life aktivistkou. Nemohla jsem jí říct, že jsem byla potratit jejího bratra (12.08.2014)
Výpověď potratářky o umělém přerušení těhotenství ve třetím trimestru (12.08.2014)
Švédsko: Porodní asistentka bez ochoty asistovat při potratech nezíská zaměstnání (07.08.2014)
85 % žen rezignovalo na potrat (06.07.2014)
Žena, která byla na čtyřech potratech: Potraty vám mohou změnit život (21.05.2014)
Potrat: Běžná úloha pro švédské porodní asistentky. Bez výhrad (14.05.2014)
Každé dítě je cenné (04.05.2014)
Hillary Clinton v OSN: Bez potratů nedosáhne lidstvo pokroku (08.04.2014)
Ženy popisují potrat: "Nikdo mě nepřipravil na spalující bolest" (08.04.2014)
I s ohledem na nehygienické potraty je třeba říci pravdu (07.04.2014)
Dar Boží lásky (27.03.2014)
Taková malá zkušenost, jak je důležitá modlitba (15.01.2014)
Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými (15.01.2014)
Čína - civilizace smrti (06.11.2013)
Píseň Kouzlo, že tu jsem od Petra Žamberského (06.08.2013)
Co hrozí ženám, kterým lékaři odmítli provést potrat? (30.06.2013)
Lékařské námitky proti RU-486 (18.03.2013)
Potraty a k tomu magie - svědectví o okultních praktikách na jedné interrupční klinice (28.12.2010)
| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 11. 11. 2017 | 3938 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.modlitba.sk
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace