"Na vigilii Nanebevstoupení Páně v r. 1867 páter Luc Desilets vešel do kamenné kapličky Cap-de-la-Madeleine v kanadském Quebecu a zděšen spatřil prase u oltáře žvýkat růženec.
Mladý farář zvedl požužlaný růženec, vyhnal prase z kaple a řekl: 'Lidem růženec spadl, prase ho zdvihlo.' ".
Stalo se to, když páter Desilets, který strávil den čekáním na kajícníky, kteří nikdy nepřišli, slíbil, že oživí modlitbu růžence ve farnosti a znovu založí Bratrstvo posvátného růžence. Za pět let se do něj přihlásilo 3000 duší a farnost, která byla mrtvá, s prasetem žvýkajícím růženec, se stala příliš těsnou pro množství farníků," vyprávěl Girard pro LifeSiteNews. A přesně tutéž misi realizuje Girard s manželkou Angelinou, kteří založili "
Hnutí oddanosti Panně Marii" v r. 2017 na 100. výročí zjevení Fatimské Panny Marie.
Co však nemohli předvídat bylo, že pro svůj čin budou nyní hostiteli první akce "
Modlitba růžence" v Kanadě 22. srpna na stadionu v Lansdowně Parku v Ottawě.
Je to společná veřejná modlitba růžence. Na akci bude i krátký proslov arcibiskupa Terrence Prendergasta z Ottawy a biskupa Pierre-Oliviera Tremblaya z Trois-Rivières v Quebecu. Ale to není všechno, jak říká Girard:
Tento růžencový kvas plánovala Panna Maria.
Girardovi nevěděli o této akci, když se vydali na pětidenní pouť z Ottawy do nejznámější kanadské mariánské svatyně Cap-de-la-Madeleine, která uchovává zázračnou sochu Panny Marie z Cape, s titulem růžencová Panna Maria. Oni plánovali pouze pouť na místo hlubokého duchovního pětidenního Mariánského kongresu v r. 1947, kdy kanadští biskupové zasvětili krajinu Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. Tam je nyní fotbalový stadion ottawského týmu Redblacks a Girardovi myslí proběhl obraz poutníků jak proudí na toto místo a přirovnal to k historickému kongresu s více než 1.5 milionem poutníků a četnými osobnostmi jako kardinál Francis Spellman z New Yorku a kardinál József Mindszenty z Maďarska.
Ale najednou přišel návrh, aby Girardovi použili tento stadion na akci hromadné modlitby růžence. Girard napsal mail týmu Redblacks, kdy je stadion volný.
"
Umíte si to představit? Dostali jsme termín na svátek Panny Marie Královny a tehdy se budeme společně modlit růženec!", řekl pro LifeSiteNews.
"
Vracíme se právě na tuto svatou půdu, kde byla naše země zasvěcena Neposkvrněnému Srdci Panny Marie v r. 1947 a přineseme i putovní sochu Panny Marie z Cape. A samozřejmě je to i několik týdnů před federálními volbami, takže víme, že to celé zorganizovala Boží Matka, protože my jsme to určitě neplánovali!", řekl Girard.
Labyrint úžasných spojitostí
Girard věděl o akcích "Modlitby růžence" už v Portlandu v Oregonu a v Pasadeně v Kalifornii. Tam promluvil i herec Jim Caviezel o tom, jak ho zakladatel "Rodinné růžencové výpravy" páter Patrick Peyton inspiroval, aby chodil denně na mši. To je další spojitost. Páter Peyton byl totiž i na Mariánském kongresu v r. 1947, kde kázal o růženci v rodinách. Tento kněz Řehole svatého kříže založil růžencovou výpravu, aby splnil slib Panně Marii, když byl na její přímluvu uzdravený z tuberkulózy a za svůj život promluvil až 28 milionům katolíkům. Girard také objevil, že páter Peyton a jeho otcové svatého kříže, kteří vedli Oratoř sv. Josefa v Montrealu také pořádali akce "Modlitby růžence".
'Nevázaný příval milosti'
Právě růžencová bratrstva dosáhla, že papež Pius V. vyslovil naléhavou prosbu modlit se růženec, když křesťanské síly bojovaly proti muslimské Osmanské říši u Lepanta v r. 1571, a to skutečně zachránilo Evropu, jak zdůraznil Girard.
"
Budujeme digitální růžencový most po celém světě" ... a to se velmi hluboko týká i hnutí za ochranu života, řekl Girard.
"
Vždyť kdo je Maria? Ona je zprostředkovatelka milostí. ... růžencová Panna Maria je vlivná Královna, ona ovlivňuje našeho Pána, aby zcela vyléval nesčetné množství milostí. Z Katechismu KC z r. 1432 zjistíte, že obrácení je prvním dílem Boha a on to dělá vylitím milostí na zatvrdlá srdce, takže potřebujeme více milostí! Proto je třeba každého přivést do Růžencového bratrstva, aby tak mohl rozpoutat příval milostí i na politiky."
"
A v duchovním smyslu - nikdo neporazí celé stádo, celou církev, která se společně modlí růženec," dodal Girard.
Převzato z
https://modlitba.sk/,
soubor článků
Život Cirkvi vo svete 29/2019 z 19. 7. 2019 naleznete
ZDE.