Zajímavé...

Turečtí biskupové zasvětili zemi Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu

Nejsvětější Srdce Ježíšovo, volná licence, wikipedia.org * Turecko se zasvětilo Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu na svátek Nejsvětějšího Srdce. * Zasvěcení v Izmiru bylo pod vedením apoštolského nuncia a biskupů různých komunit. * 24 zemí se již zasvětilo Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu a Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. * Cílem zasvěcení je obnovit zasvěcení, zřeknout se zla a žít ve svobodě Božích dětí.





Turecko se v pátek 7. června, na svátek Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, připojilo k více než 20 zemím zasvěceným Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu.

Monsignor Marek Solczyński, apoštolský nuncius v Turecku, předsedal zasvěcení Nejsvětějšímu Srdci v Katedrále sv. Jana v katedrále v Izmiru, “obklopen téměř všemi biskupy čtyř katolických komunit v zemi - latinské, arménské, syrské a chaldejské,” podle National Catholic Register.

S myšlenkou zasvěcení přišel otec Alessandro Amprino, kancléř arcidiecéze Izmir, který bude zastupovat Tureckou katolickou církev v ekvádorském Quitu na 53. mezinárodním eucharistickém kongresu. Tato jihoamerická země byla jako první na světě zasvěcena Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu v roce 1874, tedy před 150 lety, na žádost prezidenta Gabriela García Morena.

Od té doby bylo 24 zemí zasvěceno Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu a Neposkvrněnému Srdci Panny Marie ve Fatimě v Portugalsku na žádost svých biskupských konferencí, včetně Portugalska, Albánie, Bolívie, Kolumbie, Kostariky, Kuby, Slovenska, Guatemaly, Maďarska, Indie, Mexika, , Panamy, Paraguaje, Peru, Polska, Keni, Dominikánské republiky, Rumunska, Španělska, Tanzanie, Východního Timoru a Zimbabwe.

Amprino vysvětlil, že byl inspirován „nadšením“ a „duchovními plody“ ekvádorského zasvěcení, uvedl Register reported. Navrhl tuto myšlenku Turecké biskupské konferenci (CET) jako zvláštní způsob oslavy tureckého národního eucharistického roku katolické církve, který byl letos organizován společně s biskupy Quita.

Zasvěcení má být doplněno duchovními cvičeními pro řeholníky v Iskenderunu a ukončením národního eucharistického roku 24. listopadu.

Arcibiskup Martin Kmetec, OFM Conv, z Izmiru, předseda biskupské konference, řekl, že cílem zasvěcení je „znovuobjevit a obnovit zasvěcení, které se uskutečnilo v den křtu, zřeknout se svodů zla, abychom žili ve svobodě Božích dětí, svěřit celý svůj život do rukou Krista, a to i tváří v tvář násilí.

Jeho vyjádření přicházejí téměř pět měsíců po teroristickém útoku, který byl proveden v kostele Narození Panny Marie v Büyükderu.

Původ úcty k Nejsvětějšímu Srdci pochází ze zjevení Krista svaté Markétě Marii Alacoque v Paříži v 70. letech 16. století, kdy zjevil lásku svého Nejsvětějšího srdce ke světu a požádal o odčinění hříchů svatokrádeže a rouhání.


Zdroj:
https://www.lifesitenews.com/news/bishops-of-turkey-consecrate-country-to-sacred-heart-of-jesus/

Převzato z https://www.lifenews.sk/spravy, článek naleznete zde.

Margherita Maria Alacoque, Giovanni Destefanis, CC BY-SA 3.0, commons.wikimedia.org

Sdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 01. 07. 2024 | 63 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.lifenews.sk
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace