Plačící kardinál na náměstí sv. Petra se stal symbolem utrpení Církve. 3. dubna se při modlitbě růžence a prosby o pomoc blahoslavené Matky opakovaně zlomil hlas kardinála Angela Comastriho.
Na vrcholu italské koronavirové krize, 3. dubna, během denního růžence v bazilice sv. Petra v Římě, kardinál Angelo Comastri opakovaně projevoval hluboké emoce a jeho přerušovaný hlas od pláče prosil blahoslavenou matku, aby pomáhala světu v dobách nouze.
Budeme si ho připomínat jako ikonu utrpení Katolické církve v Itálii, ale i na celém světě a měl by nás inspirovat, abychom ho napodobovali a abychom v modlitbě růžence vzývali blahoslavenou Matku, aby nám pomáhala. (Video uvádíme níže)
Kardinál Comastri je Papežským vikářem pro Vatikánský městský stát a předsedal denní modlitbě růžence před vstupem Církve do slavení Svatého týdne, který vysílalo Vatikánské zpravodajství.
Poskytuje tak nepřetržitou přítomnost kardinála Katolické církve, který vzývá nebeskou pomoc, ale zároveň nám připomíná význam modlitby růžence v době nouze.
Od 6. dubna předsedá dennímu růženci arcibiskup Fabio Dal Cin v Loretu.
3. dubna se při modlitbě růžence a prosbě o pomoc blahoslavené matky hlas kardinála Comastriho opakovaně zlomil. Smutek tohoto preláta na vrcholu italské krize koronaviru (která se zdá, že se nyní zpomaluje) je hmatatelný.
Německý Římský korespondent a profesor filozofie Armin Schwibach komentoval tento symbolický výkřik ze srdce, který ukázal kardinál Comastri: "
V této chvíli je kardinál Comastri naší pevnou hradbou."
Plačícím hlasem zavolal na Přesvatou Matku, aby nám přišla na pomoc, přesně tak, jak nás o to požádala Panna Maria z Fatimy.
Jak se ukazuje, zdá se, že jen několik biskupů z celého světa považuje za důležitý aspekt své reakce na koronavirovou krizi povzbuzovat katolíky, aby se modlili denně růženec ve svých rodinách, jak se to dělo během staletí. Průzkum mezi věřícími prostřednictvím Twitteru přinesl však několik povzbudivých příkladů biskupů, kteří výslovně vyzývají věřící, aby se každý den modlili růženec.
Jedním z nejznámějších, kterým tato iniciativa není cizí, je kardinál Raymond Burke, který ve svém duchovním průvodci doporučuje modlitbu denního růžence. I biskup Athanasius Schneider ve svém průvodci, jak reagovat na koronavirovou krizi, doporučuje denní růženec.
Arcibiskup Eamon Martin z Armagh se 25. března při zasvěcení Irska Neposkvrněnému Srdci Panny Marie modlil na veřejnosti právě modlitbu posvátného růžence.
Biskup Wiliam Wack z Floridy doporučuje na své diecézní webové stránce modlitbu růžence.
Tutéž výzvu uveřejnil i biskup Joseph Strickland.
Anglický biskup Mark Davies živě streamoval svou modlitbu růžence ze své katedrály v Shrewsbury, stejně jako anglický biskup Patrick McKinney v Nottinghamu.
A to není vyčerpávající seznam, ale ukazuje, že existuje mnoho biskupů, kteří tento krok ještě bohužel neudělali.
Přesto je to právě Boží Matka, ke které se musíme nyní obrátit a prosit ji, aby nás přiblížila ke svému Synu.
Historik italské církve, profesor Roberto de Mattei v novém článku vysvětluje důležitou roli Panny Marie v tomto čase zkoušky. Tuto krátkou reflexi ukončíme jeho slovy.
V hodině duchovní prázdnoty se duše těch, kteří mají víru, instinktivně obracejí k Jedné, která není nikdy prázdná, protože je naplněna všemi milostmi: Nejsvětější Panně Marii. Jen v ní může duše najít duchovní a morální plnost.
Potom dále uvažuje o důležité úloze sv. Jana Evangelisty, který stál vedle Panny Marie pod křížem.
Ti, kteří jsou oddaní Marii, jsou duchovní rodinou, která má svého patrona ve sv. Janovi, evangelistovi, milovaném apoštolovi, který na Kalvárii dostal od Ježíše obrovský odkaz. Vše je shrnuto v Ježíšových slovech, když z kříže "
Viděl svou matku a svého učedníka, kterého miloval, řekl své matce: Ženo, hle, tvůj syn. Potom řekl učedníkovi: Hle, tvá matka" (Jan, 19, 26-27).
Těmito slovy Ježíš vytvořil božské a neoddělitelné pouto, a to nejen mezi naší blahoslavenou matkou a sv. Janem, ale i mezi ní a všemi dušemi podle vzoru víry a věrnosti sv. Jana. Svatý Jan je vzorem těch, kteří v hodině zrady a zřeknutí se zůstávají věrní Ježíšovi prostřednictvím Marie.
VIDEO:
Ein weinender Kardinal Angelo Comastri
beim Rosenkranzbeten in Petersdom heute
Plačící kardinál Angelo Comastri
se dnes modlí růženec
v bazilice svatého Petra
https://www.youtube.com/watch?v=O7dNonnHINU&fbclid=IwAR2x6-2INr1BGO-OeGfloUeevPx0wPY7x9WqFP4Nxayc7wvTV7VJ4X_4pys
3. 4. 2020
Převzato z
https://modlitba.sk/,
článek z 12. 4. 2020 naleznete
zde.
Tomuto tématu se věnuje také článek na www.lifenews.sk -
Plačúci kardinál v Svätopeterskej bazilike
je symbolom
trpiacej Katolíckej cirkvi