"Znovu vidím kříž, který stojí uprostřed světa. Paní mě na něj upozorňuje. Musím ho přijmout, ale odvracím hlavu. Je to, jako bych byla celé lidstvo, jako bych odmítala kříž. ,
Ne,' říká mi Paní,,
je nutné ho přijmout a postavit ho doprostřed.'"
To je úryvek z poselství Panny Marie z Amsterdamu, města, ve kterém se shromažďují desítky kněží a tisíce věřících, aby se společně modlili před obrazem "
Matky všech národů".
Dne 25. března 1945 na slavnost Zvěstování Páně se Panna Maria zjevila obyčejné ženě
Idě Peerdemanové, která žila se svými sestrami v Amsterdamu. Svědkem Idinina zážitku a prvního zjevení byl i její zpovědník a duchovní vůdce, otec Frehel, který během pobytu ve městě navštívil i Idinin dům.
Nejdůležitější úryvky z Idinina deníku, ve kterém popisuje tuto událost.
"Byl čas války, panovala zima a hlad. Živě jsme si povídali, když mě najednou cosi nečekaně jakoby nabádalo odejít do druhého pokoje. V jednom koutě pokoje jsem zahlédla světlo, které se ke mně přibližovalo.
Stěna pokoje i všechno, co tam bylo, se mi ztratilo z očí. Bylo to moře světla a prázdná hloubka. Najednou jsem uviděla, jak z hloubky vystupuje nějaká žena ...
Měla oblečené bílé šaty přepásané v pase. Zastavila se s rukama spuštěnými dolů a dlaněmi obrácenými směrem ke mně.
Jak jsem na ni hleděla, ovládl mě zvláštní pocit. Pomyslela jsem si: ,
Musí to být nejsvětější Panna, nic jiného není možné.'
Tehdy mi najednou řekla: ,
Opakuj po mně.'
Začala jsem tedy opakovat slovo za slovem, protože mluvila velmi pomalu.
Postava říkala:,
Tři znamená březen, čtyři - duben, pět - květen,' postupně při tom zvedala tři, čtyři a pět prstů. (Bylo to proroctví, protože 5. května 1945 se pro Holandsko skončila Druhá světová válka.)
Tehdy mi ukázala růženec a řekla: ,Za to vděčíte tomuto. Vytrvejte!'
A po krátké přestávce dodala:,
Modlitba se musí šířit.'
Tehdy jsem uviděla velké množství vojáků.
Postava vzala do ruky křížek růžence a ukázala na Krista. Potom znovu na vojáky a řekla:,
Už zanedlouho se vrátí domů.'
Moje sestry i otec Frehel přišli ke mně. Slyšela jsem, že otec řekl: ,
Co to dělá? Asi chce být svatá?!'
Když však slyšel, že začínám mluvit, řekl jedné z mých sester: ,
Zapisuj všechno, co říká.'
Jí se však nechtělo provést příkaz, protože ho považovala za nesmyslný. Ale otec Frehel jí znovu přikázal:,
Zapisuj!'
Když jsem zopakovala několik slov, které vyslovila postava, zaslechla jsem, jak otec Frehel říká:,
Zeptej se, kdo to je.'
Zeptala jsem se tedy:,
Jsi, jsi Panna Maria?'
Postava se na mě usmála a řekla mi: ,
Budou mě nazývat: «Paní, Matka.»'
Zopakovala jsem:,
Budou mě nazývat: «Paní, Matka.»'
Zaslechla jsem, jak otec Frehel řekl:,
Paní? To jsem ještě nikdy neslyšel. Paní?' A on i moje sestra, která vše zapisovala, se začali nahlas smát ...
Podívala jsem se na svou ruku. Položili přede mne velký kříž a musela jsem ho zvednout. Zvedala jsem ho pomalu, protože byl velmi těžký.
Když mi postava všechno řekla, začala se postupně vzdalovat. Teprve tehdy zmizelo i světlo a uviděla jsem, že jsem ve svém pokoji a že všechno v něm je stejné jako předtím."
25 poselství z let 1945 - 1950 obsahuje mnoho napomenutí, výstrah a předpovědí, ale i příslibů a potěšení.
Slova a symbolická vidění, která bya na začátku těžko pochopitelná, se vyjasňovala v průběhu let, kdy se prorocky předpovězené události skutečně naplňovaly.
Například, kdo by v těch letech očekával, že bude svolán koncil, který Paní předpověděla, když ukázala církevní představitele zasedající ve Vatikánu.
Udivující je, že vizionářka viděla obrazy válek, které v současnosti probíhají ve světě. "
Najednou jsem viděla Balkán. Znovu bojují. Paní mi říká:,Budou těžké boje ...
V Jeruzalémě si národy Východu drží obličeje v rukách. Budou zoufat nad svým městem ... '
Tehdy jsem pocítila ve své ruce bolest a zahlédla jsem Ameriku a Evropu a nápis:,Hospodářská válka, bojkot, valutová krize, katastrofy! Rusko bude dělat vše jen naoko. Přijde úplný převrat.' Slyším:, Kristus už není. Realismus, duch realismus ... '
Paní říká:,upozorňuji, že to takto nemůže pokračovat. Mého Syna znovu pronásledují. Vezmi kříž a postav ho doprostřed. Teprve tehdy nastane pokoj ...'
A teď vidím nápis:,Řád, Láska a Spravedlnost.'
Paní říká:,Dokud tato slova nebudou viditelná nad hlavami lidí
a nebudou žít v jejich srdcích, dotud nebude žádná vyhlídka na pokoj.
Křesťanské národy, pohané vás to naučí.'"
Proroctví, které Ida dostala, v žádném případě neslouží k uspokojení zvědavosti či k vyvolávání senzací.
Jejich úkolem je zvýraznit závažnost základního poselství, kterým je výzva k obrácení. "Chci ho znovu darovat světu," říká Panna Maria v Amsterdamu a ukazuje na Syna.
A kdo dokáže lépe ukázat cestu návratu ke Kristu než ona?
Tato cesta se na první pohled zdá dost neobyčejná.
Panna Maria přichází v Amsterdamu jako Spoluvykupitelka, Prostřednice a Přímluvkyně a předpovídá, že teologická pravda, kterou vyjadřují tyto tři tituly, Církev slavnostně vyhlásí jako dogma. Dogma má být vyhlášena ve formě titulu Matka všech národů.
Bude to poslední a nejdůležitější mariánské dogma,
jak Panna Maria sama vysvětluje,
a její prohlášení přinese
novou duchovní obrodu lidstva
a skutečný pokoj mezi národy.
Jak by mělo nové dogma pozvednout svět z duchovní krize a zachránit ho od hrozby přírodních a ekonomických katastrof a uskutečnit vítězství Boží milosti v lidských srdcích? Je udivující, že Panna Maria nás ve svých poselstvích sama povzbuzuje, abychom si položili tuto otázku. A i sama odpovídá prostřednictvím slov a obrazů, které mají nesmírnou teologickou hloubku.
Na "zobrazení" a přípravu nového dogmatu si Maria vyžádala namalování obrazu. "Pozorně se zadívej na mou podobiznu," řekla Idě v březnu 1951, "stojím na zeměkouli a pevně na ni kladu svá chodidla. Výrazně vidíš mé ruce, jakož i obličej, vlasy a šátek na hlavě. Vše ostatní je jakoby v mlze. Nyní ti vysvětlím, proč přicházím v takové podobě.
Stojím jako Žena pod křížem. S hlavou, rukama a nohama jako má každý člověk. Podívej se pozorně - jako má Syn člověka. Tělo je však jakoby z Ducha, protože z Otcovy vůle přišel Syn.
Nyní má však přijít na svět Duch, a proto chci, abyste za to modlili. Stojím na zeměkouli, protože se to týká celého světa ...
Zobrazené stádo ovcí představuje národy celého světa, které nenajdou pokoj, dokud si nelehnou a nebudou hledět na kříž, středobod světa."
Na Idinu otázku, jaký význam mají paprsky, které vycházejí z jejích rukou, "Paní" odpověděla:
"Jsou to tři paprsky: paprsek milosti, spásy a pokoje. Skrze milost mého Pána a Učitele poslal Otec světu z lásky k lidem svého jednorozeného Syna jako Spasitele. Oba chtějí nyní poslat Ducha Pravdy, který jediný může být pokojem. Čili: milost, spása a pokoj.
Obraz skutečně zachycuje Pannu Marii, která stojí před Kristovým křížem. Samotné téma kříže je v poselstvích velmi časté. Je úzce spjato s obsahem nového dogmatu.
"
Vidím svět ponořený do tmy," říká Ida během jednoho ze zjevení, "
najednou slyším Paní, jak volá a ukazuje přitom na kříž: ,Zanes ho znovu na svět.'"
Prostřednictvím mnoha obrazů Panna Maria ukazuje, že její povolání ve vztahu k lidstvu je jedinečným způsobem spojené s křížem, čili s tajemstvím spásonosného utrpení a smrti jejího Syna. Pán a Učitel vyvolil Ženu, jedinou ze všech národů, nazývanou Miriam nebo Maria.
Tato žena byla služebnicí Pána. Porodila podle Otcovy vůle Syna člověka, a proto musela být spojena s Církví a křížem. Tato Žena stojí před tebou jako Spoluvykupitelka, Prostřednice a Přímluvkyně.
Všimněme si význam prvního z těchto titulů.
Jelikož Panna Maria ve chvíli zvěstování souhlasila, že bude matkou Mesiáše, začala se její účast na dramatu vykoupení.
Její spoluúčast na Synově oběti, kterou jí Simeon předpověděl v chrámu, se uskutečňovala během celého Ježíšova veřejného působení. Ztracení a nalezení dvanáctiletého Ježíše v jeruzalémském chrámu bylo jednou z epizod na cestě této spoluúčasti. Avšak její osobní podíl na Spasitelově poslání dosáhl svého vrcholu během jeho umučení a smrti na kříži.
Druhý vatikánský koncil připomíná, že "
toto spojení matky se Synem na díle spasení se projevuje od času panenského početí Krista až do jeho smrti" (Lumen Gentium 57). S tímto tvrzením je v dokonalém souladu vysvětlení, které podala Panna Maria v jednom ze zjevení:
"Otec a Duch Svatý vyvolil Pannu Marii za služebnici Páně. Skrze toto vyvolení byla od samého počátku předurčena na Spoluvykupitelku, Prostředníci a Přímluvkyně všech národů. Ale až při smrti Syna člověka, Ježíše Krista, se stala Spoluvykupitelkou, Prostřednicí a Přímluvkyní."
Panna Maria nejvíce "spolucítila" s Ježíšem v tom, co "
vytrpěl ve své duši a těle, čímž potvrdila svou ochotu podílet se na spásné oběti svého Syna a spojit své mateřské utrpení s jeho kněžskou obětí" (Jan Pavel II., Generální audience z 2. 4. 1997).
Je udivující, že Panna Maria v jednom ze svých poselství přiznává, že dosud ji nikdy ve společenství Církve oficiálně nenazvali "Spoluvykupitelkou". Ale zároveň upřesňuje: "
nepřináším žádné nové učení ... Řekni to teologům, že všechno mohou najít v knihách" (jistě se jedná o Písmo svaté). písmo).
Proč Panna Maria chce, abychom ji v naší době slavnostně uznali za naši Spoluvykupitelku?
Protože nás chce přivést ke kříži, jedinému zdroji spásy a pokoje, od kterého se bohužel lidstvo několikanásobné vzdálilo.
Prvním projevem tohoto oddálení se je odtržení lásky od oběti, čili propagování samolibé a příjemné lásky, za kterou se nevyhnutelně skrývá útlak a křivda konkrétních lidí.
"Jakobych kráčela s ,Paní' po světě.
Najednou před sebou vidím nápis s velkými písmeny:
PRAVDA.
Nahlas ho čtu a jdeme dál.
,Paní 'potřásá hlavou a vypadá při tom vážně a smutně.
Ptá se mě: ,Vidíš lásku k bližním?'
Dívám se na své ruce a odpovídám:,Ruce jsou prázdné ...'
Zatímco vidím před sebou nekonečnou prázdnotu,
slyším, jak se mě ,Paní' ptá:,
Řád? Spravedlnost? Kde jsou?'"
Egoistická láska, vyhrocená až do stavu nenávisti a pohrdání vůči druhému člověku, zrodila v našem století strašné, bratrovražedné ideologie.
"Snaží se nahradit kříž jinými 'kříži',"
říká "Paní" v jednom ze zjevení.
Ida vidí obraz "mnoha emblémů,
které jakoby krouží ve vzduchu.
Mezi nimi poznávám ty,
které patří komunismu
a jiným perverzním doktrínám,
které teprve přijdou a které jsou směsicí marxismu a nacismu."
Kristův kříž je vyjádřením utrpení dobrovolně přijatého z lásky. Co však znamenají "kříže", kterými se lidstvo snaží nahradit jediný kříž? Nejsou spíše symboly hanebně vnuceného, nesmyslného, nepochopitelného a odlidštěného utrpení?
Desítky milionů lidí byly v našem století takto "ukřižovány" v důsledku válek, třídního boje, rasové nenávisti ...!
Láska, která je odtržená od oběti a péči o dobro druhého člověka, vede k nejtragičtějšímu roztržení: mezi křížem a Kristem. Je to význam jednoho z Idiných vidění:
"Vidím před sebou kříž.
Kristus se sesouvá dolů, takže kříž je prázdný.
Paní velmi smutně říká:
'mučednická cesta se znovu začíná.'"
"Kultura smrti" nevěstí dobrou budoucnost.
"LÁSKA k bližnímu, SPRAVEDLNOST.
'Paní' říká: 'Pokud nebudete podle ní žít,
bude stále hůř a svět bude stále více upadat.
Každý musí na to dbát a podle toho i žít.'"
Mnohokrát a velmi důrazně Panna Maria opakuje, že
jedinou záchranou lidstva před duchovním a morálním úpadkem, který přináší s sebou moře nesmyslného utrpení a rozličných katastrof, je návrat ke kříži - zřídlu smíření, skutečné lásky a pokoje na světě.
"Varuji křesťany a říkám:,Uvědomte si závažnost doby!
Podejte si ruce!
Postavte kříž doprostřed světa!
Všichni jste v této době zodpovědní za tento úkol.
Nedovolte, aby zvítězil nesprávný duch!
Každý den se modlete,
aby Pán Ježíš Kristus, Syn Otce,
poslal světu Ducha Svatého
a aby se Matka všech národů ... stala vaše přímluvkyně.
To se stane."
Návrat ke kříži vede přes námahu a zároveň krásu opravdové lásky, která se dokáže zříci egoismu a hledat skutečné dobro druhého člověka. Jinými slovy, jde o spojení s Kristem v jeho spásonosné lásce, která vítězí i nad největším zlem mezi lidmi.
Nejdokonaleji se s Kristem v tomto díle sjednotila Panna Maria - Spoluvykupitelka s jediným Vykupitelem.
Slavnostní uznání této úlohy Panny Marie v tajemství spásy bude pro nás mostem víry do jejího srdce - přímo do podstaty křesťanského povolání, které spočívá v setrvávání pod Kristovým křížem. V nejdokonalejší míře ze všech lidských bytostí to udělala právě Panna Maria. Spojení Panny Marie s jejím Synem v utrpení bylo jedinečné vzhledem k dokonalé lásce jejího Neposkvrněného Srdce a jejího neopakovatelného povolání Matky Božího Syna. Tato jedinečnost ji však vůbec od nás nevzdaluje! Právě naopak, činí ji schopnou přivést nás do tajemství spoluutrpení s Ježíšem z lásky.
Úloha dogmat v Církvi je bez perspektivy víry celkem nepochopitelná. Víra se však projevuje v důvěrném přijetí pravdy. K ničemu jinému nesměřuje ani toto dogma. Jde o to, abychom se s důvěrou přivinuli k Srdci Spoluvykupitelky, aby se srdce dětí v lásce spojila se Srdcem Matky v uskutečňování téhož díla, kterým je spása všech lidí.
Bůh svěřil lidi Matce. Syn přece řekl: "
Ženo, hle, tvůj syn. Hle, tvá matka," čili Spoluvykupitelka, Prostřednice a Přímluvkyně.
Když Ida Peerdemanová, která zemřela v roce 1996,
vyjádřila své obavy, zda teologové přijmou toto poselství,
"Paní" jí odpověděla: "Dítě, odevzdej ho a řekni:
'Tím se mariánská dogmata skončí.'
Řekla jsem: 'Teologie musí ustoupit před dílem mého Syna,'
čímž chci říci: 'Teologové, Syn hledá pro své dílo vždy to,
co je malé a jednoduché.
Věříte tomu, co je malé a jednoduché, jak to učíte jiné?
Věřit jednoduše! Nemáme čas na dlouhé čekání.
Přítomný čas je náš Čas.'"
"Svět se natolik pokazil a ponořil do materialismu, že je nejvyšší čas, abychom lidem znovu předali jednoduchou víru. A to je vše, co potřebují - kříž se Synem člověka. Vy, starší na tomto světě, učte své děti, aby se vrátily ke kříži. Pomůžu vám jako Matka všech národů."
Všechny národy mají prosit o pravdivého a Svatého Ducha. Proto jsem dala tuto krátkou, zato však silnou modlitbu. Celý svět spěje k úpadku. Ať se lidé dobré vůle každý den modlí za příchod Ducha Svatého následující modlitbu:
, Pane Ježíši Kriste, Synu Otce,
sešli nyní na zem svého Ducha.
Dej, ať Duch Svatý přebývá v srdcích všech národů,
aby byly uchráněny
od zkázy, neštěstí a války.
Kéž by Matka všech národů ... byla naší Přímluvkyní. Amen. '"
"Matka všech národů" zároveň slibuje, že všichni, kteří se budou modlit tuto modlitbu, budou vyslyšení - v souladu s vůlí Otce, Syna a Ducha Svatého.
Tato modlitba slouží na vykoupení světa. Modlete se ji při každé činnosti. Rozšiřujte ji v kostelích i prostřednictvím moderních komunikačních prostředků. Ať se lidé tohoto světa naučí prosit "Matku všech národů", ... aby byla jejich přímluvkyní, aby se svět zachránil od úpadku, katastrofy a války.
"
Toto je mé poselství, které vám dnes přináším, protože přicházím, abych vám řekla, že chci záchrana DUŠE. Spolupracujte se mnou na velkém díle záchrany světa!"
Zdroj: milujtesa
Převzato z
https://doverujem-a-verim.blogspot.com/,
článek ze 16. 2. 2019 naleznete
zde.
(Na fatym.com vydáno 21. 2. 2019;30. 5. 2019 - 273; 28. 5. 2022 - 7102 přečtení)
Video:
Mark Miravalle:
Význam Márie ako Spoluvykupiteľky,
Pomocnice a Orodovnice
https://www.youtube.com/watch?v=sD6nJktVVzY&feature=player_embedded