Chloe Coleová: Příběh dívky s mužským hlasem a bez prsou. V USA je symbolem boje proti transvlně
Od třinácti let brala hormony, v patnácti jí odstranili prsa. Dnes jezdí po celé Americe a vypráví svůj hrůzostrašný příběh, který je varováním i pro naše teenagery. Chloe Coleová.
Chloe Coleová je v současnosti jedna z nejznámějších dívek v USA. Ve dvanácti letech se rozhodla, že chce změnit své pohlaví, v sedmnácti - poté, co přišla o prsa - si uvědomila, že udělala obrovskou chybu. Dnes o tom vydává svědectví po celé Americe.
Její příběh však může být poučný i pro mnohé rodiče, lékaře, učitele a mladé lidi (nejen) na Slovensku. Je totiž typickým příkladem toho, jak se dnes z dětí, které procházejí v podstatě normální pubertou, vyrábějí transsexuálové. Výsledkem je vlna mladých (zejména dívek) toužících po změně pohlaví, která ve vícero zemích narůstá do strašidelných rozměrů.
Děti a sociální sítě
Chloe Coleová žila do svých dvanácti let v podstatě běžný život mladé americké dívky. Ten se však dramaticky změnil poté, co rodičům oznámila, že je ve skutečnosti chlapcem a chce změnit své pohlaví.
Jak na to taková mladá dívka vůbec přišla?
Samotná Chloe zpětně identifikuje tři spouštěče.
Prvním bylo to, že byla celkově živější než její vrstevnice. V sedmi letech u ní lékaři diagnostikovali ADHD a mírnou formu autismu. Ona sama k tomu dodává, že v té době nesnášela sukně a raději se oblékala jako kluk, protože jí to přišlo jako pohodlnější a praktičtější.
Druhým spouštěčem byla televize. Dívky, které tam vystupovaly, jí připadaly hloupé a nepředstavovaly vzor, se kterým se chtěla ztotožnit.
Třetím a možná nejdůležitějším spouštěčem byl neomezený přístup na internet. Jako jedenáctiletá si založila účet na sociální síti Instagram. Tam na ni – stejně jako na mnohé další děti – hned zaútočily pornografické, sexistické a LGBT stránky, které v její mysli způsobily zmatek.
Nejvíce ji však ovlivnila jistá sociální sítí doporučená webová stránka pro dvanácti až devatenáctileté transteenagery. „Jedna konkrétní stránka mě zaujala. Byla to stránka dospívajících, kteří se identifikovali jako FTM [označení pro transsexuální osoby, které prošly tranzicí ze ženy na muže, pozn. red.]. Zdálo se, že jsou velmi úzce provázaným společenstvím navzájem se podporujících lidí. To mě oslovilo, protože jsem vždy měla potíže s navazováním přátelství a cítila jsem se vyloučena,“ tvrdí dnes Chloe.
Začátek tranzice
Právě pod vlivem těchto faktorů ve dvanácti letech oznámila svým rodičům, že je ve skutečnosti chlapcem. Rodiče se rozhodli vyhledat odbornou lékařskou pomoc a vzali ji k takzvanému „gender specialistovi“. Ten ji poslal k endokrinologovi, který jí však vzhledem k nízkému věku odmítl naordinovat hormonální léčbu. Obával se, že by mohla mít nepříznivý vliv na vývoj jejího mozku. Jak zpětně hodnotí Chloe, tento lékař byl jediným dospělým člověkem v několikaletém procesu tranzice, který zpochybnil její rozhodnutí změnit si pohlaví. Podle Chloe jsou dospělí k dětem až příliš blahosklonní. „Opravdu mě to štve. Vlastně mi neumožnili normálně dospívat,“ říká roztrpčeně.
„Bylo velmi jednoduché najít jiného endokrinologa,“ pokračuje. Nový lékař už po dvou sezeních schválil užívání blokátorů puberty i testosteronu. A tak začala hormonální terapie, tedy chemická fáze tranzice. Bylo to v únoru 2018, kdy bylo Chloe pouhých třináct let.
Nejprve jí píchali blokátory puberty, které snížily hladinu estrogenu v jejím těle a asi po měsíci se k tomu přidalo i píchání testosteronu. Lupron, přípravek na blokování puberty, který jí lékař předepsal, se v minulosti používal pro chemickou kastraci pedofilů. Mladá dívka ho užívala osmnáct měsíců. Testosteron asi tři roky.
Hned poté, co jí začaly podávat blokátory puberty, se u ní projevil stav, který sama přirovnala k uměle vyvolané menopauze. Mívala silné návaly horka a svědění těla, takže ani v chladném počasí nemohla nosit svetry či dlouhé kalhoty. V důsledku podávání testosteronu jí zhrubl hlas, prsa se zmenšila a změnila svůj tvar. Přidaly se k tomu i psychické problémy. Chloe v rozhovoru pro CNA dodává, že v té době cítila „nekonečný pocit nudy“.
Ona sama i její rodiče v těch chvílích začali pociťovat pochybnosti. Rodiče však zpracovali lékaři. Jak říká Chloe: „Gendrová klinika předložila mým rodičům klasické falešné dilema: chtěli byste raději mrtvou dceru nebo živého syna?“ Rodiče byli po tomto ochotni podepsat cokoliv. Několik studií přitom ukazují, že tento argument je nepodložený a eticky velmi sporný.
Co se týká Chloe samotné, ta se rozhodla pokračovat v „léčbě“ po nepříjemném zážitku ve škole, kde jí spolužák během vyučování najednou začal ohmatávat prsa. U Chloe tato zkušenost rozptýlila obavy z vedlejších účinků hormonů. Navíc se rozhodla začít používat obvazy, aby zakryla svá prsa. Ale to způsobilo, že prsa začala tlačit na hrudní koš a mírně jí zdeformovala několik žeber.
Odstranění prsou
I proto se v patnácti letech rozhodla přistoupit k chirurgické fázi tranzice, v jejímž rámci jí lékaři odstranili prsa. Dvojitou mastektomii, tedy „dvojitý řez se štěpy bradavek“, což je mezi mladými děvčaty procházejícími změnou pohlaví nejrozšířenější typ operace odstranění prsů, podstoupila v červnu 2020, když jí bylo pouhých patnáct let.
Odstranili jí prsní tkáň a vytvarovali hrudník, aby vypadal mužněji. Lékaři při takovém zákroku odstraní bradavky, které později vrátí zpět, avšak v mužnější poloze. Je proto třeba přerušit kanálek dodávající mateřské mléko do bradavky a také nervová zakončení, což vede ke ztrátě citlivosti. Při operaci také dochází k trvalým změnám v pigmentaci.
Po této operaci Chloe pociťovala silné bolesti svalů. Léky proti bolesti jí způsobovaly žaludeční problémy, a tak je raději přestala užívat. I když od zákroku na prsou už uběhly více než dva roky, kůže v oblasti bradavek se nehojí, vytéká z ní tekutina, a proto musí Chloe nosit stále obvazy. „To, jak se tam kůže hojí, je prostě hrozné. Je to opravdu dost nechutné,“ říká dnes pro The Epoch Times.
Po operaci měla také paralyzované ruce a celkově omezené fungování horní části těla. „Vlastně jsem byla nějaký čas invalidem. Opravdu mě to rozrušilo,“ vzpomíná.
Detranzice
Chloe v důsledku komplikací po operaci nemohla chodit do školy a následná pandemie její odloučení od spolužáků ještě prohloubila. Izolace způsobila, že se výrazně zhoršily její známky ve škole. Ale méně společenských kontaktů jí poskytlo i čas na sebereflexi.
Opět trávila spoustu času na sociálních sítích, kde si všimla fotky dívek v jejím věku. Přestože si uvědomovala, že mnohé z fotografií byly upraveny, začala si klást otázky o ženském těle. „Asi jsem si podvědomě začala uvědomovat, co ztrácím. Začalo mi chybět ženštější prezentování, jako například snaha být hezká. Byly chvíle, kdy jsem měla pocit, že nejsem dost dobrá jako holka, ale možná nejsem dost dobrá ani jako kluk a možná nejsem dost dobrá ani na jednu roli, takže opravdu nevím, co jsem.“
Definitivní zlom přišel několik měsíců po operaci, poté, co ve škole absolvovala kurz psychologie. Jedna z hodin se věnovala experimentům na opicích, které se spojovaly s tématem mateřství a unikátního spojení matky a dítěte při kojení. Chloe si tehdy uvědomila, že odstraněním prsou a přijetím mužské role přišla o tuto jedinečnou možnost spojit se se svým dítětem.
„Začala jsem si uvědomovat, že o toto jsem sama sebe připravila. Myslím si, že tohle mi nejvíce pomohlo uvědomit si, jak špatné to všechno bylo.“
V květnu 2021, tedy přibližně jedenáct měsíců po operaci, tehdy sedmnáctiletá Chloe oznámila, že se rozhodla vrátit se k ženskému pohlaví. Přestala používat křestní jméno „Leo“, změnila svůj vzhled a začala žít jako holka.
Následky
Přesto teď nechce podstoupit další operaci a dát si prsní implantáty. Tvrdí totiž, že se naučila akceptovat své tělo takové, jaké je. Kromě toho, případné operace by jí stejně už nevrátily schopnost kojit, „takže to opravdu nemá smysl“.
Chloe má také mnohé další zdravotní potíže. Kromě psychických problémů a komplikací s hojením bradavek bojuje také s bolestmi kloubů způsobenými sníženou hustotou kostí, což je známý vedlejší účinek blokátorů puberty. Také trpí více alergiemi a vyskytují se u ní přetrvávající příznaky infekce močových cest. „V moči se mi tvoří krevní sraženiny a nedokážu úplně vyprázdnit močový měchýř. Zatímco jsem byla na testosteronu, můj reprodukční systém se ještě vyvíjel, takže není jasné, jak bude fungovat. Nevím, jestli budu moci donosit dítě. Je u mě zvýšené riziko některých druhů rakoviny, zejména rakoviny děložního čípku,“ uvedla Chloe ve videu, které zveřejnil na sociální síti Twitter Joseph Ladapo, hlavní odborník státu Florida v oblasti chirurgie, který je bojovníkem proti operacím, jaké podstoupila Chloe.
Jak zabránit podobným případům?
Svědectví této mladé dívky ukazuje, že Chloe je přímo učebnicovým příkladem toho, jak gender ideologie vymývá dětem mozky, a tak potvrzuje slova lékařů jako Christl Vonholdtová. Dnes Chloe říká, že její zmatek z genderové identity byl založen na nejistotě a strachu být ženou. Zmatky genderové identity podle ní vytváří několik faktorů.
V první řadě doporučuje zabránit dětem v neomezeném přístupu na internet a jejich příliš časnému vystavení LGBT tématům. Dalšími faktory jsou školství a zdravotnictví, které podporují provádění změny pohlaví rychle a jednoduše. Dnes Chloe mluví o učitelích a lékařích jako spoluvinících. O lékařích proto, že strašili její rodiče, nepředložili jim pravdivé informace a unáhlili celý proces tranzice. Školu proto, že se hned podvolila a automaticky souhlasila se všemi jejími požadavky. "Když jsem na střední škole řekla, aby mi změnily jméno, e-mail a záznamy, nezaznamenala jsem žádné odmítnutí ani nic podobného."
Chloe také připomíná diagnózy autismu a ADHD, které jsou podle ní běžné u lidí s genderovou dysforií. V rozhovoru pro CNA se odkazuje na
studii
a
článek
Abigail Shrierové, které naznačují, že děti s autismem jsou obzvláště náchylné podlehnout transgenderismu.
Rovněž poukazuje na to, že mnozí z transtinedžerů mají hluboké emocionální rány. „Téměř každý transrodový člověk, kterého jsem v životě potkala, zejména v mém věku, má buď opravdu vážné rodinné problémy, nebo byl sexuálně zneužit či napaden v útlém věku. Je skutečně znepokojující, že o této spojitosti se v podstatě nemluví,“ říká pro The Epoch Times.
Chloe vyzývá děti zvažující změnu pohlaví, aby se nenechaly nachytat na romantické představy o tom, jak úžasné je být člověkem opačného pohlaví. Apeluje na ně, aby zvážily, zda za genderovou dysforií nemohou být i jiné důvody včetně autismu, jiných problémů s duševním zdravím nebo prostě jen snaha zaujmout či být přijat.
Boj proti gender ideologii
Příběh Chloe přitom neskončil jen u svědectví. Na sociálních sítích začala upozorňovat na lékaře, kteří operují i mladší děti než povoluje zákon nebo jinak porušují předpisy. Také poukazuje na lékaře, kteří si z toho udělali výnosný byznys a dokonce cílí svou reklamu na děti. Jednou z nich je i doktorka Sidhbh Gallagherová z Miami, která na svém účtu na sociální síti TikTok propaguje operace nezletilých, které sama provádí. Chloe přitom upozorňuje, že všechny tyto zákroky se provádějí i přes chybějící dlouhodobé studie, které by potvrzovaly jejich účinnost a poskytovaly informace o vedlejších účincích. Proto u lékařů jako doktorka Gallagherová hovoří o „zneužívání dětí“ a „lékařských experimentech“
.
Ve Spojených státech přitom zaznamenávají obrovský nárůst počtu takových operací. Jen mezi lety 2016 až 2019 jich bylo u adolescentů mezi 12. až 17. rokem života nejméně 1 130, což je nárůst o 389 procent. Přitom 1 114 případů (tedy 98,6 procenta) se týkalo dívek. Kluci představovali pouze 16 případů (1,4 procenta). Za povšimnutí stojí i fakt, že zatímco v roce 2016 bylo takových operací jen kolem sta ročně, už v roce 2019 to vyskočilo téměř na 600.
Kromě toho Chloe v průběhu uplynulého roku cestovala do pěti států USA (Kalifornie, Louisiana, Florida, Ohio, Washington), kde se v té době projednávaly zákony týkající se změny pohlaví u mladistvých a kde zákonodárcům poskytla své svědectví. Z její rodné Kalifornie chtěl demokrat Scott Weiner vytvořit jakési „útočiště“ pro děti žijící v oblastech, kde jsou tranzice mladistvých zakázány. Podle ADF a dalších 40 organizací, které k zákonu vydaly prohlášení,
by
přijetí tohoto návrhu
umožňovalo odvážet děti a mladistvé do Kalifornie i bez souhlasu rodičů a dávalo tamním soudům možnost odebrat opatrovnictví rodičům, kteří nesouhlasí s tranzicí dítěte.
Začátkem listopadu se Chloe rozhodla zažalovat lékaře, kteří stáli při jejím procesu tranzice ze ženy na muže. Konkrétně žaluje tři lékaře a tři medicínská zařízení za porušení standardů péče o pacienty a za to, že ji a její rodiče přinutili podstoupit lékařský experiment postavený na dvou lžích. Prvním je jejich tvrzení, že genderová dysforie sama nezmizí, a druhým, že beze změny pohlaví je u ní riziko sebevraždy. "Obě tato prohlášení byla nepravdivá," píše se ve čtrnáctistránkovém prohlášení, které vydala advokátní kancelář obhajující mladá děvče. Chloe k tomu uvedla, že žalobu se rozhodla podat proto, aby vytvořila precedens pro lidi nacházející se v podobné situaci.
Útoky gender aktivistů
Samozřejmě, tyto aktivity nezůstaly bez odezvy. Chloe na sociálních sítích čelí obtěžování a od transaktivistů už dostala i několik výhrůžek smrtí. Prakticky neustále ji obviňují z transfobie. Naposledy se tak událo po střelbě v gej baru ve státě Colorado, kde zahynulo pět lidí (mimochodem, útočník byl příslušníkem LGBT komunity).
Na stránkách časopisu Forbes ji z transfobie obvinil také Dawn Ennis, americký LGBT aktivista a externí přispěvatel magazínu. Důvodem je podle něj to, že Chloe používá pojmy jako biologický muž či biologická žena, které byly podle něj vymyšleny za účelem útlaku translidí. Tento článek byl natolik špatný, že Forbes ho po čase stáhl (jeho původní verzi lze nalézt zde).
Neudělejme tu samou chybu
Příběhů, jako je ten Chloin, je přitom mnoho. Nedávno zveřejněný dokument The Detransition Diaries vypráví svědectví dalších třech děvčat, které mají za sebou podobný osud jako Chloe. Známý dokument What Is a Woman (Na fatymských stránkách najdete zde) představuje příběh Kellie Newgentové alias Scotta Newgenta – ženy, která nyní žije v podstatě uvězněná v mužském těle. Speciální kapitolou je Walt Heyer, dnes už starý muž, který žil osm let jako žena a který již několik let neúnavně svědčí o tom, že transgender hnutí je velká lež.
„Byla jsem přesvědčena, že mě to udělá šťastnou, že mě to udělá lidsky celistvou,“ řekla koncem srpna Chloe Coleová pro The Epoch Times. Tato lež se dnes předkládá mnoha mladým lidem nejen v západním světě, ale už i na Slovensku. Ví o tom nejeden učitel, lékař, psycholog či rodič. Příběh Chloe ukazuje, že mladé, kteří se vydají na tuto cestu, čeká přesný opak toho, co se jim slibuje. Výsledkem je zničené dětství nejednoho dítěte, které si proto ponese rány na těle i na duši do konce života.
Nejen svědectví Chloe Coleové je pro nás varováním. Po něm se už nemůžeme vymlouvat a tvrdit, že jsme nevěděli, kam to všechno spěje.
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak. Používáme phpRS - redakční systém zdarma.