Bude a zveme!

MUSICA SACRA bez hranic 2013

V sobotu 31. 8. se bude ve Vranově n.D. ve farním kostele v 16:00 konat mezinárodní hudební festival duchovní hudby s názvem MUSICA SACRA za podpory Mons. Vojtěcha Cikrle, biskupa z Brna a DDr. Klause Künga, biskupa ze St. Pőltenu. Srdečně zveme!

dopoledne
zpívání v domovech pro seniory ve Znojmě a v Raabsu

12:00
slavnostní přivítání sborů na nádvoří Státního zámku Vranov n.D. starostou panem Ing. Lubomírem Vedrou

16:00
SLAVNOSTNÍ KONCERT
ve farním kostele Nanebevzetí Panny Marie

Vystoupí dětský kytarový sbor Vrančata ze Základní školy Vranov n.D. pod vedením Mgr. Kateřiny Sigmundové, schola sv. Bartoloměje Blížkovice pod vedením Martiny Křížové, Marianky pod vedením Květy Lukešové, sbor Višňové pod vedením Bohumily Hubáčkové, Vejmelcorum Telč pod vedením Milany Vejmělkové, Singruppe Hardeg pod vedením Karoline Schőbinger, Krušnohorský pěvecký sbor Teplice pod vedením Petra Bendy, Mucica Coeli pod vedením Bc. Ivo Prchala...

Ve čtvrtek 6. 6. 2013 se konal tento festival v klášterním chrámu v Gerasu. Zástupci Vranova v Gerasu převzali putovní pohár festivalu a přivezli jej do Vranova. Tento pohár si do 31. 8. je možno prohlédnout v prostorách Státního zámku Vranov n.D.
Foto z Gerasu zde:


Základní myšlenka festivalu
,,Musica sacra bez hranic"

Myšlenku založení festivalu ,,Musica sacra bez hranic" s sebou nosil Manfred Linsbauer po celá léta. Co započalo roku 1996 v Gerasu uvedením ,,České mše vánoční" Jakuba Jana Ryby za účasti jednoho českého a jednoho rakouského církevního sboru a rovněž stovek návštěvníků plných očekávání a posléze i nadšení, by mělo pokračovat ještě daleko do 21. století. Letošní 18. ročník festivalu s účastí více než 25 církevních sborů z Česka, Slovenska a Rakouska je výsledkem této iniciativy, která si rok od roku získává stále větší publikum, těší se rostoucímu zájmu veřejnosti a vzrůstající hudební úrovni. V roce 1989 padl ostnatý drát, vzájemná zatrpklost a předsudky však ještě dlouhou dobu určovaly život na obou stranách.
Tohoto okamžiku se chopil festival ,,Musica sacra bez hranic". Přijměme přece skutečnost, že my všichni, ať už v Česku, Slovensku nebo Rakousku, jsme sousedé. Za časů, kdy hranice neznamenaly mnoho, se kláštery zakládaly na obou stranách. Víra a lidová kultura nakonec vždy vyúsťují v hudbě, nejduchaplnějším nástroji a projevu lidských emocí.
Festival ,,Musica sacra bez hranic" tak před 18 lety nabídl nový začátek po dlouhých letech odloučení. Dokažme sobě i ostatním, že společně umíme zdolávat hranice! ,,Musica sacra bez hranic " je symbolem otevřeného a přátelského setkávání bez předsudků.

Sdílet

| Autor: Irena Brožová | Vydáno dne 04. 07. 2013 | 12383 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace