Bylo

MUSICA SACRA BEZ HRANIC: Ve Vranově zpívalo a hrálo devět pěveckých sborů z Čech i Rakouska

MUSICA SACRA BEZ HRANIC je putovní mezinárodní festival duchovní hudby. Letos jej poprvé za jeho osmnáctiletou historii organizátoři přivezli do Vranova nad Dyjí. V rámci prestižního festivalu se 31. 8. představilo devět uměleckých sborů z ČR a Rakouska.

Vystoupil zde kytarový soubor Vrančata ze ZŠ Vranova nad Dyjí, pod vedením Kateřiny Sigmundové a Lubora Durdy, Musica Coeli hudební soubor Vranovska, vedoucí Ivo Prchal. Dále pak soubory Voces Vejmelcorum Telč, Krušnohorský pěvecký sbor Teplice, Marianky ze Znojemska, Sbor Višňové, Pěvecký a dechový soubor z rakouského Hardeggu, Schola sv. Bartoloměje Blížkovice.

„Byl to neuvěřitelný zážitek slyšet na tak vysoké úrovni tolik sborů společně vystupovat v kostele jako je ten vranovský Nanebevzetí Panny Marie“, podotkla Petra Matulová. Pan starosta Vranova Lubomír Vedra, pan farář Marek Dunda a rakouský organizátor festivalu Manfred Linsbauer v poledne zahájili festival a přivítali 150 účinkujících na nádvoří Státního zámku krátkými hudebními ukázkami a poté se sbory přesunuli na zkoušky do kostela. Samotný koncert byl zahájen v 16 hodin a trval až do 18,30 hodin.
V rámci festivalu vystoupil sbor Schola Višňové, pod vedením Bohumily Hubáčkové i v Centru sociálních služeb Znojmo, Domově pro seniory.

Tímto velice děkujeme všem spoluorganizátorům: Sdružení Musica Sacra, Městys Vranov nad Dyjí, Farnost Vranov nad Dyjí, Státní zámek Vranov nad Dyjí, Zámecký hotel. Akci podpořila Regionální rozvojová agentura Jižní Moravy Brno.

Autor: Markéta Dušková

Foto: Ondřej Bednařík, Stanislav Nováček a Miroslav Jankůj.
Musica sacra 2013Musica sacra 2013Musica sacra 2013Musica sacra 2013

Sdílet

| Autor: Bohumila Hubáčková | Vydáno dne 10. 09. 2013 | 11951 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace