Desítky tisíc farářů a evangelistů domácích církví se začali skrývat v době, kdy komunistická strana chystá zřejmě "konečný útok" na křesťanství ve snaze vymýtit ho ze země. S touto zprávou přišla misionářská skupina Asia Harvest.
Misionářská skupina ve své závěrečné zprávě pro rok 2020 uvedla, že faráři se vzdali svých telefonů a počítačů, aby vládní orgány již nedokázaly používat tato zařízení ke sledování jejich pohybu. Tito faráři zároveň údajně zničili mikročipy ve svých občanských průkazech, aby je úřady nevystopovaly ani touto cestou.
"
Každá osoba v Číně musí mít občanský průkaz. Je nemožné, aby člověk letěl, cestoval vlakem, otevřel si bankovní účet, získal zaměstnání nebo si pronajal byt bez svého průkazu. Každý občanský průkaz obsahuje počítačový čip, který se také používá ke sledování pohybu lidí," dodává se ve zprávě.
Přestože
misionářská skupina odmítla žádost redakce Christian Post o rozhovor, redakce CP informovala o mnoha klíčových obavách týkajících se rostoucího pronásledování, které jsou uvedeny v jejich zprávě, včetně pokusů režimu o "
překroucení evangelia" přepsáním biblických příběhů.
Jedním z příkladů toho je komunistická učebnice používaná v čínských školách, která falšuje biblické vyprávění v Janovi 8, 3-11. Učebnice tvrdí, že Ježíš zavraždil ženu, která byla přichycena při cizoložství a pak se také označil za hříšníka.
V učebnici, kterou vydalo vládou řízené Nakladatelství Univerzity elektronických věd a technologií, se uvádí: "
Dav chtěl ženu ukamenovat podle jejich zákona. Ježíš řekl: 'Kdo z vás je bez hříchu, ať první hodí do ní kámen.' Jak to uslyšeli , jeden po druhém se vytráceli. Když dav zmizel, Ježíš ukamenoval hříšnici k smrti a řekl: 'I já jsem hříšník. Kdyby však zákon mohli vykonávat pouze lidé bez viny, byl by mrtvý.'"
Režim se tímto pokouší "
ovládnout církev a nakonec ji odzbrojit a podřídit komunistickému systému," dodává misionářská skupina. "
Vláda otevřeně oznámila plány na 'reinterpretaci' Bible a dalších náboženských textů, aby obsahovaly 'socialistické rysy'."
Čína zároveň v posledních měsících zpřísnila omezení distribuce náboženských materiálů, když vyhrožovala pokutami, zavřením tiskáren nebo dokonce uvězněním za prodej křesťanských knih či umožnění kopírování písní. S touto informací přišla publikace
Bitter Winter, která monitoruje porušování náboženské svobody v Číně.
V říjnu přepadly úřady ve městě Luoyang tiskárnu, když hledaly
zakázané náboženské materiály. Luoyang je Prefektura město v centrální provincii Henan.
Cenzura cieliaca na křesťany v Číně se stala natolik závažnou, že dokonce i oficiální vládou schválené křesťanské skupiny v současnosti používají ve svém
online knihkupectví čínské pchin-jin iniciály "JD", které mají nahradit čínské znaky pro "Krista".
Dvě oficiálně vládou schválené náboženské organizace - Křesťanská rada Číny a Výbor vlasteneckého trojjedinného hnutí protestantských církví v Číně - aktualizovaly názvy a popisy všech svých knih na svém internetovém knihkupectví "Tianfengshuyuan". Informace přinesla
Neziskovka China Aid, která odhaluje pronásledování a podporuje náboženskou svobodu, lidská práva a právní stát v Číně.
V dubnu 2018 čínská vláda
zakázala internetovým obchodníkům prodávat kopie Bible. Bible může být oficiálně distribuována pouze vládou schválenými agenturami, které dohlížejí na křesťanské církve v Číně.
Od té doby se omezení vůči Biblím a náboženské literatuře pouze zvýšily.
V září byl majitel internetového křesťanského knihkupectví
odsouzen na sedm let vězení a pokutu téměř 30 000 dolarů za účast na tzv. "
Nelegálních obchodních operacích".
Dalšími případy represe byly příkazy, kdy se křesťané museli
vzdát své víry a nahradit vyobrazení Ježíše portréty předsedy Maa a prezidenta Si Ťin-pchinga, jakož i pokračující
demolice kostelů.
Misionářská skupina Asia Harvest zaslala do Číny v průběhu let 13 milionů kusů Biblí, aby ochránila tamní víru. V samotném roce 2020 skupina zaslala nejvíce Biblí, uvádí se v jejich zprávě.
"
Zázračnou Boží rukou projekt pokračuje plnou parou vpřed. Pokud Pán bude nadále držet dveře otevřené, plánujeme nadále pomáhat našim bratrům a sestrám čínských domácích církví v přístupu k Božímu slovu," uvádí se ve zprávě.
Křesťanství navzdory pronásledování v Číně roste. Podle Světové evangelické aliance (WEA) se Protestantská církev rozrostla z 1,3 milionu členů v roce 1949 na nejméně současných 81 milionů. Podobně se ve stejném 50-letém období rozrostla Katolická církev v Číně z 3 milionů členů na více než 12 milionů.
Podle národních statistik Čínské státní rady však protestantští křesťané tvoří odhadem pouze 3% čínské populace a asi 38 milionů lidí, uvádí časopis The Economist. Tento odhad je však mnohem nižší než odhad WEA a nezahrnuje křesťany podzemní církve.
Organizace Open Door hodnotí Čínu na 23. místě na
seznamu 50 zemí světa, kde se křesťanům nejhůře žije. Nezisková organizace konstatuje, že všechny církve jsou vnímány jako hrozba, pokud se stanou příliš velkými, příliš politickými nebo zvou zahraniční hosty.
Zdroj:
www.christianpost.com
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek z 29. 12. 2020 naleznete
zde.