Tohle napsal kardinál Burke, který prodělal covid, z vděčnosti nejen jako informaci o zlepšení svého zdravotního stavu, ale především jako "nástroj pastorační lásky" ... nabízející věřícím "zdravé vedení a povzbuzení." Vybízí k denní modlitbě růžence a vysvětluje proč ...
Pochválen buď Ježíš Kristus!
Drazí bratři a sestry v Kristu, se srdečnou vděčností všem, kteří se modlili za mé uzdravení, vám píšu, abych vás informoval, že od mého předchozího listu mi fyzioterapie pomohla při rehabilitaci natolik, že nyní mohu denně sloužit mši svatou.
Slova nedokáží dostatečně vyjádřit mou radost z tohoto daru Boží milosti v mém životě. Jako kněze, biskupa a kardinála, návrat k dennímu obětování mše svaté, hlavní každodenní práci každého kněze, mě s vámi v největší míře sjednocuje v našem duchovním svazku jako údů mystického Kristova těla. Moje zotavení zároveň zůstává intenzivním procesem. Božská prozřetelnost určí čas mého návratu k mým obvyklým pastoračním aktivitám. Zatím mi, prosím, pomozte svými modlitbami připravit se na to období co nejlépe.
Tento list však v zásadě nemá být aktualizací stavu mého zdraví. Je to spíše nástroj pastorační lásky, která je výraznou milostí kněžství a biskupství a nabízí věřícím zdravé vedení a povzbuzení.
Konkrétně píšu, abych vás povzbudil, abyste denně modlili mocnou modlitbu růžence.
Přestože se svátek nebo vzpomínka Růžencové Panny Marie slaví 7. října, celý říjen je věnován podpoře této nejcennější úcty k Marii, kterou nám ona sama dala. Když vám píšu o každodenní modlitbě růžence, zdůrazňuji tři důležité úvahy.
Zaprvé odkaz Panny Marie z Fatimy nás nabádá, abychom si ji ctili každodenní modlitbou růžence.
Za druhé, když Panna Maria ukončila své zjevení ve Fatimě 13. října 1917, náš Pán udělil pozoruhodné potvrzení zjevení v zázraku slunce.
Zatřetí Panna Maria tím, že nás požádala, abychom se denně modlili růženec, naznačila konkrétní úmysl: pokoj. Papež, svatý Jan Pavel II., který nám opakuje poselství Panny Marie ve Fatimě, vysvětlil, že "
růženec je svou povahou modlitbou za mír" (
Rosarium Virginis Mariae, 40).
Pokoj, za který se modlíme a zároveň vyslovujeme růžencovou modlitbu, není pokojem, který poskytuje tento svět (srov. Jan 14, 27),
ale spíše pokojem, který pro nás získala krev kříže Ježíše Krista (srov. Kol 1, 20). Připomeňme si, že růžencová Panna Maria dostala nejdříve titul Panny Marie Vítězné od papeže svatého Pia V. na počest vítězství míru, které bylo dosaženo na její přímluvu a zejména modlitbou růžence v bitvě u Lepanta 7. října 1571.
Papež Řehoř XIII. změnil titul Panny Marie Vítězné na Panny Marie Růžencové a zdůraznil účinný nástroj k dosažení vítězství míru, a to modlitbou růžence.
Vítězství pokoje je v konečném důsledku vítězstvím nad Satanem, který nás od hříchu našich prvních rodičů nepřestává pokoušet ke spáchání hříchu. Je to vítězství, které vykonal Bůh Otec prostřednictvím Vykupitelského vtělení svého jednorozeného Syna.
Blahoslavená Panna Maria, Matka Boží, je privilegovaným nástrojem, jehož prostřednictvím Bůh Otec poslal na svět Boha Syna, aby pro nás získal vítězství. Je to žena, jejíž Syn rozdrtí hlavu hada, satana, jak to Bůh Otec slíbil po hříchu Adama a Evy (srov. Gen 3, 15). Nadále
je kanálem, pomocí kterého Kristova milost vítězí nad hříchem v našich každodenních životech.
Denní modlitbou růžence se přibližujeme k Matce našeho Spasitele, která nás učí, jako učila správce vína na svatební hostině v Káně: "
Dělejte všechno, co vám [Ježíš] řekne" (Jan 2,5). Ona, kterou nám náš Spasitel dal za matku - Matku Božské Milosti - nám pomáhá věrně stát s ní pod křížem našeho Pána, sjednoceni s jejím Neposkvrněným Srdcem v slavném probodeném Srdci Ježíšově (srov. Jan 19, 25-27).
Spolu s ní sdílíme Triumf kříže.
Vítězství pokoje, hledané prostřednictvím Neposkvrněného Srdce Panny Marie modlitbou růžence a dosažené v Nejsvětějším Srdci Ježíšovu, překonává zmatek, omyl a rozdělení, všechna díla Zlého, které dnes tak urputně útočí na svět a Církev.
Z tohoto důvodu vás dnes
vyzývám, abyste se modlili svatý růženec hledajíc přímluvu Matky Boží za vítězství míru, pokoje ve vaší duši, pokoje ve světě, pokoje v Církvi, pokud to ještě neděláte.
Ponechám vám slova papeže svatého Jana Pavla II., jehož papežská služba byla tak silně označena oddaností k Panně Marii: "
Modleme se růženec pokud možno každý den, buď sami, nebo ve společenství. Růženec je jednoduchá modlitba, ale hluboká a velmi účinná, dokonce i tehdy, když prosíte o podporu rodiny, komunity a světa." (
Regina Caeli, 28. dubna 2002).
Prosím našeho Pána, aby na přímluvu Panny Marie Guadalupské požehnal vás, vaše domovy, vaše rodiny a všechny vaše práce.
Váš, v Nejsvětějším Srdci Ježíšovu, v Neposkvrněném Srdci Panny Marie,
a v nejčistším srdci svatého Josefa,
Raymond Leo, kardinál BURKE.
Převzato z
https://modlitba.sk/,
článek ze 16. 10. 2021 naleznete
zde.