Úryvek z knihy P. Dominika Chmielewského -
Kecharitomene
... Už jsem psal, jak je důležité, abychom svůj život prožívali v Marii – v jejím srdci, v jejím lůně, v jejím náručí.... Chtěl bych však v rámci modlitby uvažovat nad vážným tématem a chtěl bych požádat o pozornost ženy a hlavně matky.
…. Už jsem psal, jak je důležité, abychom svůj život prožívali v Marii – v jejím srdci, v jejím lůně, v jejím náručí. Jestli
je ti blízká kterákoli z těchto metafor, přijmi ji za svou. Chtěl bych však v rámci modlitby uvažovat nad vážným tématem, který se týká života v Mariině lůně.
Zde bych chtěl požádat o pozornost ženy a hlavně matky.
Následky našich hříchů a důsledky našich nesprávných rozhodnutí ruinují nejen náš život, ale mají vliv i na životy našich dětí. Přitlačeni touto tíhou se zamýšlíme nad tím, jestli se dají napravit určité skutečnosti z naší minulosti. Když se modlíme o uzdravení těchto ran, zveme Ježíše, aby přišel do toho, co se už stalo, a uzdravil nebo uvolnil od zlého ducha minulé události.
Chtěl bych pozvat všechny ženy, všechny mámy, k neobyčejné modlitbě, která je úplným odevzdáním mateřského lůna Marii.
Nejprve si však musíme uvědomit, že modlitba přesahuje čas a prostor, neboť sám Bůh je přesahuje. Je věčný, tady a teď. Víme však, že v našem životě to nebylo vždy tak, jak bychom chtěli. Ne vždy to bylo tak, že děti, které jsme přivedli na svět, byly vysněné, vytoužené a očekávané.
Určitě se stalo, že některé z nich byly neplánované a z našeho pohledu byly počaté "náhodou". Děti, které přicházejí na svět v takové situaci, jsou obtížené třemi zraněními, o kterých hovoří prenatální psychologie: zraněními prázdnoty, nicoty a smrti.
Stručně řečeno, "počatý náhodou" se cítí nepotřebný. Má pocit, že se na tomto světě nedokáže najít, že je kdesi bokem a neumí navázat hlubší vztahy. Žije v ustavičném přesvědčení, že není hodný, aby ho někdo miloval, že je pro druhého přítěží, a pokud s ním někdo je, myslí si, že je s ním jenom ze soucitu. Chybí mu pocit vlastní hodnoty. To jsou důsledky emocionálního odvrhnutí (i nevědomého) ze strany matky a otce, které jsou hluboce zapsané v emocionální paměti dítěte.
Psychologie a prenatální medicína hovoří o tom, že od samého počátku se v dítěti rozvíjí ne racionální, ale emocionální paměť. Dítě si nedovede vzpomenout na konkrétní události, ale od začátku cítí, co se stalo v dané situaci.
Cítí strach a úzkost matky, cítí otcovo odvrhnutí, které stálo na počátku jeho existence. Po celý svůj život to nedokáže pojmenovat, ale v emocionální paměti má zakódované, že je problémem. Jeho emocionální paměť nasála atmosféru těch dní:
Problém! Strach! Co teď? Měli jsme dělat kariéru, měli jsme pracovat, cestovat, ale nemůžeme!
Dítě to všechno cítí v lůně své matky a to všechno se ukládá do emocionální paměti. A jak hluboce musí být zraněné děti, které se narodily a rozvíjely devět měsíců v hrobě nebo na hrobě, jakým je lůno matky, která předtím byla na potratu! Když takto matka zabíjí svoje děti, její lůno se stává hrobem. Je možné být normálním, když devět měsíců dozrává na hrobě, na hřbitově? Je to velmi vážný problém!
Nic však není ztraceno, protože modlitba má moc vrátit tě do chvíle, když jsi udělala ten strašný skutek, když jsi zhřešila. Ježíš tě může prostřednictvím Marie uzdravit z potratu, který má vliv nejen ne tebe, ale i na tvoje dítě. Proto je
modlitba zasvěcení tvého lůna Matce Boží s prosbou, aby je proniklo její neposkvrněné lůno, mocnou modlitbou uzdravení. Pros tak, jak dokážeš, vlastními slovy:
"Maria, zasvěcuji ti svoje lůno.
Od okamžiku, kdy jsem otěhotněla se svým dítětem,
které má nyní asi 40, 50 roků.
- vím, že to nebylo tak, jak bych chtěla.
Nebylo to vysněné těhotenství,
bylo mnoho různých problémů, stresů, úzkostí, strachu
a to všechno se v mém dítěti zakódovalo.
Ale Maria - pamatujíc, že modlitba je
mimo času a mimo prostoru -,
zasvěcuji ti svoje lůno
a prosím,
abys uzdravila chvíli početí
a uzdravila těch devět měsíců,
kdy bylo moje dítě v mém lůně,
a nyní ho odevzdávám tobě,
aby dozrávalo ve tvém lůně devět měsíců.
Ať tvoje lůno pronikne moje lůno.
Ať je očistí a zasvětí
- je celé pro tebe, Maria."
Tato modlitba přinese velké ovoce. Když máma posvětí svoje lůno Mariiným lůnem, Maria uzdraví chvíli početí. Maria na devět měsíců vezme tvého syna, tvoji dceru duchovním způsobem do svého lůna a spolu s Ježíšem dozrají během celého těhotenství. On se jim v jistém smyslu stává bratrem – druhým dvojčetem. Maria nám dává všechny milosti, které dávala devět měsíců Ježíšovi počatému v jejím lůně.
Každá máma může své dítě od chvíle početí odevzdat do lůna Neposkvrněné a prosit ji, aby ona duchovně nosila její dceru nebo syna. Tím způsobem to, co bylo špatné v období těch devíti měsíců - a možná i při samotném početí, kdy například došlo k odmítnutí dítěte -, Maria uzdraví.
Naléhavě vás zvu, abyste iniciovali tento proces uzdravení a prošli jím. Východiskovým bodem mohou být například Vánoce. Když se pro to rozhodneš, vrátíš se o devět měsíců dozadu a poprosíš Marii, aby tě počala duchovním způsobem ve svém lůně a devět měsíců až do Vánoc tě každý den požehnávala. Pros Marii, aby tě duchovně nosila pod srdcem a posílala ti všechny milosti tak, jak je posílala Ježíšovi. Když uzdravíš chvíli početí a budeš žít v jejím požehnání devět měsíců, 25. prosince se spolu s Ježíšem narodíš do nového života. Je to nádherná a účinná modlitba. Můžeš si vybrat den početí v Mariině lůně, například devět měsíců před svými narozeninami. ...
Kniha Kecharitomene,
část kapitoly
Totus Tuus – anebo Pod Mariiným pláštěm
strana 112 - 115
Knihu si můžete objednat na:
https://www.zachej.sk/produkt/32788/kecharitomene-milostiplna/
najdete i na
https://knihy.heureka.cz/kecharitomene-milostiplna-dominik-chmielewski/specifikace/#section
(Na Fatym.com vydáno 28. 11. 2020; 16. 12. 2023 - 2840 přečtení)
Na stránkách FATYMu o této knize:
P. Dominik Chmielewski - Vítězství Marie, nové Jaro Církve (video)
www.fatym.com/view.php?nazevclanku=p-dominik-chmielewski-vitezstvi-marie-nove-jaro-cirkve-video&cisloclanku=2020090052,
(7. 9. 2020)
Kázání otce Martina Höniga o růženci - (video)
http://fatym.com/preview.php?cisloclanku=2020100037,
(7. 10. 2020)
Dát smysl lidskému utrpení (+ modlitba)
http://fatym.com/view.php?nazevclanku=dat-smysl-lidskemu-utrpeni-modlitba&cisloclanku=2020110069,
(14. 11. 2020)