Zajímavé...

Biskup Strickland: Pro „katolický život“ jsou kompromisy ve mši „extrémně nebezpečné

09-2016 Drazí bratři a sestry,
píši vám tento list, abych s vámi hovořil o mši svaté. Jak řekl svatý otec Pio: „Pro svět by bylo mnohem snažší přežít bez slunce, než se obejít bez mše svaté“.





Jako katolíci víme, jak důležitá je účast na mši svaté. Bohužel je však velkou tragédií naší doby, že většina pokřtěných katolíků nepovažuje za nutné účastnit se nedělní mše svaté. Písmo však jasně říká, že neexistuje žádná jiná oběť hodná jeho jména než jediná oběť, kterou přinesl Ježíš Kristus „přinášející jedinou oběť za hříchy“. (Židům 10,12). Je tedy nutné, abychom pochopili, že mše není „další“ obětí. Kristus je mimo čas a žije ve věčné přítomnosti; proto jsou Kristovy činy na Kalvárii a v každé mši svaté věčnými činy, které se znovu zpřítomňují. Tím, že chodíme na mši, jsme přítomni u paty kříže a přinášíme Otci jedinou oběť, která je dokonalou obětí, dokonalou obětí jeho dokonalého Syna.

Proto je neúčast na mši těžkým proviněním a smrtelným hříchem. To znamená, že jestli se po nepřítomnosti na mši nevyzpovídáme knězi, je nám znemožněno účastnit se přijímání Kristova těla.

Těm, kteří by to zpochybňovali, bych odpověděl, že Církev má autoritu danou Kristem, aby definovala církevní právo. Proto je skutečně posvátnou povinností účastnit se slavení mše svaté o nedělích a svátcích.

Nezapomeňte však, že smrtelný hřích má tři složky: těžkou věc (což se týká i této otázky), plné vědomí a plný souhlas vůle (viz KKC 1854-64). Proto mohou v některých situacích existovat polehčující nebo zprošťující okolnosti, když člověk zmešká mši svatou. Bůh však hledí na srdce a dobře zná naše úmysly a ví, zda jde o těžké provinění. Jsou například lidé, kteří poskytují péči druhým, nebo ti, kteří musí v neděli pracovat, aby uživili rodinu. Pokud je to však vůbec možné, měli by se ti, kdo pracují, práci v neděli vyhnout, a pokud to není možné, pak je třeba vynaložit veškeré úsilí, aby si i tak našli v neděli čas na účast na mši svaté.

Břežany 9. 5. 2015


Samozřejmě se můžeme modlit a komunikovat s Bohem i mimo mši svatou. Avšak pouze v Eucharistii je Kristus přítomen ve svém Těle a Krvi pod způsobami chleba a vína. Pouze a jedině v Eucharistii se na něm můžeme podílet. Svatý Tomáš Akvinský říká, že Ježíš nám dává svou milost ve všech ostatních svátostech, ale Eucharistie je „svátostí svátostí“, protože nám dává celé své já, své božství i své lidství. Musíme pochopit, že účast na mši svaté není jen povinností: je to velká výsada.

Někteří lidé mají problém se slovem transsubstanciace, kdy se chléb a víno proměňují v Kristovo Tělo a Krev. V Matoušově evangeliu 26,26-28 čteme:
Když jedli, Ježíš vzal chléb, požehnal ho, lámal a dával ho svým učedníkům se slovy: „Vezměte, jezte. To je mé tělo.“
Potom vzal kalich, vzdal díky, podal jim ho a řekl: „Pijte z něho všichni.
Neboť to je má krev (nové) smlouvy, která se prolévá za všechny na odpuštění hříchů."

Při této večeři se stalo něco, co se nikdy předtím nestalo. Obyčejný chléb a víno se proměnily v Tělo a Krev Ježíše Krista. Jako katolíci věříme, že při každé mši svaté se chléb a víno stávají Ježíšem - jeho Tělem, Krví, Duší a Božstvím. Tento zázrak je tajemstvím, ale přijímáme, že tomu tak je, protože to řekl Ježíš Kristus. Stejně jako apoštolové věříme ve slova našeho Pána, i když je to tajemství, kterému plně nerozumíme.

Tridentský koncil prohlásil: „Protože Kristus, náš Vykupitel, řekl, že je to skutečně jeho tělo, které podává pod způsobou chleba, bylo to vždy přesvědčením Církve Boží a tento svatý koncil nyní znovu prohlašuje, že konsekrací chleba a vína dochází k proměně celé podstaty chleba v podstatu těla Krista, našeho Pána, a celé podstaty vína v podstatu jeho krve. Tuto změnu svatá Katolická církev vhodně a správně nazývá transsubstanciací.“ (KKC 1376KKC 1376).

foto R. Tomek


Je důležité, abychom si uvědomili, že mše svatá není pouhou symbolickou připomínkou Ježíšovy oběti na kříži, ale že je skutečně účastí na ní. Konsekrací chleba a vína se Kristova oběť na Kalvárii zpřítomňuje transsubstanciací: chléb a víno se skutečně stávají Tělem, Krví, Duší a Božstvím Ježíše Krista. Mše je nejvyšší formou bohoslužby a spojuje nás nejen s naší místní farností, ale i s univerzální Církví a svatými v nebi. Připomíná nám, že Církev je „jedna, svatá, katolická a apoštolská“.

Chtěl bych se také zmínit o tématu, o kterém jsem mluvil již dříve, a to o pokusu o potlačení tradiční latinské mše. Tradiční latinská mše byla dlouho považována za vrchol úcty a hluboké vyjádření posvátných tradic Církve. Vydáním dokumentu Traditionis Custodes, který omezil přístup k TLM, se papež František odcizil těm, kteří v této formě bohoslužby nacházejí hlubší duchovní potravu, a snažil se oslabit bohaté liturgické dědictví Církve, které podporuje úctu a kontinuitu s minulými generacemi. Nedávno opět zaútočil na tradiční latinskou mši komentáři ve své autobiografii. Jedná se o závažnou záležitost.

Chci také říci, že praxe papeže Františka, který umožňuje flexibilitu v liturgické praxi, například povoluje odchylky od tradiční liturgie tím, že do ní začleňuje kulturní zvyklosti, vede k nedostatku úcty, a navíc je velmi nebezpečná, protože právě přesnost liturgie zajišťuje slavení posvátného tajemství. Také důraz na milosrdenství a začlenění na úkor pokání snižuje chápání mše jako svaté oběti, která vyžaduje náležitou přípravu a úctu, a to by mohlo vést k nehodnému přijímání Eucharistie.

fatym.com


Svatý Pavel varuje v 1. Korintským 11,27-29: „ Kdo by tedy jedl chléb (Páně) nebo pil kalich Páně nehodně, proviní se proti tělu a krvi Páně. Proto musí člověk sám sebe zkoumat, a tak ať chléb jí a z kalicha pije. Kdo totiž jí a pije, a tělo (Páně) nerozlišuje (od obyčejného chleba), jí a pije si odsouzení.

Aby katolíci mohli důstojně přijmout svaté přijímání, musí být ve stavu milosti, tedy bez smrtelného hříchu. Pokud se někdo dopustil smrtelného hříchu, musí před přijetím přijímání přijmout svátost smíření (zpověď). Nehodné přijímání nepřináší milost, ale naopak vede k dalšímu duchovnímu poškození. Proto je důležité, abychom před přijetím přijímání zpytovali svědomí a zajistili si, že k této svátosti přistupujeme s pokorou, pokáním a úctou. Měli bychom se také postit (zdržet se jídla a pití) alespoň jednu hodinu před přijímáním.

Vzhledem ke všem útokům na Církev našeho Pána je nesmírně důležité, aby byla chráněna integrita mše svaté, protože mše svatá je nejposvátnějším úkonem bohoslužby. Je základem katolické víry a života a jakékoli narušení její integrity by mělo hluboké duchovní, teologické a věčné důsledky. Je to proto, že mše svatá není pouhou modlitební bohoslužbou. Je to skutečná a mystická oběť Krista na Kalvárii. Během mše je zpřítomněna jediná věčná Ježíšova oběť za vykoupení lidstva. Jakýkoli odklon od jejího řádného slavení hrozí snížením úcty k tomuto posvátnému tajemství a mohl by dokonce způsobit neplatnost svátosti, a protože mše je hlavním kanálem, kterým proudí Boží milost k jeho lidu, je třeba se toho za každou cenu vyvarovat. Jednotnost a celistvost liturgie zajišťují, že katolíci na celém světě budou uctívat mši společně a jednotně, což podporuje jednotu v učení i praxi.

Co se týče pokusů změnit liturgii mše svaté tak, aby zahrnovala různé kulturní zvyklosti nebo odrážela světské hodnoty, přesouvá se tím pozornost od Boha k lidským zálibám, což narušuje posvátnost mše svaté. Mše byla po staletí předávána jako největší poklad Církve. Církev má svatou povinnost tuto posvátnou tradici zachovávat a chránit a zajistit, aby zůstala čistá a věrná.

Mše je jádrem katolické bohoslužby. Ochrana její neporušenosti chrání víru, zachovává úctu k Bohu, zajišťuje správné přijímání milostí a udržuje jednotu Církve. Jakýkoli kompromis vůči mši svaté představuje riziko oslabení základů katolického života a vztahu věřících s Bohem. Proto si nelze nepoložit otázku, jaké důvody stojí za útoky na tradiční mši a za pokusy změnit liturgii ze světských důvodů.

Je důležité, abychom si uvědomili, že mše svatá není pouhým vnějším úkonem, ale základem katolické identity a zbožnosti a skutečnou obětí. Svatý Tomáš Akvinský řekl: „Slavení mše svaté je stejně cenné jako Ježíšova smrt na kříži.

Bratři a sestry, účastněme se s radostí slavení mše svaté každou neděli a svátek, a to co nejčastěji! Pokaždé, když přijímáme Eucharistii, říkáme ano tomu, abychom nosili Krista ve svém těle, mysli, srdci a duši - našeho Spasitele v nás!

Kéž nás Jeho Tělo a Krev, Duše a Božství živí a vedou nás stále hlouběji do Jeho Nejsvětějšího Srdce!

Váš pastýř,
biskup Joseph E. Strickland
emeritní biskup


Zdroj:
https://www.lifesitenews.com/opinion/bishop-strickland-compromises-to-the-mass-are-extremely-dangerous-to-catholic-life/, 28. 1. 2025

Převzato z https://www.lifenews.sk/, článek naleznete zde.

Hlavní pouť 2020

Sdílet

Související články:
Osm normativních bodů dekretu Quam singulari (03.02.2025)
ADORACE jako opalování (18.01.2025)
Naučené básničky anebo Forma zpovědi (15.01.2025)
Malá či velká ryba nebo Závažnost hříchů (12.01.2025)
Adorace, dva pohledy – Kristův a náš (10.01.2025)
Pojďte ke mně všichni a JÁ Vás zachráním (08.01.2025)
Ve slunci Eucharistie (08.01.2025)
Kněží, nezapomínejte na srdce Marie a Ježíše (04.01.2025)
Neuvěřitelný vánoční eucharistický zázrak (29.12.2024)
Páter Pio o zpovědi (28.09.2024)
Příprava na biřmování ve Štítarech (11.09.2024)
Mučedníci zpovědního tajemství (10.09.2024)
Jak se modlit- rady sv. Otce Pia (27.08.2024)
15 smrtelných hříchů, které katolíci ve svých zpovědích nezmiňují (26.08.2024)
Svěcení svátečních dnů (03.08.2024)
KDE JE SYN, TAM JE MATKA – KDE JE MATKA, TAM JE SYN (15.07.2024)
O tom, proč je měsíc červenec zasvěcený úctě k Předrahé Krvi Ježíše Krista (03.07.2024)
Apoštolský list papeže Jana XXIII. o úctě ke Kristově Krvi (03.07.2024)
Církev a její svátosti nabízejí lék na démonickou temnotu, která obklopuje náš svět (28.06.2024)
Pozvánka na kněžské svěcení a primice (21.06.2024)
Věda - víra a Ježíšova krevní skupina (18.06.2024)
Cítím se teď jako dítě (10.06.2024)
Svátek Božího Těla a Krve (30.05.2024)
Ikona přijímání svatých tajemství Pánova těla a krve apoštoly (30.05.2024)
JSEM ZDE PRO TEBE – BUĎ ZDE PRO MNE (16.05.2024)
ADORACE: Pane, pomoz mé slabé víře (Mk 9,24) (08.04.2024)
Indická baptistka si odnesla konsekrovanou Eucharistii ze mše sv. domů. Později ji však ze strachu vrátila, Eucharistie v kostele začala krvácet (08.04.2024)
Velikonoční zpověď nebo její levná karikatura (23.03.2024)
Víme vůbec, co je mše svatá? (06.03.2024)
Co děláš, že se tolik zpovídáš? (02.03.2024)
Hledej pokoj, který najdeš u SVATOSTÁNKU (24.02.2024)
OBĚŤ KRISTOVA A NAŠE Úvaha u příležitosti svátku Uvedení Páně do chrámu (01.02.2024)
Osmiletý chlapec se modlí k Nejsvětější svátosti, získává uzdravení pro svou rodinu (27.01.2024)
9 citátů svatých o svátosti smíření. (24.01.2024)
Ohlédnutí za přípravou na svátosti pro děti v Šumné v době adventu (05.01.2024)
Ještě stále nevíte, proč je Eucharistie pro nás důležitá? (28.12.2023)
Démon zuřivě přiznal: Mocí tohoto Těla budu nucen odsud odejít (03.12.2023)
Příprava na svátosti pro děti v Šumné: O modlitbě (01.12.2023)
Svatí o hodnotě Eucharistie (11.11.2023)
Čím je možné zkrátit očistec (02.11.2023)
Příprava na biřmování (26.10.2023)
Eucharistický zázrak vede lidi k obrácení (12.10.2023)
Biskup Strickland opětovně potvrzuje, že homosexuálové bez pokání a cizoložníci nemohou přijímat svaté přijímání (28.09.2023)
O Adoraci (23.09.2023)
MŠE SVÁTÁ JE NEBEM NA ZEMI (07.09.2023)
Karol Dučák: Katabáze Krista a anabáze věřících při mši svaté (07.09.2023)
SPOLEHLIVÝ PROSTŘEDEK K OCHRANĚ PŘED ZKAŽENOSTÍ (22.07.2023)
12 citátů, které změní způsob, jakým prožíváte mši svatou (21.07.2023)
Catalina Rivas; svědectví A. Polachové; podstata Kristova Těla se neztrácí miniaturností (13.07.2023)
Začínáme s přípravou dospělých na křest (16.06.2023)
Reálná přítomnost Božího Syna v Nejsvětější svátosti oltářní (11.06.2023)
POKUD NĚKDO POHRDÁ EUCHARISTICKÝMI DROBEČKY (10.06.2023)
Opravdu máme a jak velkou úctu k Eucharistii? (09.06.2023)
Chceš být zahanben při posledním soudu? (16.05.2023)
Velikonoční vigilie ve Vranově. Co vy a svátosti? (21.04.2023)
Hostie krvácí a zanechává obraz Krista (05.04.2023)
Sv. Páter Pio: NEOPOMÍNEJ POKLEKNUTÍ PŘED NEJSVĚTĚJŠÍ SVÁTOSTÍ (21.03.2023)
Zpověď po dlouhých letech? (08.03.2023)
Eucharistie jako slunce (22.02.2023)
Dlouhý očistec za podávání Eucharistie na ruku (30.01.2023)
Pán Ježíš vysvětluje, čím je Eucharistie (19.01.2023)
O. Dominik Chmielewski - být dobrým člověkem nestačí. O svaté zpovědi (23.12.2022)
Ne politika, ale KRISTUS V NEJSVĚTĚJŠÍ SVÁTOSTI je nadějí a obnovou Církve a světa (19.11.2022)
Benedikt XVI: Písmo, Tradice, Církev (15.11.2022)
Pán Ježíš říká, jak udělat pořádek ve své duši - podmínky dobré zpovědi (04.10.2022)
Nepřetržitá adorace (27.09.2022)
P. Matúš Marcin: Eucharistie - přijímat na/přes ruce nebo přímo na jazyk? jak správně - uctivě? (video) (03.09.2022)
Padni na kolena, Ježíš Kristus přichází k lidem (08.08.2022)
P. Peter Šimko: Eucharistie v našich rukou je jako náš osud (03.08.2022)
Nový eucharistický zázrak v Mexiku? (02.08.2022)
P. Peter Šimko: Moc Eucharistie je mocí Ježíše Krista (29.07.2022)
Benedikt XVI.: setrvejte v adoraci (21.06.2022)
SVATOSTÁNEK S NEJSVĚTĚJŠÍ SVÁTOSTÍ MÁ BÝT PRO KATOLÍKA CENTREM SVĚTA (18.06.2022)
CÍRKEV VŽDY STRÁŽILA ZJEVENOU NAUKU O EUCHARISTII A TRVALÉ PŘÍTOMNOSTI KRISTA. (18.06.2022)
K čemu nás mají vést eucharistické zázraky? Dodnes jich máme přes 120 (18.06.2022)
Eucharistie - pouhá památka nebo Boží Přítomnost ? (16.06.2022)
Účinky svatého přijímání (12.06.2022)
Otřít si ruku o svetr a nechat Krista spadnout na zem (08.06.2022)
MILUJME EUCHARISTICKÉ SRDCE KRISTOVO, které ďábel nenávidí a chce dnes v Církvi zničit úctu k němu (07.06.2022)
O navštěvování Ježíše Krista v Nejsvětější svátosti (05.06.2022)
EUCHARISTIE JE PRAVÉ KRISTOVO TĚLO POD ZPŮSOBEM CHLEBA A JEHO PŘEDRAHÁ KREV POD ZPŮSOBEM VÍNA (19.05.2022)
V blízkosti Fatimy hostie krvácí a vyzařuje světlo (06.05.2022)
PŘIJÍMAT EUCHARISTII V KLEČE JE STAROBYLOU PRAXÍ CÍRKVE A JE VÝRAZEM NEJHLUBŠÍ POKORY PŘED BOHEM (27.04.2022)
O. Šebestián ofm: Pevný bod na tomto světě... (05.04.2022)
Adorace změnila celé město (20.03.2022)
Rady od kněží o svaté zpovědi (20.03.2022)
S radostí Vám představujeme novou knihu: P. Dominik Chmielewski - Kristoterapie. (28.02.2022)
Úžasná moc Eucharistie (17.01.2022)
Zázračná, prorocká slova kněze při zpovědi (30.11.2021)
Moc posvěceného domova: exorcista odhaluje, proč posvěcení domova odpuzuje zlé duchy (09.10.2021)
Úvaha o Eucharistii (12.09.2021)
Karol Dučák: Jak slavil apoštol Petr mši svatou (23.08.2021)
Bývalý satanista odhaluje přítomnost Ježíše v Eucharistii (18.08.2021)
Jak často se zpovídat? (08.08.2021)
Kněz vysvětluje, proč je cizoložství vždy "smrtelným hříchem" (07.08.2021)
Zaslíbení Pána Ježíše pro duše, které ho navštěvují v Nejsvětější svátosti (05.08.2021)
František Xaver Olbert: Zpověď není o tom, aby člověk vždy vytáhl nový seznam hříchů (04.08.2021)
Zpytování svědomí podle svatého Ignáce z Loyoly (03.08.2021)
Eucharistická úcta, Orfilm (2021) - krásná promluva kněze, kterému mnohdy krvácí srdce... (25.07.2021)
P. Marián Kuffa - Co je to mše svatá a Eucharistie (video) (23.07.2021)
P. Montfort Okaa, SHL: Bůh má řešení na všechny problémy ve světě + modlitba a zaslíbení dvou Srdcí Lásky (19.07.2021)
Catalina Rivas: Boží prozřetelnost. Vize o smrti, jak ji neznáme 9 (12.07.2021)
Catalina Rivas: Boží prozřetelnost. Vize o smrti, jak ji neznáme 8 (08.07.2021)
Pět bodů přípravy na sv. přijímání (04.07.2021)
První čtvrtek v měsíci je dnem Eucharistie (01.07.2021)
Biřmování, aneb Lojza je konečně dospělý křesťan (01.07.2021)
'Eucharistická obnova' USA začíná v roce 2022: "Potřebujeme zánět a horlivost, nikoli program (24.06.2021)
Vladyka Milan odpovídá: Je možný křest lidí v bezvědomí? (18.06.2021)
Uzdravení kněze eucharistickým Ježíšem (06.06.2021)
Zázrak adorace - Kaple ustavičné adorace v přísném vězení (05.06.2021)
Adorace se může zdát tak zbytečná - svět ji však přímo zoufale potřebuje (03.06.2021)
Kardinál Cupich: "Milosti z Eucharistie bez ohledu na stav duše"? (15.05.2021)
Pozemská pouť P. Filipa M. Ant. Stajnera skončila / + film PŘÁTELÉ EUCHARISTIE 1., 2. a 3. díl (01.05.2021)
Karol Dučák: Mše podle misálu Pavla VI. není NOM! Nikdy nebyla! (28.04.2021)
Online vo svete - P. Dominik Chmielewski - Síla Eucharistie 2 (26.04.2021)
Online vo svete - P. Dominik Chmielewski - Moc Eucharistie (22.04.2021)
Karol Dučák: Stručný přehled vývoje názvosloví mše svaté od nejstarších dob křesťanství po dnešek (14.04.2021)
Svatá zpověď nebyla ustanovena na Velký pátek, ale na Velikonoční neděli. Je proto o radosti. (23.03.2021)
Stále stejné hříchy, stejné pokání ... má to smysl? 5 podmínek pro dobrou zpověď (23.03.2021)
Karol Dučák: Církev bez zpovědi už nemůže být katolická! (15.03.2021)
Je až tragické, co někteří lidé při zpovědi řeknou - Vladyka Peter Rusnák - Homilie (video) (11.03.2021)
Nově objevit drahocennost Eucharistie (26.02.2021)
Chodil jsem na mši každý den v týdnu a změnilo to můj život (13.02.2021)
O přípravě na zpověď (páter Slavko Barbarić, OFM) (28.01.2021)
Eucharistie jako klíč k 7 tajemstvím víry (11.01.2021)
Co je systémově relevantní? Poznámky ke koronaviru (09.01.2021)
Slovo kněze: Nechoďme ke zpovědi kvůli Vánocům * Může kněz odmítnout udělit rozhřešení? (17.12.2020)
"Zvu vás všechny ke zpovědi" (páter Slavko Barbarić, OFM) (07.11.2020)
10 úžasných faktů o síle Eucharistie (15.09.2020)
Mýtus, že svatá zpověď před knězem je zbytečná, hřích stačí vyznat před Bohem (03.09.2020)
Kněz se nenakazil podáváním Eucharistie do úst nakaženému + Život Cirkvi vo svete 32/2020 (13.08.2020)
Křest udělovaný pozměněnými svátostnými formulemi je neplatný (08.08.2020)
P. Montfort (Dvě Srdce Lásky): Buďte jedno se Dvěma Srdci Lásky a Bůh vás přijme (12.07.2020)
P. Matúš Marcin: Nevyznáváme všechny hříchy (24.06.2020)
Biřmování: Zamyšlení litoměřického biskupa Jana Baxanta (26.05.2020)
Virus, který odkrývá zapomenutý pramen svátosti manželství (23.04.2020)
Osm rad, jak prožít slavení mše svaté na dálku (20.04.2020)
Velikonoční smíření s Bohem - soukromá pobožnost (02.04.2020)
Duchovní svaté přijímání - 4. část: Ovoce přijímání (video) (02.04.2020)
Duchovní svaté přijímání - 3. část: Přijímání se přelévá do adorace (video) (01.04.2020)
Duchovní svaté přijímání - 2. část: Naše vnitřní dispozice (video) (31.03.2020)
Duchovní svaté přijímání - 1. část: Naše touha přitahuje Krista (video) (30.03.2020)
Jak je to nyní se svátostí smíření? Inspirace ze Slovenska (21.03.2020)
Bez víry nelze přijmout svátosti, vysvětluje Papežská teologická komise v novém dokumentu (05.03.2020)
TV LUX: Pečeť zpovědního tajemství (19.02.2020)
Ďábel vyhlásil otevřenou válku celibátu, manželství a Eucharistii. Tady je důvod. (14.02.2020)
O správném (a nesprávném) používání slova "křest" (11.01.2020)
Zpovědní zrcadlo z roku 1846 (16.12.2019)
Zpověď očima kněze (video) (05.12.2019)
Karol Dučák: Důležitost častého svatého přijímání (a jak se v minulosti přijímalo) 2. část (25.11.2019)
Karol Dučák: Důležitost častého svatého přijímání (a jak se v minulosti přijímalo) 1. část (24.11.2019)
Co jsou to odpustky a jak jim mám porozumět? V které dny a příležitosti je lze získat (04.11.2019)
Satanské mše jsou důkazem pravdy katolického učení (04.11.2019)
Proč mezi katolíky upadá víra v přítomnost Krista v eucharistii? (16.10.2019)
Svatá Eucharistie – tlukoucí srdce církve (16.10.2019)
Když kněz žehná, to já žehnám, říká Pán Ježíš. (03.09.2019)
Ježíš mě pokáral, když jsem slavil mši svatou (25.08.2019)
Děkujeme po přijetí Kristova Těla? (12.08.2019)
Tato hostie byla natočena - krvácející a pulsující planoucí srdce (27.06.2019)
Jak s láskou přijmout Pána Ježíše v Eucharistii? (22.06.2019)
Ďábel ví o Eucharistii mnohem více než běžní katolíci, proto se před ní třese a utíká (15.06.2019)
Manželství - živý obraz Nejsvětější Trojice (12.06.2019)
7 způsobů, jak se posvěcujeme Eucharistií (05.06.2019)
Poklady, které získáváš účastí na mši svaté (03.06.2019)
Zázraky ve farnosti jako ovoce nepřetržité adorace (+ krásná svědectví účastníků)) (01.06.2019)
Pro katolíky mají význam kříže s korpusem Pána Ježíše, a nikoli 'prázdné' kříže. Proč? (19.03.2019)
Mít užitek ze zpovědi (02.03.2019)
Karol Dučák: Přijímání pod obojí v Římskokatolické církvi (28.01.2019)
Nerezignujeme zbytečně často na přijímání Eucharistie? (29.12.2018)
Kdy mohu přijít pozdě na mši svatou? (16.12.2018)
Nudíte se na mši svaté? Inspirujte se světci, jak to změnit (16.12.2018)
Každý kněz má hlubokou úctu před kajícníkem (15.12.2018)
10 důkazů, že zpověď má moc osvobodit (30.11.2018)
Svátosti jsou dary od Boha a klíčovým pilířem duchovního života (09.10.2018)
* Jak strávit hodinu v adoraci?
* + Svědectví - Jak jsem uvěřila, že Eucharistie je živý Kristus?
(12.09.2018)
Exorcismem potvrzená Boží přítomnost v Eucharistii (31.07.2018)
Hodina lásky a svobody. Proč je eucharistický půst tak důležitý? (17.06.2018)
Kardinál: Přijímání nelze sdílet s nekatolíky jako například pivo nebo koláč (16.06.2018)
Dotek lásky při prvním svatém přijímání (15.06.2018)
Cesta Eucharistie - pobožnost k úctě Kristova Těla (15.06.2018)
10 mimořádných faktů o moci Eucharistie (03.06.2018)
Duchovní nebezpečí nedůstojných přijímání: klíčový bod v Amoris diskusi (11.05.2018)
Přijímat Eucharistii do úst nebo na ruku? Důležitý je vnitřní postoj (19.04.2018)
Ovoce adorace: rapidní pokles kriminality (09.03.2018)
Kardinál Sarah o úctě k eucharistii (27.02.2018)
Generální zpověď (16.02.2018)
TŘI MOCNÉ POSVĚCENÉ PŘEDMĚTY, KTERÉ BYSTE MĚLI MÍT DOMA (03.11.2017)
Na přijímání tzv. bezlepkových hostií se nic nemění (12.07.2017)
O 77 MILOSTECH A PLODECH, JEŽ VYPLÝVAJÍ ZE ZBOŽNÉ ÚČASTI NA MŠI SVATÉ (18.06.2017)
Kardinál Sarah: v eucharistické úctě se učte od sv. Jana Pavla II. a sv. Matky Terezy (15.06.2017)
Eucharistie nepřipouští redukce a manipulace (14.06.2017)
Letnice - dar zralosti ve víře (31.05.2017)
Jak se svatí připravovali na přijetí Eucharistie? Odpověď zní: s Pannou Marií! (28.05.2017)
* Fundamenty (49) Křest - základ křesťanského života
* Fundamenty (50) Křest a křestní milost
(11.04.2017)
Ježíš to nemyslel doslovně s jezením Jeho těla ... že? (+ video) (09.04.2017)
TV LUX: V SAMÁRII PRI STUDNI (109): Odpuštění a příprava na gen. zpověď (04.04.2017)
Bez zpovědi bychom už nebyli katolíky (14.03.2017)
Příprava na svátost biřmování (22.02.2017)
Fundamenty (53) Svátost nemocných (07.02.2017)
Osmiletý chlapec se modlí k Nejsvětější Svátosti, získává uzdravení pro svou rodinu (06.02.2017)
Odpouští ti Bůh vždy, když jdeš ke svaté zpovědi? Ano, ale ... (12.01.2017)
Zázrak při svaté zpovědi (30.12.2016)
Ježíš jako exorcista (07.10.2016)
Jak jsem pomohl hříšníkovi na smrtelné posteli aneb síla posledního pomazání (22.09.2016)
Svěcená voda – ochranná a léčivá síla pro křesťany (07.09.2016)
Svěcená voda – poklad církve! (07.09.2016)
Z vyprávění nemocničního kaplana (22.07.2016)
Aby biřmování nebylo rozloučení s Církví (21.06.2016)
Dotek lásky při 1. svatém přijímání (20.04.2016)
Eucharistický zázrak v Polsku (12.04.2016)
ZÁZRAK VŠECH ZÁZRAKŮ Reálná přítomnost Krista v eucharistii (09.12.2015)
Staň se skutečným kmotrem! (09.12.2015)
Myšlenky o Eucharistii (- nejen ke zpytování svědomí) (06.11.2015)
Kým má být kmotr (křestní rodič) pro naše dítě (16.09.2015)
Gratulujeme ke svatbám (13.07.2015)
Rozhovor s o. Vojtěchem Kodetem: Čím odtažitější vztah, tím horší zpověď (10.06.2015)
Láska přemáhá smrt, říká o. Mellone o svém předčasném kněžském svěcení (20.04.2015)
TV Lux: FUNDAMENTY - Co se děje při zpovědi, úkony kajícníka (01.04.2015)
Eucharistie není večeře s přáteli, ale mysterium (27.03.2015)
Příprava na dobrou svátost smíření (26.03.2015)
Kniha k Synodě: Kardinálové vysvětlují, proč rozvedení nemohou přijímat eucharistii a uzavírat nové sňatky (29.09.2014)
Svatební oznámení (30.08.2014)
Přechodná změna místa stálé zpovědní služby v Brně (21.05.2014)
Eucharistie, záruka vzkříšení (16.05.2014)
Altheina poslední zpověď* (09.04.2014)
Oblažující odpuštění (25.09.2013)
Dorotka - Boží dar (20.09.2013)
Stálá zpovědní služba v Brně (03.09.2013)
Účast na mši svaté (19.06.2013)
Křest změnil situaci (16.05.2013)
Bostonský masakr: Poslední pomazání bylo raněným a umírajícím odepřeno (30.04.2013)
SKVĚLÁ VOLBA (05.04.2013)
| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 30. 01. 2025 | 237 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.lifenews.sk
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace