Zajímavé...

Karol Dučák: Kněz Dr. Jozef Tiso nebyl nacista a nechtěl rozbít ČSR, 2. část

Dr. Jozef Tiso, volné dílo V 1. části se K. Dučák zabýval spíše okolnostmi vzniku Slovenského státu, nyní se dozvíme více o postoji Jozefa Tisa k Židům i o tom, jaké bylo jeho postavení ve funkci prezidenta a jak byl později hodnocen...





1. část článku zde


Kněz Dr. Jozef Tiso nebyl nacista
a nechtěl rozbít ČSR


závěrečná část


Dr. Jozef Tiso, volné dílo, cs.wikipedia.org


Pokud kritici prvního slovenského prezidenta zmiňují Židy, je třeba uvést několik důležitých skutečností. Dr. Tiso nikdy nepodepsal nařízení č. 198 / 1941 z 9. září 1941 o právním postavení Židů, známé jako „Židovský kodex“. Naopak, „vyhradil si vsunutí § 256, který přiznával prezidentovi republiky právo udělovat výjimky zpod ustanovení tohoto vládního nařízení. (Ďurica M. S.: Andrej Hlinka a Jozef Tiso. Politická kontinuita alebo zlom?, s. 8.)

V zájmu vytvoření pravdivého obrazu Dr. Tisa je však nutno přiznat, že Dr. Tiso měl vůči Židům kritický postoj. Ne bezdůvodně. Židé představovali ve slovenské společnosti privilegovanou kastu s neúměrně velkým majetkem. Vlastnili například (k 14. 3. 1939) 100% průmyslových lihovarů, 38% pil a v židovských rukou byl obchod se dřevem na 76% a vývoz dřeva na 80%. Tiso na to opakovaně poukazoval, avšak kategoricky odmítal antisemitismus. Sám se vyjádřil: „Jsem za omezení jejich hospodářské moci, neboť je neudržitelné, aby 3,5% občanů vlastnilo téměř 50% národního majetku, ale nelidskost zamítám! I váš kodex.“ (Cagáň I.: Jozef Tiso a Židia – úlomky zo zamlčiavaných skutočností.)

Tiso od začátku odmítal plány na odsun Židů ze Slovenska. Už 6.12.1938 se kvůli tomu dostal v Praze, na zasedání československé vlády, do rozporu s místopředsedou vlády, Slovákem Karolem Sidorem, který se vyslovil za radikální řešení „židovské otázky“. Od roku 1939 Tiso důvěrně radil Židům odstěhovat se dle možnosti mimo hranice Evropy, protože situace na evropském kontinentu začala být pro ně kritická. Část Židů si dala poradit a tím si mnozí z nich zachránili život. Podle úředních záznamů se do konce roku 1941 vystěhovalo ze Slovenska 7 111 Židů, ve skutečnosti jich však bylo s největší pravděpodobností minimálně dvakrát tolik, protože mnozí Židé opouštěli Slovensko ilegálně. (Srov. Ďurica M. S.: Andrej Hlinka a Jozef Tiso. Politická kontinuita alebo zlom?, s. 8.)

V roce 1939 newyorský rabín Weiss poslal prostřednictvím Konštantína Čulena vzkaz Slovákům, ve kterém vyzýval slovenské vládní kruhy, aby podle možnosti pomáhaly jeho soukmenovcům na Slovensku a neangažovaly se při řešení „židovské otázky“ víc, než to vyžaduje Hitler. Když Čulen tlumočil tuto prosbu Tisovi, ten odpověděl: „I bez jejich žádosti budeme dělat pouze to, co budeme muset. Nikdy nepůjdeme s nadšením za tyto hranice.“ (Ďurica M. S.: Andrej Hlinka a Jozef Tiso. Politická kontinuita alebo zlom?, s. 9.)

Tiso se nikdy nezpronevěřil tomuto svému postoji. Ani on ani HSLS nemohli akceptovat drastické řešení „židovské otázky“ a to vyvolalo turbulence na slovenské politické scéně. Ve vypjaté situaci Alexander Mach podal demisi, čímž poskytl Hitlerovi záminku poprvé osobně zasáhnout do slovenské politiky. Tiso musel 28.7.1940 přijet do Salcburku, kde ho Hitler přinutil odvolat ministra vnitra a zahraničí SR Ferdinanda Ďurčanského a jmenovat dva nové ministry. Ministerstvo vnitra připadlo Machovi a ministerstvo zahraničí Tukovi. Znechucený Tiso byl rozhodnut abdikovat z postu prezidenta SR a stáhnout se do ústraní. Od tohoto kroku ho však odrazovali nejen všichni významní političtí činitelé, ale i jeho církevní představený, biskup Dr. Karol Kmeťko, v obavě, že po jeho abdikaci nebude na slovenské politické scéně osobnost, která by brzdila extremisty a chránila stát i jeho obyvatele od mnohem většího zla. Proto se Dr. Tiso rozhodl nést svůj kříž až do konce. Takové řešení však neuspokojilo Macha a Tuku, kteří usilovali zcela odstavit Dr. Tisu a dosadit Tuku do úřadu slovenského prezidenta.

Vojtěch Tuka, volné dílo,


Proto se pokoušeli od srpna 1940 organizovat komplot proti Tisovi. Tyto záludné přípravy však byly prozrazeny a také toto utvrdilo prezidenta Tisa v přesvědčení, že musí zůstat v úřadě. Jenže jeho pozice byla otřesena a toho využili Tuka s Machem k prosazování radikálního řešení „židovské otázky“.

Berlín však dostával opakovaná hlášení německých agentů o neochotě prezidenta Tisa přijímat tvrdá opatření proti slovenským Židům. Situace se vyhrotila až natolik, že německý vyslanec Ludin 4. února 1941 oficiálně intervenoval u Tisa, aby se neprotivil posílení moci a vlivu ministerského předsedy Tuky, prosazujícího na Slovensku požadavky německých nacistů. Na to mu Tiso odpověděl: „Omezení mého vlivu by se mi stalo nesnesitelným v tom okamžiku, kdybych musel bezmocně přihlížet takovému vývinu, jaký nemohu ve svém svědomí zodpovědět před slovenským národem.“ (Ďurica M. S.: Andrej Hlinka a Jozef Tiso. Politická kontinuita alebo zlom?, s. 7.)

Na základě všech uvedených faktů je nezbytné co nejrozhodněji odmítat všechny pokusy démonizovat toto období slovenských dějin. Slovenská republika byla křesťanským státem, jehož politické zřízení bylo na válečné poměry mimořádně lidumilné. Nebyla v něm provedena ani jedna poprava pro politické delikty. Tresty smrti se udělovaly výlučně v nepřítomnosti, takže žádné politicky motivované popravy zde de facto během druhé světové války nebyly provedeny. Byly sice vykonány popravy osob, které byly zapojeny do Slovenského národního povstání, ale tyto popravy měly na svědomí výlučně německé orgány. Jak uvádí Rychlík, počet perzekvovaných osob během druhé světové války ve Slovenské republice byl poměrně nízký v porovnání s jinými Němci okupovanými zeměmi či jinými německými satelity (Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko), ale i „v porovnání s represáliemi komunistického režimu po roce 1948...“ (Rychlík J.: Perzekúcia odporcov režimu na Slovensku 1938-1945).
(K problematike charakteru ľudáckeho režimu) In: Slovenská republika 1939 – 1945 očami mladých historikov. IV. Zborník príspevkov z medzinárodnej vedeckej konferencie Banská Bystrica 14. – 15. apríla 2005, s. 134)

Nacistické vyhlazovací tábory nevznikly z vůle slovenských politiků. Není žádným tajemstvím, že iniciativa odvážet Židy do koncentračních táborů vzešla ze strany Němců a Slovenská republika jako vazalský stát nacistického Německa nemohla transportům zabránit. Ani mnohem silnější národy, jako například Francouzi, se nedokázali Němcům vzepřít. Navíc nikdo nevěděl, že Židé jsou odváženi do vyhlazovacích táborů. Nevěděli to ani samotní Židé. Já sám jsem svého času takové přesvědčení nabyl během exkurze v bývalém koncentračním táboře Osvětim. V tamním muzeu jsme viděli jednu místnost s množstvím kuchyňských mlýnků a jiných potřeb do domácnosti, které zůstaly po mrtvých Židech. Podle vysvětlení naší průvodkyně Židé věřili tomu, že budou moci v nové vlasti svobodně žít a proto si s sebou vzali nejnutnější pomůcky pro začátek v cizím prostředí. Toto byl pro mě jednoznačný, i když nepřímý důkaz, díky kterému jsem nabyl nezvratné přesvědčení, že Židé opravdu věřili, že budou moci v nové vlasti svobodně žít. Vždyť nač by brali s sebou do Osvětimi kuchyňské potřeby, kdyby věděli, že nebudou moci svobodně existovat v cizím prostředí? Dnes je již spolehlivě prokázáno, že slovenští politici zpočátku vůbec nevěděli o nacistických vyhlazovacích táborech. Bylo by absurdní i jen podezírat Dr. Tisa, že by si on, katolický kněz, vědomě vzal na svědomí smrt tisíců Židů. Až pozdější spolehlivé informace o genocidě Židů zaskočily všechny kompetentní a slovenské orgány okamžitě požádaly o zastavení odsunu Židů ze Slovenska. Svou vůli i prosadily.

Deportace Židů, volné dílo, commons.wikimedia.org


Dr. Tiso se snažil zachránit před smrtí co nejvíce Židů. Mnoho Židů zachránil Tiso udělováním prezidentských výjimek. Podle dokumentu z 30. června 1942, jehož autorem byl německý „poradce pro otázky Židů“ Dieter Wisliceny, zůstalo na Slovensku díky výjimkám prezidenta Tisa 35 000 Židů. K tomuto údaji se přibližuje Dr. Karol Murín, osobní tajemník slovenského prezidenta, který ve svých vzpomínkách mimo jiné uvádí: „Od Dr. Antona Neumanna, šéfa prezidentské kanceláře, který připravoval a předestíral prezidentovi žádosti Židů o výjimky, vím, že jich udělil blízko 10 000. Pokud počítáme, že průměrná židovská rodina sestávala ze čtyř členů, to znamená, že asi 40 000 Židů bylo zachráněno prezidentskými výjimkami, neboť tyto se vztahovaly i na členy rodiny.“ (Tomeček R.: Slovenský katolícky kňaz a prezident Jozef Tiso (1887 - 1947).)

Mnozí Slováci Židy ukrývali a tak jim zachránili život před jistou smrtí. Výjimkou nebyl ani prezident Tiso. Podle tvrzení „německého historika a publicisty Wolfganga Venohra, Dr. Jozef Tiso věděl, že jeho sestra ukrývala židovskou rodinu. Výskyt osob židovského původu v slovenském prezidentském paláci neušel pozornosti německých agentů, kteří o tom posílali informace do Berlína.“ (Tomeček R.: Slovenský katolícky kňaz a prezident Jozef Tiso (1887 - 1947).)

Brutální popravu prvního slovenského prezidenta odsoudili i významné slovenské osobnosti se židovskými kořeny. K takovým osobnostem patřil i MUDr. Pavol Strauss (1912 - 1994), který se zřekl židovského náboženství a vstoupil do Katolické církve v roce 1942. Svou lítost nad nespravedlivou popravou slovenského prezidenta vyjádřil slovy: „Odsouzení prezidenta Tisa a jeho tragický konec je tragédií slovenského národa. Byl to akt osobní nenávisti, brutální bezcitnosti; a tragédie konce jeho života zůstává velkou tragédií slovenského národa. Byl to kněz dobrý, čistý kněz. A mělo by se podniknout všechno možné, co se jen dá, aby se ta nepravda, kterou byl odsouzen, odhalila, a dostalo se jeho osobě, té čisté osobnosti, satisfakce a rehabilitace.“ (Tomeček R.: Slovenský katolícky kňaz a prezident Jozef Tiso (1887 - 1947).)

Dr Jozef Tiso 03, Viskup, CC BY-SA 4.0, https://creativecommons.org


Vícero významných světových osobností se vyjadřovalo mimořádně pozitivně o Tisovi. Známý německý odpůrce nacismu, mnichovský kardinál Michael Faulhaber, se před spojeneckou správou veřejně zastal Tisa: „Protože Dr. Jozef Tiso ve své zemi navzdory mnoha obtížím udržel živý náboženský život, prosím vás, abyste ho nestavěli na jednu úroveň s jinými politickými vůdci bývalých nepřátel spojeneckých mocností.” (Bevers J.: Der Mann hinter Adenauer. Hans Globkes Aufstieg vom NS-Juristen zur Grauen Eminenz der Bonner Republik, s. 216.)

Německý historik a filozof Ernst Nolte, jeden z nejvýznamnějších německých znalců komunismu a fašismu, který sám přežil druhou světovou válku, v nesčetných vydáních svého díla Die faschistischen Bewegungen (Fašistická hnutí), poprvé vydaného v roce 1966 v Mnichově, hodnotil Andreje Hlinku a Jozefa Tisa vcelku pozitivně: „Ani Andrej Hlinka, ani jeho nástupce Jozef Tiso nebyli fašisté. Byli to katoličtí kněží, kteří kořenili v tisícileté tradici Církve. Pro ně sekularizovaný stát, který byl základem všech fašistických hnutí, byl odmítanou hrozbou. Vzbuzování slovenské národní osobitosti pro ně znamenalo právě zachování a upevňování křesťanského stylu života.“ (Citováno podle: Ďurica M. S.: Andrej Hlinka a Jozef Tiso. Politická kontinuita alebo zlom?, s. 10.)

I současná mladší generace slovenských historiků hodnotí válečný slovenský stát objektivněji než jejich předchůdci. Například historik Ústavu paměti národa Peter Jašek považuje vznik Slovenského státu 14. března 1939 za nejlepší možné řešení v daný historický moment. (Srov. Historik: Vznik Slovenského štátu bol najlepším riešením.)

Je smutné, že hodnocení Slovenské republiky 1939 - 1945 dodnes rozděluje Slováky. V době, kdy příslušníci ostatních národů hodnotí své válečné dějiny mnohem objektivněji, na Slovensku jako kdyby donekonečna přetrvávala jakási kvazi sadomasochistická touha po sebebičování. Dokdy ještě?

Karol Dučák

Literatura:

1. Bevers J.: Der Mann hinter Adenauer. Hans Globkes Aufstieg vom NS-Juristen zur Grauen Eminenz der Bonner Republik, Berlin: Christoph Links Verlag, 2009. 240 s. ISBN 978-3-86153-518-8.

2. Cagáň I.: Jozef Tiso a Židia – úlomky zo zamlčiavaných skutočností. In: Nové slobodné Slovensko. Dostupné z:
http://nss.sk/4801/jozef-tiso-a-zidia-ulomky-zo-zamlciavanych-skutocnosti.

3. Ďurica M. S.: Andrej Hlinka a Jozef Tiso. Politická kontinuita alebo zlom? Dostupné z:
http://www.ku.sk/images/dokumenty/ku/dokumenty/h_a_t_durica_2013.pdf.

4. Historik: Vznik Slovenského štátu bol najlepším riešením. In: Webnoviny.sk. Dostupné z:
https://www.webnoviny.sk/historik-vznik-slovenskeho-statu-bol-najlepsim-riesenim/.

5. Kolektív autorov.: Slovenská republika 1939 – 1945 očami mladých historikov. IV. Zborník príspevkov z medzinárodnej vedeckej konferencie Banská Bystrica 14. – 15. apríla 2005. Banská Bystrica: Katedra histórie FHV UMB a Ústav vedy a výskumu UMB, 2005. 480 s. ISBN 80-8083-147-5. Dostupné z:
https://www.ff.umb.sk/app/cmsFile.php?disposition=a&ID=567.

6. Martinický P.: Ako Hitler a Horthy zakladali Slovenský štát. In: Konzervatívny denník Postoj. Dostupné z:
https://blog.postoj.sk/41495/ako-hitler-a-horthy-zakladali-slovensky-stat.

7. Tomeček R.: Slovenský katolícky kňaz a prezident Jozef Tiso (1887 - 1947). In: Konzervatívny denník Postoj. Dostupné z:
https://blog.postoj.sk/21451/slovensky-katolicky-knaz-a-prezident-jozef-tiso-1887-1947.

Rodný dům Josefa Tisa ve Veľké Bytči, Drajna,



Sdílet

Související články:
Biskup Strickland: Kněží si musí osvojit eucharistickou zbožnost, aby se přiblížili Ježíšovi (21.01.2024)
Modlitba za blahořečení P. Ignáce Stuchlého SDB (06.01.2024)
Bulletin o tom, jak věřili (05.01.2024)
Výročí od smrti služebníka Božího P. Ignáce Stuchlého SDB (1869–1953) (05.01.2024)
PROHLÁŠENÍ Světového apoštolátu Fatimy v ČR (01.01.2024)
Zajímavý článek o misionáři v Paraguayi (27.10.2023)
Petr Maria Josef Cassant (22.09.2023)
Exorcista o. Vincent Lampert - úloha a nezbytnost exorcistů 4., 5. a 6. část (video) (19.09.2023)
P. Marián Kuffa: "Divím se..." (19.09.2023)
Oslava výročí 100 let od úmrtí P. A. C. Stojana (19.09.2023)
6 důvodů stát se knězem (10.09.2023)
Exorcista o. Vincent Lampert - úloha a nezbytnost exorcistů 1., 2. a 3. část (video) (09.09.2023)
MARIINA VÍTĚZSTVÍ 61: Kněz vypráví svůj životní příběh (27.08.2023)
Arcibiskupský seminář Praha (20.08.2023)
Další modlitby za kněze (03.07.2023)
MODLITBA ZA KNĚZE - kněží velmi potřebují naše modlitby (18.06.2023)
„MODLITBA ZA KNĚZE“ (18.06.2023)
Otec Deepak o prázdninách opět navštíví FATYM (01.06.2023)
Situace v brněnské diecézi před kněžským svěcením v roce 1937 (14.05.2023)
Kde jsou moji kněží? (11.05.2023)
Celibát, IV. část, závěr – Východ znal praxi celibátu na Západě (07.05.2023)
Celibát, III. část – Východní obřad a celibát (24.04.2023)
Celibát, II. část – Vývoj na křesťanském Západě (19.04.2023)
Celibát, I. část – Smysl celibátu (06.04.2023)
Rafał Soroczyński: 27. března 2021 zemřel otec Emmanuelle Cueto Ramos (27.03.2023)
Kolik emocí musí sdílet kněz ?! (02.03.2023)
Soudíte kněze? Pamatujte na to, že… (20.01.2023)
Když opět potkáte svého pana faráře, vzpomeňte si (15.01.2023)
Zapálíte svíčku papeži Benediktovi XVI. i Vy? (03.01.2023)
Vzpomínky na P. Stanislava Krátkého (22.12.2022)
Spojme se v modlitbě (23.11.2022)
P. Leopold Kolísek a vznik českého oltáře v Lurdech (21.11.2022)
100 let P. Stanislava Krátkého (21.11.2022)
Prezentace knihy o P. Filipovi M. Stajnerovi (18.11.2022)
Zemřel nejstarší minorita v ČR (13.11.2022)
„Celibát potřebný a nezrušitelný!“ 2 (20.09.2022)
„Celibát potřebný a nezrušitelný!“ 1 (18.09.2022)
Požadavky pro světovou církev a Druhý vatikánský koncil (15.09.2022)
Výchova ke kněžskému celibátu podle Druhého vatikánského koncilu (13.07.2022)
Poděkování a informace pro podporovatele vzniku nového kostela v Brně-Lesné (01.07.2022)
Kněžské svěcení v Brněnské katedrále sv. Petra a Pavla (19.06.2022)
Očekávání od nových kněží - Nechceme z vás mít supermany, ale muže svátostí (16.06.2022)
Panna Maria mi dala znamení (svědectví z Medžugorje) (11.06.2022)
Boží milosrdenství a potopení Titanicu (+ další články v odkazech) (20.05.2022)
Zemřel P. Josef Červenka (16.04.2022)
Vzpomínková slavnost na P. Josefa Ondráčka (30.03.2022)
P. Michal Cyprián Iwene Tansi (12.01.2022)
Zahájení kanonizačního řízení P. Martina Středy, SJ (08.12.2021)
Fra Mario Knezović, kterého mnozí znáte z Medžugorje, považuje za nutné duchovně probouzet: (15.11.2021)
Zkušenost kněze s psychicky nemocnými lidmi (05.11.2021)
5 sester, které Pán povolal do jedné řehole (29.10.2021)
Svěcení stálých jáhnů v Brně (záznam) (25.09.2021)
Kněží, nevzdávejte se ani v nejhorších časech (příběh) (26.08.2021)
Vize kněžství sv. Veroniky Giuliani (28.07.2021)
Svědectví kněze: Stojí to za to! (06.07.2021)
Od Jehovova svědka po řeholního kněze a ředitele pro povolání: Poznejte otce Bowena (11.06.2021)
O.Nik oslaví 20 let kněžství (11.06.2021)
Křížová cesta P. Filipa M. Ant. Stajnera pokračuje (24.04.2021)
Žádný biskup ani kněz se nestane svatým bez Božího lidu (20.04.2021)
P. František Lízna na Hoře křížů v Litvě (video) (06.03.2021)
O otci MONTFORTOVI (05.03.2021)
Povolání ke kněžství (01.03.2021)
Kněz objasňuje tvrdou pravdu o příčinách úpadku církve (22.01.2021)
Prosba kněze svým spolubratrům (18.01.2021)
Polibek od Ježíše - ministrant ukázal knězi Ježíšovu lásku (12.01.2021)
Rozhovor - Arcibiskup Jan Graubner: Ocitl jsem se na prahu věčnosti (11.01.2021)
Živý přenos posledního rozloučení s otcem Josefem Fialou - v neděli 10. 1. 2021 od 14:00 + Vzpomínka - rozhovor s ním... (10.01.2021)
Zemřel Mons. Josef Fiala, bývalý farář v Běhařovicích (01.01.2021)
Irská státní televize se musela omluvit za pomluvu kněze (14.12.2020)
Svátost na ulici - Chodí po centru Bratislavy a zpovídá. Stačí se jen pozastavit, říká kapucín (09.11.2020)
Poslední rozloučení s otcem Petrem Dokládalem. (27.10.2020)
Kanonizační řízení kněží Jana Buly a Václava Drboly (20.08.2020)
Benedikt XVI.: Katecheze – generální audience 5.8.2009: Faráře Arského učinila svatým věrnost Pánovu povolání (13.08.2020)
70 let po násilném rušení klášterů (20.04.2020)
Římskokatolická farnost společně s obcí pořádala na Květnou neděli jízdu v kabrioletu s Nejsvětější Svátostí Oltářní po ulicích obce. (11.04.2020)
Kněží v Neapoli slouží mši sv. na střeše fary, věřící se jí účastní z balkonů (05.04.2020)
Kněží si od nás zaslouží nejen úctu a modlitbu, ale i vyjádření vděčnosti (05.04.2020)
Nebojte se, protože všichni jsme v Božích rukou (30.03.2020)
Karol Dučák: Kněz Dr. Jozef Tiso nebyl nacista a nechtěl rozbít ČSR, 1. část (30.03.2020)
Prof. Mons. Petr Piťha: Jak se chovat? (20.03.2020)
Životní jubilea otce Mons. Josefa Fialy, dlouholetého faráře v Běhařovicích (13.03.2020)
Prosba o modlitbu za o. Nika (12.03.2020)
O osvobozující milosti (k exhortaci o Amazonii) (19.02.2020)
Sbohem celibátu? (03.02.2020)
P. Marian Kuffa: Říkají mi, abych nemluvil do politiky. (25.01.2020)
Československý mučedník bl. Metoděj Dominik Trčka (20.01.2020)
Odpusť si (07.01.2020)
Otec Kuffa, liberalismus a jeho "třídní nepřátelé" (27.12.2019)
Otec Marian Kuffa a světlo do našeho života (k 60. narozeninám otce Mariana) (25.12.2019)
Vyjádření o. Mariana Kuffy k hlasování NR SR o Istanbulské úmluvě (29.11.2019)
Pozdrav a požehnání otce Montforta České republice: Milí přátelé Dvou Srdcí Lásky (20.11.2019)
Ženatý katolický kněz přesvědčivě vysvětluje, proč by kněží MĚLI žít v celibátu (20.09.2019)
Můj přítel opouští kněžství, a přitom je lepším knězem než já (16.09.2019)
Kněz rozzlobený na mši svatou prožil zázrak (30.08.2019)
Od ateisty ke kněžství. Obrátil se díky mši svaté v televizi (25.08.2019)
O. Marian Kuffa - kázání Klokočov, 9. srpna 2019 (23.08.2019)
Slepý muž vysvěcen na kněze (20.08.2019)
Václav Peša - 70. let výročí kněžského svěcení (29.07.2019)
Celibát není problém, ale odpověď na kněze dopouštějící se zneužívání (27.07.2019)
Mše svatá ve Valči - 25. let kněžství o. Marka Dundy (30.06.2019)
Když se z otce-vdovce stane služebník oltáře (29.06.2019)
Kněžské svěcení - Ondřej Talaš (02.06.2019)
Od letničního hnutí ke katolickému knězi (31.05.2019)
Exorcista: Ne posedlost, ale pokušení je nejčastějším projevem působení zlého ducha (28.05.2019)
Z narkomana mariánský kněz (23.05.2019)
Biskup Evans: Co znamená být knězem? (21.04.2019)
Páter vedl na Titaniku modlitbu růžence (18.03.2019)
Kněz, který odčiňoval hříchy jiných kněží (09.03.2019)
Celibát není problém, ale řešení (04.03.2019)
Franz Mühlberger - mimořádná osobnost v naší oblasti (04.02.2019)
Do Lomničky chodí jen ti nejodolnější (21.01.2019)
'Ďábel a páter Amorth' (20.01.2019)
Znáte osobnosti z oblastí FATYMu? (12.01.2019)
Rozhovor s P. Štěpánem Smolenem pro Postoj.sk (03.01.2019)
Štandopéde do nebe (31.12.2018)
Povolání ke kněžství (21.12.2018)
Aktualizováno 2: Otec Marian Kuffa ve vážném stavu v nemocnici - prosba o modlitbu (28.10.2018)
Kněží se musím zastat (26.09.2018)
Začíná se 40-denní řetěz půstu a modliteb za kněze (15.09.2018)
Gratulujeme otci Milanovi k Abrahámovinám (07.09.2018)
Kardinál Tomáš Špidlík SJ (29.08.2018)
Rutina a vyhoření kněze při slavení liturgie (15.08.2018)
Zemřel P. Mgr. Josef Pelc (12.07.2018)
Přednáška a prezentace knihy Mons. Prof. probošta Petra Piťhy (03.06.2018)
100 let od narození P. Antonína Němčanského (17.05.2018)
Kázání jáhna Ladislava Kince ze 4. neděle velikonoční (30.04.2018)
Chtěli vstoupit do manželství a dnes .., z něj je kněz a z ní řádová sestra (17.04.2018)
Poděkování a blahopřání kardinálu Dominiku Dukovi (13.04.2018)
Bratři dvojčata se stali kněžími poté, co jejich matka odmítla potrat (03.04.2018)
Osobnost: P. Emanuel Tocháček (15.03.2018)
Karol Dučák: Dialog s nekřesťany a akomodační (adaptační) misijní metoda jezuitů (28.02.2018)
Svatá Veronika Giuliani varuje kněze před peklem (17.12.2017)
Povolání ke kněžství (17.12.2017)
100. výročí narození P. Františka Adámka (12.11.2017)
Kněz (poděkování) (16.09.2017)
Jiří Mikulášek: A za rok přijde vynadat ten třetí (17.08.2017)
Fotky z oslavy 20 let kněžství otce Milana Plíška (20.06.2017)
65. výročí popravy P. Jana Buly - foto ze vzpomínkové akce (28.05.2017)
20 let jáhenství otce Františka (24.05.2017)
Otec Milan oslaví 20 let svého kněžství (24.05.2017)
Primice - P. Jaroslav Kolbaba (17.05.2017)
Vzpomínkové akce 65. výročí popravy P. Jana Buly a všech v Jihlavě popravených politických vězňů (14.05.2017)
Arcibiskup Bober vyzval kněze k důvěře v Boha a věrnosti ideálům (18.04.2017)
ŽENA A KNĚZ (zamyšlení ženy ženám) (01.04.2017)
Karol Dučák: Celibát kněží v učení Druhého vatikánského koncilu (11.01.2017)
Fotbalista Philip Mulryne je jáhnem a stane se katolickým knězem (09.12.2016)
16. výročí smrti fra Slavka Barbariće v Medžugorji (26.11.2016)
Dokumentární film Jako bychom dnes zemřít měli (10.11.2016)
P. Amorth a jeho duchovní testament: časté přijímání svátostí jako ochrana před Satanem (24.10.2016)
* Zemřel bývalý provinciál salesiánů na Slovensku don Ernest Macák
* Přímý přenos zádušní mše svaté v Šaštíně v pátek 21. 10.
(20.10.2016)
Nová kniha: Robert Maria Mayer DĚCKA, VALÍME DO NEBE! (04.10.2016)
Otevření pamětní síně P. Jana Buly - Lukov 2016 (03.10.2016)
Exorcista v zácviku se dělí o zážitky z boje proti démonům v Římě (28.09.2016)
V Itálii přibývá žádostí o exorcismus, ale chybí exorcisté (27.09.2016)
Ano a rád, i když je to těžké - pocta St. Krátkému v Brně (27.09.2016)
Zemřel exorcista páter Gabriel Amorth (18.09.2016)
Řeholní sliby - Pavel Baxant, Leo Gallas a Václav Sládek (06.09.2016)
Otevření pamětní síně P. Jana Buly (05.09.2016)
Kněžská pouť 2016 v Kostelním Vydří (05.09.2016)
Modleme se za Dona Gabriela Amortha (11.08.2016)
Kněz je největší Boží dar (22.07.2016)
O.Nik slaví 20 let kněžství a 50 let života (30.06.2016)
EVROPA NA KOLENOU? K čemu kultura pohody potřebuje kněze (27.06.2016)
Kniha - Vzpomínka - P. Robert Mayer (17.06.2016)
Ve Štítarech se uskutečnila kněžská rekolekce (07.06.2016)
* Celosvětová modlitební štafeta za kněze 3. 6.
* Na Svatém Hostýně se věřící budou modlit za kněze
(02.06.2016)
Rozhovor s jáhnem Ladislavem Kincem (22.05.2016)
Otec Nik nadále slaví 45. narozeniny! (17.04.2016)
Katolický týdeník: Otřesný případ zneužití psychiatrie vůči knězi (14.04.2016)
Páteční pouť u Svaté brány Roku milosrdenství ve Znojmě (26.01.2016)
Popularita ďábelských her roste. Exorcisté a psychiatři varují (13.01.2016)
I kněží mohou vyhořet (30.12.2015)
Ukončení diecézní fáze kanonizačního řízení R. D. Václava Drboly a R. D. Jana Buly (16.12.2015)
Při příležitosti 15. výročí smrti fra Slavka Barbariće
* Pozadí jeho působení
(20.11.2015)
Od smrti P. Antonína Němčanského uběhlo již 5 let (11.11.2015)
„Máš ho ještě, svůj růženec?“ (2. část – dokončení) (06.11.2015)
Stoletý kněz: Stále bojuji s ďáblem (08.10.2015)
Co dokáže falešné obvinění (23.09.2015)
Celibát (20.09.2015)
Půst a pouť za kněze - 40 denní řetězec půstu a modliteb za kněze (13.09.2015)
Výstava k 100.výročí narození P. Otto Opálky (25.08.2015)
Menší rozhovor s naším knězem P. Markem Dundem (06.08.2015)
P. Josef Toufar je doma: Jako bychom dnes zemřít měli
+ kázání kardinála Dominika Duky
(13.07.2015)
Nekritizujme své kněze (07.07.2015)
Dnes nejsou povolání k zasvěcenému životu? (26.06.2015)
Primice diecézních novokněží v ČR v roce 2015 (22.06.2015)
Příběhy ze života kněze (01.06.2015)
Nejlepší dárek pro novokněze. Zadarmo. (20.05.2015)
Životní jubilea otce Mons. Josefa Fialy (13.04.2015)
Otec Jiří vtipem hýří (31.03.2015)
Kněží Jozef Maretta a Marián Kuffa hovoří o referendu (25.01.2015)
Povolání ke kněžství (23.01.2015)
Výstava věnovaná Josefu Toufarovi (15.01.2015)
Dokument Opři žebřík o nebe (08.01.2015)
Znamení doby pro apoštolát v Apokalypse (07.01.2015)
Kniha ke 100. výročí narození P. Aloise Pekárka (14.12.2014)
Biskup Jan Vokál odslouží mši v Číhošti (13.12.2014)
Za otcem Markem stojím !!! (K exorcismu ve Vranově nad Dyjí) (28.11.2014)
Kardinál Groer nevinen? (30.10.2014)
Půst a Pouť za kněze 2014 (17.09.2014)
"Musím být připravený na to, že Hospodin může kdykoliv říci – pojď domů" (16.07.2014)
Každý rok ubývá na Starém kontinentu tisíc kněží (15.07.2014)
Zamilovaný kněz (10.07.2014)
P. Karel Skočovský: Posílám novokněžské požehnání!
(+ přání novokněžím)
(08.07.2014)
Mezinárodní asociace exorcistů (07.07.2014)
Na misiích mezi Indiány (05.07.2014)
Ohlednutí za slavností 20-let kněžství otce Marka (28.06.2014)
Kněžské svěcení 2014 v brněnské diecézi + termíny primicí (10.06.2014)
Pozvánka na kněžské svěcení a primici Mgr. Karla Skočovského, Ph.D. (22.05.2014)
„Kdo vytrvá až do konce, bude spasen.“ (Mt 10,22) (10.04.2014)
Prosba o vzpomínky a zážitky s Mons. Aloisem Pekárkem (13.03.2014)
Vzpomínáme na o. Vladimíra Cyrila (11.03.2014)
Kněz počatý při znásilnění: "Svému otci jsem odpustil a vyzpovídal ho" (21.02.2014)
Farář Maroš Kuffa: Odpustit nepřátelům je nejtěžší, ale tam začíná křesťanství (06.01.2014)
V Číhošti po šedesáti čtyřech letech zazní Toufarovy promluvy (27.11.2013)
Ročně vystupuje z řeholních řádů tři tisíce osob (06.11.2013)
Rozhovor: Bratři Brožové aneb čtyřnásobné kněžské povolání v jedné rodině (04.11.2013)
Rozhovor s misionářem P. Vojtěchem Kohutem - část 2.
Jaké to je být misionářem v Středoafrické republice
(18.10.2013)
Rozhovor s misionářem P. Vojtěchem Kohutem - část 1.
Měl jsem asi pět, nebo šest roků, když to přišlo
(15.10.2013)
Benedikt XVI. - Brno (01.10.2013)
Kde vymírá víra, vymírá také zdrženlivost (27.09.2013)
Prázdniny na faře, aneb o. Vladimír Cyril zamlada (09.08.2013)
Sváteční slovo o. Marka Dundy (03.08.2013)
Dobrodružství s Bohem (14.07.2013)
Knězem na 40 hodin (02.07.2013)
Osobnosti Znojemska – kněz Marek Dunda (01.07.2013)
Kněžské svěcení, Brno 2013 + termíny primicí (25.06.2013)
Projev sv. Otce Pavla VI. k šestému Světovému dni modliteb za kněžské povolání (23.06.2013)
Kněžské svěcení - Michal Cvingráf (13.05.2013)
Kněžské svěcení - Petr Václavek (13.05.2013)
Kněžské svěcení - Pavel Kuchyňa (13.05.2013)
Kněžské svěcení - Vojtěch Loub (13.05.2013)
Kněžské svěcení - Jiří Brtník (13.05.2013)
Jáhenské svěcení - Michal Seknička (13.05.2013)
Primice Jana Davida SAC (13.05.2013)
Umučený kněz Toufar z Číhoště by mohl být blahořečen (09.05.2013)
Návštěva o.Vladimíra v nemocnici (03.05.2013)
Kdyby nad městem dlela kněžská požehnání.... (21.04.2013)
Co se stává, když někdo neodpovídá na Boží volání (08.04.2013)
Pius XI. a jeho pohled na nová kněžská povolání (05.04.2013)
Zemřel P. Boleslav Česlav Chroboczek OFM Conv. (02.04.2013)
Zemřel P. Tomáš Prnka (02.04.2013)
Kněžské svěcení Miloslava Chrásta (29.03.2013)
Velikonoční přání otce generálního vikáře (23.03.2013)
Autorské čtení z knihy Jako bychom dnes zemřít měli (09.03.2013)
Zemřel P. Stanislav Jiří Fiala, sac., OH (06.03.2013)
Blázen pro Krista (03.02.2013)
Otec Josef Koláček převzal Cenu města Brna (25.01.2013)
Zemřel P. Vojtěch Srna (21.01.2013)
P. Ferdinad Chýlek (08.01.2013)
Nová generace kněží překonává následky neblahého vlivu „osmašedesátníků” (07.01.2013)
Kandidát blahořečení Josef Karel Matocha (07.01.2013)
Naši kardinálové v moderních českých dějinách (02.01.2013)
P. Ignát Wurm - čestný občan města Přerova (31.12.2012)
Zemřel P. Jan Kabátek (28.12.2012)
Kázání z kněžského svěcení - Josef Peňáz (15.12.2012)
Zemřel biskup Ing. Jan Blaha (15.12.2012)
Zemřel vladyka Ivan Ljavinec, emeritní apoštolský exarcha (11.12.2012)
Co se událo 12. 12. 1992? Nevíte? My Vám pomůžeme… (10.12.2012)
Vzpomeňme na otce Františka!!! (28.11.2012)
Kněžské svěcení a primice - Josef Peňáz (13.11.2012)
Cesta k andělům - Jan Graubner (09.11.2012)
P. Pavel Pacner novým proboštem v Mikulově (06.11.2012)
Primice P. Josefa Kubeše na Humberku - foto (06.11.2012)
Vzpomínková bohoslužba - 30. výročí úmrtí P. Antonína Šuránka (30.10.2012)
Beatifikace Čtrnácti pražských mučedníků - foto (30.10.2012)
Primice P. Josefa Kubeše (18.10.2012)
Jiří Mikulášek: Vejdi do radosti (17.10.2012)
Zemřel P. Josef Krchňavý (11.10.2012)
Kněz, který evangelizuje skrze televizní obrazovky TV NOE (09.10.2012)
Dne 7. října 1987, na svátek Panny Marie, zavraždili kněza Štefana Poláka.
Aktualizováno, vyjádření historika
(06.10.2012)
Jáhen Kubeš - kněžské svěcení (30.09.2012)
Pohřeb P. Jeronýma Filipa Hofmanna (18.09.2012)
Smuteční oznámení (15.09.2012)
Slovensko: Pozvánka na 40-denní řetěz půstu a modliteb za kněze (13.09.2012)
Otec Pavel se představuje v Klokotech (11.09.2012)
Náboženská víra na ústupu? (10.09.2012)
Výstava ,,in memory" P.Otto Opálka u sv. Mikuláše ve Znojmě (10.09.2012)
Výstava v Louce a P. MUDr. Otto Opálka (28.08.2012)
Primice novokněze Martina Kohoutka (19.07.2012)
Zemřel Mons. Jan Kutáč (18.07.2012)
Příběh novokněze Karla Janů (18.07.2012)
70 let kněžství P. Antonína Němčanského a primiční mše sv. v jeho rodišti (05.07.2012)
Jaká je radost a odměna kněze ve farnosti? (23.06.2012)
Zemřel P. Julián Vladimír Veškrna, CFSsS (19.06.2012)
Zemřel P. Jan Zemánek, CSsR (12.06.2012)
Katolická kritika Anselma Grüna (10.06.2012)
Mše svatá u příležitosti výročí pontifikátu Svatého Otce (04.06.2012)
Svěcení a primiční mše svatá Stanislava Trčky (23.05.2012)
Zemřel Mons. ThDr. Josef Laštovica (21.05.2012)
Misionář P. Anthony Saji v České republice (09.05.2012)
Riskoval život za záchranu židovských dětí (02.05.2012)
Důležití pastýři, komentář A. Seleckého (30.04.2012)
Zemřel P. Angelus Alois Glabasnia OFM (25.04.2012)
Vikář hebrejsky mluvících katolíků vypráví svůj příběh (20.04.2012)
Připomínka 60. výročí popravy služebníka Božího R. D. Jana Buly (19.04.2012)
Aktuálně: benediktini si připomínají Pátra útěchy na Titaniku (15.04.2012)
Cesta k andělům (62. díl): kardinál Miloslav Vlk (12.04.2012)
Zemřel P. Cyril Václav Tomáško, OFMCap (11.04.2012)
Zemřel P. Josef Byrtus (11.04.2012)
Benedikt XVI. odpověděl na Výzvu rakouských kněží k neposlušnosti (06.04.2012)
Kněží rezignují před nepochopením věřících (05.04.2012)
Zemřel P. Jaroslav Moštěk (19.03.2012)
Návštěva v domově důchodců pro kněze (14.02.2012)
Zemřel P. Jan Dobeš (09.02.2012)
Dar a tajemství (07.02.2012)
Zemřel P. Jan Kutáč (04.02.2012)
Zemřel P. Josef Dobiáš (30.01.2012)
List otce kardinála Dominika Duky spolupracovníkům (30.01.2012)
Účast na instalaci kardinálů (25.01.2012)
100. výročí narození Mons. Josefa Navrkala (12.01.2012)
Informace k pouti do Říma na slavnostní jmenování kardinála Dominka Duky (11.01.2012)
Oficiální web P. Vojtěcha Kodeta ThD. O.Carm (09.01.2012)
P. Marián Kuffa v televizním přenosu a jeho další promluvy (01.01.2012)
5. celonárodní setkání koordinátorů pastorace povolání na Velehradě (19.12.2011)
PhDr. ThDr. Ján Čarnogurský (13.12.2011)
Prosby otce Vladimíra Cyrila (18.11.2011)
Církev hromosvodem (17.11.2011)
Vzpomínka na pana probošta Stanislava Krátkého (08.11.2011)
Děkovná mše sv. za blahořečení papeže Jana Pavla II. - promluva Ladislava Kince (22.10.2011)
P. ELIAS VELLA: DÉMONY VYHÁNĚJTE (15.10.2011)
Církev bude plnit své poslání, nepřipodobní-li se kněží světu (07.10.2011)
Zemřel P. Jan Kroupa, básník a přítel Radia Proglas (27.09.2011)
Nový nuncius pro Českou republiku (17.09.2011)
Zemřela paní Ludmila Holá (06.09.2011)
Dětský voják katolickým knězem (31.08.2011)
Zemřel Mons. Josef Kavale (28.08.2011)
Kardinál Robert Sarah varuje kněze, kteří neoponují potratům a homosexualitě (23.08.2011)
Pohřeb Dona Gobbiho (27.07.2011)
Primice P. Jiřího Jeniše v Újezdě u Brna (07.07.2011)
Zemřel otec Stefano Gobbi (30.06.2011)
Beatifikační proces P. Václava Drboly (28.06.2011)
Rekolekce ve Štítarech (14.06.2011)
Jak mě můj kněz neobtěžoval (06.06.2011)
Rozloučení s arcibiskupem Karlem Otčenáškem (31.05.2011)
Kněžské svěcení - Jiří Jeniš (21.05.2011)
Zemřel P. Alois Honek (17.05.2011)
Pozvánka na svěcení zvonů v Praze (11.05.2011)
Další zvony pro Nepomuk odlity na Zelený čtvrtek (29.04.2011)
Kněžské zvony pro Nepomuk (15.04.2011)
Zemřel P. Jan Štrumfa (09.04.2011)
Zajímavý výrok Benedikta XVI. na adresu povolaných (28.03.2011)
Farář chybuje vždycky... aneb Farářům s úsměvem (28.03.2011)
Promluva kněžím na rekolekci 8. 3. 011 (17.03.2011)
Čeští církevní mučedníci z doby komunismu XV. díl - P. Antonín Zgarbík (15.03.2011)
Čeští církevní mučedníci z doby komunismu XIV. díl - P. ThDr. Ambrož Jaroslav Tobola (14.03.2011)
Čeští církevní mučedníci z doby komunismu XIII. díl - P. Václav Celestin Šulc (13.03.2011)
Čeští církevní mučedníci z doby komunismu XII. díl - P. František Sitte (12.03.2011)
Čeští církevní mučedníci z doby komunismu XI. díl - P. Václav Říha (11.03.2011)
Čeští církevní mučedníci z doby komunismu X. díl - P. ThDr. Ferdinand Nesrovnal (10.03.2011)
Čeští církevní mučedníci z doby komunismu IX. díl - P. Albín Jaroslav Kvita (09.03.2011)
Čeští církevní mučedníci z doby komunismu VIII. díl - P. ThDr. Josef Koutný (08.03.2011)
Celonárodní pout ke cti sv. Jana N. Neumanna (07.03.2011)
Čeští církevní mučedníci z doby komunismu VII. díl - P. Adolf Kajpr (07.03.2011)
Čeští církevní mučedníci z doby komunismu VI. díl - P. ThDr. Stanislav Bohuslav Jarolímek (06.03.2011)
Slavnostní mše svatá k prvnímu výročí úmrtí kardinála Tomáše Špidlíka SJ (05.03.2011)
Čeští církevní mučedníci z doby komunismu V. díl - P. Josef Jakubec (05.03.2011)
Čeští církevní mučedníci z doby komunismu IV. díl - P. Josef Chadraba (04.03.2011)
Čeští církevní mučedníci z doby komunismu III. díl - P. Bohuslav Burian (03.03.2011)
Čeští církevní mučedníci z doby komunismu II. díl - P. Bohumír Bunža (02.03.2011)
Zemřel mons. Oto Mádr (01.03.2011)
Čeští církevní mučedníci z doby komunismu I. díl - P. ThLic. Vojtěch Basovník (01.03.2011)
Čeští církevní mučedníci z doby komunismu - úvod (28.02.2011)
Ztracený ráj (14.02.2011)
Zemřel P. Stanislav PRAVEC (26.01.2011)
Zemřel R. D. ThDr. Josef PACAL (17.01.2011)
Pořad o P. Josefu Koláčkovi SJ na ČT2 (11.01.2011)
Vykonstruovaná obvinění kněží (10.01.2011)
Zemřel R. D. Doc. PhDr. Ing. Miloš RABAN, Th.D. (09.01.2011)
Zemřel mikulovský probošt - Stanislav Krátký (15.11.2010)
Zemřel P. Antonín Němčanský (10.11.2010)
Zemřel novokněz Pavel Jiřík (12.10.2010)
Papež Benedikt XVI. jmenoval své nové kaplany (28.09.2010)
Kněžský zvon sv. Janů pro Nepomuk (12.09.2010)
Kardinál J. H. Newmann patronem kněží? (03.09.2010)
140. výročí narození P. Jana Šrámka (02.08.2010)
Kněžské osobnosti - zajímavá výstava a kniha (30.07.2010)
Zemřel Mons. Metoděj Kotík (21.07.2010)
Jáhenské svěcení v Českých Budějovicích (12.07.2010)
Jáhenské svěcení (05.07.2010)
Přednáška na téma Uzdravení žen po potratu: role kněží (17.06.2010)
Benedikt XVI. zakončil Rok kněží (14.06.2010)
Výroční den služebníka Božího R. D. Jana Buly (25.05.2010)
Kněžské svěcení (16.05.2010)
Výzva k modlitbám za naše kněze (14.05.2010)
Nový web pražského semináře (12.05.2010)
Nejvýznamnější žijící rodák ze Šumné (10.05.2010)
Vzpomínka na kardinála Tomáše Špidlíka (03.05.2010)
Myšlenky ze zajímavého článku v Katolickém týdeníku (29.04.2010)
Poděkování za dar kněžství (21.04.2010)
Boží požehnání - sv. Jan Eudes mluví i k našim kněžím v dnešní době (16.04.2010)
Vzpomínkové bohoslužby (11.04.2010)
Střihomet je využíván i na Bílou sobotu (10.04.2010)
Stalo se u vsi Petrovskaja (08.04.2010)
Připojte se k modlitbě Růžence za kněžská povolání (23.03.2010)
Zemřel P. František Grmolec (23.03.2010)
P. Josef Fiala oslaví 60 roků kněžství (23.03.2010)
První kněžský zvon pro Nepomuk (18.03.2010)
Promluva P. Miloslava Fialy, OPraem v Číhošti (17.03.2010)
Poselství Svatého Otce k pastoraci povolání (13.03.2010)
Slovo předsedy Matice Velehradské (22.02.2010)
Povolání ke kněžství (15.02.2010)
Jak se schylovalo k mému pohřbu (02.02.2010)
Výstava k 60. výročí svěcení P. Václava Peši - pozvánka a foto (07.01.2010)
Výstava k 60. výročí svěcení P. Václava Peši (16.12.2009)
Vánoční dárek pro kněze - tvá modlitba (15.12.2009)
Promlvy P. Mariana Kuffy - nepřehlédněte! (07.12.2009)
Osm praktických rad pro Rok kněží (05.12.2009)
Svatý Jozef Damien De Veuster (01.11.2009)
Modlitba Svatého Otce Benedikta XVI. za povolání ke kněžství a k zasvěcenému životu (10.10.2009)
Interdiecézní projekt v Roce kněží - kněžské zvony pro Nepomuk (09.10.2009)
Setkání za obnovu a posvěcení života kněží na Blatnické hoře (28.07.2009)
Fara Chvalatice - vítáme otce Vladimíra Cyrila (27.07.2009)
Myšlenky z kázání P. Antonína Šuránka při rekviem za Jana Palacha (18.07.2009)
Denní modlitba za kněze (01.07.2009)
Modlitby za kněze (16.06.2009)
Novéna za kněze (11.06.2009)
Kněžské svěcení (05.06.2009)
400. výročí kněžského svěcení sv. Jana Sarkandra (20.03.2009)
Už jste napsali mail otci Františkovi??? (10.12.2008)
Zakládající člen FATYMu otec Pavel Zahradníček odešel do kláštera (12.10.2008)
P. Kuffa a jeho promluva v Trnavě - to stojí za poslechnutí... (27.09.2008)
Kněžské svěcení v Brně (02.07.2008)
Svěcení a primiční mše svatá Jana Bezděka (24.06.2008)
| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 01. 04. 2020 | 3913 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace