Náš Pán Ježíš Kristus zemřel na kříži ve tři hodiny odpoledne a církev tuto hodinu slaví jako hodinu Božího Milosrdenství. Během této specifické hodiny vzýváme Boha, aby se pro jeho bolestné umučení smiloval nad námi a nad celým světem. Častokrát se setkáváme s tím, že třetí hodina nad ránem je hodinou ďábla. Je tomu opravdu tak?
Ďábel se snaží zesměšnit a „vyrovnat“ Ježíši a jeho hodině milosrdenství přesně
opačnou „hodinou zla“ – ve tři hodiny ráno. Tato hodina je pro démona ještě vhodnější tím, že
čas začínající kolem třetí hodiny ráno je nejtemnější částí noci, jelikož v té době zapadá nebo už zapadl měsíc a obvykle je noc nejtmavší až do svítání. Lucifer se kvůli své nadměrné pýše a chamtivosti často snaží osočovat a zesměšňovat Boha a tato „hodina tmy“ oproti hodině milosrdenství se mu velmi hodí.
"Hodina čarodějnic, satanistů a okultistů"
Častokrát slyšíme, že třetí hodina ráno se označuje také jako „hodina čarodějnic“. Je známo, že
satanisté často vykonávají své černé mše ve tři hodiny ráno, a také tradičně čteme o „čarodějnicích“, které prý vykonávají svá kouzla. V tomto období tradičně slaví své obřady i okultisté všech druhů, protože se věří, že síly temna v této době dosahují své nejvyšší aktivity.
Wikipedie uvádí následující poznámky týkající se
“čarodějnické hodiny”:
„
V lidové slovesnosti je hodina čarodějnic, nebo ďábelská hodina, noční čas spojený s nadpřirozenými událostmi. Předpokládá se, že se v ní zjevují čarodějnice, démoni a duchové, a že jsou nejmocnější. Černá magie je v této době považována za nejúčinnější. V západní křesťanské tradici se hodina mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní považovala za období největší nadpřirozené aktivity, a to z důvodu, že v tomto období se v kanonických hodinách nekonají modlitby.”
PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
Veštenie – odkiaľ majú veštice výnimočné schopnosti?
Můžeme vidět, že světlo a tma se v Písmu často používají jako symboly dobra a zla. Bůh sám je často symbolizován světlem, zatímco ďábel a jeho démoni jsou symbolizováni tmou. Paradoxně, sám Lucifer, když byl v nebi, dostal titul „
nositel světla“ – titul, který samozřejmě zcela ztratil, když vyslovil své rouhavé „
Non serviam“ (nebudu sloužit) na úkor Boha.
V životě mnoha mystiků, jako například svatého pátra Pia, svatého Jana Vianneye, svaté Gemmy a sestry Josefy Menedezové, často vidíme,
jak se zlomyslní duchové snažili tyto svaté duše obtěžovat a terorizovat, a to zejména v hluboké noci, kdy všichni ostatní spali. Z toho všeho lze usuzovat, že démoni pravděpodobně získávají zvýšenou úroveň moci nebo odvahy během narůstající noční tmy, avšak nikdy nemají moc přemoci duše vlastním přičiněním – mají jen moc pokoušet nebo obtěžovat.
Například svatý páter Pio píše svému duchovnímu vůdci:
„
Tito ďáblové mě nepřestávají napadat, dokonce mě nutí padat z postele. Trhají mi i noční košili, aby mě udeřili! Ale teď mě už neděsí. Ježíš mě miluje, často mě zvedá a klade zpátky na postel”.
Nebo ve
spisech svaté Gemmy čteme:
„
Ta bestie mě vytáhla z postele, hodila mě a udeřila mi hlavu o podlahu takovou silou, že mě to stále bolí. Ztratila jsem smysl a zůstala jsem ležet, než jsem se po dlouhé době vzpamatovala. Díky Ježíšovi!”
Jindy Gemma píše:
„
Dnes jsem si myslela, že se úplně osvobodím od toho mrzutého zvířete, a místo toho mě velmi potrápil. Šla jsem si lehnout s plným úmyslem spát, ale dopadlo to jinak. Začal mě bít takovými ranami, že jsem se bála, že zemřu. Měl podobu velkého černého psa a své „drápy“ mi položil na ramena, čímž mě velmi zranil. Cítila jsem to tak ve všech kostech, že jsem si myslela, že je mám zlomené. I když jsem si brala svěcenou vodu, tak mi vykroutil ruku, že jsem bolestí spadla na zem. Kost byla vykloubená, ale vrátila se na své místo, protože se mě Ježíš dotkl, a všechno se uzdravilo”.
Hodina Milosrdenství
Podobně jako s hodinou milosrdenství, mnozí křesťané věří, že svět momentálně prožívá čas milosrdenství, který začal kolem roku 1945 a trvá dodnes. Nicméně, mnozí vidí, že nad světem se stahují vážné bouřkové mraky, kvůli stále většímu odmítání Boha a jeho přikázání lidstvem. Roste i náchylnost ke hříchu a těžkému zlu, kterého se dobrovolně a často vědomě dopouštíme jako Boží děti. Proto období relativního klidu, které se pojí s tímto časem Milosrdenství, může velmi brzy skončit.
Hodina milosrdenství - hodina přislíbení
„Moc temnoty“
je nic ve srovnání s Boží mocí
A když už mluvíme o tmě, můžeme si všimnout, jak byl Ježíš zajat v noci ve tmě zahrady, pak vyslýchán a mučen dlouho do časných ranních hodin.
„
Když jsem byl den co den s vámi v chrámu, nepoložili jste na mě ruce. Ale tohle je vaše hodina a moc temnoty.” (Lukáš 22:25)
Samozřejmě, že temnota a zlo té noci na Zelený čtvrtek nad Ježíšem nezvítězily, jak to úžasně dokazuje jeho zmrtvýchvstání ve Velikonoční ráno. Rovněž nad námi nezvítězí ani ďábelské úklady ve tři hodiny ráno, nebo kdykoli jindy, pokud zůstaneme pevní ve víře, naději a lásce. Ježíš je světlem světa: "
A světlo svítí ve tmě a tma ho nemůže přemoci!" (Jan 1:5)
Zdroj:
https://www.mysticsofthechurch.com/2020/08/the-hour-of-mercy-vs-hour-of-darkness.html
PRAKTICKÉ RADY
KDYŽ SE BUDÍTE VE 3:00 RÁNO:
Stává se vám, že se často budíte ve 3:00 nad ránem? Možná jste sužován zlým duchem, nebo se zabýváte praktikami, které nejsou v souladu s katolickou vírou a je třeba s nimi skoncovat a vyznat to ve sv. zpovědi (magie, věštění, horoskopy, minerály, léčitelství, jóga…) A možná vás Bůh povolává k duchovnímu zápasu. Vždy je za co se modlit.
Známý je výrok sv. Alfonze z Liguory: „
Kdo se modlí, ten se spasí. Kdo se nemodlí, ten se zatratí.“
Často máme v rodině lidi, kteří vedou život daleko od Pána. Využijme tento čas k modlitbě. Zvlášť doporučená je ¨
modlitba bolestného růžence, která je pro ďábla bolestnou připomínkou jeho porážky. Pokud se nedokážeme na modlitbu soustředit, můžeme alespoň opakovat slova:
Pane Ježíši Kriste, Synu Boží, smiluj se nade mnu hříšným! Modlit se můžeme také např.
růženec osvobození za sebe, svou rodinu, ale i jmenovitě za konkrétního člověka.
Pokud se to stává často a máte přitom strach, určitě je vhodné zmínit to knězi a dát posvětit svůj dům. I vy sami můžete pravidelně kropit pokoj, ve kterém spíte, svěcenou vodou, případně posypat rohy pokoje nebo postel exorcizovanou solí (pokud ji máte k dispozici).
To nejlepší, co můžete udělat, je také zasvětit se Ježíši a Marii.
Zasvěcení se Panně Marii
Milovaná Panno Maria, tvému přečistému srdci zasvěcujeme náš domov i všechny, kteří v něm bydlí! Ať se náš dům, tak jako tvůj v Nazaretě, stane oázou míru, a to plněním Boží vůle, konáním skutků lásky a odevzdáním se do Boží prozřetelnosti. Nauč nás milovat členy naší rodiny a mít úctu ke každému člověku tak, jak nás miluje a učí Ježíš Kristus.
Pomáhej nám, abychom žili jako křesťané a byli věrni naší Katolické církvi.
Nejsvětější Panno, zahrň nás svou něhou a skrze zasvěcení se tvému Neposkvrněnému Srdci, proměň naše srdce i naši domácnost na malé nebe.
Požehnej naše manželství, naše děti, vnoučata!
Požehnej naši rodinu a přimlouvej se za nás u svého Syna Ježíše Krista, našeho Pána. Amen.
Růženec osvobození
Růženec osvobození začíná Apoštolským vyznáním víry a končí hymnem
Zdrávas královno, Matko milosrdenství ...
Namísto modlitby Otče náš (na velkých zrnkách) se pomodlíme Kristova slova:
„
Až když vás Syn vysvobodí, budete opravdu svobodní“ (Jan 8, 36).
Například,
když se modlíte za sebe, měli byste říci (na velkých zrnkách růžence):
Až když mě Ježíš vysvobodí, budu opravdu svobodný.
Pokud se modlíte
za svou rodinu, měli byste říci:
Teprve když Ježíš vysvobodí mou rodinu, bude moje rodina opravdu svobodná.
To je Boží slovo, které se veřejně ohlašuje.
Namísto Zdrávas Maria (na malých zrnkách růžence) se modlíme:
Ježíši, smiluj se nade mnou!
Ježíši, uzdrav mě!
Ježíši, zachraň mě!
Ježíši, vysvoboď mě!
Pokud se modlíte
za svou rodinu, měli byste se na každém malém zrnku pomodlit:
Ježíši, smiluj se nad mou rodinou!
Ježíši, uzdrav mou rodinu!
Ježíši, zachraň mou rodinu!
Ježíši, vysvoboď mou rodinu!
A na velkých zrnkách růžence byste měli říci:
Teprve když Ježíš vysvobodí mou rodinu, bude opravdu svobodná.
Pokud se modlíte
za konkrétního člověka, například za Josefa, modlete se následovně:
Na velkých zrnkách růžence se pomodlíte:
Teprve když Ježíš vysvobodí Josefa, bude opravdu svobodný.
Potom na malých zrnkách:
Ježíši, smiluj se nad Josefem!
Ježíši, uzdrav Josefa!
Ježíši, zachraň Josefa!
Ježíši, vysvoboď Josefa!
Když se pomodlíte Růženec osvobození, poděkujte Ježíši za požehnání, kterým obdarovává vás i ty, za které orodujete.
Převzato z
https://slovenskydohovorzarodinu.sk/,
článek z 12. 4. 2024 naleznete
zde.