Kněz, kterého zatkli v potratovém centru ve Virginii říká, že tato centra jsou "
Kalvárií moderní doby" a že on má "
morální povinnost" snažit se klidným způsobem zachránit ženy a nenarozené děti před krutým a násilným činem, jakým potrat je. "
Církev má být tady", řekl otec Fidelis Moscinski, františkán z řehole Bratrů obnovy v Bronxu, N.Y., pro LifeSiteNews.
"Tak jako Blahoslavená Matka a svatý Jan
stáli věrně pod Křížem na Kalvárii,
kde byla prolévána nevinná Ježíšova Krev,
Církev má být tady, na této Kalvárii moderní doby;
má se přimlouvat, modlit,
nabízet útěchu, alternativní řešení,
ale poskytovat zejména lásku a svědectví o oběti,
které dosvědčuje převzácnou hodnotu těchto dětí.
Jinak totiž absence našich skutků
zpochybňuje naši důvěryhodnost
a upřímnost naší víry."
Moscinski se objevil v Alexandria Women´s Health Clinic (ženská klinika) spolu s páterem Stephenem Imbarratem, knězem z hnutí Kněží za život, Joan Andrews Bellovou, Joan McKeeovou, Julií Haagovou a Bonnie Borel-Donohueovou z organizace Red Rose Rescue (záchranná akce Červená růže). Čtyři další stoupenci pro-life se zároveň objevili v Northland Family Planning na detroitském předměstí; byli to: Monica Migliorini Millerová, Will Goodman, Abby McIntyreová a Matthew Connolly.
Všech těchto deset lidí bylo zatčeno.
V Detroitu tyto zatčené obvinili z přestupku a později propustili. Podle M. Millerové však budou požadovat soudní proces před porotou, na kterém by je obhajovalo
American Freedom Law Center. Zatčené v Alexandrii obvinili z přestupku a bránění ve výkonu spravedlnosti; později je propustili s tím, že se za pár dní měli dostavit k soudnímu jednání. Red Rose Rescue vznikla podle "vzoru pro-life záchranné aktivity významné kanadské aktivistky
Mary Wagnerové, která v Torontu vytrvale navštěvovala potratová centra a matkám, čekajícím na potrat, rozdávala červené růže. 43-letá M. Wagnerová strávila 5 let ve vězení za své pro-life svědectví a na akci v Detroitu se zúčastnila jako modlitební podpora.
"
Jsem přesvědčen, že mou morální povinností je účastnit se na této záchranné akci nejen jako křesťan, ale zejména jako katolický kněz", uvedl pro LSN 47-letý p. Moscinski a s odvoláním na papeže sv. Jana Pavla II dodal: "
V jeho encyklice Evangelium života, která je v tomto kontextu nesmírně důležitá, se nachází i tento významný citát z odstavce 3:
'... každé ohrožení lidské důstojnosti a života se musí nutně projevit v samotném srdci Cirkve'.
Nemyslím si, že ohrožení těchto nenarozených dětí pocítí Církev ve svém srdci díky naší reakci. V některých oblastech je to velmi dobré. Někde však, kde jsou známé místa, i čas potratů, lidé z Církve a duchovenstvo chybí. Takový přímý zásah, na jakém se podílíme my, není pochopitelně pro každého; pro některé lidi je však určitě a obzvlášť v našem františkánském povolání máme jako bratři odpovědnost veřejně a zbožně svědčit o posvátnosti života." A opravdu, františkáni z řehole Bratrů obnovy plně podporují jeho angažovanost v této záchranné akci i svým následným
prohlášením. P. Moscinski se k tomu vyjádřil:
"Bůh nás určitě požehná svými milostmi,
které potřebujeme ke konání těchto skutků lásky a oběti,
přičemž počítáme i s možným následným uvězněním.
Jak víte, před mnoha lety riskovali zatčení tisíce křesťanů,
přičemž mnohé z nich uvěznili."
Páter Moscinski, který se do tohoto hnutí záchrany zapojil ještě před vstupem k františkánům roku 1992, uvedl, že "
více lidí bylo uvězněno pro toto pro-life svědectví, než během hnutí za občanská práva. Sem patřila i Joan Andrews Bellová, zatčená ve virginské Alexandrii. Mnoho lidí je přesvědčeno, že právě její 5-leté odsouzení v roce 1985 posloužilo k vyburcování tohoto záchranného hnutí, které vrcholilo v 90. letech minulého století. V tomto období bylo uvězněno i několik kněží a biskupů, včetně biskupa George Lynche a biskupa Austina Vaughana.
Takže
pokud to bylo nezbytné, účinné a stálo to za to tehdy, je to nezbytné, účinné a stojí to za to i teď."
Nevíme, jestli během této nedávné akce Red Rose Rescue byla zachráněna nějaká miminka. "
Naším primárním záměrem bylo podat pomocnou ruku matkám a dětem, které potkáme v tento den. S jistotou víme, že několik žen z čekárny potratového centra odešlo; nevíme však, zda se rozhodly proti potratu, nebo jen jednoduše právě tehdy odcházely. V každém případě bych rád viděl, jak tato záchranná akce pokračuje, jak se vzmáhá a jak se do ní zapojuje stále více lidí.
Každý z nás musí být věrný tomu, k čemu ho Bůh povolává zde a nyní; co bude v budoucnosti, je v Božích rukou", řekl na závěr páter Moscinski.
Do Centra pro reprodukční zdraví v Albuquerque, stát New Mexico, vešly dvě ženy, aby rozdávaly růže, rozhodly se však, že nebudou riskovat zatčení.
Zdroj:
www.lifesitenews.com,
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek ze 7. 1. 2019 naleznete
zde.