Zajímavé...

Immaculata č. 116 - 4/2011

DPP12 V Immaculatě č. 116 najdete zajímavé články, které povzbudí i poučí. Immaculata ke stažení zde! Download...

Vybrané myšlenky z některých článků:

Prvotní výchova k víře spočívá právě ve svědectví věrnosti manželské smlouvě. Z této věrnosti děti beze slov chápou, že Bůh je věrná, trpělivá, uctivá a velkorysá láska.
(Benedikt XVI.)

Z článku O svatosti:
"Je falešné myslet si, že svatí nám nebyli podobní. I oni měli svá pokušení, padali a povstávali, i je trápily zármutek a slabost a paralyzovalo znechucení. Vždy ale pamatovali na slova Spasitelova: „Beze mne nemůžete učinit nic…“ (Jan 15,5), a také na slova sv. Pavla: „Všechno mohu v tom, který mne posiluje…“ (Fil 4,13). Nedůvěřovali sobě, ale všechnu svoji důvěru složili Pánu, pokořili se, když klesli, upřímně toho litovali, svou duši očistili ze špíny ve svátosti pokání a potom s ještě větším zápalem přiložili ruku k dílu. Pády jim tak posloužily jako stupně na žebříku směrem ke stále větší dokonalosti."
(sv. Maxmilián Kolbe)


hraKdyž se sv. Scholastika zeptala svého bratra sv. Benedikta, čeho je třeba k dosažení svatosti, uslyšela od něho lapidární odpověď: „Třeba chtít.“


KOFEZ článku O svátosti manželství:
...aspekt manželství, na který se často zapomíná: Úlohou muže a ženy je sobě navzájem a svým dětem pomáhat, aby přišli do nebe.


DPP12Milost svátosti manželství působí, že manželé svoji přirozenou manželskou lásku přivádějí ke stále větší dokonalosti a pozvedají ji do vyšší roviny.

Ne svět, ale Bůh se octl v centru všech jeho snah – a proto vykonal úžasné dílo. (o sv. Ignáci)

„Kdo vytrhává mládeži ze srdce víru v Krista, je zločinec.“ (Bl. Gerhard Hirschfelder)

"Opravdové hrdinství spočívá v zanechání všech vlastních věcí a zabývání se bližním.“ (Alina Milan)Sdílet

| Autor: Bohumila Hubáčková | Vydáno dne 13. 05. 2012 | 10074 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace