"Vlády používají restrikce pro covid-19 jako záminku na útlak Církve. ... Vatikán na summitech hovoří o klimatických změnách, ale ne o potratech ... Ježíš nezaložil Církev, aby mluvila o věcech, které mají druhořadou důležitost, ale o ty, co mají prvořadý význam a to je, že každý má žít v milosti a tak přijde do věčného života. To je posláním Katolické církve a papeže a biskupů. "
V interview pro LifeSiteNews kardinál Gerhard L. Müller, bývalý prefekt Kongregace pro nauku víry, řekl:
"
Politici nemají právo zakazovat mši svatou a slavení svátostí. Zatímco Církev ochotně přijímá bezpečnostní opatření na ochranu před koronavirem, některé vlády a politici to považují za příležitost utlačovat Katolickou církev."
Kardinál kritizoval přístup některých vlád jako nepochopitelný: "
Někde se povolují masová shromáždění a ve veřejné dopravě jsou lidé natlačení a přitom se zakazují mše svaté v obrovských katedrálách a kostelích.
Musíme bojovat za naše základní práva, za právo na svobodu náboženství, abychom mohli praktikovat své náboženství. Musíme být velmi pevní a dávat přednost uctívání Boha a scházet se jako členové Kristova Těla, kterým je Církev."
V reakci na politiky, kteří radí katolíkům, aby "
se modlili doma", kardinál řekl, že Kristus sám povolal svou Církev, aby se scházela na jeho památku:
"
My nejsme nějaké spiritualistické náboženství. Slovo se stalo Tělem a my jsme bytosti z těla a krve a duše. My žijeme v realitě materiálního světa - také stvořeného Bohem - a proto potřebujeme tyto tělesné viditelné modlitby a svátosti ve společenství věřících."
K telefonickému hovoru papeže s Bidenem ještě před potvrzením jeho zvolení kardinál řekl:
"
Doufám, že papež mluvil s Bidenem i o potratu, to je velmi důležité a není to věc politiky, ale morálky a základu naší antropologie ... Každý dostává svá práva od Boha a nikdo nemá právo zabít jinou osobu. Politik, který se nazývá věřícím katolíkem, nemůže jít do politiky s podporou potratu jako lidského práva, protože jak říká papež František, je to zabíjení lidské osoby, živé osoby."
"
Je rouháním se Bohu, když pro-potratoví politici chodí ke svatému přijímání a to, že biskupové a kněží jim neodmítají Eucharistii, je součástí odkazu bývalého kardinála zbaveného cti - Theodore McCarricka. Škody způsobené McCarrickem mají sílu a vliv v Církvi."
"
Vatikán na summitech hovoří o klimatických změnách, ale ne o potratech. Potrat je vražda, zabíjení nevinných dětiček. Proto doufám, že papež hovořil i o tomto bodě na nedávném summitu, protože je to velmi důležité - ne věc politiky, ale věc morálky a základ antropologie ...
Každý dostává svá práva od Boha a nikdo nemá právo zabíjet jinou osobu. ... Nemůžete říci: Ó ano - ta druhá strana nedělá dost pro migranty a proto to můžeme takto vyvážit - to není náš řád! Základem lidských práv je právo na život a ostatní přijde až potom."
"
Nejdůležitější věc je mluvit o Bohu, o Ježíši Kristu jako Spasiteli každého člověka, a o věčném životě! Ježíš nezaložil Církev, aby mluvila o věcech, které mají druhořadou důležitost, ale o těch, co mají prvořadý význam a to je, že každý má žít v milosti a tak přijde do věčného života. To je posláním Katolické církve a papeže a biskupů ... Oni mají poslání prostřednictvím svátostného svěcení kázat Evangelium Ježíše Krista a zprostředkovávat milosti ve svátostech. "...
Redaktor: Když byl kardinál Joseph Ratzinger prefektem Kongregace pro nauku víry, Vatikán zasáhl do situace v USA listem
Kdo je hodný přijímat Eucharistii, kde se stanovilo, že prointerrupčním politikům je třeba odmítnout svaté přijímání. Ale když ho McCarrick dostal, skryl ho před ostatními biskupy a zaváděl, že Vatikánu nevadí, když se biskupové sami rozhodnou v této otázce!
Kardinál Müller: "
Takoví politici rozhodně nemohou přijímat Eucharistii. Nikdo nemůže přijmout plné společenství s Ježíšem Kristem svátostným přijímáním, pokud je v zásadních morálních věcech absolutně proti Kristu. Nikdo nemůže říkat 'Pane, Pane,' ... a neplnit jeho vůli. ... To je protimluv - to říkal sv. Jan Pavel II. i kardinál Ratzinger a to je základ naší katolické víry - spojení mezi naším životem a naší vírou."
Kardinál Müller také jasně řekl, že
kněží a biskupové musí mít odvahu odmítnout pro-potratovému veřejnému činiteli svaté přijímání a je jedno, jak vysoko stojí: Před Bohem je každý rovný - ať jsou to princové, prezidenti, císaři nebo králové:
"
Sv. Ambrož z Milána řekl mocnému císaři: Nemůžeš zabíjet a chodit ke svatému přijímání. A exkomunikoval ho. To byla odvaha. My musíme i v našich časech velmi jasně: Nesmíš zabíjet lidi a když jdeš ke přijímání, je to rouhání."
"
Kardinál Mc Carrick nadělal i mnoho jiných škod po celém světě svým životem proti Božím přikázáním. Byl více spojen s politiky a mocí než s pravdou Katolické církve a to je velmi velmi smutné. Nechci být jeho veřejným žalobcem, ale mluvím pouze o faktech a účincích jeho chování. Nakonec pouze Bůh sám ho může soudit a my nejsme soudci lidí, ale máme plné právo hovořit o negativních následcích pro Katolickou církev."
Převzato z
Život Cirkvi vo svete 51-53/2020, 18. 12. 2020.
https://modlitba.sk/