* Harrison Butker mluvil na Benediktinské univerzitě o morálce a hodnotách.
* Butker se hlasitě hlásí ke své katolické víře a tradičním hodnotám.
* Média kritizují jeho projev a označují ho za sexistu a mizogýna.
* Butker vyzval studenty k životu podle víry a inspiroval je ke svatosti.
Vypadá to tak, že média se nemohou nabažit projevu Harrisona Butkera z 11. května na Benediktinské univerzitě. Butker, kicker týmu Kansas City Chiefs, mluvil na této malé katolické vysoké škole v Kansasu o morálce, hodnotách a životě po skončení vysoké školy.
V posledních letech se Harrison Butker začal hlasitě a bez zábran hlásit ke své katolické víře. A protože žijeme v zemi, kterou vede člověk, který o sobě tvrdí, že je katolík, ale místo toho, aby se držel zásad víry, zasévá semena zmatku, je osvěžující vidět někoho, kdo se nebojí mluvit pravdu.
Proto potřebujeme silné a hlasité vůdce v Církvi a proto
potřebujeme laiky, kteří rozumějí tomu, co Církev učí, a jsou ochotni se za tyto pravdy postavit.
Víra a náboženství nejsou něco, za co bychom se měli stydět. Média však chtějí, aby každý, kdo se hlásí k jejich morálce, byl umlčen. A po vyslechnutí Butkerova projevu se určitě zbláznili. Ve skutečnosti se na stránce
Change.org objevila petice, která vyzývá k jeho propuštění z funkce šéfa. Její absurdní komentář začíná takto: „
Škodlivé poznámky Harrisona Butkera, kopače týmu Kansas City Chiefs, během jeho nástupního projevu na Benedictine College byly nepřijatelné. Jeho komentáře byly sexistické, homofobní, protitransové, protipotratové a rasistické.”
Čtěte: 'Skvělý člověk':
Ve skutečnosti jeho projev nikomu neublížil a musím se ptát, zda si autoři těchto slov projev skutečně vyslechli, nebo si jen přečetli, co si o něm myslí jiní.
To byl případ mnohých a jedna osoba mi řekla, že ji projev rozzlobil, takže se na něj nechtěla podívat. Odůvodnila to tím, že nikdy nechtěla být matkou v domácnosti. Odmítla si vyslechnout jeho slova na vlastní uši.
Ano, Butker mluvil o „domácnosti.“ Mluvil také o roli mužů v domácnosti, o kontrole porodnosti, o potratech a eutanazii, o špatném vedení, o lidech žijících spolu před manželstvím a o odpadu od víry.
Ani jedna věc, kterou řekl, nebyla v rozporu s katolickým učením.
Lidé však slyší to, co chtějí slyšet, zvláště pokud je to v rozporu s uvolněnými hodnotami dnešní společnosti. Žena, kterou Butkerova „poznámka o domácnosti“ urazila, neslyšela jeho slova, ale pouze si přečetla zprávu o projevu a myslela si, že řekl ženám, že by měly být „domácké“. Ve skutečnosti, když promluvil k ženám v publiku, řekl, že chápe, že mnohé z nich se těší na kariéru a povýšení. Potom však dodal: "
Dovolím si odhadnout, že většina z vás se nejvíce těší na manželství a děti, které přivedete na tento svět."
Butker to řekl na základě zkušeností a proto, že to je to, co mnohé ženy opravdu chtějí. Každý, kdo byl na vysoké škole nebo zná ženy, kterým je dvacet, může tuto skutečnost potvrdit.
Potom mluvil o jednotlivých povoláních lidí a o své manželce, přičemž posluchačům řekl, že je dnes takovým mužem, jakým je, protože má manželku, která se „
opírá o své povolání.“ Viditelně se zadrhl, když obdivně mluvil o své manželce, která konvertovala na katolickou víru a přijala “
jeden z nejdůležitějších titulů: domácí paní.” Mluvil o tom, jak podporuje jeho a jeho děti, když společně vedou svou rodinu do nebe.
Nikde neřekl, že všechny ženy by měly zůstat doma, ale média chtějí, aby tomu ženy věřily, a používají termíny jako sexista a mizogyn.
Ujasněme si to: Mizogynie je “nenávist, averze nebo předsudek vůči ženám.”
Butker ve svém projevu žádnou nenávist vůči ženám nepociťoval. Vlastně právě naopak, protože jediné, co publikum slyšelo v jeho hlase, byla úcta k nim.
A protože hovořil o tradičních hodnotách, desítky médií ho i jeho projev pranýřovaly. Není třeba citovat žádnou z nich ani se zabývat jejich chabými obavami.
To, co bychom měli udělat, je načerpat sílu z Butkerovy morální odvahy. To je koneckonců důvod, proč přednesl ten absolventský projev – aby inspiroval, aby přinutil studenty přemýšlet a aby byl lídrem ve světě, kde chybí dobří lídři.
Když skončil svůj projev, vyzval studenty, aby se zamysleli nad lidmi, se kterými tráví čas, a nad osobou, se kterou se setkávají. Vysvětlil, že musíme být „nezištně katolíky,“ usilovat o svatost a žít svou víru otevřeně, protože naším cílem je nebe. A když si založíme rodiny, je naším úkolem pomoci i našim manželům a dětem dosáhnout nebe. Ptal se: „
Když chodíte s někým, kdo ani nesdílí vaši víru, jak očekáváte, že vám tento člověk pomůže stát se svatým?"
Butkerův projev dal jistě studentům a ostatním mnoho podnětů k zamyšlení. Je obtížné dodržovat učení Katolické církve? Ano, ale není to nemožné. Jako členové Církve, kterou založil Ježíš Kristus, se musíme každý den snažit žít podle zásad naší víry. A přestože selháváme, zvedneme se a začneme znovu. Jak se Butker podělil, "
uspořádaná, na Krista zaměřená existence je receptem na úspěch."
Měli bychom Harrisonu Butkerovi zatleskat za jeho morální odvahu. A jeho slova bychom měli použít k prozkoumání našich životů a toho, jak žijeme svou víru. Prožíváme jen tak, když si vybíráme, kterého učení se chceme držet? Nebo žijeme tak, jak by to chtěl Kristus?
Susan Ciancio je absolventkou Univerzity Notre Dame a více než 20 let pracuje jako spisovatelka a redaktorka; z toho 14 let v oblasti ochrany života. V současnosti je redaktorkou
American Life League's Celebrate Life Magazine
- předního katolického pro-life časopisu v zemi'. Je také výkonnou editorkou ALL's Culture of Life Studies Program - katolické pro-life vzdělávací organizace pro děti od 12 let.
Zdroj:
https://www.lifesitenews.com/opinion/harrison-butker-challenges-students-unapologetically-catholic-strive-for-sainthood/
Převzato z
https://www.lifenews.sk/,
článek naleznete
zde.