K diskutovaným tématům jako manželství, přijetí transsexuála a slavení protestantské reformace se vyjádřil Athanasius Schneider, pomocný biskup astanské arcidiecéze v Kazachstánu, který poskytl rozhovor pro LifeSiteNews.
„Spolužití partnerů nemůže nikdy nabýt požehnání, jaké má manželství a Církev musí potvrzovat biologické pohlaví, než souhlasit s „druhem schizofrenie“, která říká, že pohlaví může být změněno,“
vyjádřil se biskup Athanasius.
„Postoj Církve ke spolužití partnerů se „nemůže změnit“, protože zjevená Boží pravda odcizuje sexuální styky mimo právoplatné manželství a považuje je za smrtelné hříchy jako smilstvo a cizoložství.“
„
Církev toto vždy učila ve všech historických obdobích a bez přerušení, tentýž postoj, se stejným významem. A proto tento postoj i takový navždy zůstane. Nemůže být změněn.“
Schneiderova slova objasňují vyjádření Papeže Františka, který prohlásil, že některá soužití partnerů lze považovat za „
skutečná manželství“:
„
Viděl jsem mnoho věrnosti v těchto soužitích partnerů a jsem přesvědčen, že tyto lze pokládat za skutečná manželství. Mají požehnání skutečného manželství díky jejich věrnosti,“ řekl papež František.
Biskup Schneider však poukazuje na
učení Církve, proč soužití nemůže být přijato za manželství:
„
Spolužití nikdy nemohou mít pravé požehnání, které má manželství, protože se to protiřečí Boží vůli. A když něco je očividně a zřetelně vůči Boží vůli, vůči zjevené pravdě, nikdy to nemůže být požehnáním. Požehnání je laskavostí Boha, požehnání znamená, když žiji ve smlouvě s Boží vůlí. Soužití partnerů je proti šestému Božímu přikázání, ve kterém je to jasně napsáno.“
Biskup také řekl, že Církev musí ukázat více milosti a soucitu s těmi, kdo jsou si nejistí o jejich vlastním rodu – ale to neznamená, že ten jejich zmatek má Církev akceptovat.
„
Jednoznačně jsou tito lidé nemocní. Je to vážná psychóza nebo neuróza. Jsou opravdu nemocní a trpí psychickým druhem schizofrenie. My jim musíme prokázat více milosti a soucitu a musíme jim pomoci tuto nemoc překonat a ne povzbuzovat je v tom, aby si změnili pohlaví. Musíme je brát tak, jací se narodili. Toto je pravda. Nemůžeme spolupracovat na těchto schizofrenních hrách.“
Biskup se k tomuto tématu vyjádřil právě proto, že papež František před měsícem přijal do Vatikánu ženu, která podstoupila chirurgickou změnu pohlaví na muže a spolu s její partnerkou je přijal jako „manžele“. Papež dokonce při rozhovoru s „ní“ nepoužíval oslovení náležející jejímu biologickému pohlaví.
„Jsi narozen jako muž nebo žena. To je vědecký a biologický fakt. V lůně své matky jsi od prvního momentu zplození už geneticky naprogramován jako muž nebo žena,“ řekl Schneider.
„Je to objektivní fakt, že mezi mužem a ženou jsou biologické a psychologické rozdíly.“
„
Bůh vytvoří duši hned v prvním momentě početí. V té chvíli je duše spojena s tělem, které jí je při početí dané. Toto spojení těla a duše má vliv na mysl a psychiku. To je vědecky dokázáno. Mám na mysli skutečnou vědu, ne teoretickou.“
Schneider se nakonec vyjádřil i o papežově slavení protestantské reformace, která vyvolala velký zmatek v kruhu věřících.
„
Ekumenismus znamená touhu, že se všichni staneme těmi, kdo jsou pokřtěni ve jménu Ježíše Krista. Křesťané, kteří jsou odděleni od Církve, nenaplňují Boží vůli, vůli Krista. Musíme jim ukázat krásu plnosti katolické víry, ale zároveň musíme respektovat svobodu každého jedince.“
„
Konvertování ke katolicismu je nakonec práce Ducha Svatého, ale i my se musíme do tohoto nějak zapojit, například skrze modlitby nebo ve formě rozhovorů.“
Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/ 2016
Převzato z
https://www.lifenews.sk,
naleznete
zde.