Zajímavé...

Interview s Gabrielou Kuby: "Bůh působí i v této temné době"

cgrape, CC0 Creative Commons, pixabay "Bůh působí i v této temné době a připravuje to nové. My potřebujeme živé spojení s Duchem Svatým a ochotu nechat se vést, abychom v každé situaci věděli, co máme dělat a co ne.Bez pevného zakotvení v Božím slově nebudeme moci odolat. Jsou zde nádherní kněží, kteří věrně žijí své vznešené povolání a berou na sebe svůj kříž, který to s sebou přináší."

Berlín, 18.3.2019 (kath.net) 024 682 - Redaktor Roland Noé připravil interview se známou německou spisovatelkou a žurnalistkou Gabrielou Kubyovou:

Biskupská konference Německa schválila závaznou "synodální cestu" k obnově Církve. Má se to vykonat "potřebným odbouráním moci duchovních", jde o celibát a o sexuální morálku Církve. Jaký je na to váš názor?

Gabriele Kuby: Tvrzení, že hlavní příčinou sexuálního zneužívání 14 až 18-letých chlapců (80% případů) katolickými kněžími, biskupy a kardinály a desetiletí ututlávání těchto do nebe volajících zločinů biskupů a kardinálů je klerikalismus nebo zneužívání moci, je zastírací manévr. Většina kněží se dnes usiluje oděvem, chováním a zředěným hlásáním víry nebýt nápadnými jako "klerici".

Problémem je trpěná, pokud ne zrovna podporovaná, homosexualita mezi kněžími, což sahá od kněžských seminářů až po Vatikán. Na stránce, kterou biskupové ročně financují 2 miliony eur, je úplná kampaň, aby se "homosexuální kněží vítali a uznali za rovnocenné ostatním kněžím". Místo toho, aby se Církev konečně očistila, aby mohla znovu zazářit celá pravda evangelia na spásu duší, se má Církev přizpůsobit totalitnímu tlaku doby!

Církev, která se stále více sama sekularizuje a nechává zasypávat cestu posvěcování kněží a věřících ideologiemi doby, ztrácí světlo, záři, kterou lze chápat krásu celibátu.

Co se týče "potřebného odbourání moci", doufám, že kardinál Marx zde půjde příkladem. Mimochodem statisíce, které se ročně obracejí k Církvi zády a rostoucí diskriminace křesťanů se o to i tak postarají.

Kardinál Marx tvrdí, že sexuální morálka Církve ještě nepřijala rozhodující poznatky z teologie a humanitních věd. Co tím myslí a je to vůbec pravda?

Gabriele Kuby: To bych také ráda věděla. Faktem je, že výzkum příčin a možností změny homosexuality se potlačuje. Ministr zdravotnictví chce dokonce zákonem zakázat, aby se pomáhalo lidem, kteří trpí svým sklonem ke stejnému pohlaví! Církev by musela právě kvůli svým kněžím mít velký zájem o takové výzkumy a terapie a napomáhat jim. Ale bohužel na to ztratila odvahu.

Jak absurdní vidí mnozí katolíci na sociálních sítích, že právě biskup Bode má vést v rámci příprav synody fórum "Sexuální morálka". Připomíná to biblické rčení: "Jestliže slepý vede slepého, nepadnou oba do jámy?"

Gabriele Kuby: Volba biskupů, kteří mají vést "synodní proces" a spolupráci s Centrálním výborem německých katolíků (ZdK) jasně ukazují, kam se má cesta ubírat: k přizpůsobení se době za cenu věrnosti celé pravdě evangelia. Proč to biskupové schválili jednomyslně? Často se ptám, jestli vlastně pastýři naší Církve věří, že vývoj půjde stále takto dál a nebude jiná volba, než se přizpůsobit? Jak bude historie hledět na tuto epochu, kdy šílenství zrušení pohlavní identity muže a ženy dokončí své ničivé dílo a lidstvo skrze utrpení znovu přijde k rozumu? Jak Bůh nyní na to hledí?

Co může dělat normální katolík, který ctí Boží přikázání a cítí se zavázaný Církvi? Vystoupení z německého církevního daňového systému? Váš tip?

Gabriele Kuby: Rozhodně kráčet úzkou cestou, kterou nám Ježíš ukazuje. Všude na světě a ve všech vyznáních se setkávám s novou kvalitou učednictví, s lidmi, kteří svůj život dali úplně do služby Bohu. Bůh působí i této temné době a připravuje to nové. Odpor? My potřebujeme živé spojení s Duchem Svatým a připravenost nechat se vést, abychom v každé situaci věděli, co máme dělat a co ne. Bez pevného zakotvení v Božím slově nebudeme moci odolat. Navzdory všemu jsem vděčná, že jsem katolička a nemyslím na vystoupení. I díky digitálním médiím nacházíme duchovní potravu v plnosti. Jsou zde nádherní kněží, kteří věrně žijí své vznešené povolání a berou na sebe svůj kříž, který to s sebou přináší.

-zg-


Převzato z http://modlitba.sk/, článek naleznete v souboru- Život Cirkvi vo svete 12/2019 - ( z 22. 3. 2019) - zde.

Gabriele Kuby<br>foto: www.kathpedia.com
foto: odkaz:
www.wikimannia.org


geralt, CC0 Public Domain / FAQ, pixabay.com

Sdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 28. 03. 2019 | 2857 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: http://modlitba.sk/
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace