Protesty a modlitby před potratovými klinikami budou ve Španělsku minulostí. Reforma trestního zákona je totiž staví mimo hru, přičemž pro-liferům bude hrozit až rok za mřížemi.
Pro zastánce pro-life agendy ve Španělsku nastávají těžké časy. V platnost totiž koncem minulého pracovního týdne vstoupila reforma trestního zákona, která kriminalizuje jejich protesty před potratovými klinikami.
Takzvané obtěžování žen, které jdou na kliniku dobrovolně ukončit těhotenství, nebo odborníky, kteří potraty provádějí, může vyústit až v odnětí svobody v délce tří měsíců až jeden rok nebo v nutnost absolvovat veřejně prospěšné práce v rozsahu 31 až 80 dní.
Zákon protlačený vládními socialisty podle místního deníku El Mundo považuje za „
nezbytné vytvořit bezpečnostní zónu“ kolem potratových center s tím cílem, aby byla zaručena intimita žen, jejich svoboda, jejich fyzická a morální bezpečnost, jakož i jejich sexuální a reprodukční práva.
K trestání obtěžování tohoto druhu nebude nutná stížnost poškozeného a podle závažnosti případu může soud provinilci uložit i zákaz pohybu na určitých místech na dobu od šesti měsíců do tří let.
Novou právní úpravu podpořily všechny strany kromě konzervativců z Lidové strany a ze strany Vox. V senátu, tedy v horní komoře španělského parlamentu, změna prošla v poměru 154 ku 105, přičemž hlasování se nikdo nezdržel.
Dva úhly pohledu
José Antonio Bosch, právní poradce Asociace akreditovaných nemocnic poskytujících umělé přerušení těhotenství (ACAI), nazval posun v tomto směru „
úžasným“ a dodal, že „
naštěstí existuje sociální a politická citlivost, která rozpoznává problémy a dává jim relevanci“.
Senátor za stranu Vox Jacobo Robatto však legislativu odsoudil jako příliš „
vágní“ a „
obecnou“. „
Ženy nechtějí potratit, ale chtějí důstojně vychovávat své děti,“ uvedl Robatto, zdůrazňujíce zprávu, která tvrdila, že
osm z deseti žen, které měly pochybnosti o svém těhotenství, se rozhodly ponechat si dítě poté, jakmile dostaly adekvátní podporu.
CELÝ ČLÁNEK NAJDETE ZDE: https://dennikstandard.sk/ ...
Převzato z
https://slovenskydohovorzarodinu.sk/,
článek z 25. 4. 2022 naleznete
zde.