Pouze růženec může změnit dějiny. To je naléhavé poselství, které Panna Maria, Matka Boží, dává lidstvu znovu a znovu po celé věky.
Měsíc říjen je tradičně zasvěcen růženci nebo modlitbě prostřednictvím Marie. Měsíc květen je už vyčleněný jako zvláštní mariánský měsíc, během kterého vyjadřujeme Marii naši synovskou lásku, důvěru a úctu. Ale během celého října Církev uctívá Pannu Marii jako tu, která za nás dosahuje vítězství v nejtěžších situacích.
Už v době svatého Dominika to byl růženec, který pomohl Simonovi de Montfortovi zvítězit v bitvě o Muret (1213) proti kacířské albigenské armádě. I díky růženci získal papež svatý Pius V. (dominikán) vítězství nad Turky u Lepanta 7. října 1571. Proto ustanovil svátek nejsvětějšího růžence, nazývaný také svátek Panny Marie vítězné v ten den.
Růžencem získal papež Inocenc XI. z nebe v roce 1683 osvobození rakouské Vídně od hrozby islámu. Stejným způsobem byli Turci poraženi u Bělehradu v roce 1716. Právě tato událost vedla papeže Klementa XI. k rozšíření svátku růžence na univerzální Církev. A opět to bylo díky růženci, jehož prostřednictvím svatý Ludvík de Montfort vytvořil duši regionu Vendée (Francie z 18. století), který později povstal na ochranu víry, aby potlačil bezbožné zákony francouzské revoluce.
Byla to opět modlitba růžence, kterou Panna Maria z Fatimy (1917) naléhavě žádala, aby se každý den modlila za záchranu duší před peklem. Spojenecké vítězství druhé bitvy na Marně (nedaleko Paříže) během první světové války (18. července 1918) se připsalo zásahu Panny Marie. A pak došlo k osvobození Rakouska od hrozby komunismu v roce 1947.
Růženec je tedy nebeskou a mírumilovnou zbraní, kterou dostal svatý Dominik přímo z rukou Přesvaté Bohorodičky a která pomáhala apoštolským srdcím v každém věku.
Pokud se lidé budou modlit růženec, Bůh neopustí svět, protože tato modlitba je mocná v Jeho srdci. Je to jako kvas, který dokáže regenerovat zem. Sladká nebeská královna nemůže zapomenout na své děti, které jí neustále zpívají na chválu.
Zdroj: uneminuteavecmarie
Převzato z
https://matkabozia.sk/,
článek ze 7. 10. 2020 naleznete
zde.