Drazí přátelé,
Minulý měsíc se na 56. zasedání Komise OSN pro populaci a rozvoj v New Yorku zástupci USA, Evropské unie a Kanady snažili přimět všechny účastníky zasedání k podpoře potratů a vulgární sexuální výchovy.
Ještě před zahájením schůzky v e-mailu předsedajícímu schůzky, moldavskému velvyslanci,
uvedli, že nepřijmou závěrečný dokument, pokud nebude obsahovat jejich požadavky.
Toto
vydírání nezastrašilo ochránce života a rodiny, kteří se během debaty důrazně postavili proti radikálnímu programu.
Institut Ordo Iuris využil svého poradního statusu v OSN a zaslal účastníkům zasedání naše stanovisko. Bylo námi připomenuto, že "reprodukční a sexuální práva", které se opakují v dalších dokumentech OSN, neodpovídají skutečným právům žen a lidským právům. A tím, že propagují potraty, antikoncepci a vulgární sexuální výchovu jako "práva žen", přehlížejí jejich skutečné problémy.
Poukázali jsme také na to, že sexuální výchova typu C, doporučovaná OSN, která zahrnuje povzbuzování dětí, aby "zkoumaly svou vlastní sexualitu", je mnohem méně účinná než sexuální výchova typu A prováděná v Polsku, která klade důraz na sexuální abstinenci.
Země, které zavádějí "komplexní sexuální výchovu" v souladu s doporučeními OSN, mají vyšší míru potratů u mladistvých, sexuálně přenosných chorob nebo sexuální kriminality než Polsko.
Moldavský velvyslanec nakonec poslal delegátům návrh konečného usnesení ve 22:30 v předvečer plánovaného ranního hlasování. Text obsahoval obsah, který byl dříve během vášnivých debat odmítnut, a pasáže, o nichž se předtím vůbec nediskutovalo.
Obránci života a rodiny však projevili nemenší odhodlání. Později večer se sešli, aby se připravili na ranní hlasování. Radikálové tuto zkoušku síly prohráli.
Zástupci 22 zemí odmítli ideologické vydírání. V důsledku toho se práce na rezoluci přerušila, aniž by byl přijat konečný dokument nebo akční plán.
Toto vítězství ukazuje, že ačkoli
v oficiálních kádrech EU či OSN převládají globální lobbisté radikálních ideologií, stále existuje významná mezinárodní opozice.
Podobný průběh mělo i 67. zasedání Výboru pro postavení žen, Které se každoročně koná v období Dne žen.
Radikálové se snažili prosadit své požadavky do programu zasedání. Návrh závěrů zasedání měl obsah propagující vulgární sexuální výchovu a takzvaná reprodukční a sexuální práva žen, mezi něž patří i neexistující "právo na potrat".
Navzdory obrovskému tlaku levicových lobbistů se podařilo vytvořit širokou koalici států, díky níž byly z konečného dokumentu vypuštěny některé kontroverzní pasáže.
Tím však účinky naší analýzy a důrazu nekončí.
Na nedávném zasedání šestého výboru OSN vzneslo Polsko námitku proti změně definice pohlaví v návrhu smlouvy o zločinech proti lidskosti. Pokud by tato změna byla přijata, mohl by být gender definován podle radikálních konceptů genderové ideologie. Je možné, že
vytrvalá obhajoba manželství jako svazku mezi mužem a ženou by pak mohla být kvalifikována jako zločin proti lidskosti.
Zpočátku proti projektu protestoval jediný zástupce Svatého stolce.
Později se přidal i polský velvyslanec. Jeho stanovisko bylo v souladu s argumenty, které mu předložil Ordo Iuris. Upozornilo, že návrh smlouvy o zločinech proti lidskosti by měla zachovat "dohodnutou a kodifikovanou definici" pohlaví v Římském statutu, což by pomohlo zachovat nezbytnou "konzistenci v mezinárodním právu".
Během zasedání Rady OSN pro lidská práva v Ženevě jsme jako jediní zopakovali, že
základní lidské právo na život mají i nenarozené děti.
Neustále vyvíjíme tlak na polské úřady, aby nesouhlasily se zařazením potratů do systému "lidských práv".
V září loňského roku jsme zasahovali v souvislosti s rezolucí
OSN o podpoře obětí sexuálního násilí. Neexistující "právo na potrat" považovala za jedno ze svých "lidských práv".
Mezi lidská práva zařadila právo "svobodně a odpovědně se rozhodovat o záležitostech týkajících se sexuality, včetně sexuálního a reprodukčního zdraví" a dala jasně najevo, že to zahrnuje i přístup ke smrtící potratové pilulce a interrupci.
Polsko se do té doby stavělo proti uznání práva zabíjet děti v lůně matky jako "lidského práva". Tehdy byla mezi navrhovateli projektu.
Své stanovisko jsme adresovali prezidentovi, ministerstvu zahraničních věcí a velvyslanci při OSN a uvedli jsme, proč by měl být návrh rezoluce odmítnut. Polská delegace bohužel tuto hrozbu přehlédla a nevznesla proti ní námitky, takže dokument byl přijat aklamací. Navíc nepodpořila pozměňovací návrh, který předložily desítky afrických, asijských a jihoamerických zemí pobouřených podporou potratů.
Tehdy se tvrdilo, že přijaté usnesení není právně závazné. Ačkoli tomu tak teoreticky je, v praxi
nezávazné rezoluce OSN formují zvykové právo, které je závazné. Tímto způsobem chtějí potratoví lobbisté podle několikaleté strategie přinutit státy, aby uznaly potraty jako "lidské právo", přestože nepodepsaly žádnou smlouvu, která by takovou povinnost ukládala.
Konstruktivní kritika postoje polského představitele vedla k výraznější změně. O tři měsíce později se Polsko již nepřipojilo k 70 navrhovatelům další rezoluce podporující potraty. To ukazuje, že náš věcný tlak má smysl a ovlivňuje chování těch, kteří jsou u moci.
Proto může být klíčem k boji za život, svobodu a rodinu tlak na naše vlády a OSN.
Připojte se k našemu úsilí.
Podporuji!
Předejte prosím tento newsletter svým přátelům.
Od: Jerzy Kwaśniewski Ordo Iuris
kontakt@ordoiuris.pl
Datum: 29. 5. 2023 09:12:14