Prezident Donald Trump 7. července oficiálně ukončil americké vztahy s WHO, mezinárodní agenturou, které se nepodařilo adekvátně zareagovat na koronavirus.
WHO byla obviněna z toho, že lhala světu o koronaviru a dostala se pod palbu kritiky za své stanovisko, že zabíjení dětí při potratech je nezbytnou procedurou v době, kdy se svět zabývá pandemií koronaviru.
Prezident Trump 7. července oznámil, že vztah mezi USA a Světovou zdravotnickou organizací skončil. Prezident uvedl, že Čína, která už desetiletí prosazuje potratovou politiku kontroly populace na svých lidech a zabila více dětí při potratech než kterýkoli jiný stát, "má kontrolu" nad touto kontroverzní agenturou.
"
Čína má úplnou kontrolu nad Světovou zdravotnickou organizací, přestože platí jen 40 milionů dolarů ročně. A porovnejte si to s tím, co platí USA, co představuje asi 450 milionů dolarů ročně," uvedl Trump. "
Podrobně jsme přiblížili reformy, které musí učinit a přímo jsme s nimi jednali, ale oni odmítli jednat."
"
Protože se jim nepodařilo uskutečnit požadované a velmi potřebné reformy, dnes ukončíme naše vztahy se Světovou zdravotnickou organizací a přesměrujeme tyto prostředky do jiných naléhavých globálních potřeb v oblasti veřejného zdraví," uvedl Trump.
"
Čínští představitelé ignorovali své ohlašovací povinnosti vůči Světové zdravotnické organizaci a vyvíjeli nátlak na Světovou zdravotnickou organizaci, aby zaváděla svět, když čínské úřady poprvé objevily virus," uvedl. "
Množství životů bylo zmařených a všude na světě byly zapříčiněny hluboké ekonomické potíže. Důrazně mě rozmlouvali od brzkého vyloučení Činy, ale já jsem to i tak udělal a ukázalo se to jako 100% správné."
"
Svět dnes trpí v důsledku nesprávného konání čínské vlády," uvedl Trump. "
Čínské zakrývání Wuhanského viru umožnilo šíření choroby do celého světa, což podnítilo globální pandemii, která si vyžádala přes 100 000 amerických životů a více než milion životů po celém světě."
Tímto rozhodnutím přijde pro-potratová agentura o 450 milionů dolarů ročně, které jí každoročně posílala vláda Spojených států.
Jeden americký pro-life kongresman chválil toto rozhodnutí.
"
Pokud se organizace rozhodne krýt a lhát o lžích jiné země, proč bychom měli podporovat takovou korupci?"
uvedl republikán Rick Crawford, zástupce Arkansasu. "
Odchod z WHO je důležitým projevem odpovědnosti vůči naší zemi a všem zemím, které trpěly v důsledku COVIDU."
Allan Parker, pro-life obhájce z organizace Justice Foundation, se pro redakci LifeNews.com vyjádřil, že ho rozhodnutí potěšilo.
"
Oceňuji a podporuji prezidenta Trumpa v jeho rozhodnutí ukončit vztah mezi USA a radikální, pro-potratovou Světovou zdravotnickou organizací. WHO dlouhodobě podporuje úsilí donutit země, aby uznaly potratová práva, a to i proti přáním jejich vlastních obyvatel. Nutit země klasifikovat tento zločin proti lidskosti jako lidské právo odporuje vědě a právu na život. Jsem hrdý na to, že naše země již nebude posílat dolary daňových poplatníků na podporu tohoto radikálního režimu. Skutečné, život-zachraňující opatření mohou být financovány prostřednictvím jiných organizací bez potratové agendy," uvedl.
WHO se stala terčem ostré kritiky v dubnu, když
nepravdivě tvrdila, že potraty se považují za nezbytnou službu během pandemie koronaviru.
WHO uvedla, že "
služby týkající se reprodukčního zdraví se považují za součást základních služeb během propuknutí pandemie COVID-19."
"
Rozhodnutí žen a práva na sexuální a reprodukční péči je třeba respektovat bez ohledu na to, zda pacientka má nebo nemá podezření na infekci COVID-19," uvedla WHO v stanovisku.
Zdravotnické skupiny zastupující více než 33 000 lékařů s tím nesouhlasí.
Amerika dává OSN obrovské množství peněz. Prezident Donald Trump a jeho administrativa však kladou důrazný odpor vůči pro-potratové agendě OSN trvajíce na tom, aby země podporovaly ženy a děti, narozené i nenarozené.
V roce 2017 prezident Trump stopl financování Populačního fondu OSN (UNFPA),
který prosazoval potraty v jiných zemích a desetiletí spolupracoval s Čínou při provádění politik kontroly populace prostřednictvím nucených potratů. Trump zopakoval toto nařízení v roce 2018 i 2019. Tímto rozhodnutím se rozpočet UNFPA zredukoval o 32,5 milionu dolarů.
Potrat nenarozeného dítěte není v žádném případě nezbytnou péčí. Potraty ničí životy nenarozených dětí a často ohrožují jejich matky. Světová reakce na pandemii koronaviru spočívala v zasvěcení velkého množství zdrojů a obětí na záchranu lidských životů. Kéžby společnost věnovala podobné úsilí na záchranu dětí v lůně.
ZDROJ:
www.lifenews.com, 7. 7. 2020
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek ze 14. 7. 2020 naleznete
zde.