Panna Maria z Fatimy se zjevovala vždy 13. v měsíci. Proč právě 13.? Stejně jako královna Ester, i Panna Maria z Fatimy přišla zachránit svůj lid tím, že mu ukázala správnou cestu, kterou se vydat.
Začněme jednoduchým faktem. Při zjeveních ve Fatimě se naše blahoslavená Matka zjevila pokaždé 13. den v měsíci mimo srpna, kdy byly děti násilím odvedeny do vězení v Ourém a tím jim zabránil přijít do Covy. Po propuštění z vězení se v tomto měsíci Panna Maria zjevila 15. srpna na svátek Nanebevzetí Panny Marie.
Mělo nějaký význam, že se Panna Maria zjevila vždy 13. v ostatních 5 měsících? Samozřejmě. Nebe nedělá věci bez účelu. Zaprvé je třeba mít na paměti, že některá čísla mají velký význam a symboliku pro židovský národ i pro nás. Čísla a jejich symboliku lze sledovat napříč celou Biblí. K určitým číslům ve Starém zákoně byly přiřazeny mystické významy a posvátnost, které pokračovaly do Nového zákona.
Královna Ester a Panna Maria
Ještě předtím, než se vrátíme k číslu 13, chceme zmínit ještě jedno spojení. Církevní otcové považují královnu Ester ze Starého zákona za předobraz blahoslavené Panny Marie. Pamatujete si příběh královny Ester?
V krátkosti ho přiblížíme:
Ester byla Židovka. Staral se o ni její bratranec Mardochaj, který byl zároveň královým sluhou. V Bibli se píše, že "
Ester byla obdivovaná všemi, kteří ji viděli" (Est 2:15). Když král ze všech možných žen uviděl Ester, hned se do ní zamiloval. Nevěděl, že je Židovka a vzal si ji za manželku. Král měl také služebníka jménem Aman, jehož moc velmi vzrostla. Pomáhal králi vládnout v zemi a král nechal všechny, aby se klaněli Amanovi.
Mordechaj se však před Amanem nesklonil - klaněl se jen Bohu. To Amana rozzlobilo. Chtěl potrestat Mordechaje a všechny Židy. Vydal dekret, díky kterému chtěl, aby všichni Židé v zemi byli zabiti. Tato poprava se měla uskutečnit 13. den židovského měsíce Adar.
Mordechaj poprosil Ester, aby se přimluvila za Židy před králem. V té době, když někdo přistoupil před krále bez pozvání, mohl být zabit. Také král nevěděl o tom, že i Ester je Židovka a proto riskovala vlastní život.
Ester požádala všechny Židy, aby se spolu s ní modlili a postili. Po třech dnech půstu a modliteb Ester předstoupila před krále.
Odhalila králi Hamanovy plány a že i ona sama je Židovka. Král Ester velmi miloval a byl pobouřen Hamanovým darebáctvím a proto ho dal popravit. Následně vytvořil nový zákon, který chránil Židy a bylo jim umožněno bránit se, kdyby jim někdo chtěl ublížit.
A tak se 13. den, kdy měli být popraveni, změnil na den, kdy Židé získali nad svými nepřáteli moc.
Ester zachránila svůj lid!
Ve Fatimě přišla Panna Maria zachránit svůj lid tím, že mu ukázala správnou cestu, kterou se má vydat.
Další zajímavostí je, že hebrejské jméno
Ester znamená hvězda a štěstí. To také naznačuje spojení mezi Pannou Marií a poselstvím z Fatimy. "
Na tunice měla vždy hvězdu" řekla sestra Lucie o. Thomasovi McGlynnovi, když se ptal na vzhled nejsvětější Panny. Nebe se znovu spojilo, aby nám oznámilo, že
Maria přichází do Fatimy, aby zachránila svůj lid před zlem.
Ester byla královna, Panna Maria je nekonečně větší královna jak nám říká páté tajemství slavného růžence: Korunovace Panny Marie jako královny nebe a země.
Při každém zjevení nás Panna Maria nasměrovala k modlitbě růžence, od prvního zjevení 13. května až do posledního zjevení, které bylo 13. října, kdy se identifikovala jako růžencová Panna Maria. Říjen je proto měsíc zasvěcený Panně Marii a modlitbě růžence.
Další čísla 13
spojující se s Pannou Marií
V 13. století dala Panna Maria svatému Dominikovi růženec. A právě v 13. století dala svatému Simonovi Stockovi i hnědý škapulíř. 13. října ve Fatimě se zjevuje ve třech titulech - jedním z nich byla
Panna Maria z hory Karmel, která nás tiše učí o škapulíři. Po letech, kdy se Karmelitánští bratři ptali sestry Lucie na škapulíř, Lucie jim odpověděla: "
Škapulíř a růženec jsou neoddělitelné. Škapulíř je znakem zasvěcení se Panně Marii."
Samozřejmě nás Panna Maria ve Fatimě přišla přivést k Ježíši. Jednou z cest je
přijetí Nejsvětější Eucharistie. To je hlavní součást pobožnosti 5 sobot. Další "13" přináší odhalení, že
13. květen byl původně svátkem Panny Marie Nejsvětější Svátosti. Toto datum určitě nebylo zvoleno náhodně, ale účelově ukazovalo na Svatou Eucharistii.
Během prvního zjevení 13. května, když si děti uvědomily, že světlo vycházející z Mariiných rukou, je Boží světlo, padly na kolena a modlily se:
"
Nejsvětější Trojice, zbožňuji Tě! Můj Bože, můj Bože, miluji tě v Nejsvětější Svátosti."
V modlitbě "Nejsvětější Trojice" samozřejmě existuje spojení s Duchem Svatým. Víme, že
když Duch Svatý sestoupil ve večeřadle na apoštoly, spolu s Pannou Marií
jich bylo v místnosti 13. Zde můžeme najít paralelu ve Starém zákoně. V něm nacházíme 12 kmenů Izraele z 12 synů Jákoba, který byl Bohem pojmenován Izrael. Izrael je 13. A proto
význam čísla 13 znamená spojování mnohých do jednoho.
V hebrejštině má každé písmeno číselnou hodnotu a hebrejské slovo
ahava, (což znamená láska), je spojeno s Bohem a má číselnou hodnotu 13.
Ve Fatimě Panna Maria přichází s láskou, aby nás spojila v lásku Boží a to tak, že se budeme řídit jejími pokyny, které v konečném důsledku pocházejí od Boha - o němž nám svatý Jan říká, že je Láska (1. Jan 4: 8) do jedné Boží rodiny - nebe.
Dalším velmi zajímavým faktem je, že
lidé, kteří věří pověrám, pokládají číslo 13 za nešťastné nebo zlověstné. Možná to má určitý důvod. Jedno z nejpřesvědčivějších důkazů původu tohoto čísla se dá najít odkrytím všech jmen, kterými se označuje Satan.
Drakon, v překladu Drak, má hodnotu 975 (13 x 75) a objevuje se 13 krát.
Peiradzon, čili pokušitel, má hodnotu 1053 (13 x 81).
Běli, který je zosobněním zla, má hodnotu 78 (13 x 6).
Fráze, kterou použil Duch Svatý -
Ho kaloumenos diablos kai ho satanas, v překladu "
nazvaný ďáblem a satanem" - má hodnotu 2197 (13 x 13 x 13).
Není právě Panna Maria "žena oděná Sluncem, která rozdrtí hlavu hada"? Děje se to právě 13. v měsíci s naší pomocí jako potomstva Ženy, které rozdrtí hadovi hlavu? "Nepřátelství ustanovuji mezi tebou a ženou, mezi tvým potomstvem a potomstvem jejím; ono ti rozdrtí hlavu, ty mu rozdrtíš patu!"(Gen 3:15)
Číslo "13" opravdu poukazuje na množství propojení a významů, které ještě více posilují poselství a význam Fatimy pro nás.
Zjevení ve Fatimě, však nejsou jediná, která nám ukazují, že 13. den měsíci má být zasvěcený Panně Marii. I ve
zjeveních v Montichiari v Itálii nás Panna Maria přímo prosí o speciální pobožnost.
Dne 13. června 1947 svatá Panna v Pierině řekla:
"
Náš Pán Mě posílá, abych přinesla novou mariánskou pobožnost ... Přeji si, aby 13. den každého měsíce byl slavený jako mariánský den. Dvanáct předchozích dní je třeba konat zvláštní přípravné modlitby. Tento den by měl být dnem smíru za urážky, které našemu Pánu udělali duše zasvěcené Bohu. Svými vinami probodli mé mateřské Srdce a Srdce mého Božského Syna Ježíše Krista, jakoby třemi žhavými meči."
A proto Slovenský dovohor za rodinu
organizuje jednou měsíčně vždy 13.
nepřetržitý 24 - hodinový růženec za Slovensko.
Modleme se, odprošujme za všechno,
čím jsme urazili našeho Pána.
Odpovídejme na volání Panny Marie.
Nežádá mnoho a přece jen málokdo poslouchá.
Pokání, Eucharistie, modlitba růžence, půst,
pravidelná svatá zpověď a čtení Písma.
To je 5 hlavních prostředků
v boji proti zlu a naše záchrana na cestě do věčnosti.
Přidejte se k nám!
Převzato z
https://slovenskydohovorzarodinu.sk/,
článek ze 4. 9. 2021 naleznete
zde.
(Na Fatym.com vydáno 12. 9. 2021; 13. 5. 2022 - 733; 12. 9. 2022 - 1235; 12. 6. 2023 - 1962; 12. 11. 2023 - 2507 přečtení)