Výzva pro kněze i laiky k záchraně těch, kteří v důsledku pandemie umírají osamoceni bez možnosti přijetí svátosti, bez možnosti přítomnosti a pomoci kohokoli, bez možnosti rozloučení se s blízkými. Kněží, ale i my, laici, máme mocný prostředek k záchraně duší pro věčnou spásu:
Giovanni Zenone, profesor víry a kultury vybízí"
(překlad z italštiny)
"V tomto okamžiku pohotovosti způsobené koronavirem chci dát důležité aviso pro všechny nás křesťany. Tento koronavirus nás volá k obrácení - konverzi, ale především nás volá k velké misii. Víme, že smysl našeho života je jít do nebe, zachránit duše. Přivést co nejvíce duší do nebe.
Objektivem našich křesťanů není zachránit život v tomto světě, na této zemi, ale zachránit ho na celou věčnost.
V těchto chvílích jsou tisíce, tisíce nemocných, kterým reálně hrozí, že zemřou sami, kteří umírají bez svátostí a bez jakékoliv duchovní asistence, bez něčí pomoci. Je důležité, abychom dělali to, co je v našich možnostech,
zachraňovat duše těchto umírajících. Co můžeme udělat?
V první řadě výzva kněžím! Církev povoluje, že v
articulom mortis, což znamená v nebezpečí smrti, může dát 'generální rozhřešení lidem, se kterými nemůžeme být v kontaktu jednotlivě a nemohou se vyzpovídat a nemůže se vědět, jestli jsou disponováni k rozhřešení.
Např: když kněz vidí padat letadlo, vidí potápět se lod', z daleka může udělit generální rozhřešení všem, kteří jsou na lodi nebo v letadle, v nebezpečí smrti. To je mimořádná milost a určitě velmi důležitá pro spásu duší.
Kněží, jděte před nemocnice a dejte z dálky rozhřešení, když se vám nedovolí jít do prostor, kde jsou nemocní na korona virus a dejte rozhřešení z dálky všem nemocným na korona virus a těm, kteří onemocněli a umírají. Rozhřešení
in articulo mortis. Pošleme do nebe duše, naplňme nebe, nebeské prostory dušemi, které by v jiném případě šli před Boží soud bez milosti rozhřešení.
Ale i my, laici, můžeme dělat něco mimořádného. Pán Ježíš přislíbí sv. Faustince Kowalské, že
když se modlí Korunka Božího milosrdenství u umírajícího, i když je nevěřící, nechtěl se nikdy vyzpovídat, i kdyby tento měl nejtěžší hříchy, když se modlí u něho korunka k Božímu milosrdenství, bude spasen.
Je to mimořádný dar, velikánský. Co můžete udělat vy, laici, pro spásu duší, které jinak riskují ztrátu života věčného?
Můžeme být duchovně při nemocných, umírajících, agonizujících na korona virus a modlit se korunku k Božímu milosrdenství. Nemůžeme jít do nemocnice k postelím těchto nemocných, ale můžeme to udělat duchovně. V duchu můžeme udělat cokoliv.
Pojďme k těmto postelím agonizujících a modleme se jednu, dvě, tři, mnoho korunek k Božímu milosrdenství. Jednu za každého nemocného, abychom zachránili každého jednotlivě.
To je opravdu mimořádná milost, kterou Ježíš dal sv. Faustině Kowalské. Uveďme ji do praxe (tu milost). Naše misie, misie nás křesťanů je zachránit naši duši a podle možností co nejvíce duší.
My nevíme, jestli i my budeme infikováni, jestli přežijeme nebo ne. To není důležité. Ale to, co můžeme udělat jako křesťané, rozšířit toto zdraví, věčné zdraví, což je zdraví duše. Usilujme o to.
V podobném duchu vyznívá i výzva řádové sestřičky:
(zkopírovaný text)
Milí přátelé,
jsem sv kontaktu s přáteli ve Španělsku. Je to tam teď hodně zlé. V nemocnicích chaos a nedostatek všeho. Zdravotníci se hroutí, musí rozhodovat, koho zachránit a koho prostě nechat umřít.
Mnozí nemocní umírají zcela sami, nikdo z rodiny je nesmí navštívit, nemohou se rozloučit a pak jsou hned pohřbeni, sotva kdo má u toho na hřbitově kněze...
Přišlo pozvání, abychom udělali něco smysluplného.
Zkusme v duchovním smyslu přijít k lůžku někoho umírajícího, vzít ho za ruku a pomodlit se Korunku k Božímu milosrdenství. Nevíme, kde se tento člověk nachází, zda ve Španělsku, v Itálii či jinde na světě. Přesto může tento nemocný přijmout útěchu a posilu.
(Zaslíbení v tomto smyslu jsou v Deníku sv. Faustiny Kowalské, např. odst. 1684 a 1541).
Takto teď umírají stovky lidí, ale i nás se mohou modlit stovky.
************
Korunka
a novéna k Božímu milosrdenství
(+ další odkazy)
http://fatym.com/preview.php?cisloclanku=2011040086
(5. 9. 2012)