
Nová studie izraelských výzkumníků přišla se zjištěním, že muži se nemohou stát ženami jednoduše tak, že se budou "za ně považovat", a naopak.
Vědci v oblasti genetiky z Weizmannova institutu vědy v Izraeli prozkoumali určité geny, které se projevují pouze u žen, zatímco jiné se projevují jen u mužů.
Profesor Shmuel Pietrokovski a Dr. Moran Gershoni prozkoumali 20 000 genů roztříděných podle pohlaví a hledali rozdíly v projevech v jejich tkáních.
Našli kolem "6 500 genů s aktivitou, která byla propojena s jedním nebo druhým pohlavím v alespoň jedné tkáni, což ještě více přidávalo k již velkým biologickým rozdílům mezi muži a ženami."
Jedněmi z největších rozdílů byly geny zodpovědné za ochlupení, ukládání tuku, stavbu svalstva a tvorbu mléka na kojení. Výzkumníci také zjistili, že biologické pohlaví hraje roli v prevenci proti určitým onemocněním.
Například některé geny, které se projevují pouze v levé komoře srdce žen, fungují jako ochrana srdce od onemocnění, dokud žena nedosáhne menopauzy. Další gen v játrech zpracovává léky rozdílně podle pohlaví.
V zásadě výsledky tohoto výzkumu potvrdily, že více než jednadvaceti procent lidského genomu, který se skládá z okolo 30 000 genů, je založeno na pohlaví - čili na něčem, co operace, provedená ve snaze změnit pohlaví, nedokáže nahradit.
Mat Staver, zakladatel a předseda Liberty Counsel, řekl, že tento výzkum potvrzuje Boží stvoření:
"Tato nedávná studie izraelského Weizmannova institutu vědy dokazuje, že nemůžete oklamat matku přírodu. Zmatek ohledně pohlaví je mentálního původu, nikoliv fyzického ani biologického. Bůh stvořil člověka jako muže a ženu a ani ten největší protest nezmění přirozený řád stvoření."
Zdroj:
www1.cbn.com, 13. 5. 2017
Převzato z
www.icej.sk,
článek z 10. 3. 2020 naleznete
zde.