Zajímavé...

Neměli bychom se omlouvat za učení Církve

condesign, CC0 Public Domain / FAQ, pixabay.com Věřící katolíci, kteří podpořili Patricii Jannuzziovou, angažovanou učitelku náboženství na katolické střední škole New Jersey, (ta byla suspendována ze svého místa na Immaculate High School - díky své facebookové stránce, na níž předložila autentické katolické učení o homosexualitě a "manželství" osob stejného pohlaví ) se těší, že se konečně vrátila do třídy.

Významným vítězství bylo, že milovaná učitelka se nemusela omluvit za to, co kritici popsali jako hrubé komentáře na Facebooku týkající se katolického učení ohledně homosexuálního chování.

Přesto mnozí z nás jsou stále zmateni z toho, proč monsignor Seamus Brennan, duchovní otec z kostela Neposkvrněného početí Panny Marie, ve svém prohlášení, které začátkem tohoto měsíce sdílel s fakultou a zaměstnanci Immaculaty, uvedl, že Jannuzziová by měla být rehabilitována, kvůli její "jinak dobré pověsti pedagoga, kterou má již 30 let".

"Jinak"? Prohlášení monsignora Brennana naznačuje, že je i nadále nešťastný z facebookových příspěvků paní Jannuzziové, ale nyní tvrdí, že vždy byl problém s "tónem" jejich připomínek ohledně katolického učení - ne s obsahem jejích zpráv. Napsal, že "od začátku to byl personální a ne teologický problém". Monsignor Brennan tvrdí, že "nyní i vždycky jsme byli jednotní v porozumění a závazku vůči učení katolické církve".

Možná. Ale Monsignor Brennan musí vědět, že v kultuře, která stále více oslavuje dobro vztahů osob stejného pohlaví a přístup k homosexuálnímu "manželství", je těžké - ba dokonce téměř nemožné - mluvit o katolickém učení o sexualitě aniž by to znělo drsně. Cílem katolického učení je přivést nás všechny blíže k láskyplnému vztahu s naším Pánem. George Weigel to nazval "přátelství s Ježíšem". Toto učení je však odporné těm, kteří ho odmítají přijmout. Katolické učení o sjednocujícím charakteru sexuality zní láskyplně a dobře těm, kteří milují Boha a Církev. Ale pro ty, kteří chtějí změnit neměnné přirozené právo, je takovéto učení prokletím.

Monsignor Brennan ve svém dopise fakultě a zaměstnancům varuje, že "učitel katolické školy musí vždy sdělovat víru způsobem, který je pozitivní a nikdy ne zraňující". Možná si monsignor Brennan neuvědomuje, že bez ohledu na to, jak laskavá mohou být naše slova, pravda o církevním učení o vztazích osob stejného pohlaví může někdy uzavřeným uším znít "drsně". Lidé neradi slyší, že to, o čem jsou možná přesvědčeni, že je láskyplným vztahem, Církev definuje jako "nezřízenost". A i když se mnozí snad shodnou na tom, že slova paní Jannuzziové zněla krutě - zvlášť, když dospěla k závěru, že homosexuálové a lesbické ženy stály za "agendou plánovaného pomalého zániku západní civilizace" -, pravda o katolickém učení ohledně chování homosexuálních osob bude vždy znít drsně těm, kteří se na tomto řízení účastní nebo jej hájí.

Paní Jannuzziová byla velmi oblíbenou učitelkou více než tři desetiletí. Několik jejích bývalých studentů ji popsalo jako vroucí a pečlivou osobu - včetně Scotta Lyonse, homosexuálního absolventa, který řekl, že si pamatuje, že hodiny paní Jannuzziové se "zaměřovali na lásku a porozumění". Matt Nerger, aktuální student nejvyššího ročníku na Immaculate High School pro noviny New Jersey řekl, že "je zdaleka nejvíce milující učitelkou, jakou jsem kdy měl". Nerger dodal, že paní Jannuzziová byla někým, kdo by "rozjasnil i váš den".

Ba i homosexuál Greg Bennet, který na této škole maturoval v roce 2004 (a je členem "Real Housewives of New Jersey") a který sdílel snímek obrazovky jednoho z Jannuzziové facebookových příspěvků se svými 165 000 lidmi, kteří ho sledují na Twitteru a který ji označil jako "noční můru, špínu", která ho učila na střední škole, musel v telefonickém rozhovoru s reportérem z New Jersey uznat, že Jannuzziová byla "velmi vroucí osobou ... milovala jen svou víru a takovou vždy byla."

Ve skutečnosti právě zde je skutečný problém. Nebylo to jen o tónu facebookových příspěvků Patricie Jannuzziové - bylo to i o obsahu. Víra Patricie Jannuzziové vyžaduje, aby bránila katolické učení. Na rozdíl od některých jejích kolegů z Immaculate High School a dalších katolických škol K-12, které jsou stále ochotny používat své vlastní veřejné facebookové příspěvky na podporu "manželství" osob stejného pohlaví a na kritiku katolického učení o svěcení žen a reprodukční volbě, Patricia Jannuzziová zůstává věrnou jak ve třídě, tak i mimo ni. Studenti to vědí a někteří vyjádřili své pocity na místech, jakým je například ratemyteacher.com. A i když toto místo není spolehlivým měřítkem toho, nakolik jsou učitelé teologie věrní, je zajímavé, že zatímco studenti Januzziové svou milovanou učitelku chválili, někteří její kolegové měli na svou pravověrnost protichůdné recenze. Jednu učitelku teologie student na této stránce popsal jako "jednu z nejhorších věcí, jaká kdy sužovala Immaculate. Já bych ji ani nepovažoval za katoličku. Prosím, neposlouchejte tento produkt 60.-tých / 70.-tých let. Katolicismus je mnohem úžasnější a hlubší než toto". Jiný student popsal tuto konkrétní učitelku jako "ustavičně sarkastickou".

Ačkoli monsignor Brennan tvrdí, že to vždy byla "personální záležitost, a ne teologický problém", je těžké pochopit, proč se o personální záležitosti diskutovalo tak veřejně a její postava byla veřejně napadána dřívějšími prohlášeními vydanými ředitelem Immaculate High School. Při vytváření tohoto veřejného problému jistě pomohla i reakce advokátů homosexuálů a jejich spojenců prostřednictvím petice change.org; vedení školy to však zhoršilo tím, že veřejně odmítlo uznat ochotu Jannuzziové bránit katolické učení a místo toho poslalo omluvný dopis absolventům, rodičům a studentům, kterým se omlouvalo za Jannuzziové připomínky. Kdyby to byla opravdu "personální záležitost", je nepravděpodobné, že by se o tom mělo diskutovat takto veřejně.

Nejde o to, že při naší obraně víry musíme být krutí. Peter Kreeft ve Fundamentals of the Faith (Základy víry) píše, že cílem evangelizace je "nejen získat hlavu, ale získat přes hlavu srdce ... pozvat ostatní do spásonosného vztahu s Bohem skrze Ježíše Krista". Naše Církev by byla silnější, kdybychom my všichni byli ochotni láskyplně a věrně svědčit. Není láskyplné nechat ostatní, aby i nadále následovali cestu sebedestrukce - a Jannuzziové facebookové příspěvky byly přesně o tom. A i když některé z jejich komentářů mohou znít "krutě", Patricia Jannuzziová se za katolické učení "neomlouvá" - a ani my bychom se neměli.


Zdroj: www.lifesitenews.com, 24. 4. 2015

Převzato z www.lifenews.sk, článek naleznete zde.


Sdílet

Související články:
USA: I gayové jsou zhrozeni dopadem transgenderu na děti! (24.11.2022)
Bývalá transsexuální teenagerka žaluje lékaře, kteří jí odstranili prsa, když jí bylo pouhých 15 let (19.11.2022)
LGBT AGENDA V NĚMECKU UMOŽNILA OTEVŘENÍ HOMO-ŠKOLEK S PODPOROVATELEM PEDOFILIE V JEJICH ČELE (17.11.2022)
Homosexualita není hřích, je to zranění uvnitř lidské osoby. Homosexuální chování je hřích, vysvětluje kněz Marko Rozkoš (08.11.2022)
Proč progresivcům záleží víc na nenávisti vůči Církvi než na dobru LGBT osob (03.11.2022)
Zdeněk Chytra, homosexuál pro tradiční rodinu (nový odkaz na video) (29.10.2022)
Vždy jsem si myslel, že jsem se gayem narodil. Dnes jsem šťastně ženatý táta. (26.10.2022)
Tragédie na Zámockej má už příliš mnoho viníků (25.10.2022)
Karol Dučák: I homosexuální osoby Bůh povolává k čistotě. „jako muže a ženu je stvořil“ (Gn 1, 27) (22.10.2022)
Na duhovém pochodu v Itálii nesli Pannu Marii s odhaleným hrudníkem (14.06.2022)
P. Petr Piťha: Otevřený dopis české veřejnosti (14.06.2022)
Co mají biskupové učit? (23.05.2022)
Nevím, kdo je žena, nejsem bioložka, perlila Bidenova nominantka k Nejvyššímu soudu (26.03.2022)
Jak je to doopravdy s Maďarskem a tzv. diskriminací LGBT (15.07.2021)
Video: Názor bývalých domováků na adopce dětí homosexuálními páry (30.04.2021)
Aliance pro rodinu: Demonstrace za ochranu manželství - svazku muže a ženy a proti obchodu s dětmi (26.04.2021)
Polsko: velvyslanci 50 států v Polsku prosazují LGBT agendu (17.01.2021)
LGBT aktivistům nejde o řešení problémů homosexuálů (03.12.2020)
Manželství pro osoby stejného pohlaví? (25.07.2020)
Proč katolická církev nenávidí homosexuály? Nebo spíš proč si to tolik lidí myslí? (19.06.2020)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 22: Byl gayem, dokud se ho nedotkla láska Panny Marie (18.02.2020)
Studie nenalezla žádný „gen homosexuality“. Co to znamená pro katolickou morálku? (09.12.2019)
Být gay a zároveň katolík? Dobrá rada pro katolíky, které přitahuje stejné pohlaví (12.10.2019)
Aktivistka Lívia zaskočila účastníky Gay Pride-u nepříjemnými otázkami (31.08.2019)
Čarnogurský: PRIDE je pýcha. Pýcha předchází pád. (27.07.2019)
Nenechte se oklamat - Kristus zakazuje homosexuální úkony a Církev nemůže učit jinak (27.07.2019)
Rodí se člověk jako homosexuál, nebo se jím stává? - to je základní otázka a tím také jádro diskuze o gender teorii. (24.02.2019)
'Každý den jsem bolestně toužila po tátovi', přiznává žena, kterou vychovávaly dvě lesbičky (21.02.2019)
Mnozí mladí křesťané nechápou argumenty proti gay 'manželstvím'. Proč? (22.01.2019)
Odvážný katolický politik je pro gay aktivisty bigotním a odpuzujícím extremistou (18.01.2019)
Kardinál: "Alarmující signál rozpadu víry v Německu" (05.12.2018)
Co gay lobby určitě nechce, abyste věděli (30.07.2018)
Kardinál Müller: Říci "Jsem gay" znamená zdegradoval úžasné bohatství lidské bytosti (24.06.2018)
Homofobie "neexistuje", říká vysoký vatikánský kardinál (22.06.2018)
Homosexualita je zraněním pouze pro neznalého člověka a "vygumovaného" křesťana (12.06.2018)
Proč není možné, aby Katolická církev požehnala homosexuály jako "pár" (15.05.2018)
Gay olympionici paradoxně dosvědčují nesmyslnost "manželství" osob stejného pohlaví (24.02.2018)
Operace Katechismus: homohereze je připravena na svůj rozhodující útok (12.02.2018)
Reakce ze Slovenska na zprávu, že biskup z Osnabrücku chce žehnat homosexuální svazek (28.01.2018)
Předseda KBS k pojmu "manželský partner": Soudní dvůr EU nemůže změnit smýšlení společnosti (21.01.2018)
Rouhavý 'gay-betlehem' se dvěma Josefy (25.12.2017)
Děti LGBT rodičů vyrostly - Nyní odhalují nemocnou realitu (03.10.2017)
Ohrožení rodiny je ohrožením společnosti (06.09.2017)
Kardinál podporuje terapii pro homosexuály (02.09.2017)
Kardinál Sarah o vztahu k LGBT (01.09.2017)
Homo-Homofobie. Pohled na temnou gay realitu USA. (28.08.2017)
Itálie: Uskutečněný veřejný pochod na odprošení za "gay pride" (16.08.2017)
Svědectví ex-gaye: Sodomie je "lepidlem" LGBT hnutí (13.08.2017)
Italští věřící dnes dělají růžencový pochod jako odčinění za "gay pride" (29.07.2017)
Jsou děti z rodin a homosvazků opravdu stejné? (23.07.2017)
Kam to spěje? (09.07.2017)
Kardinál Sarah: Nemůžeme být milosrdnější než Ježíš - pokud soudíme, že homosexuálové nedokáží dosáhnout ctnost čistoty, ponižujeme je (18.06.2017)
Disneyho coming out: V nejnovější pohádce vystupuje poprvé gay (09.03.2017)
OSN má novou funkci "LGBTI cara" (16.01.2017)
Proč homosexuálové odcházejí z církve? (02.01.2017)
Liberální inkvizice ve Španělsku: Reklama vybízí udávat lidí za negativní postoj vůči LGBT (25.11.2016)
Nový příběh Harryho Pottera bude obsahovat homosexuální vztah (25.11.2016)
Mexiko neuznalo "manželství pro všechny", ale jen mezi mužem a ženou (25.11.2016)
Kardinál Maradiaga: Žádný člověk se nerodí jako homosexuál (26.09.2016)
Pradávná hereze vysvětluje, proč naše kultura přijala homosexualitu a potraty (30.08.2016)
Nová studie: Děti homosexuálů trpí depresemi i násilím (20.08.2016)
Poslankyně Pavlína Nytrová: Homosexuální lobby plíživými kroky nabourává chod celé naší společnosti (14.07.2016)
Jak soud vzal dětem šanci na maminku (09.07.2016)
Africký kardinál ostře kritizuje kardinála Marxe za to, že žádá od Cirkve, aby se omluvila homosexuálům (04.07.2016)
Neuznávají evropské hodnoty? V Moldavsku pravoslavné babičky "zrušily" LGBT pochod (09.06.2016)
Jakarta – protesty proti fondům OSN pro LGBT komunitu (28.03.2016)
Kardinál Vallini: není úkolem státu povyšovat přání na práva (06.03.2016)
Obama křesťany varuje: Homosexuální práva jsou důležitější než náboženská svoboda (23.11.2015)
SPUŠTĚNA elektronická PETICE proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY" (04.11.2015)
Vyjádření paní poslankyně PAVLÍNY NYTROVÉ k petici proti zákonu "ADOPCE DĚTÍ PRO HOMOSEXUÁLY" (12.09.2015)
Homosexuální "práva" jsou "falešnými právy" (06.09.2015)
Za deset až třicet let se vyjádří ti, kdo to přežijí (02.09.2015)
Nejvyšší soud USA přikázal celonárodně zavést sňatky pro homosexuály (26.06.2015)
Pozadí irského referenda o homosexuálním "manželství" (26.06.2015)
* Homoaktivisté: Předseda AZR měl pravdu - srovnání slovenského a irského referenda
*Dublinský arcibiskup: Budou problémy
(26.05.2015)
Irské referendum: odhalení taktiky prohomosexuální lobby (25.05.2015)
Třetí cesta: homosexuálové a Katolická církev (Video - svědectví) (28.04.2015)
Homosexuální aktivisté přiznávají svůj cíl - vštípit do dětí agendu LGBTQ (21.03.2015)
Dopis ženy, kterou opustil manžel, oženil se s homosexuálem a získal děti do opatrovnictví. (12.02.2015)
Robin Becková o 35 letech "pekla" v homosexuálních vztazích (14.01.2015)
Homosexuály se nerodíme. Ani se jimi nestáváme. (30.12.2014)
Homosexualita v dílech o Harrym Potterovi (29.12.2014)
Filipínský katolík: Přitahují mne muži, ale nejvíce miluji Boha (19.11.2014)
Homosexualita a čistota (17.11.2014)
* Europoslanec - homosexuál: "Homosexuální 'manželství' je boj proti křesťanství"
* Video: Tirania homofašizmu
(07.11.2014)
Děti z homosexuálních partnerství vykazují statisticky významné poškození (17.10.2014)
LIST BISKUPA Z HONOLULU O TOM, JAK CÍRKEV CHÁPE MANŽELSTVÍ (15.10.2014)
Jsem věřící a prožívám homosexuální cítění. Jak se s tím dá žít? (14.10.2014)
Kardinál Burke o papežově výroku "KDO JSEM JÁ, abych soudil?" (29.09.2014)
Video: CELÁ PRAVDA: otec M.Kuffa verzus homosexuálové (29.09.2014)
Mgr. Ing. o. Marián Kuffa, Dr.hc.: Homosexuálové jsou vraždou našeho národa (06.09.2014)
Evropský soud: Manželství homosexuálů není lidským právem (26.07.2014)
Stane se také pedofilie „sexuální orientací“ ? (15.07.2014)
LGBTI rozzlobilo, že francouzské ministerstvo školství se rozhodlo v tichosti zrušit výuku genderu (06.07.2014)
Latinská Amerika odmítla svazky osob stejného pohlaví (02.07.2014)
Hlas z Belfastu: prohrajete boj, jestliže nebudete hovořit o škodlivosti homosexuality (15.06.2014)
Německo rozšířilo adopční práva pro homosexuály (15.06.2014)
Rusko vidí na Západě - „Znamení konce časů“ (05.06.2014)
Keňa legalizuje polygamii (20.05.2014)
Nový dokumentární film vysvětluje katolický pohled na homosexualitu (16.05.2014)
Šéf MOZZILLY byl propuštěn: podpořil rodinu a ne LGBTI lobbisty (06.05.2014)
Dramata a noční můry dětí z duhových rodin (04.05.2014)
Malta schválila civilní svazky párů stejného pohlaví (26.04.2014)
Modlitba za muže a ženy,kteří trpí pokušením homosexuality (11.04.2014)
Bývalý homosexuál uzavřel manželství se ženou (11.04.2014)
Homosexualita a možnost terapie (11.04.2014)
(Lunácek v akci:) Španělští homosexuálové žalují nového kardinála (07.02.2014)
Ex-homosexuál uzavřel manželství se ženou, homoaktivisti zuří (27.12.2013)
Musíme učit děti, že homosexualita není hřích (04.11.2012)
Katolická církev připomíná svůj postoj k homosexualitě (09.06.2012)
K pochodu homosexuálů Prahou (10.08.2011)
Spokojí se homosexuálové s právem na adopci dětí a se zrovnoprávněním manželství muže a ženy? (24.06.2011)
Pedofilův průvodce láskou a potěšením: Pravidla chování milovníka dětí (19.11.2010)
| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 01. 05. 2015 | 5362 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.lifenews.sk
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace