Pro-life lékařka
MUDr. Marissa Ogleová zveřejnila svůj názor ohledně studie o potratech od
Dr. Davida Fergusona, kterou se snaží potratoví aktivisté ututlat. Renomovaný vědecký výzkumník zveřejnil výsledky dobře zpracované studie, ze které k jeho překvapení vyplynulo, že
potrat má negativní dopad na celkovou psychickou vyrovnanost žen.
Novozélandský pro-volbu výzkumník, Dr.
David Ferguson chtěl vyvrátit tvrzení, že potrat má na ženu psychologický dopad.
Zjistil však, že 42 % žen, které podstoupily potrat, trpělo 4 roky těžkou depresí: je to dvojnásobný počet žen, než těch, které nikdy nebyly těhotné.
Studie dále naznačuje, že ženy, které měly potrat,
jsou dvakrát náchylnější k popíjení alkoholu v nebezpečném množství a třikrát náchylnější k vytvoření závislosti na nelegálních látkách. U těchto žen se kromě tohoto také zdvojnásobuje riziko úzkostných poruch.
Studie
Dr. Fergusona byla skvěle připravena, zahrnovala období 25 let.
Výzkum měl za cíl potvrdit tvrzení, že potrat nezpůsobuje zhoršení psychických zdravotních problémů. Naopak měla deklarovat, že tyto problémy existovaly již dříve.
Ke svému velkému překvapení výzkumný tým zjistil, že pravdou je přesný opak.
Poté, co
Dr. Ferguson seznámil s výsledky svého výzkumu novozélandskou komisi pro potraty, která celou zemi ujišťuje, že potraty jsou legální a vše je ok, dali mu členové komise jasně najevo, že by své výsledky neměl publikovat.
Dr. Ferguson však naštěstí i navzdory svému politickému přesvědčení vnímá, že takové zakrývání by bylo „vědecky nezodpovědné".
Ferguson uvedl, že dále zastává postoj pro-volbu, a že není věřícím člověkem. Dále, že výsledky studie ho velmi překvapily a významně ovlivnily i jeho názory.
Potvrzuje, že
potrat je traumatickou událostí, jejíž nedílnou součástí je ztráta a zármutek, jež skutečně mohou ženy predisponovat k duševním onemocněním.
Podle článku
Ruth Hillové „výzkumník potratů zmatený z výsledků své vlastní studie" (The New Zealand Herald, 2006) Dr. Ferguson zjistil, že:
„Je faktem, že potrat je nejběžnější medicínskou procedurou, kterou mladé ženy podstupují - do 25 let věku má potrat každá sedmá - co se týče přínosů a benefitů byl výzkum velmi slabý. To proto, že pro-life a pro-volba debaty v jistém smyslu vědu vylučují. Je proto přímo skandální, že chirurgický zákrok, který podstupuje jedna z deseti žen, je tak bídně prozkoumán a hodnocen, a to nemluvím o psychologických následcích potratu."
Dr. Ogleová píše:
„Ferguson čelí velké výzvě, protože chce najít vydavatele, který by publikoval celou jeho studii. Pro výzkumný tým takového kalibru, kterému jeho studie publikovali většinou napoprvé, je tato situace velmi neobvyklá. Následná Fergusonova studie opět jen potvrdila jeho předchozí zjištění."
Studie: David Ferguson, M., L. John Horwood, Elizabeth M Ritter "Abortion in young women and Subsequent mental health" Journal of Psychology and Psychiatry 47.9 (2013): 819 - 827;
Studie v originále k dispozici např.
zde. (placené stažení)
Převzato z
Lifenews.sk
ze dne 26. 1. 2021, k dispozici
zde.