Zajímavé...

Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (3. den)

Šlapeme Od roku 2002 se konává cyklopouť z FATYMu do Jeníkova. Podařilo se nalézt zápisky řidičky doprovodného vozidla paní Terezie Dobrovolné z první tehdy červencové pouti...

Balím spacák, karimatku a vklouznu do koupelny, po mě hned Stáňa, která taky vypadá unaveně. Vyklidíme chodbu, aby tu bylo k hnutí. Zaklepu na dveře pánského pokoje, ale ozve se pouze "chrr pší" je mi jich moc líto, ale musí to být: "Přeju všem dobré ráno, je šest hodin, musíme jít." Ta poslední slova spolknu, protože mám stále výčitky, že jsme nesehnaly lepší ubytování. Když chci zavřít, vyjede mi klika z ruky a pěkně třísknu dveřmi. Stáňa mi to jemně vyčítá. V duchu na ni vypláznu jazyk, já jsem přece nechtěla a taky mě to mrzí.

Rychle balíme. Snídaně je domluvena až za městem, ale Ranní chvály se modlíme na chodníku před domem, kde jsme nocovali. Lidé, co jdou do práce na nás koukají divně, ale je nám to jedno, protože teď mluvíme se samotným Bohem. Poutníci se rozloučí a jedou. My taky, ale prvně nakoupit- nemáme už chleba, ani vodu. Opět se několikrát motáme přes Kralupy. Hrozné město.

Po hodině cesty se scházíme ke snídani. podáváme poutníkům chleba a dělíme vodu. Samy nejíme, počkáme až později. Snídáme na náměstí v městě jehož jméno jsem si nezapsala, a tak je hned zapomněla. Je to zajímavé- lidé zde čekají na autobus, na nějakou pojízdnou prodejnu a do toho se zde povalují nějací "vandráci" skutečně už tak vypadáme, ale je nám to jedno, protože my víme svoje. Volám Vlaďce, a ta je ze mně v šoku. Chudáci, ta moje rodina. někdy jim dávám zabrat. Poutníci odjíždějí a my si najdeme krásné místo za starou stodolou, kde si vybavíme svačinu a pití. Sedíme zde asi hodinu, když se rozhodneme pokračovat v cestě.

Vyjedeme na hlavní- rozhlížím se, že odbočím a vidím kolo i s cyklistou. Není to obyčejný cyklista, je to náš otec František. Trochu ve mně hrkne a hned mi bleskne hlavou: "Pán Bůh chraň." Najednou vidíme Zdeňka, otce Marka a ostatní. Dojde nám, co se stalo- oni byli za tou stejnou stodolou, ale z druhé strany. Smějeme se, ale jen do té doby, než k nim dojedeme. Davidovi se rozbilo kolo (ona to byla pěkná herka a ne kolo), a tak je zajeli svařit do JZD. Ostatním zatím odpočívají. Zahlédnu, že otci Markovi z nosu tekla krev. Neptám se na nic, ale nabízím navlhčený ubrousek- vím, že zbytečně, ale kdyby přece...Ne, nechce ho a ještě se tváří, že neví, na co by mu byl. Kolo opraveno- loučíme se.

Zjišťujeme, že poutníci jsou unaveni natolik, že máme několik hodin náskok. Rozhodneme se, že zajdeme na kafe. Dnes je krásný den a my nemusíme shánět ubytování, protože dojedeme až do Jeníkova. Sedíme v restauraci, kde jsou sami chlapy a koukají na nás, jak na zjevení ve Fatimě. Najednou mi zvoní mobil a volá drda z Katolického týdeníku. Prý mu P. Dunda dal na mě kontakt, protože on má dovolenou, a tak článek, o který drda stojí může zařídit jeho sekretářka. Musím se na to napít a nechat si vše vysvětlit ještě jednou. Konečně je mi vše jasné. Jsem otci moc "vděčná", ale pravda je, že má dovolenou. Ještě nemáme vypité kafe, když mi volá otec Marek, že se chtějí zastavit v Třebenicích za panem farářem, máme to domluvit. Švejkovsky odsalutuji, a jsem ráda, že máme nějaký kšeft- sezení v hospůdce už nás stejně nebavilo.

"Ty, Staňko, víš, jak se jmenuje ten drda z týdeníku?"
No, to teda nevím?"
"Mazanec"
Dobrá nálada z pana Mazance nám vydrží docela dlouho, protože bez problémů nalézáme Třebenic, není důvod se nesmát.

V Třebenicích nalézáme kostel, ale zdá se nám divný. Zjišťujeme, že je to hřbitovní kaple. Tak na tu máme snad ještě čas, ne??? No, i když nevím ani dne ani hodiny.

Jdeme tedy hledat faru. Máme štěstí hned za rohem klečí na zemi nějaký muž. Že by tady byli tak zbožní, a klekali po ulicích, ale ne, on je kameník a pokládá dlažbu! Faru nám označí rychle a lehce. Na náměstí vidíme stánky, a tak tam zalezeme- jsme přece ženské, ne?

Na faře nás vítá nějaká milá paní kolem které se drobotí asi 4 nebo 5 dětí. Oznámí, že pan farář spinká, ale prý ho vzbudí, když budeme chtít. Zatím nechceme, až přijede zbytek, jen ať odpočívá, už je to stařeček. Paní hned zjišťuje kolik nás je, aby nás pozvala k obědu. Jsem potěšená, že ještě někdo má starost, protože naši poutníci považují jídlo až za druhořadé a nás za zbytečně starostlivé, ale někdo na ně musí trošku dohlídnout, aby měli také příjem, když mají výdej. Máme tedy zajištěný i oběd, což je úžasné. Jdeme pro auto a voláme poutníkům. Už vjíždějí za námi. Tentokrát stihneme udělat i pár fotek.

Oběd je úžasný- polévka, knedlíky se zelím nebo meruňkami. Móóóóc dobrý, jak by řekl otec Jindřich. Pomůžeme umýt nádobí a využijeme nabídky pana faráře a povalujeme se asi hodinu po dvoře. Během několika minut se ze všech stran ozývá: "Chrr, pšššší".

Musím toho využít a rychle je vyfotit. Všichni chrupkají a já se potím- obrazně i doslovně s tím článkem, o kterém mi P. Dunda skutečně sdělil, že se na mne odvolal. No, ale není to tak zlé, protože mi to jde docela rychle.

Přichází se rozloučit pan Farář. Než něco stihnu pochopit nasedne do auta, a tím pro mě končí setkání. OMYL. Otec Marek najednou upozorní, že pan farář nejde dopředu, jak jsem se domnívala, ale dozadu, tedy na moje nohy. Nestihnu vstát, a tak je alespoň skrčím. Přejel mi pantofle, ale Pán Bůh zaplať za to. Nohy budu asi potřebovat, ale i tak jsem se pěkně lekla. Opět všichni usnuli a my se Stáňou kujeme pikle, že je necháme spát o trochu déle, než bylo stanoveno. Vždyť do Jeníkova schází nějakých 60 km, tak je jedno jestli přijedou dříve nebo později. Budíček a odjezd byl stanoven na 15.00, a tak se šeptem domluvíme, že je necháme přetáhnout o celých 30 minut. Jenže vzápětí pípnou hodinky otce Marka 15.00 a on už se zvedá k odjezdu. Jenom, se se Stáňou na sebe podíváme a asi nám dojde, že skutečně nenajdeme nic, čím jim přilepšit. Ale já mohu odevzdat článek ke kontrole. Otci se líbí. Jenom pasáž, kde píšu o cyklopouti, že by se mohla uskutečnit znovu- nechává vyškrtnout, tehdy pochopím, jak moc i jemu dávají ujeté kilometry zabrat. Rozloučíme se s tím, že se uvidíme v Jeníkově.

Domluvím se se Staňkou, že nepojedeme přes Teplice. Nevím proč, mě to město děsí. Aniž bychom to chtěly vytáhne nás silnice, po které jedeme do Teplic. No super! Vzápětí najdeme do špatného pruhu a já vidím v zrcátku, že se na nás řítí kamion. Snažím se rychle vzbudit všechnu lítost- tu nejupřímnější, kterou mám, na svými hříchy, protože si myslím, že za pár vteřin už to bude dost aktuální, ale omyl, kamion přibrzdil a dokonce na mě blikl, kam si mám přejet. Cítím jak mám mokré tričko a ani se mi nechce mluvit. Nevím jestli ten kamion zaznamenala Staňka, ale každopádně mě povzbuzuje. Rozhodneme se, že nakoupíme, a tak hledáme Kaufland.

Nalezen, ale jak najdeme cestu na Jeníkov? Je to jedno, vždyť to budeme potřebovat až za půl hodiny. Naštěstí jsme chytily dobrý směr a už jsme v Duchcově a tady to už známe. Přijíždíme na faru, kde teď zrovna vegetí Václav a jeho kamarádi. Ani já ani Staňka nepohrdneme sprchou, ale s ohledem na poutníky, aby i oni měli vodu. Volají nám a sdělují, že přijedou asi za tři hodiny, že je brzdí kopce.

Vaříme bramborový guláš. Vašek vyhrabal někde prádelní hrnec, a tak jsme ho vydrbali co to šlo, vyvařili a teď vaříme guláš, když mi zvoní mobil- o. Marek, že jsou na kraji Jeníkova, ať jde Vašek zvonit. Za pár minut jsou poutníci pod okny.

"Bože, náš nebeský Otče, děkujeme ti za pokyny, které jsi dával svým svatým andělům, aby nás chránili na cestách.

Máme se Stáňou co dělat, aby už brzo byla večeře, ale vše je v pořádku. Poutníci odpočívají a my jsme klidné, že tentokrát mají i koupelnu i sprchu, i jídlo a taky postel. Když se podívám na Zdenka, je mi jasné, že mu není nějak dobře, ale protože ho znám, neodvážím se zeptat, co se děje. Mohl by si to špatně vyložit- do háje s věčnými předsudky. Proč se nejde ke každému chovat tak, jak bychom chtěly? No, protože za tím každý vidí hned něco navíc, a to je hnusné, ale teď to nepořeším.

Netrvá dlouho a Zdenek přijde sám- prosí o léky proti teplotě. No, myslela jsem si to! Jsem z toho nervózní jak pojede zpět? Snad to po odpočinku přejde anebo pojede vlakem.

Někteří jdou do kostela a my dáváme vše do pořádku. Za pár minut začíná mše svatá- už je šero, ale v našich srdcích je jasu dost. Vidím, že poutníci jsou šťastní, a tak se tento pocit přelívá i na nás, a e jsou to jenom střípky štěstí? Co na tom, psíci jsou také spokojení s drobečky, které padají od stolů jejich pánů.

Je večer, krásný- vzduch voní teplem, senem, prázdninami a jeníkovsko uléhá ke spánku- všude je ticho, klid a mír, jenom dvě katechetky z FATYMu štěbetají dlouho do noci. Musí si přece říci všechny novinky, které si říci nestihly za těch 80 hodin, co jsou spolu. Ale i je přepadne únava, a tak zmlknou a nechávají se ukolébat sladkým spánkem.Parkoviště


Šlapeme


Rovina

Sdílet

Související články:
Misijní list aneb píše se nám z Jeníkova (10.02.2023)
Jarňáky s FATYMem v Jeníkově (27.01.2023)
Zbořená kaple ve Všechlapech - prosba o informace (01.12.2022)
Mše svaté v jeníkovské farnosti během dušičkového týdne (01.11.2022)
Možnost vstoupit do KPJ - klubu přátel Jeníkova při moravské automobilové pouti (12.08.2022)
Pozvánka na moravskou automobilovou pouť do Jeníkova 2022 (12.08.2022)
Zpravodajství z jeníkovské farnosti: 5 in 1 (12.08.2022)
Misijní týden soluňáků: pozvánka na mariánské pobožnosti ve Štěrbině a Želénkách (26.07.2022)
Prázdninový zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2022 (11.07.2022)
V Jeníkovském kostele sv. Petra a Pavla se hrálo a zpívalo (30.06.2022)
Poutní mše svatá v Jeníkově (26.06.2022)
Další zázrak na přímluvu Panny Marie Jeníkovské - uzdravení z rakoviny (10.04.2022)
20. února - památka Panny Marie Matky Důvěry (18.02.2022)
Vánoční zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2021 (25.12.2021)
Zabrušany - ze života farnosti (24.12.2021)
Prosba: pomozte vyhrát finanční podporu pro jeníkovský kostel (09.12.2021)
Zbožná místa adoptované farnosti Jeníkov (27.11.2021)
Úklid okolí kapličky ve Starých Verneřicích (13.10.2021)
Oprava kapličky ve Štěrbině dokončena (08.10.2021)
Ve Štěrbině opravují kapli (09.09.2021)
Okružní list biskupa Mons. Jana Baxanta k podzimu 2021 (08.09.2021)
Kaplička u Verneřic v soutěži Památka roku 2020 (31.07.2021)
Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (6. den) (22.06.2021)
Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (5. den) (20.06.2021)
Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (4. den) (18.06.2021)
Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (2. den) (16.06.2021)
Jak začínala cyklopouť do Jeníkova (1. den) (15.06.2021)
XVI. Cyklopouť do Jeníkova (04.06.2021)
Poutní místa severních Čech - Cínovec (03.02.2021)
Poutní místa severních Čech - Jeníkov (24.01.2021)
Vánoční zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2020 (30.12.2020)
Ohlédnutí za žehnáním kapličky v zaniklé obci Staré Verneřice (05.10.2020)
Svědectví: Poprvé na pouti v Jeníkově (05.10.2020)
Mše svatá v Lahošti, již tento čtvrtek (16.09.2020)
Koncert skupiny Nezmaři v Jeníkově (04.09.2020)
Pozvánka na žehnání kapličky u Starých Verneřic spadajících do farnosti Jeníkov (02.09.2020)
Začal tábor pro děti z Jeníkovska turnus A (06.07.2020)
Prosíme o dar na zprovoznění zvonu (30.06.2020)
Tajemná záře nad Jeníkovem (07.03.2020)
Znojemský týdeník: Žehnání knihy o Jeníkovu (30.01.2020)
Sborník jeníkovských svědectví požehnán (21.01.2020)
Jáhen František z Lančova (25.12.2019)
Vánoční zpravodaj pro farnost Jeníkov a Zabrušany 2019 (23.12.2019)
Prosba o modlitbu - aktualizace (20.12.2019)
Prosím, pomozte svým darem zachránit kapli (11.12.2019)
Trocha poezie... (03.12.2019)
Mše svatá v Jeníkově a dušičková pobožnost na hřbitově (05.11.2019)
Moravská pouť do Jeníkova 2019 (16.10.2019)
Otec biskup požehnal varhany v Jeníkově (09.10.2019)
Video z jeníkovské pouti (01.10.2019)
O žehnání varhan v Jeníkově (26.09.2019)
Mše svatá se Soluňáky ve Štěrbině (29.07.2019)
Začal tábor pro děti z Duchcova, Jeníkova a okolí A: první den (01.07.2019)
Mše svatá v Lahošti (27.05.2019)
Velikonoce v Jeníkově 2019 (21.05.2019)
Mše svatá v Lahošti, bude již v úterý (13.04.2019)
Adorační den v Jeníkově (11.04.2019)
Ohlednutí aneb 20 let spolupráce farnosti Jeníkov a FATYMu Vranov nad Dyjí (16.02.2019)
Pamatujme v modlitbě na Davida (10.02.2019)
Kaple sv. Anny v Jeníkově soutěží - pomozte svým hlasem i Vy! (15.01.2019)
Mimořádná prosba - najde se dárce? (06.01.2019)
Znáte Jana Lohelia Oehlschlägela? Významný hudební skladatel z Lahoště (29.12.2018)
Vánoční mše svatá + setkání nad Písmem svatým na faře v Jeníkově (11.12.2018)
Zástupci Jeníkova na americkém velvyslanectví v Praze (25.11.2018)
Foto z pohřbu sestry Marcely (17.11.2018)
Zemřela naše sestřička Marcela z Jeníkova (13.11.2018)
Hlasujte pro kapli sv. Anny V Jeníkově (03.11.2018)
Mše svatá a dušičková pobožnost v Jeníkově (31.10.2018)
Ohlédnutí za moravskou automobilovou poutí v Jeníkově (08.10.2018)
Klub přátel Jeníkova - KPJ (03.10.2018)
Dárek pro Irču (05.08.2018)
Začal tábor pro děti z Jeníkova a okolí - turnus B (17.07.2018)
Tábor pro děti z Jeníkova a okolí: neděle - turnus B (17.07.2018)
Tábor pro děti z Jeníkova a okolí návrat na Sever a zhodnocení - turnus A (15.07.2018)
Prosba - napište svědectví související s Jeníkovem (04.07.2018)
Jeníkovské varhany vyhrály - děkujeme !! (04.07.2018)
Jeníkov v České televizi (26.06.2018)
Mše svatá v Lahošti (21.06.2018)
Návštěva na Mírově (10.06.2018)
XIII. cyklopouť do Jeníkova 2018 - k Panně Marii - Jeníkovské Matce Důvěry (18.05.2018)
Prosba: pomozte v posledních dnech (do 26.6.18 do půlnoci) vysoutěžit svými dary pomoc pro záchranu varhan kostela v Jeníkově (11.05.2018)
Stráníci a Žalman v Jeníkově (04.05.2018)
Velikonoční zpravodaj pro farnost Jeníkov 2018 (16.04.2018)
Mše svatá v Lahošti (16.04.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (06.04.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (23.03.2018)
Mše svatá v Jeníkově (12.03.2018)
Nabídka z FATYMu (28.02.2018)
Ohlédnutí za jarními prázdninami dětí z okolí Jeníkova (27.02.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (04.02.2018)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (04.01.2018)
Vánoční mše svatá a setkání nad Písmem svatým v Jeníkově (26.12.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (18.12.2017)
Mše svatá v Lahošti (12.12.2017)
Zemřel Radek Tabáň z Jeníkova (09.12.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (16.11.2017)
Mše svatá a dušičková pobožnost v Jeníkově (26.10.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (22.10.2017)
Pár statistických údajů, jak vypadala družba s Jeníkovem o prázdninách 2017 (05.10.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (01.10.2017)
Požární cvičení v Jeníkově (05.09.2017)
Mše svatá v Jeníkově (05.09.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (03.09.2017)
TYNAF v Jeníkově (30.08.2017)
Prosba pro Jeníkov (29.08.2017)
TYNAF v Jeníkově (28.08.2017)
Mše svatá za dárce, kteří jakkoliv podpořili jeníkovské tábory (17.08.2017)
Misijní týden soluňáků: mše svatá ve Štěrbině (28.07.2017)
Misijní týden soluňáků: mše svatá v Hudcově (26.07.2017)
Misijní týden soluňáků: nedělní mše svatá v Jeníkově (26.07.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (23.07.2017)
Tábor pro děti z Jeníkova turnus B: Vinnetou - sobota (16.07.2017)
Tábor pro děti z Jeníkovska: Cesta kolem světa - pondělí (05.07.2017)
Tábor pro děti z Jeníkovska turnus A: Cesta kolem světa - neděle (03.07.2017)
Tábor pro děti z Jeníkovska turnus A: Cesta kolem světa - sobota (02.07.2017)
Prosba o hmotný nebo finanční dar na tábory pro děti z Jeníkova o okolí (27.06.2017)
Poutní mše svatá v Jeníkově (27.06.2017)
Mše svatá v Lahošti (25.06.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (07.06.2017)
Turné o Jeníkově v jižních Čechách + benefiční koncert (21.05.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (20.04.2017)
Mše svatá v Lahošti (09.04.2017)
Jarní prázdniny v Jeníkově (17.03.2017)
Mše svatá v Jeníkově (14.03.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (11.03.2017)
Poděkování (11.03.2017)
Bohoslužby během jarních prázdnin v Jeníkově (10.03.2017)
Jarní prázdniny v Jeníkově (06.03.2017)
Mše svatá a příprava na biřmování Jeníkov (18.02.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany - vyjímečně jinak (11.02.2017)
Teplický deník: Záchrana varhan je zase nadějnější (09.02.2017)
Prosba (08.02.2017)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (01.01.2017)
Vánoční mše svatá a setkání u betléma (25.12.2016)
Vánoční koncert (24.12.2016)
Mše svatá v Lahošti (12.12.2016)
Mše svatá v Lahošti (20.11.2016)
Potáborové setkání v Jeníkově (16.11.2016)
Moravská automobilová pouť v Jeníkově (24.10.2016)
Týden na faře v Jeníkově (13.09.2016)
Mše svatá v Jeníkově (30.08.2016)
Ohlédnutí za jeníkovským superdnem (10.08.2016)
Tábor pro děti z Jeníkovska: sobota (03.07.2016)
Cyklopouť do Jeníkova (24.06.2016)
Boží Tělo v Lahošti (01.06.2016)
Koncert Spirituál kvintetu v Jeníkově (29.05.2016)
Z dopisu z vězení... (04.05.2016)
Mše svatá v Lahošti (26.04.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (24.04.2016)
Spirituál Kvintet v Jeníkově (06.04.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (15.03.2016)
Jarní prázdniny v Jeníkově (06.03.2016)
Vyhodnocení výtvarné soutěže v Duchcově (06.03.2016)
Letní tábory pro děti a mládež z Jeníkova a okolí 2016 - přihlašte se včas! (26.02.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (26.02.2016)
Prodloužený víkend v Jeníkově (21.02.2016)
Jarní prázdniny v Jeníkově (21.02.2016)
Mše svatá v Lahošti (14.02.2016)
Věčné sliby s. Kláry v Soběšicích (18.01.2016)
Silvestr a tříkrálová sbírka ve farnosti Jeníkov (07.01.2016)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (05.01.2016)
Jeníkovský kalendář 2016 (29.12.2015)
Silvestr v Jeníkově (28.12.2015)
Adventní koncert v Jeníkově (17.12.2015)
Okresní kolo soutěže Bible a my v Duchcově (16.12.2015)
Adventní koncert v Jeníkově (09.12.2015)
Návštěva sv. Mikuláše v Jeníkově (08.12.2015)
Žehnání nově restaurované sochy sv. Leonarda v Jeníkově (27.11.2015)
Adventní duchovní obnova v Jeníkově (25.11.2015)
Podzimní prázdniny v Jeníkově (19.10.2015)
Boží prozřetelnost (21.09.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (13.09.2015)
Pozvánka na "postavení nového kříže" v Hudcově (25.07.2015)
Tábor pro jeníkovské děti středa, čtvrtek (12.07.2015)
Tábor pro děti z Jeníkova - sobota a neděle (06.07.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (04.07.2015)
Jeníkov - prázdninový pobyt (02.07.2015)
Zvony z jeníkovského kostela znějí v Českém rozhlase (02.07.2015)
Mše svatá v kostele sv. Petra a Pavla v Jeníkově (28.06.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (20.06.2015)
Teplický deník: Ozvěny Noci kostelů v Jeníkově (05.06.2015)
Teplický deník: Farnost Jeníkov láká i na prohlídku zvonů (03.06.2015)
Pomozte nám uskutečnit tábor pro děti a mládež z Jeníkova a okolí - prosba o finanční dar (30.05.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (29.05.2015)
Mše svatá v Lahošti (23.05.2015)
Zvony z Jeníkova budou znít v Českém rozhlasu (07.05.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov a Zabrušany (02.05.2015)
Pozvánka - na společnou akci v Jeníkově (26.04.2015)
Adorační den - Jeníkov (20.04.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov (20.04.2015)
Opraví sochu sv.Leonarda v Jeníkově (18.04.2015)
Benefiční koncert (18.04.2015)
Víkend v Jeníkově (31.03.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov (21.03.2015)
Teplický deník: Setkání tříkrálových koledníků v Duchcově (04.03.2015)
Setkání koledníků v Duchově (26.02.2015)
Mše svatá v Jeníkově (19.02.2015)
Adorace + modlitba za farnost Jeníkov - POZOR ZMĚNA (08.02.2015)
Jarní prázdniny v Jeníkově (03.02.2015)
Modlitba za farnost Jeníkov (24.01.2015)
Betlém v Jeníkově (14.01.2015)
Setkání u betléma (25.12.2014)
Jeníkovský kalendář pro rok 2015 (25.12.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov (20.12.2014)
Betlémské světlo - Jeníkov 2014 (13.12.2014)
Bohoslužba slova + adorace v adoptivní farnosti Jeníkov (08.12.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov + bohoslužba slova a setkání na faře (07.12.2014)
Prosba o pomoc - najde se někdo? (30.11.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov a setkání na faře (12.11.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov a setkání na faře (27.10.2014)
Podzimní prázdniny v Jeníkově (15.10.2014)
Jeníkovské zvony (05.10.2014)
Opravené zvony jsou již ve věži jeníkovského kostela (29.09.2014)
Žehnání opravených zvonů v Jeníkově a Moravská autobusová pouť (27.09.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov + setkání na farní zahradě u ohně (17.09.2014)
Moravská pouť do Jeníkova, jet či nejet? (16.09.2014)
Žehnání zvonů v Jeníkově (16.09.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov + setkání na farní zahradě u ohně (09.09.2014)
Mše svatá ve farnosti Jeníkov - POZOR ZMĚNA (04.09.2014)
Výročí 15-let adopce farnosti Jeníkov v severních Čechách (11.08.2014)
Mše svatá ve farním kostele sv. Petra a Pavla v Jeníkově (03.08.2014)
Mše svatá v Lahošti (02.08.2014)
Mše svatá v Zábrušanech + Boží Tělo (01.08.2014)
Uctění památky zesnulých v rámci 100. výročí I. světové války ve farnosti Jeníkov (31.07.2014)
Mše svatá v Hudcově -vesnice patřící farnosti Jeníkov (31.07.2014)
Mše svaté ve farnosti Jeníkov (28.07.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov + setkání na farní zahradě (28.07.2014)
Letní tábory pro děti z Jeníkova a okolí 2014 (08.07.2014)
Ohlédnutí za IX.cyklopoutí z Přímětic do Jeníkova (04.07.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov (29.06.2014)
Boží Tělo ve farnosti Jeníkov (08.06.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov a setkání na faře (25.05.2014)
Prosba o pomoc (24.05.2014)
Mše svatá ve farnosti Jeníkov (28.04.2014)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov -POZOR ZMĚNA (25.04.2014)
Další akce v Jeníkově (29.03.2014)
Pomoc pro farnost Jeníkov - na severu Čech (20.03.2014)
Dobrodružství na severu – v Jeníkově (15.03.2014)
Pomoc v Jeníkově, adoptivní farnosti FATYMu (24.02.2014)
Prázdniny v Jeníkově - úterý (18.02.2014)
Prázdniny v Jeníkově - pondělí (17.02.2014)
Prosba (17.01.2014)
Nechci si to nechat pro sebe..."Misie naživo, aneb naděje pro Jeníkov" (12.01.2014)
Je zač děkovat? Aneb, jaký byl rok 2013 v Jeníkově... (31.12.2013)
Mimořádná mše svatá v Jeníkově (28.12.2013)
"JENÍKOVSKÝ KALENDÁŘ 2014" (26.12.2013)
1,-Kč denně po dobu adventní pro Jeníkov (10.12.2013)
Křest v adoptivní farnosti Jeníkov (06.12.2013)
Bláznovství, nesmysl… nebo věrnost a vytrvalost…? (29.11.2013)
100 x 1000 nebo 1000 x 100 (19.11.2013)
Překvapení (07.11.2013)
Žehnání nově opravených soch sv. Petra a Pavla v Jeníkově (10.10.2013)
Před kostelem v Jeníkově požehnali opraveným sochám (07.10.2013)
Modlitební společenství + promítání na faře (23.09.2013)
Pozvánka na faru do Jeníkova (21.09.2013)
Pozvání na žehnání soch sv. Petra a Pavla v Jeníkově (19.09.2013)
Když Bůh žehná… (28.08.2013)
Modlitební společenství ve farnosti Jeníkov (15.08.2013)
Modlitební společenství + setkání na faře (28.07.2013)
Radost (08.07.2013)
Tradiční prázdninová brigáda v Jeníkově (27.06.2013)
Projekt s názvem "Misie naživo, aneb naděje pro Jeníkov"- Velké Meziříčí (12.06.2013)
Pochybnost a Boží dotek (10.06.2013)
Projekt s názvem "Misie naživo, aneb naděje pro Jeníkov"- tentokrát poprvé do olomoucké arcidiecéze (09.06.2013)
Prosba o pomoc - fara Jeníkov (26.05.2013)
Modlitební společenství (20.05.2013)
Ohlednutí za "neformálním setkáním" v Jeníkově (17.05.2013)
Neděle "Dobrého Pastýře" - aneb povídání o misiích v Jeníkově ve farnosti Radešínská Svratka (16.05.2013)
Fara Jeníkov - prosba o pomoc (16.05.2013)
Jeníkov - mše svatá na poděkování (09.05.2013)
Neformální setkání v Jeníkově - AKTUALIZOVÁNO (09.05.2013)
Jeníkov - ora et labora (03.05.2013)
Pozvánka na faru do Jeníkova (24.04.2013)
Na otáčku v Jeníkově (13.04.2013)
Mše svatá v Lahošti a příprava na svátosti na faře v Jeníkově (08.04.2013)
Modlitební společenství + promítání na faře (19.03.2013)
Fara Jeníkov (16.03.2013)
Projekt s názvem "Misie naživo, aneb naděje pro Jeníkov"- tentokrát v Třebíči (25.02.2013)
Projekt s názvem "Misie naživo, aneb naděje pro Jeníkov" (13.02.2013)
Rok 2012 v adoptivní farnosti Jeníkov (31.12.2012)
Betlémské světlo - Jeníkov 2012 (17.12.2012)
Mše svatá v Lahošti (20.11.2012)
Pozvánka na promítání - fara Jeníkov (26.10.2012)
Svatováclavská mše svatá ve farnosti Jeníkov (26.09.2012)
V Jeníkově jsme s opravou fary zase o kus dál - podívejte se... (27.08.2012)
Jeníkov - oprava střechy kostela pokračuje (26.08.2012)
Řeholní sestřička z Jeníkova (07.10.2007)
| Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 17. 06. 2021 | 626 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace