Foto

Květnová pouť ve Vranově 2013

Matka Naděje Každý 15. den v měsíci se v podvečer koná v kostele Panny Marie Nanebevzaté ve Vranově nad Dyjí poutní bohoslužba. Tento měsíc byl hlavním celebrantem P.Milan Plíšek.
Vranov 15.5.2013

Začínáme modlitbou růžence.

vranov

Následuje mše svatá.

Vranov

Promluva zaujala každého........Student měl sen, ve kterém byl v nebi a viděl své spolužáky s učitelem se tam modlit. Divil se, proč se tam modlí, když už to dělali na zemi. Pak uslyšel hlas:“ Nebe je v tom kdo se modlí!“

My jsme si zvykli, když už se modlíme, aby se Boží vůle shodovala s naší vůlí, aby Pán Bůh dal nebo aby Pán Bůh věděl, co potřebujeme. A tak mu sdělujeme naše nedostatky, naše nemoci, aby se podle toho zařídil.

>Ale my se máme modlit, aby se tady mezi námi Boží skutečnost stala reálnou. Aby to Boží království tady mohlo růst. My se často modlíme:“ Pane Bože, dej! Pane Bože, pomoz!“ A ne:“ Pane Bože, uskutečni, ať to Tvoje, to Boží, stále roste, ať to není námi zatlačené, ať je v popředí.“
Tak se přicházíme modlit, ne zato, aby nám bylo lépe, aby to bylo v našem životě jednoduší a snazší, ale aby to Boží BYLO.

Tak se modlíme ZA VÍRU, to je Boží dar. Víme, že toho daru je tady potřeba hodně a hodně a tak to Boží, aby bylo přijaté.

Modlíme se ZA RODINY, aby byly zdravé (ne po fyzické stránce), ale aby tam nechyběla láska k Bohu, dobrá výchova, hodnoty. Aby rodiny byly zdravé, ne bohaté!

Modlíme se za POVOLÁNÍ, aby někdo z té naší velké rodiny dokázal říci Pánu Bohu:“Dávám Ti celé srdce.“ A tento Boží dar přijal k užitku a prospěchu mnoha a mnoha lidí, kteří se s ním potkají.
To všechno jsou Boží věci.

Jak málo přijde lidí, aby se za tyto věci modlili.

Pán Ježíš se modlí – slyšeli jsme v evangeliu – modli se ty své i za ty další, kteří apoštoly slyší a přijmou víru.
Pán Ježíš zná člověka, ví jak je slabý, jak je zranitelný, jaký je ubohý.
Ví, že je posílá do světa který je zlý, a který nebude lepší, kde ta zloba pořád bude a to Boží se bude snažit potlačit, vyhnat!
Prosí za ně, aby byli jedno a aby byli posvěceni pravdou. Aby žili pravdu, aby pravdu milovali a taky ji hlásali, aby ji nezapírali, ale aby o ní svědčili. A když to bude potřeba i životem.

TO PÁN JEŽÍŠ SE MODLÍ ZA TO BOŽÍ V NÁS. Tak jsme rádi, že Pán Ježíš prosí Otce za nás!

Když lékař má před sebou pacienta, ví, co potřebuje. Pán Ježíš zná svět i nemoci. Je potřeba ho také uzdravovat.
Tak když člověk přichází tam, kde se lže, tak člověk má mluvit pravdu.
Tam kde se mluví nehezky, má přinášet vlídná slova.
Tam, kde jsou špatné skutky mají být skutky konané v lásce a milosrdenství.
A tak Bůh léčí. A modlí se za nás. My se modlíme zase za někoho, aby to Boží se uskutečňovalo.

V pondělí bylo Panny Marie Fatimské – kdy ona se zjevuje třem dětem a svěřuje jim poselství. Není to nic nového, jsou to věci, které by člověk měl vědět, ale klade lidstvu na srdce jednu důležitou věc: ABY SE ČLOVĚK K PÁNU BOHU OBRÁTIL! Ne zády, ALE SRDCEM! Panna Maria dala Bohu tvář a ona zná jeho lásku. Tak jí záleží na tom, abychom my ji poznali, chránili, a po ní toužili. Abychom netvrdili, že nemáme čas nebo máme jiné důležité věci, než abychom mohli myslet na Pána Boha.

My jsme slyšeli v 1. Čtení, jak se Pavel loučí v Efezu, kde byl tři roky. Teď se loučí, má k nim slovo, pak společně pokleknou – jsou tam slzy, je tam pláč. „ Už mou tvář nikdy nespatříte…“
Víte, některé loučení je navždy! My se také loučíme nebo se budeme loučit – s někým, s něčím. Bude to možná napořád. Už navždy!
A ono nám to přirostlo k srdci, tak to bolí. My se toho nedokážeme vzdát. Apoštol klade na srdce důležitou věc – aby na něho nezapomínali, tak jako na ně myslel on, když byl mezi nimi.
Kdy on také pracuje, aby pak mohl dávat těm, kteří jsou malí a chudí. NA TY, NA KTERÉ MYSLEL A PAMATOVAL JEŽÍŠ NA PRVNÍM MÍSTĚ.

My žijeme v době, kdy se člověk vychovává, působí se na něho a vždycky bude třeba v rodině někdo tím nejslabším článkem. Někdo, kdo není schopen se o sebe nějak postarat nebo se nějak zabezpečit nebo být na nějaké úrovni. A je na tom druhém, aby se toho člověka nějak ujal. On za to mnohdy nemůže, že má málo síly, že nemá takovou inteligenci. A ti co jsou šikovní, mají někdy pocit, že je ti lidé nějak brzdí. A navíc se diví, že nechápou, když jim něco poněkolikáté vysvětlují. Ale oni opravdu nechápou…. Pak se divíme, že oni nerozumí nám, zatímco my máme porozumět jim nebo my máme pochopit je. Apoštol Pavel na závěr loučení připomíná, aby pamatovali právě na ty malé a chudé, na ty, kteří potřebují, aby se jich ujal člověk.

JE LEPŠÍ DÁVAT, NEŽ PŘIJÍMAT, jak říká Pán Ježíš. Tak to byla jedna z myšlenek dnešního čtení.

Dnes jsme přišli, abychom se modlili. Potom zase budeme muset odejít, ale možná si o to víc uvědomíme:“A ZA CO SE NEJVÍC MODLÍM?“ Za zdraví, za věci, za to a za to. A tak, PANE, AŤ TO TVOJE JE TADY REÁLNÉ! AŤ SE USKUTEČNÍ! Ať mu neklademe překážky. My po tom toužíme! A aby se člověk obracel a k tomu zval i ty co jsou kolem něho.

Když jsem šel včera učit náboženství a vstoupil do budovy školy, potkal jsem dítě asi z druhé třídy.“Pane faráři, já na nábo dneska nejdu, mě to nebaví, já si budu raději hrát! Tak co s tím? Slovo povzbuzení nezabralo a dítě odešlo.“Mě to nebaví!!!!!“

My dospělí, my musíme v životě dělat věci, které jsou potřeba. Kdo z nás děláme jenom to, co nás baví? To bychom nic nedělali!
Kluci se musí učit, i když je to nebaví. Když mě něco nebaví, ptát se, jakou to má hodnotu, vždyť to má přece nějakou cenu. A je to nějak důležité.

Když to přestane v manželství někoho bavit, tak je rozvod. A co kdyby to člověk táhl dál a tomu druhému ukázal co je skutečná láska, trpělivost, odpuštění. Prostě to těžké nesl a šel s tím.

Jestliže si lidé zvykli na to, že nás (křesťany) to nebaví, tak se prostě vyklidí lavice z kostelů, no a lidé sedí po kavárnách, večer po hospodách do 11. hodin a druhý den nanovo! Dělají prostě, co je baví!
Ale zdravý a normální člověk dělá věci, které jsou i těžké a ví, že jsou potřeba, protože bez nich by to bylo nějak nemocné.
Tak ať máme sílu tam kde je to těžké, ten kříž nést dál.

Ať nám k tomu pomáhá i přímluva Panny Marie a také všech svatých a zvlášť Jana Nepomuckého.
Amen....Vranov 15.5.2013


Přímluvy.

Vranov 15.5.2013

U obětního stolu.

Vranov 15.5.2013

Přicházíš...

Vranov 15.5.2013

Adorace.

Vranov 15.5.2013

Chválu vzdejme...

Vranov 15.5.2013

.....Pane, děkujeme.

Vranov 15.5.2013

Zítřejší datum je spojeno se jménem Jana Nepomuckého.....

Vranov

....a proto naše kroky směřují k řece.

Vranov 15.5.2013

Svatý Jane Nepomucký, přimlouvej se za nás.

Vranov

Šikovní ministranti.

Vranov 15.5.2013

Poutníci.


Přijměte pozvání na tyto poutě, které začínají v 18.hodin.Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 24. 05. 2013 | 5600 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace