Zajímavé...

Karol Dučák: Proč nás nedojímá zabíjení dětí v lůnech ukrajinských i ruských matek?

CC0, pixabay.com Všichni to vidíme. Uprchlíky z Ukrajiny. Dojímá nás tragédie lidí, kterou přímo vidíme. Ale také pomáháme. Ve velkém pomáháme Ukrajincům prchajícím z ohrožené domoviny. Tak je to správné, ušlechtilé, křesťanské. Pláčeme nad plačícími a trpíme s trpícími, především s nevinnými dětmi.

Ale smutné je, že nás dojímá jen tragédie těch narozených dětí, ale nedojímá nás utrpení a smrt tisíců ukrajinských dětí v lůnech matek, které umírají v nesmírných bolestech při umělých potratech.

V tomto krutém světě, kde se zabíjejí příslušníci dvou velkých slovanských národů, v hukotu bomb a všech těch ničivých zbraní nevnímáme „tichou“ smrt bezbranných človíčků, které zabíjejí ruce lékařů. Tedy ruce lidí, kteří by měli život dávat a ne ho brát. Ta neviňátka jsou také bezbranná, také chtějí žít.

Od získání nezávislosti Ukrajiny v roce 1991 se výrazněji nezměnil poměr porodů a úmrtí v zemi. V letech 1991–2019 bylo na Ukrajině podle neoficiálních statistik „provedeno až 40 milionů umělých potratů.
(https://www.ukrinform.ua/rubric-presshall/2721627-ukraina-2032-demograficni-pokazniki.html)

Takže v lůnech ukrajinských matek bylo za 28 let usmrceno bezmála tolik dětí, jako byl počet obyvatel Ukrajiny na začátku válečného konfliktu.

I kdyby nebyla vypukla rusko-ukrajinská válka, i tak by byla Ukrajina konfrontována s hrozbou katastrofálního vymírání. Výše citovaný zdroj z roku 2019 uvádí, že už v té době byla známa chmurná prognóza OSN, podle které bude na Ukrajině žít v roce 2050 zhruba 32 milionů lidí, což znamená pokles populace země o téměř 20 procent. Už tehdy hrozilo, že Ukrajina v rozsahu vymírání překročí bod, od kterého už nebude návratu.
(Srov. https://www.ukrinform.ua/rubric-presshall/2721627-ukraina-2032-demograficni-pokazniki.html)

Již tehdy – a to ještě nebyl zahájen vojenský konflikt – visela nad ukrajinským národem vážná hrozba, že bude vymírat rekordním tempem, podobně jako národ ruský, v němž je situace s potraty ještě horší než na Ukrajině. Přitom – což je obzvlášť kruté a nepochopitelné – ukrajinský národ, který vymírá, „vyváží“ do zahraničí své vlastní novorozence.

Ukrajina je velkou „fabrikou na děti“, ve které vzkvétá mezinárodní byznys s náhradním mateřstvím. Tedy na jedné straně se zde zabíjejí již počaté nenarozené děti, zároveň se uměle „vyrábějí“ děti na objednávku! To kupčení s dětmi je obzvláště opovrženíhodné.

Nabízí se otázka: Pokud už svět potřebuje ukrajinské děti, proč nezachraňuje živé děti v lůnech matek, které by po porodu mohly jít k adopci? Jaká to zvrhlost, na jedné straně zabíjet „hotový“ spontánní život a na druhé straně na objednávku uměle „vyrábět“ nový život!

Tento bolavý problém sužuje Ukrajinu delší dobu. Již v roce 2020 byla podle jednoho zdroje situace na Ukrajině alarmující. Ukrajinská ombudsmanka Ludmila Denisova napsala: „Ukrajina se stává zemí-donorem, rodí se zde děti pro cizince a nad jejich osudy země nemá kontrolu.
(https://www.rusyn.sk/ukrajina-nezvlada-tovarne-na-deti-ukazal-skandal-s-novorodencami-v-hoteli/)

Již tehdy ukrajinská ombudsmanka upozorňovala na to, že náhradní mateřství na Ukrajině je mimořádně vážným problémem, který si žádá neodkladné a komplexní řešení. Požadovala změnu zákonů a zákaz „vývozu“ novorozenců mimo území země. Podle jejích vlastních slov „děti na Ukrajině nesmí být objektem obchodu s lidmi.
(https://www.rusyn.sk/ukrajina-nezvlada-tovarne-na-deti-ukazal-skandal-s-novorodencami-v-hoteli/)

Lidská spravedlnost na Ukrajině je jakási pokřivená. Ano, právem nás šokuje zkáza, utrpení a smrt lidí ve zbytečné válce, které se dalo předejít a která vůbec nemusela být. To je to nejstrašnější - tato válka vůbec nemusela být! Je správný odpor proti válce (proti každé válce!). Je ušlechtilý a správný soucit s trpícími a umírajícími, je velmi záslužná pomoc těm, kdo to potřebují, jenže musíme si uvědomit, že válka nezačala v únoru 2022. Již celá desetiletí probíhá třetí světová válka – válka proti nenarozeným dětem. A nejstrašnější na této válce je, že jsme se už naučili brát ji jako samozřejmost. Nejen na Ukrajině, ale na celém světě.

Podle oficiálních údajů Světové zdravotnické organizace bylo v období od roku 2015 do roku 2019 průměrně ročně provedeno 73,3 milionu potratů na celém světě.
(Srov. https://ja-zum-leben.de/jaehrlich-733-millionen-abtreibungen-weltweit/).

V USA, kde je, jak uvádějí analytici, téměř polovina těhotenství nechtěných, čtyři z deseti těhotenství ukončí smrt počatého dítěte.

V celosvětovém měřítku „bylo v letech 1921–2018, jak naznačují statistické údaje z Johnstonova archivu, zabito v důsledku potratů až 1 miliarda 52 milionů 572 tisíc počatých dětí. Z toho jen v Asii jich bylo zavražděno více než půl miliardy, na území bývalého SSSR téměř 350 milionů, v Evropě 100 milionů, v Severní Americe více než 72,5 milionu, v Austrálii a Oceánii tři a půl milionu, v Africe téměř tři miliony, v Jižní Americe asi 400 tisíc.
(https://www.christianitas.sk/keby-neboli-umele-potraty/)

V této souvislosti je třeba upozornit na to, že pro-life organizace uvádějí mnohem vyšší počty. Například podle údajů Life Institute bylo jen za posledních padesát let usmrceno až 1,5 miliardy dětí v celosvětovém měřítku.
(Srov. https://www.christianitas.sk/keby-neboli-umele-potraty/)

Součástí otřesné reality dnešní doby je skutečnost, že z důvodu potratů umírá nejvíce lidí na světě. Jak vyplývá ze zprávy organizace Worldometr, zveřejněné 31. 12. 2021, více než 42 procent všech úmrtí na světě v roce 2021 tvořily potracené nenarozené děti. Z celkového počtu 101,5 milionu úmrtí lidí v celosvětovém měřítku jich připadalo na potraty 42,6 milionu. Je to zhruba dvanáctinásobek počtu úmrtí na covid-19, jehož vinou zemřelo v loňském roce celkem 3,5 milionu lidí. Ani na rakovinu, AIDS, malárii, dopravní nehody či jiné příčiny smrti nezemřelo tolik lidí jako na abortus. Toto „klade potraty na úroveň genocidy.
(https://fsspx.news/de/news-events/news/abtreibung-2021-weltweit-die-h%C3%A4ufigste-todesursache-70942)

D & C Sady, foto: SnowBlink, CC BY-SA 3.0, commons.wikimedia.org


Jak hluboko ještě klesne člověk? Svědomí lidstva je otupělé. Vnímá jen to, co vnímat chce. Bije na poplach při pohledu na zmasakrovaná těla lidí v současné válce na Ukrajině, ale je již naprosto bezcitné a hluché k výkřikům nevinných dětských tělíček, vytrhávaných po kouscích z lůn matek, nebo zabíjených jiným způsobem při potratových masakrech, přestože to způsobuje vymírání národů světa.

Dva největší slovanské národy se navzájem masakrují v bratrovražedném boji. A přitom páchají genocidu na vlastních dětech. Vede Rusko. V největší zemi světa sice v průběhu posledních pěti let poklesl počet potratů na třetinu, přesto bylo v roce 2020 v Rusku uměle ukončeno kolem 450 000 těhotenství, z toho asi polovina na žádost pacientek
(Srov. https://www.vedomosti.ru/society/news/2021/05/14/869778-chislo-abortov-v-rossii-sokratilos-na-tret-za-pyat-let).

Navzdory výraznému zlepšení situace tedy Rusové stále zabíjejí masy příslušníků vlastního národa. Na Ukrajině bylo v roce 2020 výrazně méně potratů - 61 048 potratů:Z toho 42 044 - u žen ve věku 20-34 let, 1 835 - ve věku 18-19 let, 538 - ve věku 15-17 let. Dívky do 14 let podstoupily 35 potratů. Alarmující je, že o provedení abortu v těchto případech rozhodují rodiče nebo poručníci dívky, aniž by od ní žádali souhlas.
(Srov. https://povaha.org.ua/pravo-na-vybir-klyuchovi-fakty-pro-aborty-v-ukrayini-ta-sviti/)

Příslušníci ruského a ukrajinského národa se navzájem zabíjejí a zároveň páchají genocidu na nenarozených dětech. Ale co je stejně strašné, kromě toho dělají mezinárodní byznys s novorozenci. Protože obchod s dětmi není jen záležitostí Ukrajiny, je také velkou ostudou Ruska.

V polovině května 2021 označil moskevský pravoslavný patriarcha Kirill ve svém projevu v ruské Státní dumě za nemorální „využívání mateřství pro export.
(https://www.domradio.de/artikel/wird-von-der-kirche-nicht-gesegnet-moskauer-patriarch-gegen-leihmutterschaft-fuer).

Nejvyšší představitel Ruské pravoslavné církve požadoval zákaz „vývozu“ novorozenců z Ruska do zahraničí. Poukázal přitom na katastrofální vymírání ruského národa, před kterým už léta varuje. Patriarcha odsoudil i náhradní mateřství pro samotné Rusy, protože podle něj ničí jednotu rodiny a stává se formou vykořisťování žen v nouzi. Navíc, jak se doslova vyjádřil, „není požehnáno Církví.
(https://www.domradio.de/artikel/wird-von-der-kirche-nicht-gesegnet-moskauer-patriarch-gegen-leihmutterschaft-fuer)

Při zohlednění všech uvedených skutečností se naléhavě vnucuje neodbytná otázka: Je současný vojenský konflikt na Ukrajině náhoda? Není to zvednutý Boží prst? Není to snad trest, seslaný na věrolomné, nepoučitelné člověčenství? Jeden z posledních pokusů Všemohoucího přivést lidstvo k pokání?

Karol Dučák

Vydáno také na
http://www.priestornet.com/2022/04/preco-nas-nedojima-zabijanie-deti-v.html#more

www.pxfuel.com, CCO

Sdílet

Související články:
Bývalý satanista, který se stal katolíkem za život, se podělil o své čtyři kroky k zavření potratových center (17.08.2023)
Petice za obnovení ochrany lidského života od početí v senátu (05.07.2023)
Útoky OSN na život, svobodu a lidská práva (29.05.2023)
Umělé potraty v USA (10.04.2023)
Přednáška pro život v Jihlavě (27.01.2023)
Bývalá zaměstnankyně potratového průmyslu: „Pokud opět nepřijmeme ctnost sexuální čistoty, potraty zde vždy budou existovat“ (27.12.2022)
Stop Genocidě - květen 22 - zpráva a poděkování (31.05.2022)
Páter Pio věřil, že potrat není jen vraždou nevinného člověka, ale také opravdovou sebevraždou. (17.05.2022)
Největší ničitel pokoje – výkřik nevinného nenarozeného dítěte (29.03.2022)
Indie: Za 20 let potraceno 12 milionů děvčátek (29.01.2022)
Postižené dítě? (25.01.2022)
Miliony embryí byly zničeny (24.01.2022)
Kněz odpustil svému otci (23.01.2022)
Země draka a politika jednoho dítěte aneb myšlenky mají následky (20.12.2021)
Víme, že zabíjejí děti - my všichni to víme (20.09.2021)
Evropský parlament plánuje prohlásit potrat za "lidské právo" /podepsat petice (22.06.2021)
Kuřecí embryo nesmíš zabít, protože ho to bolí; ale miminko při potratu můžeš trhat na kusy (22.06.2021)
Odpouštím potratářovi, který mě chtěl zabít, a doufám, že i on jednou olituje, co dělá (30.03.2021)
Nezabíjej dítě (svědectví Dr. Wandy Półtawské) (08.03.2021)
To není statistika, ale utrpení (07.03.2021)
25letá studie dokazuje, že potrat ženu zraňuje (03.02.2021)
Joe Biden obnovuje veřejné financování pro-potratové Světové zdravotnické organizace (30.01.2021)
Žalem zdrcená žena po potratu tabletkami: "Když bylo po všem, chtěla jsem zemřít." (28.12.2020)
Postižená modelkou (09.12.2020)
Arcibiskup Cyril Vasil: Sv. Jan Pavel II. - architekt manželské lásky a ochránce rodin - 3. část (03.12.2020)
Rozzuřené publikum: 13-letá dívka na zasedání rady města přirovnává potraty k otroctví (26.11.2020)
'Choice42': děti obětované božstvům moderní doby jako ve starověku - nic nového pod sluncem (20.11.2020)
Prezident Trump: 'Nemůžete soucítit s bezbrannými a zároveň podporovat potraty!' (05.09.2020)
Legální potraty a eutanazie - dědictví nacismu a komunismu (13.08.2020)
Trump stahuje USA z WHO, která chtěla použít koronavirové fondy na potraty (17.07.2020)
434 lidskoprávních skupin ze 16 zemí odsuzuje OSN za podporu zabíjení dětí potraty (21.06.2020)
Odmítnutí potratu není rasová diskriminace (18.06.2020)
Důvod, proč odstranit prezidenta Trumpa: jeho pro-life postoj (26.04.2020)
Báseň Holčička (17.02.2020)
8 svědectví žen, které potratily svoje děti - "Byla to hlava mého dítěte" (19.01.2020)
Jim Caviezel: Potrat je obrovským hříchem Američanů (23.08.2019)
Hana Přikrylová: Závidím (báseň) (22.06.2019)
Sv. páter Pio varoval, že potraty jsou "sebevraždou lidské rasy" (16.02.2019)
Silné svědectví rodiny Zemkovy (05.02.2019)
Patrik Daniška: Zastavme násilí na nenarozených ženách (12.12.2018)
Arcibiskup kanadskému premiérovi: „Jste zmatený!“ + zpravodajství Život Cirkvi vo svete 5/2018 (05.02.2018)
O tom, jak satan zneužívá 'megacentrum' Planned Parenthood k výsměchu z narození Krista (02.02.2018)
Co se děje s ženami, kterým byl odmítnut potrat? 95% z nich "žije šťastně až do smrti" (02.01.2018)
Rada Evropy: „Potraty bez omezení“ (20.12.2017)
Potrat není normální lékařský výkon /+ zpravodajství Život Cirkvi vo svete 47/2017 (25.11.2017)
Kardinál Sarah říká: Boj proti potratům je "součástí konečné bitvy ... mezi Bohem a satanem" (17.11.2017)
Rada OSN pro lidská práva formálně vylučuje nenarozené děti z "práva na život" (17.11.2017)
Neutekla jsem ... (11.11.2017)
* EP: Ochrana nenarozených dětí je násilím na ženách
* OSN redefinuje právo na život
(18.09.2017)
Sv. páter Pio o potratu (14.08.2017)
Polovina potratů bylo vykonáno ženám, které používaly antikoncepci, potvrzuje potratová společnost v Británii (31.07.2017)
Bolivijský biskup: Souhlas s potratem je jako volání “Ukřižuj!” (14.04.2017)
Čekají výhradu ve svědomí kvóty? (17.03.2017)
Upíraní výhrady svědomí dělá z lékaře režimního kata (26.02.2017)
Chlapec bez mozku šokuje lékaře poté, co rodiče odmítají potrat (15.12.2016)
Francouzský soud rozhodl: Usmívající se děti s Downovým syndromem na veřejnost nepatří (27.11.2016)
Kroky k uzdravení ran způsobené úmyslným potratem (30.10.2016)
"Je to moje tělo": Potrat jako protiklad eucharistie? (10.10.2016)
Bude Mezinárodní den bezpečného potratu? (06.10.2016)
Děkovný dopis kardinála Duky (19.09.2016)
Epická odpověď kardinála Arinze na politiky kteří říkají "osobně jsem proti potratům" (04.09.2016)
Hledání Božího odpuštění v případě potratu ti zázračně změní život. Věř mi, viděl jsem to. (28.07.2016)
Kniha propagující potraty už i pro děti: "Moje sestřička, která byla chvíli v bříšku mámy, je nyní šťastný duch" (20.03.2016)
Je výzva k potratům kvůli viru Zika novou eugenikou? (25.02.2016)
Čtyři důvody, proč potrat ženy ponižuje (25.12.2015)
Pilulka na odvrácení potratu už zachránila 137 dětí (22.12.2015)
Bohužel i křesťané chodí na potraty (16.12.2015)
OSN vybízí Polsko, aby povolilo potrat na požádání - a to ve jménu "práv dětí" (06.12.2015)
Výbor OSN: Děti v lůně matky nemají právo na život, avšak vynechává alespoň zmínky o právu na smrt (03.12.2015)
Způsoby, kterými porno ničí pro-life cíle (30.10.2015)
Prostituce, pornografie a potraty: Tři strany téže mince (13.10.2015)
Dítě smíření: Když ztratit znamená získat (12.10.2015)
NEVHODNÉ pro slabší povahy: Na veřejnost se dostalo páté šokující video největší potratářského sítě (08.10.2015)
Mluvčí KBS ke zprávám o vyjádřeních Svatého otce ohledně interrupcí (06.09.2015)
* Svědectví sester o přežitých potratech
* Rada Evropy dostala petici proti zabíjení novorozenců
(23.06.2015)
Lékaři dneška? Více životy berou, než zachraňují (05.06.2015)
Potrat ne. A co antikoncepce? (22.05.2015)
Ta pilulka není potratová. Jen někdy zabíjí embrya. (19.04.2015)
Odpustila otci, který ji 14 let znásilňoval (17.03.2015)
Praktikantka nezvládla pohled na potrat ve vysokém stádiu těhotenství (02.03.2015)
Uprchlickým dětem budou v Americe doporučeny potraty (25.02.2015)
Šla na potrat, protože čekala chlapečka (19.02.2015)
Prezident Spojených států zařadil potrat mezi „základní americké hodnoty“ (12.02.2015)
Irský pár má po čtyřech spontánních potratech krásná čtyřčata (13.01.2015)
Srdcervoucí příběhy žen, které byly na potratu (12.01.2015)
Podle studie umožňuje zákaz potratů zlepšení zdraví matek (30.12.2014)
Mše sv. za nenarozené děti 11.12., Brno (04.12.2014)
Dětem, které přežily potrat, Rada Evropy nepomůže (11.11.2014)
Bývalá potratářka hovoří o reakcích žen po potratu (05.11.2014)
V Rusku zákaz propagace potratů (01.11.2014)
Porodnost na Zemi (31.10.2014)
V Nigérii jsou děti oblíbeny a matky ve vážnosti (30.10.2014)
Církevní nauku o oplodnění "in vitro" nelze změnit (27.10.2014)
Bill Gates podporuje antikoncepci (23.10.2014)
Chen Guangcheng proti politice jednoho dítěte v Číně (20.10.2014)
Příběh Steva Jobse (19.10.2014)
Rok 1941:„To nejsou skuteční lidé!“ A rok 2012 (2014)? (18.10.2014)
Byla jsem pro-choice a potom se všechno změnilo... Byla jsem na potratu. (20.09.2014)
Fotografie potracených dětí mohou pomoct matkám, které měly potrat (04.09.2014)
Svědectví: Moje dcera se stala pro-life aktivistkou. Nemohla jsem jí říct, že jsem byla potratit jejího bratra (12.08.2014)
Výpověď potratářky o umělém přerušení těhotenství ve třetím trimestru (12.08.2014)
Švédsko: Porodní asistentka bez ochoty asistovat při potratech nezíská zaměstnání (07.08.2014)
85 % žen rezignovalo na potrat (06.07.2014)
Žena, která byla na čtyřech potratech: Potraty vám mohou změnit život (21.05.2014)
Potrat: Běžná úloha pro švédské porodní asistentky. Bez výhrad (14.05.2014)
Každé dítě je cenné (04.05.2014)
Hillary Clinton v OSN: Bez potratů nedosáhne lidstvo pokroku (08.04.2014)
Ženy popisují potrat: "Nikdo mě nepřipravil na spalující bolest" (08.04.2014)
I s ohledem na nehygienické potraty je třeba říci pravdu (07.04.2014)
Dar Boží lásky (27.03.2014)
Taková malá zkušenost, jak je důležitá modlitba (15.01.2014)
Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými (15.01.2014)
Čína - civilizace smrti (06.11.2013)
Píseň Kouzlo, že tu jsem od Petra Žamberského (06.08.2013)
Co hrozí ženám, kterým lékaři odmítli provést potrat? (30.06.2013)
Lékařské námitky proti RU-486 (18.03.2013)
Potraty a k tomu magie - svědectví o okultních praktikách na jedné interrupční klinice (28.12.2010)
| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 05. 04. 2022 | 794 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace