Často mi říkají, že náboženství nemá ve vědě místo. Kupodivu věda nejen formovala mou víru; věda mou víru potvrdila.
Eucharistické zázraky v Buenos Aires a Lancianu – udály po 1300 letech, mají stejnou krevní skupinu. A to není vše... Shoduje se i Rh faktor, který byl objeven 40 let po objevení krevních skupin!
Většina křesťanů slyšela o Turínském plátně, starověké relikvii, která nese obraz ukřižovaného muže. Na plátně byla zjištěna krevní skupina a ukázalo se, že ukřižovaný muž, o kterém mnozí věří, že je Ježíš Nazaretský, má krev AB.
Méně známou relikvií je Sudarium z Ovieda, což je látka, o které tradice učí, že zakryla Ježíšovu tvář předtím, než byl zabalen do pohřebního rubáše a uložen do hrobu. Krev na této látce je také od muže a také typu AB.
Došlo také k několika zázrakům, kdy se konsekrovaná hostie zázračně stala skutečným tělem a začala krvácet pravou krev.
Jeden takový zázrak se stal v 8. století.
Kněz v Lancianu v Itálii při bohoslužbě pochyboval o skutečné přítomnosti v Eucharistii, když se náhle Eucharistie zázračně proměnila v lidské maso a krev.
Podobně, 500 let po zázraku v Lancianu, jiný kněz v Orvietu v Itálii, který také pochyboval o skutečné Ježíšově přítomnosti, podobně prožil eucharistický zázrak, kdy hostie začala krvácet po celém korporálu (látce používané při liturgii) .
Ještě dnes můžete vidět látku vystavenou v orvietské katedrále a nerozkládající se maso a krev v kostele San Francesco.
ZÁZRAK BUENOS AIRES
Nedávno, v roce 1996, došlo v argentinském Buenos Aires k dalšímu eucharistickému zázraku, když byl na zemi nalezena konsekrovaná hostie a umístěna do sklenice s vodou, aby se rozpustila, jak se to běžně dělá.
Po několika dnech se Eucharistie vůbec nerozpustila – proměnila se však v krvavé maso.
Kardinál a tehdejší biskup Jorge Bergoglio (nyní papež František) nechal vyfotografovat krvavou Hostii a poté ji uložil do svatostánku, aby se rozložila.
O tři roky později zůstalo to samé krvavé maso!
Tehdy byl povolán dr. Ricardo Castañón, bolivijský neurofyziolog, aby nechal vzorky hostie prozkoumat v laboratorním prostředí.
Doktor Castañón vzorky odnesl do forenzního institutu v San Franciscu, aniž by tam někomu řekl, co to je nebo odkud to pochází. Po testování mu bylo řečeno, že vzorky tvoří srdeční sval, konkrétně z myokardu levé komory.
Dále testy ukázaly, že krev byla lidská, s lidskou DNA a typu AB – stejná jako byla nalezena na Turínském plátně a Sudariu v Oviedu. Při dalším vyšetřování také zjistil, že hostie zázraku z Lanciana má také krevní skupinu AB!
Náhoda? Možná?
Ale uvažte tohle:
Krevní skupiny byly objeveny až v roce 1900. K objevu krevní skupiny AB došlo o sedm let později, v roce 1907. Možná proto, že je tak vzácná? Pouze čtyři procenta světové populace mají krevní skupinu AB.
No, tady to začíná být zajímavé...
KDE SE VĚDA A TEOLOGIE SPOJUJÍ
Eucharistie je svátostí vzájemného společenství v jednom těle Kristově, píše Rev. Doktor Stany Antony OMI.
To je, pokračoval,
plný význam eucharistické koinonie v rané církvi.
Zdá se, že Písmo souhlasí.
Svatý Pavel v 1 Kor 10,16-17 píše:
Kalich požehnání, který žehnáme ‒ není to účast v Kristově krvi? Chléb, který lámeme ‒ není to účast v Kristově těle? Protože je to jeden chléb, tvoříme jedno tělo, i když je nás mnoho, neboť všichni máme účast na jednom chlebě.
Říká nám tím, že se jen neúčastníme eucharistie, jsme ve společenství v krvi Kristově. "
...nonne communicatio sanguinis?" jak se píše v latinské Vulgátě;
κοινωνία nebo
koinonia v řečtině.
Církevní otec rané Církve a řečník, sv. Jan Zlatoústý (asi 349 – 407) komentující Pavlova slova – téměř 1500 let před objevením krevních skupin – řekl toto:
Není chléb, který lámeme, společenstvím Těla Kristova? (spojení s tělem Kristovým?) Proto neříká účast, protože měl v úmyslu vyjádřit něco víc a poukázat na to, jak blízké je to spojení: v tom komunikujeme nejen účastí, ale také tím, že jsme sjednoceni s Kristem. Neboť jako je toto tělo spojeno s Kristem, tak i my jsme s ním spojeni tímto chlebem. (Homilie 24 na První Korinťanům: 4)
V roce 1485, více než 400 let před klasifikací krve na základě přítomnosti a absence protilátek, napsal sv. Tomáš Akvinský napsal:
„
...Eucharistie je svátost jednoty Církve, která vyplývá ze skutečnosti, že mnozí jsou jedno v Kristu“.
V roce 1566, téměř 300 let předtím, než věda vytvořila systém krevních skupin ABO, měla Církev o Eucharistii toto:
„
Neboť čím je chléb a víno pro tělo, tím je Eucharistie pro zdraví a potěšení duše, ale vyšším a lepším způsobem. Tato svátost není, stejně jako chléb a víno, proměněna v naši podstatu; ale my jsme v jistém smyslu proměněni do její podstaty, takže zde můžeme dobře aplikovat slova svatého Augustina: Já jsem pokrm hněvu. Vyrosteš a sníš Mne, neproměníš Mne v sebe, jako tělesnou potravu svou, ale proměníš se ve Mne.“"
Jinými slovy,
přijímání (communio), protože touto svátostí se spojujeme s Kristem, který nám dává účast na svém těle a na své krvi, abychom vytvořili jediné tělo; kromě toho se hovoří o svatých věcech [ta hagia; sancta] — to je první význam výrazu „communio sanctorum“ (společenství svatých), o němž hovoří apoštolské vyznání víry — andělský chléb, nebeský chléb, lék nesmrtelnosti, pokrm na cestu (viaticum) …
(
Katecismus 1331).
Nebo jednoduše řečeno: „
Kdo jí mé tělo a pije mou krev, zůstává ve mně a já ve vás“ (Jan 6:56)
Takže,
co to má společného s krevní skupinou?
Víte, já, stejně jako mnozí, jsem kdysi věřil, že Ježíšovo Tělo a Krev vstupuje do našeho těla právě během svatého přijímání. Pokud by to však byla pravá teologie Eucharistie, Ježíšova božská krevní skupina by nemohla být AB.
Proč?
Protože teologicky, pokud Ježíšova krev prostě vstoupí do nás, on by prostě daroval svou svatou krev všem.
Věda prokázala, že pouze univerzální dárci mohou darovat krev všem, aniž by došlo k poškození příjemce; pouze lidé s krevní skupinou O. S krevní skupinou O však člověk nemohl přijímat krev od žádné jiné skupiny, ale od své vlastní.
Církev vždy učila, že při svatém přijímání se spojujeme s Tělem Kristovým.
Jednoduše řečeno, Ježíš nás všechny přijímá, tělem i duší, a spojuje nás všechny, tělo i duši, v Něm – a všemi těly, mám na mysli všechny krevní skupiny.
Kristus je tedy Univerzálním Příjemcem, teologicky i biologicky. Každý, kdo studoval biologii na střední škole, zná krevní skupinu univerzálního akceptoru.
Ta krevní skupina je… AB.
Pokud je Turínské plátno padělek, jak by padělatelé získali teologickou správnou Ježíšovu krevní skupinu – staletí předtím, než věda zjistila, že krevní skupina existuje?
Dále, pokud by tyto eucharistické zázraky byly také všechny zinscenovány, jak by se všechny tyto krevní skupiny nejen shodovaly, ale také se shodovaly teologicky a biologicky?
Náhoda?
Možná, ale pravděpodobnost by upřednostňovaly shodu okolností pro nejoblíbenější krevní skupinu.
Přibližně 47 % Italů má krevní skupinu O, zatímco méně než 4 % AB. V Argentině, kde se poslední zázrak stal, má polovina populace krevní skupinu O. [poznámka]
Když zahrnete Rh faktory, statistika náhody je téměř vyloučena.
Rh faktor byl objeven po objevu krevních skupin — 40 let poté! Pouze pět procent světové populace je AB-pozitivních... stejná krevní skupina při eucharistických zázracích v Buenos Aires a Lancianu – zázracích, které se staly 1300 let od sebe.
Věda je jasná – a protože je jasná, má víra je zpečetěna.
ZDROJ
https://corporationyou.wordpress.com/.../the-theology-of.../
Převzato z
Clive Fernandes,
článek
z 20. 8. 2021 naleznete
zde.