Foto

Lucerničková

Lucerničková 2019 U Červené kapličky byla opět po roce slavena mše svatá ke cti Panny Marie Královny.Poutníci z blízka i z daleka se shromáždili večer na parkovišti. Odtud s rozsvícenými lampičkami se vydali k nazdobené kapličce, kde se konala bohoslužba.


Lucerničková 2019


Promluva P.Plíška

...Mnoho je povolaných, málo je vyvolených.
Záleží na každém z nás, jestli toto povolání naplníme, abychom byli vyvolenými. Každý je povolán. Pán Bůh nás povolává, všichni jsme jeho dílo. Být s ním celou věčnost, proto nás zachraňuje ve Svatém Kříži svým Synem, abychom byli také vyvolenými. Jsme Boží děti, tak to naplňujme.

Jeden člověk si sedl do plachetnice k příteli. Nastartovali a vyjeli na volné moře. Zde roztáhli plachtu, vypnuli motor a loďka pomalu plula. Plachetnic bylo na moři více, ostatní měli zapnutý motor. A symbolicky to vanutí větru, je vanutí Ducha svatého. Tak abychom ho zachytili, aby se měl do čeho opřít. A abychom po tom také toužili.
Když řekneme, že jedeme na motor – máme zapnuto, my si to řídíme sami, je to JENOM naše dílo.

Ale tady má být spolupráce, součinnost s tím Božím. Tak kdykoli jsme na mši svaté, kdykoli se chystáme k modlitbě, tak to je to roztažení plachty, abychom zachytili to Boží působení. Že mu dáváme příležitost a neříkáme, my spěcháme, my nemáme čas, ale taky se zastavit. A to je třeba tahle chvíle, kdy řekneme:“Já tam pojedu“. Alespoň taková kratičká pouť, kratičké zastavení, aby se nás Pán mohl dotknout.

Dnes jsme slyšeli v evangeliu – sedět vedle krále na hostině znamená, že se také podle toho chováme. Jsme nějak oblečeni, nějak na to odpovídáme. Přišel tam někdo, kdo nebyl důstojně oblečený. On přece byl v blízkosti krále! Máme se na to připravit.

Kolik těch pozvaných tam nepřišlo? Asi hodně. Dá se říct, že nikdo. Tak přijdou jiní.
My žijeme v době, kdy říkáme:“My máme jinou práci.“
Kolik je třeba v mých farnostech rodin, když je v neděli mše svatá a nikdo tam nepřijde. Kolik je tam rodin křesťanů, kdy přijde jenom babička. Kolik tam z otců, tátů, mládeže - nikoho nepotkáte! My říkáme, máme důležitější činnost.

JE NĚCO DŮLEŽITĚJŠÍHO NEŽ BÝT PŘED OLTÁŘEM, NEŽ BÝT PŘED EUCHARISTIÍ NEŽ BÝT S ŽIVÝM KRISTEM?
Tak na tom nejsme vůbec slavně! Možná by to padalo na nás, na naši odpověď, na náš přístup v životě k tomuto pozvání. Taky máme svou práci na vinici, tamhle v hospodářství, ve sportu a já nevím co ještě.
Kolik je toho důležitějšího než nedělní bohoslužba!
Pán Bůh pak pozval další jiné a ti přijali pozvání. Tady jde o každého z nás. Nemůžeme říci, že to za nás někdo udělá. To je naše odpověď. A v tom je ta důležitost, že Bůh bude čekat na odpověď každého z nás! A JE TO ODPOVĚĎ NAŠEHO ŽIVOTA!

Člověk je rád, že na to není sám. Že se může o něco, o někoho opřít. Ta dnešní památka Panny Marie Královny nám připomíná, že se máme ke komu obrátit. Máme koho prosit, kdo může.
Ať na to nejsme sami. Je kolem spousta věřících bratrů a sester. My říkáme, že je to církev, společenství věřících. Máme svátosti, svátostiny. Nejsme na to sami. Ale nejsme jako ti jakoby hladoví, co se nenají, protože nepřijmou, nechtějí. Tak to v životě využít.

Jestliže mám jednou sedět u krále, tak se na to musím připravit.
Dal mi šaty – ty jsem dostal při křtu, už si je sebou nesu. My si kupujeme nové oblečení, dáváme si je vyčistit, aby bylo pěkné, aby nějak vypadalo. Ale jak vypadají SVATEBNÍ ŠATY NAŠÍ DUŠE!? Co jsme s nimi udělali? Není to onuce? Jsou pěkné? Je to oblečení důstojné, protože bude setkání s Králem! ON PŘIJDE, ON ZAVOLÁ a řekne:“TEĎ JSEM TADY PRO TEBE!“ Co mu řekneme?!
Do poslední chvíle našeho života jsme byli povoláni.

Tak ať nám Pán Bůh žehná.
A kéž my dokážeme vypínat svůj motor, abychom natáhli plachtu, aby On řídil naše kroky.
On je vždycky bude řídit. Amen...


léto 2016


Kéž je Panna Maria KRÁLOVNOU i našeho srdce.


Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 31. 08. 2019 | 2592 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace