Zajímavé...

Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (5. den)

Od roku 2002 se konává cyklopouť z FATYMu do Jeníkova. Podařilo se nalézt zápisky řidičky doprovodného vozidla paní Terezie Dobrovolné z první tehdy červencové pouti...Ráno zvoní budík. Nechce se nám, ale musíme- ještě to máme daleko. Převážeme rány, ačkoliv se otec rozplývá nad tím, jak jsou krásné, dám tvrdě najevo, že nesdílím jeho nadšení a snad, aby se mě zbavil, nechá si je převázat. Posnídáme a vyrážíme. Vidíme, že otce to bolí, ale raději by umřel než to přiznat. No, každopádně je přece dospělý.

První zastávku máme v poledne, protože poutníci jedou dnes pomalu zbývá nám ještě hodně kilometrů. Jsme v nějaké vesnici, kde si kluci mění vodu. Otec s sebou plácne na zem a leží. Je vidět, že mu není dobře. Když se modlím "Anděl Páně", tak pouze sundá čepici a sedí.

Jedeme tedy se Staňkou najít vhodné místo a modlíme se bolestný růženec zvláště za Zdenka, který nevypadá taky nejlépe, a za otce. Místo nacházíme asi 2 km od Kolína. Na velké louce u silnice. Pozemek patří prodejně Hyunday, která také stojí na této louce. Jdeme se tam zeptat, nabrat vodu a prohlédneme si auto. Krásné.

Čekáme v autě až přijedou. U dveří mám prasklý kolíček, který by je držel otevřené, a tak se stále zavírají. Svačím jogurtový nápoj- velmi řídký, když nedám pozor a pustím dveře! V tu chvíli mi dveře narazí do lokte ruky, která drží kelímek s jogurtem, který je rázem všude. Na tričku mém i Staňky, na skle, na volantu, řadicí páce, ve Stančiných vlasech, protože se právě pro něco ohýbala- hotovo vymalováno. Mám po svačině.

Za chvíli přijíždějí chlapi, právě když jsme odklidily následky katastrofy. Otec rovnou uléhá, a když se jdu podívat na obvazy, zjistím, že má asi teplotu.

Prý se peloton dohodl, že budeme obědvat v restauraci- dobře. Vybraly jsme v Kolíně hned tu první, i když Radek se Zdeňkem naříkají, že je drahá. Vybereme jídla a povídáme si, když otec řekne, že ta čára, která mu běží od ruky nahoru je stále větší. Na důkaz svých slov nám to ukáže. Je mi jasné, že jde o otravu. Hned to taky řeknu nahlas. Otec mě zpraží pohledem, ale přidává se i Radek, Jirka a pan Struhař. Ve chvíli, když mi přinesli jídlo prohlásí otec, že tedy zajedeme k doktorovi. Nechávám asi půl jídla být, rychle platím, aby si to nerozmyslel. Ještě mi číšník vysvětlí, kde je nemocnice a už jedeme. Otec se snaží dávat instrukce, kdy kde a jak se sejdeme, ale otec František nás všechny pobaví a zaskočí zároveň. Pronese totiž: "nedělej si starosti, my si tady dáme ještě nějaký to pivko, no a pak se uvidí." Tedy přiznávám, že jsem o. F. považovala více za "vzorňáka", ovšem takto je mi mnohem sympatičtější. Ne, že bych schvalovala to pivko, ale spíše to, že na to vůbec pomyslel.

Chvilku trvá, než přestanu být nervózní z toho, že vedle sedí otec, který možná víc než bolestí, trpí mým stylem jízdy, ale zas to nese statečně! Pak nalézáme nemocnici. Když nalezneme i chirurgii zjistíme, že nejsem jediní, kdo tu čeká. Z věčného ježdění po doktorech s rodiči, jsem trochu zmatená a jednám za otce, jako by nemohl mluvit, ale on se ani moc nebrání. Už si zvykl na moje zkraty.

Vyběhne sestra...rychle jí nacpu doklady a stručně seznámí se stavem pacienta. Pohlédne na mě dost naštvaně a pacient ji taky moc "netlačí". Sedíme asi 10-15 minut, když opět vyběhne sestra: "Doktoři šli operovat- nikdo tady není! Vy s rukou si běžte na rentgen, vy si na nohu dávejte obklad z octa, to do rána vydrží, vy přijďte zítra a vy z toho Znojma musíme jet jinam, nebo si počkat na pohotovost, otvírají za tři hodiny."
"Ale on má zřejmě otravu krve!!"
Ani by se na něj podívala pokrčila rameny a podala mi občanku a kartu pojišťovny a zavřela dveře. Možná to poslední bylo rozumnější! Jenom jsem si vyměnila pohled s otce, to asi taky bylo silný kafe- no jo, vždyť on žádný nepije.

Jedeme tedy zpět do hospůdky, abychom se domluvili, co bude dál. Začíná pršet. Naši už stojí venku a o něčem se radí. O. F. navrhuje, aby se to nepřehánělo, že otec Marek může normálně pokračovat. Což mu zase teda tvrdě vyvracíme. Nejlepší je, že hlavní aktér stojí opřen o auto a mlčí. "Jako beránek vedený na porážku..." bleskne mi hlavou. Staňka se rozhoduje, že pojede na otcově kole. Nemůže autem, nemáme totiž místo. Je volné pouze jedno. Jedeme tedy do Kutné Hory, co ostatní míří do Čáslavi.

V Kutné Hoře nalézáme nemocnici a jdeme na chirurgii rovnou. Jenže vejdeme špatně a hrneme se rovnou na lůžkovou část. Ujímá se nás sympatická sestra, která se na ruku jen koukne a prohlásí, že ho určitě musí přijmout.

Otec na chodbě rozvádí, zda myslela, že tam bude ležet.
"I kdyby, tak si alespoň odpočinete."
Víc to nerozebíráme. Jednak je to zbytečné, a jednak, přicházíme na ambulanci. Během několika minut je přijat a já slyším pouze některé řeči a zvuky za dveřmi. Tedy ne, že bych stála s uchem na dveřích, ale do čekárny slyšet je.

Potom přichází nějaká paní, právě když za dveřmi ženský hlas zjišťuje jestli se pan Dunda někdy v posledním týdnu myl. Pokoušela jsem se mu večer omýt nohy od prachu, ale bez vody - pouze navlhčeným ubrouskem to nešlo.

Seznamuji se s nově příchozí ženou, která sedí naproti dveřím, za nimiž zmizel otec. Otevřením těch dveří vidí tedy dovnitř. Velmi barvitě mi líčí, co se za otevřenými dveřmi děje. Vzhledem k vysokému výkonu své fantazie si to dovedu představit a je mi z toho na nic, když si uvědomím, že trpěl zbytečně o několik hodin déle, ale prolétne mi hlavou: "Ivane, ty palice dubová..." Ale dobře mi není. Jednak je mi líto, že musí někdo z našeho týmu trpět bolestí, jedna se mi honí hlavou myšlenky na nemocného Zdeňka, na kterého jsme díky zranění zapomněli a také přemýšlím, kde jsou ostatní.

Asi po 30 minutách vyjde otec ven. Celkem se mi uleví, že jde po svých nohách, a že nám ho dají domů. Cestou k autu si neodpustím malou přednášku o nezodpovědnosti k sobě samému, což hraničí s pátým přikázáním, a také o tom, že být za každou cenu samostatným, tvrdohlavým a umíněným, nemusí být vždy to pravé ořechové. Otec projeví svoji vděčnost nad s tím, že jsem nebyla v ordinaci, protože by si takové kázání musel vyslechnout i od paní doktorky, a já pochopím, že ačkoli svoje řeči myslím v lásce, je čas tento rozhovor ukončit.

Teprve teď si všimnu, že kolem té nemocnice běháme asi pořád dokola, konečně se otec zeptá kudy z toho labyrintu a vrátný nebo kdo to je nás pošle na opačný konec kde jsem tvrdila, že to určitě nebude. Takže musím snést promluvu na téma, když si vzpomenu, že jsme byli pár metrů od auta, ale protože přednášející má pravdu, mlčím.

Zajíždíme k lékárně, kdy si otec chce léky vyzvednout sám, aby tam zanechal ty, které jsou proti bolestem.

Spojíme se s naším týme, který na nás čeká. Otec chce odjet hned domů vlakem. Všichni se mu to snažíme vymluvit, že je to nesmysl. Do této scénky vstupuje o. F., který naznal, že to otec Marek pouze dramatizuje (?!!), a že by se mohl klidně střídat se Stáňou v jízdě až do Číhoště. Otec Marek se debaty nezúčastňuje, ale my ostatní dost živě. Máme totiž jenom jedno místo v autě a je asi pět odpoledne- prší. Otec František trvá na svém, ale my ostatní také. Nakonec nás zachrání netrpělivost otce Marka, protože rozhodne, že když budou kluci Stáně pomáhat je schopná dojet do Číhoště, on pojede se mnou autem a ráno vlakem domů.

Bohu díky, konečně něco rozumného. Rozjíždíme se. V autě jsem chtěla s otcem mluvit o některých osobních věcech, ale protože vidím, že mě nechce a nebo nemůže pochopit, raději toho nechám. Asi je mu také dost špatně.

Přijíždíme do Světlé, kde se domluvíme s panem farářem, který nám dá klíče od Číhošťského kostela. Přijedeme do Číhoště a otec se jde modlit. Já zůstávám v autě a modlím se tam. Projevuje se u mě totiž starý problém. Velmi obtížně zvládám, že bych měla vstoupit na místo, kde před tím někdo velmi trpěl, a že sem byl P. Toufar znovu zavlečen ještě v zuboženém stavu, je mi známo. Pamatuji, že jsem tento problém měla vždy- jako bych ze zdí budovy slyšela nářek trpícího, pak se začnu dusit. Velmi živě si pamatuji, jak jsem omdlela v mučírně na Křivoklátě, a taky jsem se celou cyklopouť Číhoště bála.

Přijíždějí ostatní a je potřeba, abych se zvedla i já. Cítím, jak se mi třesou nohy. Ovšem nikdo nesmí nic poznat (přece neodhalím slabost tvrdé Terezie). Na velmi vratkých nohách dojdu do sakristie, abych pomohla nachystat na mši svatou, ale je mi opravdu špatně. Když pomáhám s oblékáním kněze, třesou se mi tolik ruce, že raději uteču k chystání čtení a darů.

Z celé mše svaté vnímám pouze to, jak se mi těžce dýchá a prosím, abychom odtud, co nejdříve odešli. Hned po mši svaté rychle sklízím a zatím, co se ostatní modlí, já sbalím otcovi věci a čekám venku, kde se konečně uvolní moje dýchání, a cítím, že mi začal téct slzy, ale vím, že teď už mi bude dobře, že nejtěžší úsek jsem zdolala, aniž by někdo něco vytušil.

Když přijedeme na faru chystám se, že hned zavolám mamce, jak jsem slíbila, ale dříve než stihnu začít hovor, začne otec vztekle vytahovat věci z auta. Na můj dotaz, proč to dělá zahučí, že se ode mne nedočká ničeho jiného než fňukání. Mám na jazyku něco o tom, že když neví, o co jde mohl by mlčet, ale právě zvoní mobil a ozývá se z něj otec Nik. Krásně to Hospodin načasoval, mám radost, že je otec Nik v pořádku a raději předám mobil otci Markovi, jednak jsem s o. M. vyčerpala téma a potom, když otec telefonuje, můžu já v klidu vynášet věci, aniž bychom se dohadovali.

Nahoře v kuchyni už chystám večeři, když otec vchází. Přemýšlím, jestli se na něho budu zlobit za to, co mi dole řekl, ale pak se rozhodnu, že ne- je přece nemocný a pro nemocné mám velkou slabost již od dětství, takže když mu podávám hrnek s čajem říkám si, že jsou i horší věci na světě, než slovní potyčka s panem farářem, ačkoli bolí.

Po večeři rychle zalehneme a se Stáňou ještě povídáme, jak se jí jelo a já líčím podrobnosti z nemocnice.


Sdílet

Související články:
Misijní list aneb píše se nám z Jeníkova (10.02.2023)
Jarňáky s FATYMem v Jeníkově (27.01.2023)
Zbořená kaple ve Všechlapech - prosba o informace (01.12.2022)
Mše svaté v jeníkovské farnosti během dušičkového týdne (01.11.2022)
Možnost vstoupit do KPJ - klubu přátel Jeníkova při moravské automobilové pouti (12.08.2022)
Pozvánka na moravskou automobilovou pouť do Jeníkova 2022 (12.08.2022)
Zpravodajství z jeníkovské farnosti: 5 in 1 (12.08.2022)
Misijní týden soluňáků: pozvánka na mariánské pobožnosti ve Štěrbině a Želénkách (26.07.2022)
Prázdninový zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2022 (11.07.2022)
V Jeníkovském kostele sv. Petra a Pavla se hrálo a zpívalo (30.06.2022)
Poutní mše svatá v Jeníkově (26.06.2022)
Další zázrak na přímluvu Panny Marie Jeníkovské - uzdravení z rakoviny (10.04.2022)
20. února - památka Panny Marie Matky Důvěry (18.02.2022)
Vánoční zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2021 (25.12.2021)
Zabrušany - ze života farnosti (24.12.2021)
Prosba: pomozte vyhrát finanční podporu pro jeníkovský kostel (09.12.2021)
Zbožná místa adoptované farnosti Jeníkov (27.11.2021)
Úklid okolí kapličky ve Starých Verneřicích (13.10.2021)
Oprava kapličky ve Štěrbině dokončena (08.10.2021)
Ve Štěrbině opravují kapli (09.09.2021)
Okružní list biskupa Mons. Jana Baxanta k podzimu 2021 (08.09.2021)
Kaplička u Verneřic v soutěži Památka roku 2020 (31.07.2021)
Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (6. den) (22.06.2021)
Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (4. den) (18.06.2021)
Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (3. den) (17.06.2021)
Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (2. den) (16.06.2021)
Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (1. den) (15.06.2021)
XVI. Cyklopouť do Jeníkova (04.06.2021)
Poutní místa severních Čech - Cínovec (03.02.2021)
Poutní místa severních Čech - Jeníkov (24.01.2021)
Vánoční zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2020 (30.12.2020)
Ohlédnutí za žehnáním kapličky v zaniklé obci Staré Verneřice (05.10.2020)
Svědectví: Poprvé na pouti v Jeníkově (05.10.2020)
Mše svatá v Lahošti, již tento čtvrtek (16.09.2020)
Koncert skupiny Nezmaři v Jeníkově (04.09.2020)
Pozvánka na žehnání kapličky u Starých Verneřic spadajících do farnosti Jeníkov (02.09.2020)
Začal tábor pro děti z Jeníkovska turnus A (06.07.2020)
Prosíme o dar na zprovoznění zvonu (30.06.2020)
Tajemná záře nad Jeníkovem (07.03.2020)
Znojemský týdeník: Žehnání knihy o Jeníkovu (30.01.2020)
Sborník jeníkovských svědectví požehnán (21.01.2020)
Jáhen František z Lančova (25.12.2019)
Vánoční zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2019 (23.12.2019)
Prosba o modlitbu - aktualizace (20.12.2019)
Prosím, pomozte svým darem zachránit kapli (11.12.2019)
Trocha poezie... (03.12.2019)
Mše svatá v Jeníkově a dušičková pobožnost na hřbitově (05.11.2019)
Moravská pouť do Jeníkova 2019 (16.10.2019)
Otec biskup požehnal varhany v Jeníkově (09.10.2019)
Video z jeníkovské pouti (01.10.2019)
O žehnání varhan v Jeníkově (26.09.2019)
Mše svatá se Soluňáky ve Štěrbině (29.07.2019)
Začal tábor pro děti z Duchcova, Jeníkova a okolí A: první den (01.07.2019)
Mše svatá v Lahošti (27.05.2019)
Velikonoce v Jeníkově 2019 (21.05.2019)
Mše svatá v Lahošti, bude již v úterý (13.04.2019)
Adorační den v Jeníkově (11.04.2019)
Ohlednutí aneb 20 let spolupráce farnosti Jeníkov a FATYMu Vranov nad Dyjí (16.02.2019)
Pamatujme v modlitbě na Davida (10.02.2019)
Kaple sv. Anny v Jeníkově soutěží - pomozte svým hlasem i Vy! (15.01.2019)
Mimořádná prosba - najde se dárce? (06.01.2019)
Znáte Jana Lohelia Oehlschlägela? Významný hudební skladatel z Lahoště (29.12.2018)
Vánoční mše svatá + setkání nad Písmem svatým na faře v Jeníkově (11.12.2018)
Zástupci Jeníkova na americkém velvyslanectví v Praze (25.11.2018)
Foto z pohřbu sestry Marcely (17.11.2018)
Zemřela naše sestřička Marcela z Jeníkova (13.11.2018)
Hlasujte pro kapli sv. Anny V Jeníkově (03.11.2018)
Mše svatá a dušičková pobožnost v Jeníkově (31.10.2018)
Ohlédnutí za moravskou automobilovou poutí v Jeníkově (08.10.2018)
Klub přátel Jeníkova - KPJ (03.10.2018)
Dárek pro Irču (05.08.2018)
Začal tábor pro děti z Jeníkova a okolí - turnus B (17.07.2018)
Tábor pro děti z Jeníkova a okolí: neděle - turnus B (17.07.2018)
Tábor pro děti z Jeníkova a okolí návrat na Sever a zhodnocení - turnus A (15.07.2018)
Prosba - napište svědectví související s Jeníkovem (04.07.2018)
Jeníkovské varhany vyhrály - děkujeme !! (04.07.2018)
Jeníkov v České televizi (26.06.2018)
Mše svatá v Lahošti (21.06.2018)
Návštěva na Mírově (10.06.2018)
XIII. cyklopouť do Jeníkova 2018 - k Panně Marii - Jeníkovské Matce Důvěry (18.05.2018)
Prosba: pomozte v posledních dnech (do 26.6.18 do půlnoci) vysoutěžit svými dary pomoc pro záchranu varhan kostela v Jeníkově (11.05.2018)
Stráníci a Žalman v Jeníkově (04.05.2018)
Velikonoční zpravodaj pro farnost Jeníkov 2018 (16.04.2018)
Mše svatá v Lahošti (16.04.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (06.04.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (23.03.2018)
Mše svatá v Jeníkově (12.03.2018)
Nabídka z FATYMu (28.02.2018)
Ohlédnutí za jarními prázdninami dětí z okolí Jeníkova (27.02.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (04.02.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (04.01.2018)
Vánoční mše svatá a setkání nad Písmem svatým v Jeníkově (26.12.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (18.12.2017)
Mše svatá v Lahošti (12.12.2017)
Zemřel Radek Tabáň z Jeníkova (09.12.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (16.11.2017)
Mše svatá a dušičková pobožnost v Jeníkově (26.10.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (22.10.2017)
Pár statistických údajů, jak vypadala družba s Jeníkovem o prázdninách 2017 (05.10.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (01.10.2017)
Požární cvičení v Jeníkově (05.09.2017)
Mše svatá v Jeníkově (05.09.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (03.09.2017)
TYNAF v Jeníkově (30.08.2017)
Prosba pro Jeníkov (29.08.2017)
TYNAF v Jeníkově (28.08.2017)
Mše svatá za dárce, kteří jakkoliv podpořili jeníkovské tábory (17.08.2017)
Misijní týden soluňáků: mše svatá ve Štěrbině (28.07.2017)
Misijní týden soluňáků: mše svatá v Hudcově (26.07.2017)
Misijní týden soluňáků: nedělní mše svatá v Jeníkově (26.07.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (23.07.2017)
Tábor pro děti z Jeníkova turnus B: Vinnetou - sobota (16.07.2017)
Tábor pro děti z Jeníkovska: Cesta kolem světa - pondělí (05.07.2017)
Tábor pro děti z Jeníkovska turnus A: Cesta kolem světa - neděle (03.07.2017)
Tábor pro děti z Jeníkovska turnus A: Cesta kolem světa - sobota (02.07.2017)
Prosba o hmotný nebo finanční dar na tábory pro děti z Jeníkova o okolí (27.06.2017)
Poutní mše svatá v Jeníkově (27.06.2017)
Mše svatá v Lahošti (25.06.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (07.06.2017)
Turné o Jeníkově v jižních Čechách + benefiční koncert (21.05.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (20.04.2017)
Mše svatá v Lahošti (09.04.2017)
Jarní prázdniny v Jeníkově (17.03.2017)
Mše svatá v Jeníkově (14.03.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (11.03.2017)
Poděkování (11.03.2017)
Bohoslužby během jarních prázdnin v Jeníkově (10.03.2017)
Jarní prázdniny v Jeníkově (06.03.2017)
Mše svatá a příprava na biřmování Jeníkov (18.02.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany - vyjímečně jinak (11.02.2017)
Teplický deník: Záchrana varhan je zase nadějnější (09.02.2017)
Prosba (08.02.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (01.01.2017)
Vánoční mše svatá a setkání u betléma (25.12.2016)
Vánoční koncert (24.12.2016)
Mše svatá v Lahošti (12.12.2016)
Mše svatá v Lahošti (20.11.2016)
Potáborové setkání v Jeníkově (16.11.2016)
Moravská automobilová pouť v Jeníkově (24.10.2016)
Týden na faře v Jeníkově (13.09.2016)
Mše svatá v Jeníkově (30.08.2016)
Ohlédnutí za jeníkovským superdnem (10.08.2016)
Tábor pro děti z Jeníkovska: sobota (03.07.2016)
Cyklopouť do Jeníkova (24.06.2016)
Boží Tělo v Lahošti (01.06.2016)
Koncert Spirituál kvintetu v Jeníkově (29.05.2016)
Z dopisu z vězení... (04.05.2016)
Mše svatá v Lahošti (26.04.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (24.04.2016)
Spirituál Kvintet v Jeníkově (06.04.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (15.03.2016)
Jarní prázdniny v Jeníkově (06.03.2016)
Vyhodnocení výtvarné soutěže v Duchcově (06.03.2016)
Letní tábory pro děti a mládež z Jeníkova a okolí 2016 - přihlašte se včas! (26.02.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (26.02.2016)
Prodloužený víkend v Jeníkově (21.02.2016)
Jarní prázdniny v Jeníkově (21.02.2016)
Mše svatá v Lahošti (14.02.2016)
Věčné sliby s. Kláry v Soběšicích (18.01.2016)
Silvestr a tříkrálová sbírka ve farnosti Jeníkov (07.01.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (05.01.2016)
Jeníkovský kalendář 2016 (29.12.2015)
Silvestr v Jeníkově (28.12.2015)
Adventní koncert v Jeníkově (17.12.2015)
Okresní kolo soutěže Bible a my v Duchcově (16.12.2015)
Adventní koncert v Jeníkově (09.12.2015)
Návštěva sv. Mikuláše v Jeníkově (08.12.2015)
Žehnání nově restaurované sochy sv. Leonarda v Jeníkově (27.11.2015)
Adventní duchovní obnova v Jeníkově (25.11.2015)
Podzimní prázdniny v Jeníkově (19.10.2015)
Boží prozřetelnost (21.09.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (13.09.2015)
Pozvánka na "postavení nového kříže" v Hudcově (25.07.2015)
Tábor pro jeníkovské děti středa, čtvrtek (12.07.2015)
Tábor pro děti z Jeníkova - sobota a neděle (06.07.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (04.07.2015)
Jeníkov - prázdninový pobyt (02.07.2015)
Zvony z jeníkovského kostela znějí v Českém rozhlase (02.07.2015)
Mše svatá v kostele sv. Petra a Pavla v Jeníkově (28.06.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (20.06.2015)
Teplický deník: Ozvěny Noci kostelů v Jeníkově (05.06.2015)
Teplický deník: Farnost Jeníkov láká i na prohlídku zvonů (03.06.2015)
Pomozte nám uskutečnit tábor pro děti a mládež z Jeníkova a okolí - prosba o finanční dar (30.05.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (29.05.2015)
Mše svatá v Lahošti (23.05.2015)
Zvony z Jeníkova budou znít v Českém rozhlasu (07.05.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (02.05.2015)
Pozvánka - na společnou akci v Jeníkově (26.04.2015)
Adorační den - Jeníkov (20.04.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov (20.04.2015)
Opraví sochu sv.Leonarda v Jeníkově (18.04.2015)
Benefiční koncert (18.04.2015)
Víkend v Jeníkově (31.03.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov (21.03.2015)
Teplický deník: Setkání tříkrálových koledníků v Duchcově (04.03.2015)
Setkání koledníků v Duchově (26.02.2015)
Mše svatá v Jeníkově (19.02.2015)
Adorace + modlitba za farnost Jeníkov - POZOR ZMĚNA (08.02.2015)
Jarní prázdniny v Jeníkově (03.02.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov (24.01.2015)
Betlém v Jeníkově (14.01.2015)
Setkání u betléma (25.12.2014)
Jeníkovský kalendář pro rok 2015 (25.12.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov (20.12.2014)
Betlémské světlo - Jeníkov 2014 (13.12.2014)
Bohoslužba slova + adorace v adoptivní farnosti Jeníkov (08.12.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov + bohoslužba slova a setkání na faře (07.12.2014)
Prosba o pomoc - najde se někdo? (30.11.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov a setkání na faře (12.11.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov a setkání na faře (27.10.2014)
Podzimní prázdniny v Jeníkově (15.10.2014)
Jeníkovské zvony (05.10.2014)
Opravené zvony jsou již ve věži jeníkovského kostela (29.09.2014)
Žehnání opravených zvonů v Jeníkově a Moravská autobusová pouť (27.09.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov + setkání na farní zahradě u ohně (17.09.2014)
Moravská pouť do Jeníkova, jet či nejet? (16.09.2014)
Žehnání zvonů v Jeníkově (16.09.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov + setkání na farní zahradě u ohně (09.09.2014)
Mše svatá ve farnosti Jeníkov - POZOR ZMĚNA (04.09.2014)
Výročí 15-let adopce farnosti Jeníkov v severních Čechách (11.08.2014)
Mše svatá ve farním kostele sv. Petra a Pavla v Jeníkově (03.08.2014)
Mše svatá v Lahošti (02.08.2014)
Mše svatá v Zábrušanech + Boží Tělo (01.08.2014)
Uctění památky zesnulých v rámci 100. výročí I. světové války ve farnosti Jeníkov (31.07.2014)
Mše svatá v Hudcově -vesnice patřící farnosti Jeníkov (31.07.2014)
Mše svaté ve farnosti Jeníkov (28.07.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov + setkání na farní zahradě (28.07.2014)
Letní tábory pro děti z Jeníkova a okolí 2014 (08.07.2014)
Ohlédnutí za IX.cyklopoutí z Přímětic do Jeníkova (04.07.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov (29.06.2014)
Boží Tělo ve farnosti Jeníkov (08.06.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov a setkání na faře (25.05.2014)
Prosba o pomoc (24.05.2014)
Mše svatá ve farnosti Jeníkov (28.04.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov -POZOR ZMĚNA (25.04.2014)
Další akce v Jeníkově (29.03.2014)
Pomoc pro farnost Jeníkov - na severu Čech (20.03.2014)
Dobrodružství na severu – v Jeníkově (15.03.2014)
Pomoc v Jeníkově, adoptivní farnosti FATYMu (24.02.2014)
Prázdniny v Jeníkově - úterý (18.02.2014)
Prázdniny v Jeníkově - pondělí (17.02.2014)
Prosba (17.01.2014)
Nechci si to nechat pro sebe..."Misie naživo, aneb naděje pro Jeníkov" (12.01.2014)
Je zač děkovat? Aneb, jaký byl rok 2013 v Jeníkově... (31.12.2013)
Mimořádná mše svatá v Jeníkově (28.12.2013)
"JENÍKOVSKÝ KALENDÁŘ 2014" (26.12.2013)
1,-Kč denně po dobu adventní pro Jeníkov (10.12.2013)
Křest v adoptivní farnosti Jeníkov (06.12.2013)
Bláznovství, nesmysl… nebo věrnost a vytrvalost…? (29.11.2013)
100 x 1000 nebo 1000 x 100 (19.11.2013)
Překvapení (07.11.2013)
Žehnání nově opravených soch sv. Petra a Pavla v Jeníkově (10.10.2013)
Před kostelem v Jeníkově požehnali opraveným sochám (07.10.2013)
Modlitební společenství + promítání na faře (23.09.2013)
Pozvánka na faru do Jeníkova (21.09.2013)
Pozvání na žehnání soch sv. Petra a Pavla v Jeníkově (19.09.2013)
Když Bůh žehná… (28.08.2013)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov (15.08.2013)
Modlitební společenství + setkání na faře (28.07.2013)
Radost (08.07.2013)
Tradiční prázdninová brigáda v Jeníkově (27.06.2013)
Projekt s názvem "Misie naživo, aneb naděje pro Jeníkov"- Velké Meziříčí (12.06.2013)
Pochybnost a Boží dotek (10.06.2013)
Projekt s názvem "Misie naživo, aneb naděje pro Jeníkov"- tentokrát poprvé do olomoucké arcidiecéze (09.06.2013)
Prosba o pomoc - fara Jeníkov (26.05.2013)
Modlitební společenství (20.05.2013)
Ohlednutí za "neformálním setkáním" v Jeníkově (17.05.2013)
Neděle "Dobrého Pastýře" - aneb povídání o misiích v Jeníkově ve farnosti Radešínská Svratka (16.05.2013)
Fara Jeníkov - prosba o pomoc (16.05.2013)
Jeníkov - mše svatá na poděkování (09.05.2013)
Neformální setkání v Jeníkově - AKTUALIZOVÁNO (09.05.2013)
Jeníkov - ora et labora (03.05.2013)
Pozvánka na faru do Jeníkova (24.04.2013)
Na otáčku v Jeníkově (13.04.2013)
Mše svatá v Lahošti a příprava na svátosti na faře v Jeníkově (08.04.2013)
Modlitební společenství + promítání na faře (19.03.2013)
Fara Jeníkov (16.03.2013)
Projekt s názvem "Misie naživo, aneb naděje pro Jeníkov"- tentokrát v Třebíči (25.02.2013)
Projekt s názvem "Misie naživo, aneb naděje pro Jeníkov" (13.02.2013)
Rok 2012 v adoptivní farnosti Jeníkov (31.12.2012)
Betlémské světlo - Jeníkov 2012 (17.12.2012)
Mše svatá v Lahošti (20.11.2012)
Pozvánka na promítání - fara Jeníkov (26.10.2012)
Svatováclavská mše svatá ve farnosti Jeníkov (26.09.2012)
V Jeníkově jsme s opravou fary zase o kus dál - podívejte se... (27.08.2012)
Jeníkov - oprava střechy kostela pokračuje (26.08.2012)
Řeholní sestřička z Jeníkova (07.10.2007)
| Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 20. 06. 2021 | 603 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace