Náboženská svoboda obzvláště v 21. století není samozřejmostí. Přinášíme Vám článek, ve kterém za vyjádření svého názoru a přihlášení se ke křesťanství je problém. Jsme i my tak horliví křesťané?
Nestydíme se za svou víru a nežijeme ji jen za zdmi chrámu?
Nasazování masek je fatální. Buďme hrdí, že jsme křesťané, jako tento pán z tohoto článku. Ukažme tomuto světu, že se vyplatí bojovat za Ježíše, který zemřel z lásky k nám za každého jednoho. Konejme dobro a šiřme lásku vydáváním svědectví našich životů. Článek je převzatý z portálu standard.sk.
Ježíš - Já jsem cesta, pravda a život. Tato známá slova zakladatele křesťanství zachycená ve čtrnácté kapitole Janova evangelia jsou podle rozhodnutí Dopravního úřadu německého města Essen „nepřípustnou náboženskou reklamou“. Problém je, že katolický konvertita a bývalý muslim Jalil Mashali si je nalepil na svůj taxík.
Úřad požádal Mashaliho už loni v říjnu o stanovisko k tomuto obvinění a stanovil také sankci tisíc eur v případě nečinnosti. Křesťanský konvertita však nálepku s citátem odstranit odmítl. Argumentoval, že vzhledem k obsahu, velikosti a umístění nesplňuje nálepka kritéria náboženské reklamy. Dopravní úřad nyní od něj kromě pokuty žádá správný poplatek ve výši 88,50 eura.
Jednapadesátiletý otec dvou dětí chtěl podle vlastních slov touto nálepkou podnítit lidi k uvažování o svém vztahu ke křesťanství. „
Ježíš je to nejlepší, co bych mohl komukoli doporučit, protože změnil můj život. […] Nechci způsobovat problémy, ale neudělal jsem nic špatného. Jsem vděčný za tuto zemi, v níž by každý měl mít možnost svobodně sdílet svou víru. Doufám, že v tom budu moci pokračovat odvoláním proti nespravedlivé pokutě,“ řekl bývalý muslim Jalil Mashali, který na křesťanství konvertoval před osmnácti lety a v Německu žije od roku 2002.
Mashaliho příběh
Narodil se a byl vychován v Íránu jako muslim. Při dopravní nehodě přišel ve věku třináct let o dolní část levé nohy s následnými chronickými bolestmi. Později si v Íránu založil rodinu a jako třiatřicetiletý se rozhodl vyhledat v Německu medicínské řešení ke zmírnění chronických bolestí.
Navzdory dvaceti třem operacím se bolest nepodařilo odstranit a neúnosnost situace přivedla Mashaliho k myšlenkám na sebevraždu. Uprostřed nich přišla nečekaná duchovní nabídka k modlitbě od křesťanky během nemocničního pobytu. Po překonání prvotního skepticismu Mashali nabídku přijal a po modlitbě bolest v noze úplně přestala.
Tento rozhodující impuls a následné studium Bible jej přivedly ke konverzi ke křesťanství. Nálepka s biblickým citátem na taxíku není v Mashaliho pojetí a vyjádření náboženskou reklamou, ale
projevem osobní zkušenosti s přesvědčením.
Mashaliho případu se ujala právní organizace AFD International, která obhajuje základní lidská práva a svobody se speciálním důrazem na ochranu života, svobodu vyznání a projevu.
„
Ve svobodné společnosti by vláda neměla umlčovat klidné projevy víry. Jalilovy činy jsou chráněny základním lidským právem na svobodu náboženského vyznání, které zahrnuje právo sdílet své hluboce zakořeněné přesvědčení s ostatními. Stát se musí zdržet nespravedlivého zasahování do této svobody,“
zhodnotila případ právní zástupkyně organizace Lýdia Rieder.
Je výrok z Bible „reklamou“?
K případu se vyjádřila i Spolková asociace taxislužeb a půjčoven aut tvrzením, že podle rozhodnutí Spolkového ústavního soudu z roku 1998 náboženské projevy nejsou v taxících povoleny.
Taxíky mají důležitou funkci v místní veřejné dopravě a poskytují veřejnou službu pro každého. „
Našemu kolegovi můžeme jen poradit, aby svou víru vyjádřil a žil jiným způsobem,“ vzkázal ještě loni výkonný ředitel asociace Michael Oppermann. Při konsekventní aplikaci tohoto nařízení
nesmí taxikář nebo řidič MHD nosit náboženské symboly, jako například křížek na krku.
Pokud je v zemi s křesťanskými kořeny biblický citát na taxíku ilegální, potvrzuje to minimálně jedno: kořeny jsou důležité, automaticky však neznamenají současné ovoce. Připomněl to příběh muslima z Asie, který se v Evropě stal křesťanem.
Zdroj:
https://standard.sk/577242/ked-je-citat-z-biblie-na-taxiku-ilegalny-byvaly-moslim-dostal-pokutu-za-nepripustnu-nabozensku-reklamu
Převzato z
https://slovenskydohovorzarodinu.sk/,
článek z 27. 2. 2024 naleznete
zde.