Nedávné titulky britského tisku odsuzující některé biblické verše jako „
již ne vhodné v moderním věku“ signalizují další bojové tažení proti tomu, čemu se říká „
nenávistný projev“. Nejnovější případ se zaměřil na veterána britské armády Johna Dunna, který řekl dvěma lesbám: „
V Bibli se říká, že homosexuálové nebudou dědici Božího království.“
Je to parafráze Bible, ale výpověď je v podstatě prezentací toho, co v Bibli najdeme. Kniha Leviticus to označuje jako ohavnost. Kněží, kteří se stále drží nauky Písma svatého odsuzují tento akt a jeho slavení, neboť v tomto vyzdvihování dobrovolného hříchu vidí znamení konce civilizace. Proto bych souhlasil s výpovědí Crown Prosecution Service – britské služby, která vyhodnocuje zločiny vyšetřované policií:
„
V Bibli jsou pasáže, které už prostě nejsou vhodné v moderní společnosti a které by se považovaly za urážlivé, kdyby se vyslovily na veřejnosti.“
To znamená, že
naše společnost a lidé, kteří ji řídí, zvolili svou cestu a tu cestu křesťanství nedoporučuje.
Od Dunnova případu soud nakonec upustil s citováním nedostatku důvodů žalobce. Toto zaváhání je však neobvyklé, protože „
nenávistný projev“ se v Anglii bere velmi vážně.
Takže,
co je to „nenávistný projev“? Nejjednodušší vysvětlení termínu zní – „
nenávist vůči výrokům některých lidí“. A
řeč, která se zde nenávidí, je řečí samotného Boha! Zákon je méně přímý, ten hovoří o nevoli, nepřátelství či hněvu a přibližuje se k definování tohoto nesouhlasu s některými lidmi ve smyslu kriminálního činu.
Podle Crown Prosecution Service je zločinem nenávisti:
„Každá zločinná urážka, kterou oběť nebo někdo jiný chápe jako motivovanou předsudkem vůči postižení, skutečnému nebo vnímanému jinými, vůči rase, náboženství nebo vnímanému náboženství, skutečné nebo jinými vnímané sexuální orientace, či vůči transgenderové identitě.“ …
Nejsou přitom potřeba důkazy! Nemusíte osobně vnímat incident jako nenávistný. Stačí, když si jiná osoba, svědek nebo policista MYSLÍ, že incident je nenávistný!!! …
Nemít něco rád, nebýt k někomu přátelský - to jsou tedy zločiny z nenávisti. Zmíněná služba se pyšní, že v r. 2021 stíhala již 10 000 případů nenávisti a z toho 84 procent lidí prohlásili za vinné. …
Takže Písmo svaté podporuje vlnu nenávisti na Západě?
Podle National Catholic Register v Evropě je opravdová
epidemie náboženské nenávisti, ale ne zaměřená na lidi s menšinovou sexuální orientací. Tato epidemie vedla k vraždě a násilným útokům na katolické kněze ve Francii. Útoky na křesťany vzrostly v letech 2019 – 2020 až o 70 procent v pěti hlavních evropských státech.
V obou zprávách se hovoří o „
světské toleranci“. To je snad nejvyšší ctnost moderní doby. Ale ta má samozřejmě dvě tváře.
Pokud tato tolerance hledí na ty, které upřednostňuje, nevidí žádné zlo! Káže nekonečnou shovívavost vůči hnutím sexuální nebo genderové identity, oceňuje jejich životní styl a minimalizuje strnulé nepřátelství islámu vůči jejich duhovým kamarádům. … Napomáhá také kariéře nemorální a post-křesťanské manažerské elity.
Tuto neomezenou odpouštějící toleranci však nikdy nepozorujeme vůči křesťanům. Vůči nim a jejich víře je netolerance přímo reflexem. Je zakořeněná v naší politické ideologii na úrovni státu i jednotlivce. …
„Naše moderní sekulární společnost je zaměřena na svobodu jednotlivce. Tato idea svobody se zcela redukuje na ideu osvobození sebe a svých tužeb. Je paradoxem, že čím extrémnějším se toto oslavování sebe stává, tím více zákon zasahuje do soukromého života, aby jej bránil - proti zmatku způsobeného kontroverzemi. To je důvod nenávisti v některých výpovědích. To se šíří přes legální i nelegální pronásledování křesťanství do širší oblasti sociálních médií, když se zaměřuje na zákaz vyjádření jiného názoru. Navykají nás tím
povinně přijímat ideje, které nesnesou žádný argument. Tentokrát argument není o běžném slově, ale o Božím slově! Neobstojí argument, že moderní svět JEHO slovo uráží. Zůstává zde otázka, zda si jeho farizeové přejí dát HO k soudu?!
Londýn, 2.12.2022 (LifeSiteNews) 029 009
Převzato z
Život Cirkvi vo svete 49/2022 z 22. 12. 2022.
Najdete na stránkách
https://modlitba.sk/.