Palestinská zpěvačka Lina Sleibi zahájila svou kariéru v roce 2010. Od vydání své první písně získala mezinárodní uznání za svůj jedinečný styl, jehož cílem je zprostředkovat prostřednictvím její hudby umělecká a humánní téma. S diskografií více než 30 písní zpívaných v různých jazycích, jako je arabština, angličtina, francouzština, hindština a němčina, její publikum na YouTube zahrnuje miliony diváků. Cestovala po Evropě a Spojených státech.
Sleibi vystudovala hudbu na hudební konzervatoři Edwarda v Ramalláhu a získala také bakalářský titul v oboru marketingu a obchodní administrativy, který podle ní získal silné manažerské schopnosti pro uplatnění na vlastní hudební cestě. Stejně jako u mnoha palestinských hudebníků je život umělkyně plný bojů a je vděčná za vše, čeho dosud dosáhla.
"Hudba mi dala hodně a vždy se mi zdálo, že ji mohu sdílet s lidmi. Jsem vděčná za malé kroky, které podnikám k uskutečnění svého snu, a cítím se šťastná, hrdá a vděčná, že jsem došla až sem."
Hudebně se Sleibi nechala ovlivnit legendární zpěvačkou Lolandou Cristinou Gigliotti, profesionálně známou jako Dalida. V roce 2015 vydala společnost Sleibi videoklip k písni „Helwa Ya Baladi“, která je plynulejší a jednodušší verzí Dalidiny melodie, sestávající pouze ze tří nástrojů a hlasu, která upoutala celosvětovou pozornost a vznesla Sleibie jako začínající mezinárodní hvězdu. Jak vysvětluje Sleibi:
"Právě jsem vytvořila její verzi, protože ji miluji." Je to krásná píseň, která hovoří o věcech, s nimiž se můžeme všichni spojit."
Seznamte se s Linou Sleibi následujícím rozhovorem!
RS: Jak bys popsala sebe a svou práci těm, kteří tě ještě neznají?
Řekla bych, že Lina Sleibi je palestinská umělkyně, která se svým hlasem, písněmi a koncerty / událostmi, kterých se účastní, snaží předávat umělecké a humanitární poselství. Podílela se na několika místních, regionálních a mezinárodních hudebních produkcích, představeních a koncertech. Má diskografii více než 30 skladeb, ve kterých zpívá v různých jazycích, jako je arabština, angličtina, francouzština, hindština, němčina, aramejština atd., Včetně originálů a obálek, které mají miliony diváků, mnoho z nich ve spolupráci s hudebníky z celého světa. Lina je držitelkou titulu BA v oboru Business Administration a Marketing. Věří, že ji to vybavilo tvůrčími a manažerskými dovednostmi potřebnými k řízení její hudební produkce.
RS: Kdy ses rozhodla se stát hudebnicí?
Od dětství jsem zpívala ve školním sboru a na hudební konzervatoři. Poté, co jsem studovala na univerzitě, jsem se rozhodla oficiálně zahájit svou hudební kariéru vydáním prvního singlu „Rajje'ly Yah“ na svém kanálu YouTube.
RS: Co tě inspiruje?
Mojí inspirací je má vášeň pro hudbu a vůle uskutečnit své sny.
RS: Kdo tě v hudbě nejvíc ovlivnil?
Obdivuji libanonský idol Fairouz a zpěvačku Dalidu.
RS: Na jaké úspěchy jste dosud nejvíce hrdá?
Jsem vděčná za mnoho věcí ...
Hraju „A Tribute to Dalida“ v dubajské opeře poté, co můj profil na YouTube Dalidovy písně „Helwa Ya Baladi“ dosáhl 9 milionů zhlédnutí.
Byla jsem pozvána, abych reprezentovala Palestinu a vystoupila v Indii na mezinárodním koncertu poté, co moje hindský profil dosáhl 4 milionů zhlédnutí na YouTube. Pak jsem nahrála další písničku na hindský profil, který také dosáhl milionu zhlédnutí na YouTube.
Zpívám i v jiných než svých mateřských jazycích jako je aramejština, němčina, hindština, angličtina a francouzština. Každá skladba měla velmi pozitivní zpětnou vazbu a reakce.
Zpívám se slavným německým zpěvákem Peterem Maffayem a předvádím jeho slavnou píseň „Nessaja“.
Účinkuji na mnoha místních i mezinárodních zpravodajských webech a kanálech v arabštině, angličtině, němčině, francouzštině a čínštině.
Vystupuji na místních i mezinárodních festivalech v Tunisku, Bahrajnu, Kataru, Spojených státech, Německu, Polsku, Belgii, Francii a Velké Británii.
RS: Jaký je váš největší hudební sen?
Mám mnoho snů, ale myslím si, že nejdůležitější je stát se slavnou zpěvačkou, abych si mohla splnit všechny své další sny. Jeden z nich pomáhá jiným dětem, protože sama jsem si prošla těžkými obdobími, když jsem byla dítětem.
Rafał Soroczyński